Skocz do zawartości
zx_spectrum

BLOKADA PREDKOSCI NAGRYWANIA ???

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki mały problem ... otóż mam nagrywarkę LG - taka tania terazz jest chyba G8520 czy coś takiego no i ona obsługuje mi prędkość zapisu 52 , lecz gdy wkładam płytkę która jest na 52 i próbuje ją nagrać to moje NERO EXPRESS nie daje mi ustawić prędkości wyższej niż 48 ,a teraz jak sobie ostatnio kupiłem EMTECi bo tanie były to mi obcina prędkość do 40 . Co to ma być do cholerki to mi przypomina coś takiego ,że kupuje kurde ubranie w sklepie jest dobre a w domu mi się kurde rozmiar automatycznie zmniejsza i nie da się zwiększyć . Co na to poradzicie ??? Od razu mówię że wszelkie próby kuszenia mnie ściągnięciem sobie NERO w pełnej wersji i innych płatnych programów z góry jest skazane na niepowodzenie ,bo piractwa nie popieram ,a nie stać mnie na wydatek rzedu 100 lub więcej złotych . Podpowiem tylko ze tak zachwalany przez ludzi program Burn XP czy cosik takiego robi podobnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzies czytalem myk o trzymaniu przycisku wsuwania tacki podczas wkladania nosnika do nagrywania co mialo wymuszac mozliwosc nagrywania z maxymalna predkoscia. Ale jak to dokladnie dziala i czy wogole to juz niepowiem. Za krotko mialem LG x52

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam przekonania do takich predkosci zapisu. Sam stosuje predkosci 12x-24x, mimo iz nagrywarke mam 52x.

Czy to naprawde tak wielka roznica jest pomiedzy 40 a 52??? To i tak tylko chwila.

 

Moim zdaniem problem sprowadza sie do samego nosnika, a nie do nagrywarki. Fakt, ze jest na plycie napisane 52x, nie oznacza, ze da sie wypalic z taka predkoscia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde :) wiem że to nie jest duża różnica ,ale chciałem chociaż raz móc sobie skopiować płytkę z prędkością 52 . Kupiłem kilka razy sobie płytki TDK po 2 z hakiem za sztukę zaglądałem wcześniej na cdrinfo.pl i te płytki są jednymi z lepszych ale i tak nie pozwalało mi to NERO tak nagrać :( . Spróbuje na cdrinfo.pl się dowiedzieć bo chyba mają tam forum . Co do tego że na płycie jest napisane że z 52 nagrywa to on nagrywa z tą prędkością tylko na obrzeżach im bliżej środka tym bardziej zwalnia - a może nagrywa się od wewnątrz :) nie wiem . Ale jak producent pisze że 52 to przynajmniej na jakimś kawałku musi dać się zapisać z tą prędkością :) .

 

A co do braku przekonania ... to tylko technika . Zrobili nagrywarki 52 więc muszą one działać z mniejszymi prędkościami - więc tu moim zdaniem przedstawiasz "starszą generację" która nie ma zaufania do nowinek ,ale to już twa sprawa :) . Fakt że jeżeli nie zależy ci na prędkości i się nie spieszysz to w sumie wszystko jedno :) . Ja też nie mam potrzeby nagrywania 10 płyt w ciągu dnia ,a nawet w ciągu 2 miechów . Jak nagram bakapy raz na 4 miechy na trzy płytki to będzie dobrze :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehe... :lol:

 

To wygląda tak: nagrywarka ma możliwość zapisu z określoną prędkością, płyta nie. Płyta ma zapisaną maksymalną prędkość zapisu na samym początku. Nagrywarki LG mają to do siebie, że w przeciwieństwie do innych odczytują ową prędkość i ustawiają program w odpowiedni sposób. Po prostu producent robi klienta w ch*** i tyle. Ja kupuję platinumy (już nie są wrażliwe na promienie UV :D ) i to co jest na nich napisane zawsze zgadza się z rzeczywistością. Pisze - 52 - jest 52. Na TDK, Esperanza itp. pisze 52 - jest - 32. LOL. No, jeszcze Verbatimy są ok.

 

Pozdra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w opcajch nero jest gdzieś taka opcja, jak Smart-burn (to umnie dla liteon'a, nie wiem czy nazwa brzmi tak samo dla twojej), to jest w opcajch nagrywarki, przy wyborze nagryw., jedno to opcja ochrony zapisu (u mnie nie można jej wyłączyć), drugie właśnie ogranicza prędkość zapisu do takiej, jaka jest zapisana na płytce, tzn nie to co ty widzisz, ale w którymś sektorze płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...