Skocz do zawartości
EDDY

Nukleon N2 v2

Rekomendowane odpowiedzi

he? Mate robi dobre produkty . To jest tylko jeden projekt . Gdyby go nie bylo nic by sie polskiemu swiatkowi wc nie stalo . A prawa innych trzeba szanowac . A do wypowiedzi niektorych typu "pojebusy" pozostawie nc . Moze mala lekcja kultury by sie przydala?

O ile pamiętam to MATE jest ojcem polskiego WC i on rozpoczoł produkcje sprzętu wc na polskę jako pierwszy więc moim zdaniem RE5P3CT się należy w 100%. A tak wogule już widze jak wszyscy masowo kupują SwifTech'y za 300zł mając też do wyboru Nuka N2 za ok 150zł :lol:.

 

A tak wogule nie wiem czy tutaj zaszło jakie kolwiek naruszenie patentu, bo jakby nie patrzeć to tylko te "żeberka" na nuku są troche podobne do tych w SwifTech'u ale tylko trochę podobne a tak pozatym nuk ma absolutnie inną budowę. Więc jak dla mnie żaden patent nie został naruszony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie czytam ten topic i własnym oczom nie wierze.

Piszecie takie <span style="color:red;">[ciach!]</span>ły że gały na wierzch wychodzą, obrażacie gościa który zapoczątkował WC w Polsce, mówicie na niego że jest złodziejem bo ceny wysokie a jak jesteście tacy mądrzy to może sami spróbujcie tego biznesu? Spoko pare minut roboty, lekki frez (20sek maszyna), plexa czyli top (heh raz dwa sie zrobi), pare dziurek troche kleju i blok gotowy. Tak włąsnie w waszych oczach wyglada robienie bloku (nie we wszystkich of korz).

Co kopiowania:

1) TO nie jest kopia

2) Jak tak nienawidzicie kopiowania innych to sami nie wzorujcie sie na najlepszych tylko WSZYSTKO sami wymyślajcie, twórzcie.

 

Po prostu LOL, nie spodziewałem sie tego....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie czytam ten topic i własnym oczom nie wierze.

Piszecie takie <font color="#FF0000">[ciach!]</font>ły że gały na wierzch wychodzą, obrażacie gościa który zapoczątkował WC w Polsce, mówicie na niego że jest złodziejem bo ceny wysokie a jak jesteście tacy mądrzy to może sami spróbujcie tego biznesu? Spoko pare minut roboty, lekki frez (20sek maszyna), plexa czyli top (heh raz dwa sie zrobi), pare dziurek troche kleju i blok gotowy. Tak włąsnie w waszych oczach wyglada robienie bloku (nie we wszystkich of korz).

W tym temacie nikt nie poruszyl ceny tego bloku czy jego obrobki . Popadacie juz w schemat obrony czy czytac wam sie nie chce? No ofence.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówie jedynie o tym topicu, nie tak dawno (juz nie pamietam kiedy) zjechaliście(nie wiem kto) mate'a za cene wliczając w to obróbke i nazwało go pare osób złodziejem na dodadek. Nie przyjmuje zadnego schematu po prostu chciałem dodać co nieco od siebie gdyż większosc ludzi widze ze myśli że zrobienie bloku to hop siup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie czytam ten topic i własnym oczom nie wierze.

Piszecie takie <font color="#FF0000">[ciach!]</font>ły że gały na wierzch wychodzą, obrażacie gościa który zapoczątkował WC w Polsce, mówicie na niego że jest złodziejem bo ceny wysokie a jak jesteście tacy mądrzy to może sami spróbujcie tego biznesu? Spoko pare minut roboty, lekki frez (20sek maszyna), plexa czyli top (heh raz dwa sie zrobi), pare dziurek troche kleju i blok gotowy. Tak włąsnie w waszych oczach wyglada robienie bloku (nie we wszystkich of korz).

Co kopiowania:  

1) TO nie jest kopia

2) Jak tak nienawidzicie kopiowania innych to sami nie wzorujcie sie na najlepszych tylko WSZYSTKO sami wymyślajcie, twórzcie.

 

Po prostu LOL, nie spodziewałem sie tego....

NO to zakład stoi

zaraz jutro udaje sie do firmy robie kopie N2 v2 (i to nie seryjnie a jednostkowo) i wkleji Ci tu ten rachunek (pewnie wiekszość zaciekawi cena takiego topu)

a I tu dobra wiadomość dla normalnych uzytkowników forum

Rozmawiałem z faciem i może będzie mozna wykonywać przesyłane przez was konstrukcje topów żeby wasze projekty nie były krytykowane przez

tych co G... potrafią zrobić ale krytykować wykonanie to pierwsi"

odpowiedz dam jutro

 

Po drugie nie obrażam Twórce polskiego WC (mam pytanie a gdzie dziesiatki ludzi którzy rzeżbią w piwnicach, garażach, na wiertarkach)

to oni storzyli polskie WC

 

I po raz kolejny powtarzam Nie zmieniać tego co krytykuje

 

Nigdy nie krytykowałem rozwiązań n1, cascade,n2,cfd, cpc, bloki.pl itd

czyli rozwiązań wolnych od zastrzezeń

 

 

Ale to już przegiecie pały tymbardziej że jak wół pisze:

kształt pinów i ich ułozenie objete jest patentem" a ktoś kto prowadzi to jako firma dopuszcz się wypuszczenia produktu bez sprawdzenia naruszenia praw" (Fakt daleko nam jeszcze do UE)

 

Ps Do wszystkich nazywajacych mnie Guru

Nigdy nie publikowałem swoich osiągów

a jak raz w chwili uniesienia żeby coś pokazć to zaraz wszyscy na mnie.

