Skocz do zawartości
Sir_emak

Slackware 9.1 + KDE 3.2.1 problem

Rekomendowane odpowiedzi

Zainstalowalem Slaca 9.1 bez domyslnego Gnoma i KDE. Doinstalowalem KDE 3.2.1 za pomoca konstructora(wedlug instrukcji). Wszystko przebieglo pomyslnie. Jest jednak jedno ale. KDE nie chce sie wlaczyc. Wywala blad(zreszta nie jeden): xset: unable to open display. Zna ktos moze sposob na rozwiazanie tego problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywala cos takiego:

$ startkde

xset: unable to open display ""

xset: unable to open display ""

xset: unable to open display ""

xsetroot: unable to open display ''

startkde: Starting up...

ksplash: cannot connect to X server

kdeinit: relocation error: /usr/lib/libqt-mt.so.3: undefined symbol: FT_Seek_Stream

startkde: Could not start kdeinit. Check your installation.

Error: Can't open display:

Warning: connect() failed: : No such file or directory

ksmserver: cannot connect to X server

startkde: Shutting down...

Warning: connect() failed: : No such file or directory

Error: Can't contact kdeinit!

startkde: Running shutdown scripts...

startkde: Done.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. zainstaluj xfree (serwer ixów) potem baw sie w kde

 

2. jezeli masz zainstalowane xfree to pomyśl nad użyciem xf86config

iXy mam. xf86config mam skonfigurowany. Ogolnie gdy wpisze startx to odpala mi sie srodowisko graficzne: tlo, myszka i nic wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech... szpece ;-) W katalogu domowym stworz plik .xinitrc i nadaj mu prawo do uruchamiania (chmod +x .xinitrc) Plik ma zawierac np. takie cos:

#!/bin/shstartkde
Jesli masz KDE zainstalowane w jakims niestandardowym miejscu, na ktore nie jest ustawiona zmienna PATH, to bedziesz musial podac pelna sciezke badz ustawic zmienna PATH.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D :D :D Juz wiem czego to jest wina. Problem tkwi w ustawieniu sciezki dostepu do KDE. Po kazdym restarcie musze wpisac: export PATH=/katalogodokde/kde3.2.1/bin:$PATH . Gdzie mozna zdefiniowac ta sciezke na stale??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie Panowie. Po uruchomieniu startx powlkami sa xtermy (czyli nei ma powloki)

wiec trzeba sobie ja ustawic na kde.

 

wiec robimy w

 

/etc/X11/xinit/xinitrc

 

na samym dole wyhaszujemy lub wykasujemy lnijki (jak kto woli)

 

#twm &

#xclock -geometry 50x50-1+1 &

#xterm -geometry 80x50+494+51 &

#xterm -geometry 80x20+494-0 &

#exec xterm -geometry 80x66+0+0 -name login

 

a dodac

 

exec startkde

 

i teraz tylko startx i po sprawie

 

 

no i wczescnie dodac sciezki do /etc/profiles

 

/usr/local/kde/bin:/usr/local/kde/lib (w zaleznosci gdzie macie kde moze sie to zminic)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za trafna uwage :) moja podpowiedz ogranicza w duzym stopniu system ;) troche mi cisnienie skoczylo patrzac na poprzednie posty a ostatnie rozwiaznie przed moim postem nie rozwiazowalo tego problemu i musialem na "sile" to kde 3.2.1 uruchomic podajac moje roziwaznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie przed. Odpalasz pkgtool i wywalasz:

removepkg arts-1.1.4-i486-1removepkg kdeaddons-3.1.4-i486-1removepkg kdeadmin-3.1.4-i486-1removepkg kdeartwork-3.1.4-i486-1removepkg kdebase-3.1.4-i486-1removepkg kdebindings-3.1.4-i486-1removepkg kdeedu-3.1.4-i486-1removepkg kdegames-3.1.4-i486-1removepkg kdegraphics-3.1.4-i486-1removepkg kdelibs-3.1.4-i486-1removepkg kdelinks-1.1-noarch-1removepkg kdemultimedia-3.1.4-i486-1removepkg kdenetwork-3.1.4-i486-1removepkg kdepim-3.1.4-i486-1removepkg kdesdk-3.1.4-i486-1removepkg kdetoys-3.1.4-i486-1removepkg kdeutils-3.1.4-i486-1removepkg kdevelop-3.0.0a6-i486-1[opcjonalnie] removepkg koffice-1.2.1-i486-5removepkg qt-3.2.1-i486-1removepkg quanta-3.1.4-i486-1
Nastepnie wgrywasz wszystkie nowe paczki do jednego katalogu, i albo pkgtool, albo mozesz sie wycwanic, wpisujac cos takiego ;]

ls -l | awk '{print "installpkg " $9}' > instalujkde; ./instalujkde
Oczywiscie powyzsza linijke wpisujesz w katalogu, w ktorym masz nowe paczki (jesli nie jestes pewien co robisz, wpisz ja bez tego co jest po sredniku).

 

Aha - i zaloz osobny topic, na problemy z KDE 3.2 - ja przynajmniej oklalem sie ostro ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...