Skocz do zawartości
Fudoshin

Padl stary komp - pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

Komp 166mhz pentium. Na jakies plycie intela czy asusa - mniejsza z tym. Wlaczam wszystkie wiatraki chodza, napedy dostaja prad, a komputer nie pika z pc speakera (a jest wlaczony) i nie daje sygnalu do monitora. Tak jakby w ogole do biosu nie dochodzil, -- co moze byc przyczyna?

 

A drugie - komp rownie stary podpinam dysk, a bios go nie wykrywa. Kabel i kontroler sprawny, bo cdrom wykrywa dobrze, dysk sprawny, bo u mnie dziala. Wielkosc dysku chyba tez w porzadku, bo na innych identycznych kompach (w doslownym tego slowa znaczeniu :) ) wszystko dziala. Na chama wpisywac wartosci w biosie i go zobaczy, czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad1. Tutaj wszystko moze byc przyczyna takiego zachowania. Pamieci jednak chyba najbardziej prawdopodobne.

Ad2. Poustawiaj zworki na hdd w roznych kombinacjach albo dla sprawdzenia wepnij sam hdd na szmacie (bez cdroma).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisuj dane z ręki jaki są na dysku, sektory, głowice itd. itd...... powinno zadziałać. Niekiedy sprzęt ma problemy z wykryciem dysku zwłaszcza na kontrolerach. Ja zawsze wpisuje z łapy ustawienia i działa wszystko spox :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad1. Tutaj wszystko moze byc przyczyna takiego zachowania. Pamieci jednak chyba najbardziej prawdopodobne.

Ad2. Poustawiaj zworki na hdd w roznych kombinacjach albo dla sprawdzenia wepnij sam hdd na szmacie (bez cdroma).

Ad1 - oplaca sie testowac z inna zasilka? Ja tak mialem ostatnio w swoim wlasnym jak zasilka sie rozwalila, ale to przeciez inny standart...

 

Hawk - dzieki, sprobuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad1. Tutaj wszystko moze byc przyczyna takiego zachowania. Pamieci jednak chyba najbardziej prawdopodobne.

Ad2. Poustawiaj zworki na hdd w roznych kombinacjach albo dla sprawdzenia wepnij sam hdd na szmacie (bez cdroma).

...jak ja mialem problemy z ramem to speaker pikal jak najety, ale ja tam nie wiem :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 Spróbuj wyjąć baterię z płyty głównej na jakieś 20-30 min. i włóż ponownie (najlepiej z innego sprawnego kompa)

Ad.2 Komputery "dosłownie identyczne" - tzn. takie same mobo, a z taką samą wersją biosu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to płyty jeszcze pod p 90 miały ograniczenie do 512 MB, Ale jeżeli identyczne nie miały problemów to nie ten problem. A jeżeli na identycznej płycie rozpoznaje dysk dobrze to: upgrade BIOS-u (jeżeli jeszcze nie jest ostatni wydany dla tej płyty) albo coś jes uwalone.

 

Ad 1 sprawdzaj wszystkie podstawowe komponety. Z tego co czytam to maz dostęp do innych podobnych kompów więc masz co do czego przekładać. Jeżeli nic nie piszczy to najbardziej podejrzana jest płyta główna lub głośniczek :) Sprawdz tez procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe na dzien dobry sprawdzilbym konfiguracje zworek i kabelkow :P puzniej pomyslalbym o pamieci ale rowniez mi sie wydaje ze powinien pisczec ??

 

ostatnio tak mialem (p2 233) ze kopm mi nie wstawal i niewiedzialem co sprawdzilem wszystkie komponenty i wiso ok a co sie kokazalo przypadkiem "bardzo luzna" zworka wypadla mi przy ktoryms z kopniakuw podczas pruby uruchomienia na 233@300 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...