Tzn co nie mogę pokazać.(bo narażam się -pytanie komu)

Macie racje wszyscy ci co nie pokazujecie swoich planowanych rozwiązan

Teraz naprawde widać o co tu biega)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm chyba nie widziales jak wydlada bok np U2 :) on nie jest gladki - ladnie rozprasza swiatlo

 

co do patentu - nadal sie nie wypowiadam, bo ani ja ani ty nie wiemy co tak naprawde ow patent zawiera i co obejmuje i czy mate nie ma z nimi jakiejs umowy - to tak jakbym nazwal kobiete (...) tylko dlatego ze tak wyglada - zenada

 

a co do tego ze myslisz ze nicby sie nie stalo gdyby mate'a nie bylo na rynku to sie mylisz - bylby wybor: cpc/samorobka/kosztowny produkt zachodni - samorobki bylyby na innym poziomie bo nie byloby tak profesjonalnych dyskusji na temat konstrukcji blokow i zagrzewajacych bo pracy glosow tak wielu pasjonatow chcacych w domu osiagnac to co inni w firmach pro - cpc byloby najprawdopodobniej na szczycie bo tak je czasopisnma oceniaja - to wszystkoby sie pojawilo - naturalna kolej rzeczy - ale duzo pozniej (ale sobie pogdybalem)

 

jezeli az tak ci bardzo +przeszkadza to co sie dzieje to poprostu nie musisz kupowac w jego sklepie.

 

jesli mate faktycznie skopiowal czyjs pomysl to zrobil zle - swiadomy tego poprostu nie kupisz tego produktu, badz powiadamiasz kogo trzeba (niezawiadomienie o przesepstwie tez jest przestepstwem) - ale NIE WIESZ jak jest naprawde - wiec nie rzucaj blotem w ludzi nie majac konkretow (za to dostaje sie czerwono-bialy krawat i przydzial do blokady)

 

ps - jesli faktycznie ak jest z ochrona przy procedurze patentowej to sorx - nikt nie jest nieomylny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje dla Mate'a za poprawionego Nuka. Wyglada fajnie. Znaczny postep w stosunku do wersji poprzedniej.

 

W kwestii patentu to przeciez jest cytat!!! Jesli sprawa patentu jest w toku to pomysl Swifta jest chroniony moca prawa. Jak to ktos napisal "przeciez nie okrada sie biednych" - A JAKIE TO MA ZNACZENIE? Co to prawo stosuje sie wybiorczo?

 

Jesli Swift sie dowie o blokach to sad bedzie decydowal czy konstruckja jest podobna czy nie - NIE MY!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO to zakład stoi

zaraz jutro udaje sie do firmy robie kopie N2 v2 (i to nie seryjnie a jednostkowo) i wkleji Ci tu ten rachunek (pewnie wiekszość zaciekawi cena takiego topu)

a I tu dobra wiadomość dla normalnych uzytkowników forum

Rozmawiałem z faciem i może będzie mozna wykonywać przesyłane przez was konstrukcje topów żeby wasze projekty nie były krytykowane przez

tych co G... potrafią zrobić ale krytykować wykonanie to pierwsi"

odpowiedz dam jutro

Czekam z niecierpliwością na cenę produkcji kopii N2 v2 :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy sie że norma panuje... jak nie złodziej .... to teraz kopier patentów, któremu powinno sie do doopy dobrać.. :) Dzięki chłopaki... jestem pełen rozgoryczenia, że w ten sposób traktujecie mnie i moje produkty. Gdybym był troszkę mniej kulturalny to bym odpowiedział ale po co...

Może na wstepie małe info

Zawsze ceniłem , cenie i będę sobie cenił "POLSKĄ PRODUKCJE"

do których zalczam również Pana Firmę jaki i CFD, jak i CPC (mimo licznych słów krytyki) i wiele innych jednostkowych producentów.

Ale niestety z tym nie mogę się zgodzić abyśmy byli postrzegani

MY POLACY jako osoby których stac jest tylko na kopiowanie.

