Skocz do zawartości
Mr.Martin

Abit IC7 & FSB > 250Mhz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktos z was slyszal aby plyty abita IC7(-G) dzialaly niestabilnie gdy FSB jest powyzej 250Mhz ?

Czy jest na to jakies rozwiazanie ? - bios jest najnozwszy.

A skąd wiesz ze to nie procesor ?

 

Ja dochodziłem z berkutem do ~333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz ze to nie procesor ?

 

Ja dochodziłem z berkutem do ~333

:arrow: nalezaloby dodac, ze plyta miala zaaplikowane wszystkie mozliwe mody ;)

Bez modów jechałem do 310

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 275FSB 1:1 .

:arrow: 275FSB i 1:1 to nice wynik. zeby nie wprowadzac ludzi w blad, moze nalezaloby zmienic info. z podpisu. na Geil'ach tego wyniku przeciez nie zrobiles. stawiam na Hynix'y ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktos z was slyszal aby plyty abita IC7(-G) dzialaly niestabilnie gdy FSB jest powyzej 250Mhz ?

Czy jest na to jakies rozwiazanie ? - bios jest najnozwszy.

A skąd wiesz ze to nie procesor ?

 

Ja dochodziłem z berkutem do ~333

 

Czy mozesz podac link do strony ( najlepszej polskiej) gdzie krok po kroku jest prosto opisane jak zrobic taki modzik - z gory dzekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.malvescorner.com/ic7.htm

 

ten jest czytelniejszy :D

Wielkie dzieki - super ladnie opisany vmod

 

To jest mod Vdimm czyli napiecia pamieci - aczy moze ktos zna opis taki jak ten modu chipsetu plyty glownej aby dziala na wyzszych czestostliwosciach itp

Wogole bylby bardzo szczesliwey jakby ktos mi podal wszytskie mody do tej plyty - wszytsko co da sie przeobic ( zwiekszyc itp) - oczywiscie bez wycinania jakis dziur - chodzi mi o sama elektronike

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da sie bez wycinania

Bez wycinania czego - mostka , ukladow scalonyc czy czegos innego - czy mozesz pelniejszym zdaniem bo widze z twich odpowiedzi masz duza wiedze a tym samym duze dosaiwdczenie -ale taki jak ja potrzebuje troszeczke wiecej informacji w opowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do niektórych modów konieczne jest przerwanie połączenia czyli ścieżki na płycie. Jest to niebezpieczne bo płyta główna ma kilka warstw i jak się przebijesz za głęboko to po jabłkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy 5:4 na IC7-G do ilu jechaliscie? mi wywala po 250, 250 jak skala, a wiecej juz [gluteus maximus]...

A nie wpadles na pomysl, ze dalej juz CPU nie moze? No chyba, ze masz odblokowany mnoznik :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie badz taki predki. Nie kazdy SL6Z5 jest lepszy od twojego C1. Trzeba trafic w sztuke.

Niektore procki juz taka maja. Zatrzymuja sie na jakims FSB i ani MHz wiecej, mimo ostrego podnoszenia napiecia. Kilka takich trafilem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy 5:4 na IC7-G do ilu jechaliscie? mi wywala po 250, 250 jak skala, a wiecej juz [gluteus maximus]...

5:4 jade fsb=280

3:2 fsb=290

1:1 fsb=260-265

 

Wsjo bez modow (na razie). Proc SL6WR NW 2.4

Czy takie osiagi otrzymales na oryginalnym wentylatorze Abita ktory jest montowany na plycie? czy moze na Zalmanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...