Skocz do zawartości
przeciwnik

Najlepsze Sterowniki do nForce 2

Rekomendowane odpowiedzi

No własnie u mnie tez nie dziala otoczenie :( a centralny tez mi nie gra podczas odtwarzania mp3, nie wiem jak w grach ale w filmach z ac3 dziala. Juz sie biore za zmiane na stary panel Sounstorma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy nowe stery AUDIO - wersja 4.31 do sciagniecia tutaj

 

Mamy tez nowe stery IDE - wersja 4.12 do sciagniecia tutaj

Właśnie zerkałem na nie - i jak twoje wrażenia? Warto je instalować - konkretnie chodzi mi o te IDE ?

Dopiero sciagnalem... jak bede mial chwilke czasu to potestuje... choc twardziele mam na SATA ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja jestem pod wielkim wrazeniem, sterowniki Audio wprowadzaja pare nowosci, ale najwazniejszy jest sterownik IDE, otoz w HDTACH jest normalne zuzycie procesora w koncu :) i nareszcie ladnie super odlotowo wszystko dziala, ogolnie czekajmy na paczke w ktorej zamieszcza wszystko co nowe i voila :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja paczka wyglada obecnie tak :) Jest extra i wogule smiga super :D

 

Audio driver  4.31

Audio utilities  4.31

Ethernet driver  3.39 (WHQL)

GART driver  3.43 (WHQL)

MemCtl driver  3.38 (WHQL)

SMBus driver  3.43

IDE In-the-box  4.12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja jestem pod wielkim wrazeniem, sterowniki Audio wprowadzaja pare nowosci, ale najwazniejszy jest sterownik IDE, otoz w HDTACH jest normalne zuzycie procesora w koncu :) i nareszcie ladnie super odlotowo wszystko dziala, ogolnie czekajmy na paczke w ktorej zamieszcza wszystko co nowe i voila :)

A jak z nagrywarkami? Dalej takie same problemy jak z dotychczasowymi sterownika IDE SW, czy to poprawili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa rzecz - sterownik IDE posiada benchmark HDD zainstalowanych w systemie :o

 

Generalnie system chodzi subiektywnie szybciej a SideBand Adressing sam się załączył - tzn. wcześniej miałem w AIDZIe info: Obsługiwany - wyłączony a teraz jest włączony - zapewne poprzedni IDE miał kłopoty z obsługą tej opcji ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem nowe IDE bez IDE SW: nie widzę różnicy, nawet daty sterowników mi się nie zmieniły: jest dokładnie bez zmian.

Ja zainstalowałem IDE SW :lol: - efekty 2 posty wyżej :roll:

Sprawdzałeś czy nagrywarka chodzi? Bo tu mogą być problemy dyskfalifikujące tą opcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie bez zmian.....wszystko po staremu.....ktos pytal o ten problem z nagrywarą......u kumpla pozostal.........nagrywarka nie dziala......wiec polecam instalacje bez IDE SW

A jak zainstalować same stery IDE bez ide SW ? U mnie nie przeszła taka instalacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem nowe IDE bez IDE SW: nie widzę różnicy, nawet daty sterowników mi się nie zmieniły: jest dokładnie bez zmian.

Ja zainstalowałem IDE SW :lol: - efekty 2 posty wyżej :roll:

Sprawdzałeś czy nagrywarka chodzi? Bo tu mogą być problemy dyskfalifikujące tą opcję.

O jakich problemach mówimy :?: U mnie Lite-On 52x24x52 działa bez zarzutu ...

 

Transfer z Baracudy 7200.7 na Maxtora 80GB 8MB Cache podczas kopiowania 1.4GB (film 2CD) wynosi do 46MB/s a z Maxtora na Barracudę do 44MB/s.