 

Pozwole sobie zacytować moją riposte

POnadto MCS zaczyna potwierdzać że nie stać go na własne rozwiązania tylko zrzyna ile wlezie

pierw WW

teraz Switech

MAM NADZIEJE ŻE JUŻ NIEDŁUGO KTOŚ DOBIERZE SIĘ DO D...... TAKIM ZŁODZIEJOM CUDZYCH ROZWIĄZAŃ"

zachłanność ludzka nie zna granic

 

Na stronach Swiftech'a jak wół pisze

swifcpu-mcw5000_diamondmatrix PATENT PENDING

 

proszę zwrócic uwagę "zaczyna potwierdzac że nie stać go na własne rozwiazania" Czyli co ublizam komuś ,

wytykam tylko TO CO WE MNIE BUDZI OBRZYDZENIE

 

Niestety Ale jako osoba znajaca angielski dobrze Pan wiedział że ten typ finów jest opatentowany a mimo wszystko podjął sie Pan produkcji właśnie tego rozwiązania (mimo iz w sieci jest jescze kilka dobrych rozwiązań bez zastrzezeń patentowych i chyba Obaj wiemy dlaczego )

 

I nie ważne czy bedzie Pan kulturalny czy nie

zachowania Pana lub każdej innej osoby które naruszającej cudza własność intelektualna (szcególnie jak to sygnalizuje) będą przezemnie krytykowane z mniejszą lub wiekszą dozą kultury

 

i faktycznie MAM NADZIEJE ŻE JUŻ NIEDŁUGO KTOŚ DOBIERZE SIĘ DO D...... TAKIM ZŁODZIEJOM CUDZYCH ROZWIĄZAŃ" czyli każdemu który sie tego dopusci.

 

PS do wszyskich

Prosze wypowiadać się tylko na ten temat - i nie zmieniać wątku dyskusji

chodzi o wykorzystywanie zastrzerzonych rozwiązań innych do celów komercyjnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to teraz czekamy az mate sie wypowie - ciekaw jestem czy jakos to skomentuje/odniesie sie do tego - to powazny zarzut i szczerze to nie sadze zeby dosc inteligentny czlowiek chcialsie dla zarobienia paru setek narazac na odszkodowania - to raczej nielogiczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde tak jak jestem spokojnym człowiekiem to mnie wkur(tego tamtego - cenzura :/ )!!! Co Ty w ogóle <span style="color:red;">[ciach!]</span>lisz co? Nawet jeżeli blok jest podobny to co z tego? Czy nie warto sie wzorować na najlepszych? Jak jesteś taki świetny i orginalny to spróbuj coś wymyśleć bo teraz sytuacja jest taka że za wiele już sie zmienić nie może !!!

 

Pieprzysz głupoty że MCS i CFD zżyna, po prostu doszło już do takiego rozwoju że ich rozwiązania z firmami konkurencyjnymi są bardzo podobne. Z resztą <span style="color:red;">[ciach!]</span>a co Ty o tym wiesz? widziałes oba bloki z bliska? Bardzo bliska? Wątpie w to szczerze.

 

Tak że zamlicz Pan wstydu oszczędź

 

OT: Sorry za przekleństwa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cala Polska i Polacy...

jak ktos cos robi i nie daj boze zarabia na tym pieniadze to sie go od razu wyzywa od zlodzieji.

ludzie to ma byc gospodarka rynkowa!

jest popyt na bloki wiec Mate je produkuje i sprzedaje zarabiajac na tym pieniadze.Ma to kurka robic charytatywnie?to jest biznes jak kazdy inny.

a istota biznesu jest zarabianie pieniedzy.Nikt nie zmusza do kupowania jego blokow.Kazdy ma wybor.Jezeli jest mozliwosc zrobienia takiego bloku oddajac go do jakiegos specjalisty w nizszej cenie to nie widze problemu.

Niech ci co chca robia bloki sami a ci co chca niech je kupuja u Mate`a albo gdzie indziej.

Firma Mate`a nie wyglada na bankrutujaca (nie mam na to dowodow to tylko moje domysly) wiec ma on zbyt na swoje produkty w cenie ktora proponuje.Dajcie czlowiekowi prowadzic firme, zarabiac pieniadze, zatrudniac pracownikow a innym kupowac to co chca.

Wypowiedzi niektorych w tym wopicu pachna mi zwyczajna zawiscia.Macie lepszy pomysl? zalozcie firme konkuremcyjna dla MCS i sprzedawajcie po nizszych cenach.

Jak dla mnie ten topic jest po prostu zenujacy i zgodny z polska zasada "ja nie mam to niech on tez nie ma, bo czemu ma mu byc lepiej".

 

domyslam sie ze zaraz mnie ktos posadzi o stronniczosc bo czekam na przesylke z MCS.

Tak. Zamowilem u nich towar.I co moze przez to jestem wspolwinny przestepstwa bo przeciez Mate w swietle waszych opinii to zlodziej?

Wybralem MCS bo ich oferta mnie zainteresowala,uslyszalem sporo dobrych opinii o ich produktach, a cena ktora zobaczylem jest dla mnie akceptowalna (albo mialem kaprys kupic wlasnie u nich).

I tyle.

Jestem zdegustowany ta dyskusja i argumentami w niej przedstawionymi.

