Skocz do zawartości
Pawel_M

21dB - praktyczne doświadczenia z cichym sprzętem

Rekomendowane odpowiedzi

spider2000 na twoj problem jest rozwiazanie:

 

SUNBEAM MAGIC HARD DISK SILENCER

 

http://www.angela.pl/index.php?action=Towa...z&id_towaru=434

 

Sam mam i dziala w 100% :D (testowana na Barracudzie II i 7200.7)

Z tego co wiem, to Baracudy są dużo cichsze jeżeli chodzi o skrzeczenie :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ten sunbeam wyciszy tez swist talerzy? Mam dwa dyski Barakude IV 40GB i Samsunga 160GB 8MB cache i po wyciszeniu kompa sa one najglosniejszymi elementami w moim kompie. Chyba ze to z dyskami cos u mnie zle sie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm wycinając dziure uwalniasz wiatraczek od oporu jaki stanowiła kratka , wentyl przyspiesza i staje sie głośniejszy .. 

Hmmm akurat to jest na odwrót: jak zdławisz przepływ to obciążenie spada i przyspieszają... sprawdzone osobiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki wentylator 80x80 polecacie?

 

Chcę wymienić wentylatory (4 szt.) na chłodnicy na jakieś cichsze (patrz moje www). Myślałem o Noiseblockerach (Sx), ale po przeczytaniu tego wątku ... :?

 

Wentylator musi być:

* 80x80

* mieć czujnik obrotów - chcę podłączyć do Aerogate2 i regulować jego prędkość i widzieć na panelu prędkość obrotową wentylka

* będzie pracował w poziomie

* być cichy i jednocześnie wydajny

* cena? - na tym nie chcę oszczędzać - ma być cicho i wydajnie

 

Będą 4 sztuki. Przerabianie na 120 mm nie wchodzi w grę - nie będę znowu modyfikował obudowy

 

Mam Papsta 80x80 - cichy to on jest, ale niezbyt wydajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomboy tego silencera mozna, ale nie trzeba instalowac w zatoce 5.25.

Osobiscie mam HDD z silencerem na dnie budy (silencer ma korkowe podkladki) i jest super :D (w chieftecu mozna tez dac wentyl, zeby dmuchal na HDD)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AndyN moze Papst ale ten z predkoscia 2050rpm

 

Papst 8412 N/2 GL 0,6 W : 1500 RPM - 33mł/h - 12 dB(A) przy 12V

Papst 8412 N/2 GML 0,9 W : 2050 RPM - 45mł/h - 19 dB(A) przy 12V

http://www.pc-hardware24.com/index.html?ta...63.html&lang=pl

a mają one czujnik obrotów? Bo na zdjęciu tylko dwa kabelki widać

 

i czy ślizgowe mogą pracować w poziomym położeniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja tez :)

Buda Antec Sonata + dwa wentyle 120 mm - dwa dni temu dokupilem sobie jeden z nich: http://www.cooling.pl/product_info.php?products_id=375 i goraco plecam naprawde b. cichy (slychac tylko szum powietrza) i dobra cena i super wyglada. Na procku Volcano12 z wymienionym wentylem z orginalnego na cos takiego - http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...products_id=374 i jestem zadowolony - JEST CICHO !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomboy tego silencera mozna, ale nie trzeba instalowac w zatoce 5.25.

Osobiscie mam HDD z silencerem na dnie budy (silencer ma korkowe podkladki) i jest super :D (w chieftecu mozna tez dac wentyl, zeby dmuchal na HDD)

Pasuje ten silencer do szyn (przykrecane z boku) w Chieftecu :?: Masz fotki tego wynalazku :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm akurat to jest na odwrót: jak zdławisz przepływ to obciążenie spada i przyspieszają... sprawdzone osobiście.

Jasne ze wlasnie tak:) Niedowiarkom proponuje wziac wentyl w reke i przytkac czyms od strony wlotowej... Mniej powietrza = mniejszy opor = wieksze obroty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja moze troszeczke z innej beczki ale zawsze :]

Wlasnie zmienilem 2 wentylatory w moim zasilaczu ktore przy max obciazeniu mialy halasowac nie bardziej niz 32db a w zamian poszly papsty i jest "sporo" lepiej :]

Moze te papsty ciut mniej wydajne od tego co bylo ale o niebo cichsze . . .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co u mnie w podpisie,używam na maksymalnych obrotach i jest głośno ale nie jest to na szczęście dźwięk bardzo dokuczliwy.A co do chłodzenia to ten cooler jest dupny z lekka bo na moim procku temp. w stresie podchodzi pod 60 stopni,u kumpla na tym samym chłodzeniu na procku 2000+ ponad 50 stopni.Aha,mam 2 wentyle w budzie dodatkowe.Więc twierdzenia że ten cooler jest bardzo dobry można między bajki włożyć.Jak bedę miał kasę to zmieniam.A jak tam z głośnością Volcano 12 EXTREME na średnich obrotach???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko o wentyl Arctic Cooling Fan PRO 2L (czy jakoś tak, ten z LEDami i trzystopniową regulacją obrotów). Czy jest on lepszy pod względem cisza/wydajność w stosunku do Fan PRO TC? Bo zastanawiam się którego z nich <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> na Thermalrighta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko o wentyl Arctic Cooling Fan PRO 2L (czy jakoś tak, ten z LEDami i trzystopniową regulacją obrotów). Czy jest on lepszy pod względem cisza/wydajność w stosunku do Fan PRO TC? Bo zastanawiam się którego z nich <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> na Thermalrighta.

Konstrukcyjnie to te same wentylatory, róznią sie tylko podświetleniem i reczną regulacja obrotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...