 

Do tej pory nie miałem większych kłopotów ze sterownikami IDE SW, poza tym że któraś wersja beta nie pozwalała na odczyt SMARTA z HDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdziesz czytalem ze na Epoxie , Asusie i Solteku ten problem nie wystepuje...........klopoty są na Abicie...........wlasnie przegladam zagranicze forum......moze znajde rozwiazanie.....bo niektorym ktorzy mają Abita wszystko dziala bez problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdziesz czytalem ze na Epoxie , Asusie i Solteku ten problem nie wystepuje...........klopoty są na Abicie...........wlasnie przegladam zagranicze forum......moze znajde rozwiazanie.....bo niektorym ktorzy mają Abita wszystko dziala bez problemów

Problem występuje na wszystkich płytach z nForce... I dotyczy wszystkich producentów płyt...

Podam tylko dwa dwa skutki działania IDE SW:

nie kończenie nagrywania płyt,

nie działają programy typu Clony XXL: nie widzą napędów.

Myślę, że nVidia i VIA mogą sobie w tym temcie podać ręce: IDE SW robi więcej złego niż dobrego.

Napewno zaraz odezwą się CI co widzą tylko jedną stronę medalu: tą dobrą. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mozna sprawdzic jaka ma sie zainstalowana wersje driverow do nForce? :)

jest kilka sposobów

moim zdaniem najlepiej najszybciej bedzie przez program AIDA w nim znajdziesz informacje o całym systemie......konfiguracji, sterownikach i duzo innych rzeczy o swoim kompie

Najszybciej bedzie:

1->sciagnij sobie AIDE http://www.aida32.hu/aida32-download.php

i tam bedziesz miał wszystko Czarno na Białym

2->NVidia NForce Control Panel -> Informacje -> i tam znajdziesz wszystko, jesli nie masz tego panelu, bo masz inną wersje sterowników to jest jeszcze

3->NVmixer jesli masz zainstalowany i tam w oknie system information tesz bedziesz miał wszystko....

4->ewentualnie mozesz tesz w opcjach DirectX ....odpalasz dxdiags.exe

5-> Panel Sterowania->System->Sprzęt->Menedzer Urzadzen->Wybierasz urzadzenie i potem właściewosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronach firmy MSI pojawił się nowe sterowniki dla chipsetów NVIDIA nForce 2/3. Datowane są na 2004-4-19. Sterowniki są nieoficjalne. Oto co zawierają :

 

-Win2K ethernet NRM driver version 4.16 (WHQL)

-WinXP ethernet NRM driver version 4.16 (WHQL)

-Network management tools version 4.16

-GART driver version 3.77 (WHQL)

-SMBus driver version 4.04 (WHQL)

-Win2K IDE 2.5 driver version 4.15 (WHQL)

-WinXP IDE 2.5 driver version 4.12 (WHQL)

-Installer version 4.31

 

nForce2/3 4.08 dla Win2K/XP (17MB)http://download.msi.com.tw/support/dvr_exe...e3_Win2K-XP.zip

 

nForce2/3 4.091 dla Win98/ME (2MB)

http://download.msi.com.tw/support/dvr_exe...e3_Win98-ME.zip

 

tylko nie wiem czy są one do nForce2 czy tylko pod nForce3 a moze pod nForce2/3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz sa w mojej skladance sterow :) Jedynie mam problem z instalacja sterow do Ethernet ( dalej sa stare ) i tego nowego progsa z folderu Ethernet :(

 

Pinki Pack

Audio driver  4.31

Audio utilities  4.31

Ethernet driver  3.39 (WHQL)

GART driver  3.77 (WHQL)

MemCtl driver  3.38 (WHQL)

SMBus driver  4.04

IDE In-the-box  4.12

Installer version  4.31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowsze stery do nForce 2 :D Wraz z driverkami od MSI :) ( oprocz Ethernet bo nie dziala )

 

Audio driver  4.31

Audio utilities  4.31

Ethernet driver  3.39 (WHQL)

GART driver  3.77 (WHQL)

MemCtl driver  3.38 (WHQL)

SMBus driver  4.04

IDE In-the-box  4.12

Installer version  4.31

http://www.krak.internetdsl.pl/nForceRemix4.31.rar - 6.94MB :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...