 

Pozdrawiam

TiLt

 

P.S. oczywiscie no ofense :)

 

Update:

Nie chcialem pisac na nikogo personalnie ale jedna mala uwage musze wtracic.

Bogdan45 na twoim miejscu najpierw bym sie zastanowil zanim napisales cyt."...POnadto MCS zaczyna potwierdzać że nie stać go na własne rozwiązania tylko zrzyna ile wlezie

pierw WW

teraz Switech

MAM NADZIEJE ŻE JUŻ NIEDŁUGO KTOŚ DOBIERZE SIĘ DO D...... TAKIM ZŁODZIEJOM CUDZYCH ROZWIĄZAŃ..."

Z tego co mi wiadomo firma MCS nie zostala skazana prawomocnym wyrokiem sadu RP za jakiekolwiek przewlaszczenie mienia lub inny czyn potocznie zwany kradzieza/zlodziejstwem.Wobec powyzszego dopuszczasz sie pomowienia na forum publicznym.Co przy odrobinie checi ze strony MCS moze skutkowac skierowaniem pozwu do sadu o naruszenie dobrego imienia i wizerunku firmy.

Skoro tak obruszasz sie na teoretyczne (bo nie udokumentowane) uzycie rozwiazan chronionych patentem, to sam postepuj zgodnie z litera prawa.

A przynajmniej zachowuj sie jak cywilizowany czlowiek i wykaz odrobine kultury oraz poszanowania dla drugiego czlowiek a takze dla jego pracy.To chyba nie jest zbyt wiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]cala Polska i Polacy...

jak ktos cos robi i nie daj boze zarabia na tym pieniadze to sie go od razu wyzywa od zlodzieji.

DOKŁADNIE !!!!

 

"]Domyslam sie ze zaraz mnie ktos posadzi o stronniczosc bo czekam na przesylke z MCS.

Tak. Zamowilem u nich towar.I co moze przez to jestem wspolwinny przestepstwa bo przeciez Mate w swietle waszych opinii to zlodziej?

Jestem zdegustowany ta dyskusja i argumentami w niej przedstawionymi.

Właśnie więc obaj pójdziemy siedzieć, szkoda słów po prostu ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, jo. Jak mawiał krecik. Ale się porobiło :(

Moje 12 groszy:

1. Nie ma sensu powoływanie się, kto był prekursorem, dzięki komu coś, ktoś kiedyś itd. Jak ktoś był kiedyś pierwszy w czymś, to tym bardziej należy oczekiwać trzymania poziomu i nowatorstwa. Kopiowanie pomysłów i spoczywanie na laurach nie powinno być pochwalane (nawet dla Zasłużonych).

2. N2V2 w najtańszej wersji kosztuje 162PLN. Maze4 199 PLN. Ja wolałbym Maze4. MI konstrukcja WYDAJE się wydajniesza. Do tego legendarna obsługa klienta (było na forum) - to IMO jest warte tych 37PLN.

3. Nie przesadzajmy - MCS to nie jedyna alternatywa dla CPC na polskim rynku. Są jeszcze bloki (dawniej zwane republiką), discotech, zet, tudzież kilku pomniejszych producentów (patrz allegro). Ale to też nie ma większego znaczenia. Jeżeli nie potrafimy wyprodukować niczego konkurencyjnego dla produkcji zachodnich (wydajnościowo - bo cenowo to CPC zdyskwalifikowało konkurencję), to nie ma co się upierać przy polskim. Kiedyś aureal, 3dfx myślało, że ważne są zasługi, potem nv (ale może obudziło się w czas - zobaczymy).

4. Szkoda mi tych czasów, gdy ceny były sensowne, pomimo mniejszej konkurencji (zachodnie bloki trudno było kupić, overcooled nikt jeszcze nie planował). A to nie było tak dawno. W lipcu zeszłego roku kupiłem za 150 PLN (z przesyłką) najdroższe wersje bloku na CPU, GPU i NB na republice. Teraz sensowny blok na CPU kosztuje więcej.

5. Konkurencja dobra rzecz. Zobaczymy, jak się nowy bloczek przyjmie.

6. Ciekawi mnie, na ile overcooled samo wykopało się z rynku polskiego ze swoimi produktami, a na ile mcs zagrało strategicznie. Nie będę ukrywał, że N2V2 podoba mi się mniej, niż sztandarowy produkt overcooled.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat wątku brzmi: "Nukleon N2 v2", a nie "Wykorzystywanie zastrzeżonych

rozwiązań innych do celów komercyjnych".

Ktoś tu ma problemy ze zrozumieniem słowa czytanego..

..na kogo stawiasz, boguś?.. ..pewno na mnie..

 

To tak dla ścisłości.

 

Teraz tak: za przeproszeniem, nie Twoja sprawa, czy konstrukcja czegoś

narusza prawa patentowe czegoś innego..

..masz problem? - skontaktuj się, z kim trzeba, miast powielać te swoje

pseudofilozoficzne wynurzenia..

..bo publiczne zniesławienie na forum kogoś, kto jest w danych kręgach

znany z imienia i nazwiska, bez przedstawienia żadnego konkretnego

dowodu winy, chyba też nie jest w zgodzie z literą polskiego prawa..

