Skocz do zawartości
YrC

Nowe stery - Catalyst 4.3

Rekomendowane odpowiedzi

 

BTW Z ati.com leci jak krew z nosa  :evil:

U mnie ssało, że aż miło 8)

Ekhm, tak się spytam z ciekawości, bo mój thread zablokowałeś - jak miałem napisać posta w wątku który został stworzony o 2 minut później od mojego ;->

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera, jak ten czas leci... :lol:

Rzeczywiście, po przejrzeniu tych testów, w niektórych gierkach jest lepiej (3dMarka pomijam). Ale nie zasysam bo już późno. Z niecierpliwością czekam na Omegi - będą jak zwykle jeszcze lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekhm, tak się spytam z ciekawości, bo mój thread zablokowałeś - jak miałem napisać posta w wątku który został stworzony o 2 minut później od mojego ;->

Przepraszam, moje niedopatrzenie :?

Ten temat bym zamknął, a Twój zostawił z racji tego, że założyłeś go wcześniej, ale nie miał on niestety takiej siły przebicia treścią jak ten :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ekhm, tak się spytam z ciekawości, bo mój thread zablokowałeś - jak miałem napisać posta w wątku który został stworzony o 2 minut później od mojego ;->

Przepraszam, moje niedopatrzenie :?

Ten temat bym zamknął, a Twój zostawił z racji tego, że założyłeś go wcześniej, ale nie miał on niestety takiej siły przebicia treścią jak ten :lol:

Mi tam nie zależy na jakiś wyścigach "ha, pierwszy posta napisałem" :)

Sprawdziłem wpierw, nie było żadnego, więc napisałem, a strony do downloadu nie podawałem, bo raczej większość wie skąd ściąga drivery do swoich radków :)

Ja i tak czekam na omegi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o jednak lipa jak umnie w grze far cry w ustawieniach wszystko na maxa co moglem na sterach omega 4,2 mialem od 27 fps teraz np jest przy rozpoczeciu gry okolo 17-19 wiec straszny spadek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 3DMARKU2001SE poprawa okolo 500-800 pkt

w3dMARKU03 poprawa okolo 100-150pkt

w grach także w demie UT2004 mam poprawe okolo 19 klatek jakby system wreszcie wiedział czego chce od grafy - zaś na oko mam jakby ostrzejszą grafikę może to także ktoś zauważył ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zmieniłem drivery do nforce'a z 3.14 na 3.22 i FarCry przysiadło, reszta w normie + lepszy dźwięk (głównie mp3). Następnie zmieniłem catalysty z Omeg 4.2 na Catalyst 4.3 (te z przeróbką softową do R9500 - to chyba jedyna przeróbka ? :? ) i FarCry jakby powróciło do normy z FPS'ami, tzn. chodzi jak z nforce 3.14 + Omega 4.2.

Dziwne że w dalszym ciągu EnvLighting w farcry (ozłoconym już przecież) powoduje migotanie niektórych textur i obiektów. Miejmy nadzieję, że ATI uwzględniło tutaj ten błąd i zdąży na czas :?

No i jeszcze jeden pozytywny akcent - to demko o nazwie "Real-time HDL IBL.", o którym jakiś czas temu bylo mówione na forum, wyraźnie przyspieszyło (z wyłączonym AA, kolor 32-bit, reszta default) - z około 23FPS do 28FPS (i ani klatki mniej) a więc chodzi nareszcie płynnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze jeden pozytywny akcent - to demko o nazwie "Real-time HDL IBL.", o którym jakiś czas temu bylo mówione na forum, wyraźnie przyspieszyło (z wyłączonym AA, kolor 32-bit, reszta default) - z około 23FPS do 28FPS (i ani klatki mniej) a więc chodzi nareszcie płynnie.

Musialem to przegapic chyba... moglbys to rozwinac, jakiegos linka podac 3 cos :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3DM 2k1se wzrost o prawie 400p

3DM 2k3 wzrost o 100p

 

niestety w grach juz nie jest tak ciekawie:

 

NFS:U cat 4.2

Frames: 2561 - Time: 73187ms - Avg: 34.992 - Min: 24 - Max: 60

 

NFS:U cat 4.3

Frames: 2834 - Time: 83625ms - Avg: 33.889 - Min: 25 - Max: 53

 

UT 2k4 cat 4.2

Frames: 5366 - Time: 89875ms - Avg: 59.705 - Min: 37 - Max: 104

 

UT 2k4 cat 4.3

Frames: 5120 - Time: 96484ms - Avg: 53.065 - Min: 31 - Max: 86

 

1024x768x32 all high ON , bez AA i Anizo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze jeden pozytywny akcent - to demko o nazwie "Real-time HDL IBL.", o którym jakiś czas temu bylo mówione na forum, wyraźnie przyspieszyło (z wyłączonym AA, kolor 32-bit, reszta default) - z około 23FPS do 28FPS (i ani klatki mniej) a więc chodzi nareszcie płynnie.

Musialem to przegapic chyba... moglbys to rozwinac, jakiegos linka podac 3 cos :?:
http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?p=729597#729597

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie porównalem sobie ostatne omegi [te na bazie cat 4.2 (v. 2.5.22)] z cat 4.3 od ati. Specjalnie odkręciłem karte do fabrycznych ustawien i...

 

3D Mark 2001 SE:

 

Omega 2.5.22 - 8953 pkt.

 

Catalyst 4.3 - 8268 pkt.

 

 

3D mark 2003:

 

Omega 2.5.22 - 2610 pkt.

 

Catalyst 4.3 - 2573 pkt.

 

 

Mimo zapewnien na stronce ati o rzekomym przyspieszeniu shaderów w 3dmarku 2001 se dosc spory spadek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niom niestety tylko 8200pkt...

 

ale benchmarka odpalalem na sprzęcie NIE PODKRĘCONYM, a poza tym ten redek to jest 9600 pro EZ - czyli ten gorszy z pamięciami 400mhz zamiast 600mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8200 na radku 9600pro 8O ??

 

ja mam wiecej na moim 9100 :?

ilosc markow jeszcze zalezy od procka... ja na swoim radku 9100 wyciagam marne 7k ale mam durka 800 :|

 

maly OT

Kittek chyba w opisie powinienes miec Thorton 2000 a nei Thorton 200 ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8200 na radku 9600pro 8O ??

 

ja mam wiecej na moim 9100 :?

ilosc markow jeszcze zalezy od procka...

ameryki nie odkryles ;)

 

chodzi o to ze kittek ma mocnego procka a wynik taki slaby na 9600pro - no ale EZ juz wyjasnia nieco sytuacje ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim skromnym zdaniem stery do konca nie sa dopracowane w grze far ry spadek straszny w nfsie jak by zarywalo troche jedynie co to zeczywiscie pixe shader poprawiony bardziej wydajny jest ale to nie ma odzwierciedlenia w grach np poki co zostaje przy omegach 4.2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8200 na radku 9600pro 8O ??

 

ja mam wiecej na moim 9100 :?

ilosc markow jeszcze zalezy od procka...

ameryki nie odkryles ;)

 

chodzi o to ze kittek ma mocnego procka a wynik taki slaby na 9600pro - no ale EZ juz wyjasnia nieco sytuacje ...

Genrealnie fajnie, wszystko zalezy od konfiguracji... mam stareniekigo duraka, tego co w podpisie i prawie 9K pkt w 3Dmarq... Wiekszosc zalezy od karty grafivcznej, poakzaly to nawet testy owcyh klart z prockiem pII350 na 3Dmarq 2K3! Reasumujac - 9600 EX jest do DU.PY! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...