Skocz do zawartości
Pawel_M

21dB - praktyczne doświadczenia z cichym sprzętem

Rekomendowane odpowiedzi

W moim przypadku Akasa byla cichsza od fandera - ZAWSZE -(mowa o 120mm i na kazdym napieciu) . Jezeli slyszysz terkotanie to masz mechanicznie wadliwy went lub go zle dokreciles.

Zeby nie bylo ze nie lubie fadera - w swoim kompie posiadam 2 sztuki 92mm , w tym wypadku one zawsze byly cichsze od Akasy (nap 7 i 5 V)

 

Jak mozna odradzac Akase ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku Akasa byla cichsza od fandera - ZAWSZE -(mowa o 120mm i na kazdym napieciu) . Jezeli slyszysz terkotanie to masz mechanicznie wadliwy went lub go zle dokreciles.

Zeby nie bylo ze nie lubie fadera - w swoim kompie posiadam 2 sztuki 92mm , w tym wypadku one zawsze byly cichsze od Akasy (nap 7 i 5 V)

 

Jak mozna odradzac Akase ?

poprostu ... mam trzy AKASA AMBER 120mm i wszystkie terkoca/bucza

 

nie sa dokrecone tylko zamontowane na gumowych kolkach

 

akasa nie polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprostu ... mam trzy AKASA AMBER 120mm i wszystkie terkoca/bucza

 

nie sa dokrecone tylko zamontowane na gumowych kolkach

 

akasa nie polecam

Mialem akasy i zgadzam sie z moim przedmowca

teraz 3 fandery i cisza, zero jakis dziwnych dzwiekow !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc koniec końców kupiłem Akase bo akurat Fandera na sklepie nie mieli, a ze cena ta sama...

 

Zamontowałem i włączajac kompa - lekki zonk - działa? Działa. Mój pecet był cichy ale teraz osiagnął chyba maxymalną cisze, co mnie bardzo cieszy. Do tego dokupiłem Akase Amber 92mm i zamontowałem ją na Freezerze i też słychać poprawe. Dokupiłem potencjometr i podłączyłem do niego wentyla z chipsetu i spowolniłem - jest git, bo cisza kompletna.

 

Na 12V Akase słychać. Ale jest i tak super bo ona przy 12V jest taka jak Spire przy 7V. Czyli cicho ale nie najciszej. Po zejsciu na 5V juz jej nie słysze. 5V mam na noc ustawione i żadnego terkotania nie słysze. To tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalman CNPS 7700 - Na 950rpm jest w miare cichy. Nieslyszalnoscia tego nie nazwe. juz na 1100rpm buczy, nie wspominajac juz co sie dzieje na wyzszych obrotach. W kazdym razie w najblizszym czasie wymieniam w nim wentylek na fandera 12cm i zobaczymy jak bedzie sie spisywac B)

 

Akasa Amber 80mm - taka mam na wyciag z budy. Na 5V nieslyszalna, dmucha w miare. Na 12V nie furkoce i nawet tak bardzo nie halasuje. Jasne ze jest glosniej ale to tylko taki szum ktory jest znosny dla ucha. Nie tak jak buczenie zalmana ;) Ale i tak mam na 5V i jest silent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam coolera na cpu Pentagram Freezone QVC 100 Cu. Wg producenta przy minimalnych obrotach ma 19 dB. Jest bardzo cichy. Teraz już wiem, że hałas do 19dB jest dla mnie do przyjęcia. W sumie nawet z głośnym wentylatorem z zasilacza mój komputer wydaje się cichszy, a jak ktoś do mnie przychodzi to twierdzi wręcz, że mojego kompa w ogóle nie słychać. Jednak jak się siedzi, to po jakimś czasie ten mały hałas również staje się zauważalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...