 

Pewno spytasz "Jak to, przecież przedstawiłem dowód?"..

..nic nie przedstawiłeś..

 

Po pierwsze: nie widzę, by podstawa nukleona była kopią rozwiązań

Swiftecha, tylko, że finy są podobne w obu konstrukcjach.

Wystarczy, że kąty nachylenia w przekroju poprzecznym finów,

w obu konstrukcjach będą się różnić (a tak jest - wystarczy być

spostrzegawczym.. ..tak, właśnie tak..), aby uznać, że N2v2 nie narusza patentu marki

Swiftech.

 

 

Na koniec dodam jeszcze tylko, że ze zniecierpliwieniem czekam na

Pański produkt, który to rzekomo ma wywrócić świat WC do góry nogami..

..i polecam Panu, Panie bogdan45, uspokoić się nieco, bo czytanie Pańskich

wypowiedzi stało się już nie tyle niesmaczne, co po prostu nudne.

 

 

 

Pozdrawiam i trzeźwości osądu życzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: nie widzę, by podstawa nukleona była kopią rozwiązań

Swiftecha, tylko, że finy są podobne w obu konstrukcjach.

Wystarczy, że kąty nachylenia w przekroju poprzecznym finów,

w obu konstrukcjach będą się różnić (a tak jest - wystarczy być

spostrzegawczym.. ..tak, właśnie tak..), aby uznać, że N2v2 nie narusza patentu marki

Swiftech.

czy narusza patent czy nie, bylo by tylko wiadomo majac ten patent przed oczami i wczytanie sie czego on DOKLADNIE dotyczy, wszystkich parametrow itd

w tej chwili masz tyle samo racji co bogdan45, czyli tylko domysly..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to oczywiste że Mate nie kopiował. Nigdy tego nie robił i nie sądze żeby miał zamiar. Po co miałby sobie dokładać kłopotów? Przecież wiadomo że znalazl by sie taki nie do końca chyba trzeźwy boguś co by go wsypał.

Imho musiałby być nie spełna rozumu żeby kopiować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO konstrukcja bardzo fajna. wyglada lepiej niz wersja 1.0 i zapewne jest wydajniejsza skoro Mate wprowadzil ja do produkcji. Top tez jest OK, ale jak dla mnie te karbowania nie odpowiedaja.

 

co do ceny to jest ona jaka jest. dobry towar kosztuje sporo. nie kazdy jezdzi mercedesem i nie kazdy musi miec nuka2 czy uriela 2, jak go nie stac to niech idzie na bloki.pl, ktore tez robia fajny sprzet.

 

Bogdan => przedstaw jakies konkrety na temat swoich super-hiper-mega konstrukci z C/W=0.0000000000001 st/w a nie tylko gadasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisze to nie za opinia Bogdan ale dla dobra MCS

BO jak wiadomo niedlugo wejdziemy do unii, ktora ma prawa surowsze niz USA

 

Mamy tedy 2 wyjscia, oba niestety ryzykowne pozwole w miare wysnuc mozliwosci (znajac amerykanow oni nawet za obrazek beda sie mocno czepiac jesli nie spytasz si e ich o zgode) OK:

 

Opcja 1

- Nic nie robimy i sprzedajemy i wtedy sa 2 wyjscia:

+Nic sie nie dzieje zyjemy szczesliwie

+Swiftech znajduje nasza strone (oj maja wywiad pewnie niezly Szpiegostwa Przemyslowe itd)

I zaczyna sie rzeznia niewiniatek (procesy na drodze cywilnej - znacie wyroki sadu USA pieniezne :evil: ),

najwyzej kaza zaprzestac sprzedazy

Lub olewaja sprawe (ktora moze niestety powrocic)

 

Opcja 2

-Wysylamy zapytanie do swiftecha, przesylamy plany, jak rowniez pytanie czy mozemy ich uzyc, wyrazamy chec wspolpracy ze swiftechem na doskonalenie bloczkow (moze byc profit nawet) I ZAZNACZAMY ZE NIE BEDZIEMY SPRZEDAWAC POZA POLSKE (to moze zadecydowac o wszytskim), mozliwosci:

+Kaze wycofac ze sprzedazy wszystkie bloki pod grozba procesu (pozostaje sprzedaz zrobionych na allegro :twisted: lub w umowach w e-mailu)

+Ignoruje sytuacje (ale moze do niej powrocic)

+Zgadza sie na sprzedaz wylacznie na polske (lub nawet za granice ale w co watpie)

+Nawiazuje wspolprace SWEET :D

 

 

Wybor pozostawiam dla MATE

A jest on jak gra na gieldzie, kazda decyzja moze byc bedna lub zyskowna

przy czym zysk zalezy od ryzyka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w kwestii wyjasnienia. wedługo mnie uklad finów jest podobny- ale nie identyczny

1. nadal pozostało pięć głębokich nacięć wzdłuż , które powodują ze grubość dna na samym jadrem wynosi 1.25mm - cos jak w poptrzedniej wersji Nukleona.

2. poprzeczne naciecia sa jedynie na wyskoosci 3mm (na wystającej czesci finów) i mają za zadanie mieszać ciecz i ja bardziej wzburzać.

 

Jest to wiec połączenie równoległych finów (głębokich) z poprzecznymi płytkimi mieszającymi. Dlatego sprayer ma wyciecia prostopadłe do głebokich finów a nie równoległy do poprzeczych nacieć.

 

O ile sie nie mysle to ukad pinów w Swiftechu jest taki ze tam na całej płaszczyźnie jest jednakowa wysokość u mnie jest toroche inaczej bo te naciecia spełniają inne zadanie.

 

Zreszta.. juz w pierwszych wersjach N1 byly poprzeczne naciecia. teraz je tylko skosilem i wsio. Sprayer wymienny tez wprowadziem 2 tyg wcześniej niz była premiera DD RBX i jakos nikt nie pisał ze DD mnie skopiował :) Nie szukajać daleko to przecierz i WW jest opatentowany chyba. No nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie właśnie chodzi o te skoszenia

do reszty sie nie czepiam

 

A co do DDrbx to tam chyba chodzi bardziej o te zaokrglenia (wpusty)

niż o sprayer

O ile mnie wiadomo to WW nie posiada Patentu tylko ostatnio pojawiły sie wpisy o ochronie własności intelektualnej

Copyright czyli możesz robić ale tylko dla siebie

a nie produkować w celach komercyjnych

 

Apropo tego facia co zarzycał urzywanie officai kradzionego windowsa

Wyjasniam że posiadam takową wersje legalna a co do uzywania innego oprogramowaniaa to używam je do własnych potrzeb i nie handluje tym

 

Mogę Pana przeprosić za ostre słowa

ale i tak nie zmieni to mojego podejścia do

takiego postępowania.I nadal będę z tym walczył

Forum , dydkusje powinny sie toczyc otwarcie bo to napędza rozwój

a nie każdy ma się bać że jego pomysły sfinalizuje kto inny i to beskarnie.Ciekaw jestem jak Pan by się czuł jak po wwaleniu kupe kasy na konstruktorów, badania, i przyglądał się jak inni korzystaja z pana wytężonej pracy

Zadałem sobie trud i sprawdziłem takie chasło

Patent pending Diamond-Pin Matrix© copper base plate for optimal

heat transfer, and turbulent flow

i znalazłem ponad 400 stron

ALE NIGDZIE NIE ZNALAZŁEM żeby ktoś oferował takie rozwiązanie

handlowo

 

Ja tez chwale wyroby Mate , cfd, zet, Cathar, DJ itd za innowacyjność

ale Panowie pieniacze odróznijcie innowacyjnośc od ewidentnej próby wzorowanioa sie na wyrobach zastrzeżonych .

i wieże że może dzięki tej dydkusji będzie mozna swobodnie wymieniać poglady i doskonalić nasze wyroby.

I żeby to niemcy , holendrzy czy inni wzorowali sie na tym

 

a nie my na nich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. wedlog mnie dyskusja poszla troch nie w ta strone... ale nic, mnie to nie obchodzi. najwazniejsza jest dla mnie wydajnosc. w zwiazku z tym jestem ciekaw jak Nukleon NK2 wypada na tle dwoch innych rodzimych produkcji: Nukleon NK1 i Uriel2. Mial moze ktos mozliwosc testowania tych wszystkich blokow ? widzialem test ktory pokazywal ze nukleon NK2 jest wydajnieszy od sowjego poprzednika nawet o 3*C, ale nie wiem jak wyglada na tle Uriela2.

 

Jezeli odpowiedz na to pytanie juz padal na forum to przepraszam, ale nie znalazlem jej, nie umiem jeszcze w pelni korzystac z opcji szukaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do kolegi bogdana45:

 

Dlaczego zanizasz poziom forum swoimi zenujacymi wypowiedziami?

 

Zenujacymi, bo wkreciles sie w jakas chora wizje i probojesz ja nieudacznie wyargumentowac, a uwierz mi argumentacja nie jest Twoja mocna strona. Pier-dolic drogi kolego umie wielu. Jesli takim obrzydzeniem napawa Cie kopiowanie (kopiowanie tylko i wylaczanie w Twoim mniemaniu) prosze zaprezentuj nam swoje dzielo, pociagnij za soba mlode otwarte umysly, ktore zasypia swiat przeoryginalnymi pomyslami, niosac czesc i chwale polskiemu chlodzeniu wodnemu. Sproboj sprawdzic sie w ten sposob. Cos pokaz i w ten sposob stan wyzej lub na tym samym poziomie osoby, badz przedmiotu, ktory probojesz oceniasz, inaczej Twoja ocena nie jest nic warta. Z wyjatkiem kiedy robi sie to skromnie, kulturalnie i z dystansem - to Ci nie idzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do kolegi bogdana45:  

 

Dlaczego zanizasz poziom forum swoimi zenujacymi wypowiedziami?  

 

Cos pokaz i w ten sposob stan wyzej lub na tym samym poziomie osoby, badz przedmiotu, ktory probojesz oceniasz, inaczej Twoja ocena nie jest nic warta. Z wyjatkiem kiedy robi sie to skromnie, kulturalnie i z dystansem - to Ci nie idzie.

zacytuje ci twoja wypowiedz:

HanG

 

Odpowiedzi: 13

Wyświetleń: 309

Forum: Chłodzenie Konwencjonalne Wysłany: 28 Cze, 2003 22:37 Temat [opcjonalny]: Re: miedz??

Gdzie można dostać w Warszawie troche miedzi gdyż z chęcią zająbym się robieniem bloków wodnych??

 

 

 

No i pamietam jak pojechałes po "PROF" jak pokazał swojego :copperice"

i docinki za jego nazwe (tylko nazwe)

 

Własnie ta burza jest przeciwko takim jak Ty i tobie podobnym (prawda Panie TyBiAs - może zacytować archiwum z GG)

dalej czekacie na bloczek który byście z chęcią Skopiowali ?

Pochwalcie się co wymysliście bo jakoś nie znalazłem

 

Pamietam równiez jak zjechaliscie Zeta ze nie chce aby testy wykonano bez niego i MA RACJE (nie kazdy umie posadzic dobrze blok , i do tego pasty jedez braku kasy wali jakieś g za 2 zł i pokazuje test)

No i jak pojechaliscie po faciu co mu sie klej zabarwił itd, itd

 

dziwi was zatem moja niechęć do pokazywania ?

 

I moja wypowiedz dotyczy własnie takich

pseudo producenci bloczków

I to oni właśnie maja najwiecej tu do powiedzenia Taka jest prawda

Nie zainwestowali w swoje pomysł żeby je realizować tak jak ja, mate, popix,prof, i cała rzesza polskich WC ciarzy

 

NO i jescze jedno dostałem Taki mail

"Witam, mam dwa pytania:

1. Czy wydajny blok, który projektujesz jest podobny do Cascade? Sadzac po

tym jak pojechałeś po Nukleonie to będzie to zupełnie co innego.

2. Możesz mi podac przykłady (jak najdokładniejsze konkrety) zastosowania

chlodzenia opratego na "WW" (w przemysle lub czyms takim).

 

POWTARZAM PORAZ KOLEJNY I OSTATNI

NIE JADE PO NUKLEONIE A WYKORZYSTYWANIU CUDZEJ PRACY I INWENCJI DO ZASPOKAJANIA WŁASNYCH POTRZEB"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacytuje ci twoja wypowiedz:

HanG

 

Odpowiedzi: 13

Wyświetleń: 309

Forum: Chłodzenie Konwencjonalne  Wysłany: 28 Cze, 2003 22:37  Temat [opcjonalny]: Re: miedz?? 

Gdzie można dostać w Warszawie troche miedzi gdyż z chęcią zająbym się robieniem bloków wodnych?? 

 

No i pamietam jak pojechałes po "PROF" jak pokazał swojego :copperice"

i docinki za jego nazwe (tylko nazwe)

Jesli mozesz rozjasnic o co chodzi z poszukiwaniem miedzi w Warszawie, w przytoczonym przez Ciebie cytacie, bede wdzieczny. Chyba cos pomyliles albo wypowiedz nie dotyczy mnie.

 

Co do tematu zwiaznego z pokazem nowego bloku uzytkownika PROF.

 

Nie wiem czy odrozniasz przyjacielu pewne subtelne roznice:

- nie odezwalem sie slowem w sprawie bloku, a grafiki (loga) ktore stworzyl dla swojego bloku jego producent. Grafika, byla ludzaco podobna do tej, ktora wykonalem wczesniej dla CFD, dlatego zwrocilem na to uwage. To ja bylem "producentem" tej grafiki i chyba mialem do tego pelne prawo, Ty z tego co mi wiadomo nie jestes pracownikiem Swiftecha?

- wszystko co pisalem zrobilem to w spobob kulturalny, choc przyznaje ironiczny, Ty wyzywasz ludzi od zlodziei, ludzi, ktorzy kradna cudza prace, z czym po prostu chyba nikt rozsadny zgodzic sie nie moze.

 

Praca przy produkcji bloku wodnego od podstaw, produkcji seryjnej to ciezka sprawa i to ze w jednym miejscu, jeden blok jest podobny troche do innego bloku, nie czyni z kogos zlodzieja i nie umniejsza jego ciezkiej pracy projektowej i wykonawczej (nawet jesli to tylko znalezienie poddostawcow wymaga to duzo czasu, pracy i pomyslunku). Nawet juz poza produkcja: sprzedaz, marketing, zbudowanie brandu, staly rozwoj, wszystko to w kazdym z producentow, ktorzy dobrze sobie radza podziwiam. Wlasnie przez to z Twoim bardzo niezasadnym pogladem na ta sprawe wielu na tym forum zgodzic sie nie moze.

 

Prosba do moderatora: posty calkowicie odeszly od tematu topica, ktory mial byc prezentacja bloku N2v2 a stal sie mala klotnia - prosze o interwencje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[dużo bleble ble]POWTARZAM PORAZ KOLEJNY I OSTATNI

NIE JADE PO NUKLEONIE A WYKORZYSTYWANIU CUDZEJ PRACY I INWENCJI DO ZASPOKAJANIA WŁASNYCH POTRZEB"

Użytkowniku bogdan45

Niniejszym otrzymujesz ostrzeżenie, za bezpodstawne oskarzenia i obrazanie innych uczestnikow.

Jak zapewne wiesz udzialone przeze mnie ostrzeżenie jest pierwsze, ale zarazem ostatnie.

Jzeli jeszcze raz dostane od kogos linka do Twoich postow w stylu jaki zaprezentowales w tym temacie, wysle Cie na przymusowy urlop.

W miedzyczsie polecam ponowna lekture regulaminu.

Przydalo by sie tez pewnie poczytac Kodeksy ??

Jak myslisz ? pod ile paragrafow podpadles w tym watku ??

Sprawdz sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dalej czekacie na bloczek który byście z chęcią Skopiowali ?

Skąd wiesz?? Jasnowidz??

Ahh tak - w Polsce nie ma złodziei - ludzie sami kradną.. ..to wiele wyjaśnia..

 

 

Pochwalcie się co wymysliście bo jakoś nie znalazłem

Pochwal się, co wymyśliłeś, bo jakoś nie znalazłem.

 

 

Pamietam równiez jak zjechaliscie Zeta ze nie chce aby testy wykonano bez niego i MA RACJE (nie kazdy umie posadzic dobrze blok , i do tego pasty jedez braku kasy wali jakieś g za 2 zł i pokazuje test)

No i jak pojechaliscie po faciu co mu sie klej zabarwił itd, itd

 

dziwi was zatem moja niechęć do pokazywania ?

Wam się chyba ustrój pomylił, obywatelu bogdan45..

 

 

I moja wypowiedz dotyczy własnie takich

pseudo producenci bloczków

I to oni właśnie maja najwiecej tu do powiedzenia Taka jest prawda

Znaczy jakich? Jak Ty? Bo bloku Twojej produkcji dziwnym trafem jeszcze nei widziałem..

..wiem - ukrywasz go, bo bym Ci patent ukradł..

 

A najwięcej do powiedzenia masz na razie Ty..

..szkoda tylko, że gadasz nierzeczowo..

 

 

Nie zainwestowali w swoje pomysł żeby je realizować tak jak ja, mate, popix,prof, i cała rzesza polskich WC ciarzy

Póki co, nie mam najmniejszego zamiaru wierzyć Ci na słowo.

Póki co, nie jesteś wpisany w poczet polskich producentow bloków.

Póki co pleciesz trzy, po trzy..

 

 

...Własnie ta burza jest przeciwko takim jak Ty i tobie podobnym (prawda Panie TyBiAs - może zacytować archiwum z GG)...

NO i jescze jedno dostałem Taki mail

"Witam, mam dwa pytania:

1. Czy wydajny blok, który projektujesz jest podobny do Cascade? Sadzac po

tym jak pojechałeś po Nukleonie to będzie to zupełnie co innego.

2. Możesz mi podac przykłady (jak najdokładniejsze konkrety) zastosowania

chlodzenia opratego na "WW" (w przemysle lub czyms takim).

Panie! Cytowanie prywatnej korespondencji bez zgody drugiej strony,

uwłacza zasadom elementarnej kultury!

 

 

 

Jesteś Pan śmieszny, a do tego hipokryta.

Weź puknij się Pan w łeb (byle mocno) i skończ zawracać cztery litery, jeśli nie

masz nic konkretnego do powiedzenia.

 

 

Z poważaniem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[dużo bleble ble]POWTARZAM PORAZ KOLEJNY I OSTATNI

NIE JADE PO NUKLEONIE A WYKORZYSTYWANIU CUDZEJ PRACY I INWENCJI DO ZASPOKAJANIA WŁASNYCH POTRZEB"

Użytkowniku bogdan45

Niniejszym otrzymujesz ostrzeżenie, za bezpodstawne oskarzenia i obrazanie innych uczestnikow.

Jak zapewne wiesz udzialone przeze mnie ostrzeżenie jest pierwsze, ale zarazem ostatnie.

Jzeli jeszcze raz dostane od kogos linka do Twoich postow w stylu jaki zaprezentowales w tym temacie, wysle Cie na przymusowy urlop.

W miedzyczsie polecam ponowna lekture regulaminu.

Reed jak juz chcesz straszyc "przymusowymi urlopami" to rob to z łaski swojej obiektywnie. Jakbyś nie zauważył, to wiecej ludzi w tym temacie napisało posty obrażające innych userów. A co do oskarżeń uzytkownika bogdan45 to chciałem zauważyć nie są one do końca bezpodstawne. Jeżeli tego nie widzisz, to bardzo mi przykro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...