Skocz do zawartości
Kwiecień

Wszystko o --> DFI LanParty II Ultra B

Rekomendowane odpowiedzi

E nie tryniaj :D

Nie pokazuj się z gorszym wynikiem niż stabilne 250 :D 8)

Hehehehe dokladnie, podpisuje sie pod tym wszytkimi konczynami :mrgreen: No wiesz kwiecien, po tej wtopie z biosem po prostu MUSISZ sie wykazac, bo tu wszyscy czekaja na WYNIKI :wink:

 

No dobra, a tak na serio to podzialaj "na razie" chociaz z 240 FSB na CPC off i on i zapodaj jaka jest roznica w AIDA32, sprobuj tez mnozniki 9,5 i 10 na CPU agressive (grzecznie prosze :plum:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwiecień - jaki Ty masz bios? Też mam tak że szuka urządzeń PCI i wisi, przed chwilą wgrałem 1,31  :?

Nowa AIDA32 będzie wisieć niezależnie od tego jaki masz bios :? Ja zainstalowałem jakąś starszą wersję z CHIP'a i działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwiecień już mi Aide zapodał (thx), potem wrzuce na serwer ją.

 

Podczas testowania prime zauważyłem jedną ciekawą rzecz (Kwiecień tez :P ), otóż podczas testu słychać jakby terkotanie czy uderzanie. Czy wy też tak macie? Jeżeli ktoś nie ma WC to raczej tego nie usłyszy, ale to nieco dziwne jest.

 

Inny problem jaki napotkałem do nie mogłem odpalic dysku na ata, dopiero używając seriell udało mi się go puścić na sata. Nie wiem jeszcze jak sprawa wygląda na nowym w biosie który wgrałem, zobacze później.

 

Miał ktos też wyżej wymienione "problemy"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzies cos obilo mi sie o uszy, ze dzwiek tego typu moga wydawac cewki... musialbys dokladnie zlokalizowac zrodlo... nie jestem pewien czy to ma jakiekolwiek znaczenie, moze zniknac samoczynnie po jakims czasie.

cewka wyglada tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzies cos obilo mi sie o uszy, ze dzwiek tego typu moga wydawac cewki... musialbys dokladnie zlokalizowac zrodlo... nie jestem pewien czy to ma jakiekolwiek znaczenie, moze zniknac samoczynnie po jakims czasie.

cewka wyglada tak.

Lol roku :lol: Jakim cudem drut (cewka) może hałasować ?? :lol: :lol: :lol: :lol:

http://forums.pcper.com/showthread.php?s=&...threadid=291309

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showth...highlight=noise

 

http://sound.westhost.com/xfmr.htm#7-noise

 

dzwiek moze brac sie stad, ze ten owiniety miedziany drut drga pod wplywem pola elektromagnetycznego... nie jest to dobry znak, bowiem w ten sposob cewka moze sie zuzyc...

bie wiem tak naprawde wiele na ten temat. to oczywiscie moze byc cos innego, ale skoro zapytales, to odpowiadam Tobie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzies cos obilo mi sie o uszy, ze dzwiek tego typu moga wydawac cewki... musialbys dokladnie zlokalizowac zrodlo... nie jestem pewien czy to ma jakiekolwiek znaczenie, moze zniknac samoczynnie po jakims czasie.

cewka wyglada tak.

Lol roku :lol: Jakim cudem drut (cewka) może hałasować ?? :lol: :lol: :lol: :lol:

jak bys mial pojeciel choc ociupinke o elektronice to bys wiedzial ze cewki czasami zaczynaja "piszczec",zjawisko to czasami ladnie widac/slychac przy mocno obciazonych zasilaczach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzies cos obilo mi sie o uszy, ze dzwiek tego typu moga wydawac cewki... musialbys dokladnie zlokalizowac zrodlo... nie jestem pewien czy to ma jakiekolwiek znaczenie, moze zniknac samoczynnie po jakims czasie.

cewka wyglada tak.

Lol roku :lol: Jakim cudem drut (cewka) może hałasować ?? :lol: :lol: :lol: :lol:

jak bys mial pojeciel choc ociupinke o elektronice to bys wiedzial ze cewki czasami zaczynaja "piszczec",zjawisko to czasami ladnie widac/slychac przy mocno obciazonych zasilaczach

No spox, piszczeć to mogą ale nie wydawać takie dziwne odgłosy :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no nie wierze że to cewka sobie tak pstryka. Jakby wyła to ok, ale takie terkotanie imho nie możliwe, a pojęcie o elektronice jakies mam i kumpel elektronik ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heheheh prawda ;D Ja miałem w stress 52 stopnie, daj nawiew na mosfety pod socketem wtedy Ci tempa spadnie do tej właściwej. Teraz mam max 45 stopni :)

 

Vip - może i nic specjalnego ale ja wole mieć max fsb np. 230 na DFI niż nawet 270 na abicie. Moim zdaniem obie płyty dzieli przepaść, narazie jestem maxymalnie zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy DFi ma tez problemy z osiaganiem wysokich FSB na kosciach 512 mb ( czyt np KHX3200/512) ???

Obilo mi sie o uszy ze Abit ma taka przypadlosc,

Czy ktos molgby mnie sprostowac ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi działają idealnie, zero problemów na DFI. Abit raz działał raz nie, zależnie od humoru mobo.

 

PS. Plota że hynixy źle działają na DFI to bujda na resorach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na ta plyte jest mozliwe zamontowanie Zalmana ??? Na stronce zalmananie ma modelu lan party B albo ja jestem slepy  :evil:  :evil:

Ale jakiego zalmana bo teraz tak troche bez sensu wypaliłeś... :)

 

CNPS na proca powinien wejsc a ten na nb wchodzi napewno, standardowy rozstaw otworkow.

 

PROŚBA: Czy możecie wreszcie skończyc z offtopiciem w tym temacie, jeżeli nie to lepiej go zamknąć bo to nie ma sensu... :?: :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o zalmana 7000A alcu , jesli ktos jest pewny ze wejdzie to niech da znac . To ze sa same dziury to widac na zdjeciach ale niestety ciezko wywnioskowac czy nie bedzie on kolidowal z wystajacymi elementmi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalman 7000A-Cu wchodzi ponieważ go mam tylko, że zapinka, którą się go przykręca zachodzi trochę na port LPT ale można ją przyciąć albo przykręcić na siłę jak ja zrobiłem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja zapinka jest obcieta z jednej strony , musialem to zrobic zeby zalozyc cooler na mojego epoxa, czy w tej sytuacji nie bede mial juz zadnych problemow ???

 

Mozesz zrobic jakas fotke ??? Bo mi sie wydaje ze ten zalman bedzie kolidowac z portami ewentualnie tylnia scianka budy/zasilka.

 

Kupujac taka badz co badz droga plyte nie chce jeszcze tego samego dnia biegac po chiefteca :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobile jednak nie lubi wyskokich fsb.

Normalnie może mi pracować 2500mhz przy 1,725V. Jak puszcze 10*245 to tez spoko działa jednakże każde kolejne fsb objawia sie niestabilnością :(

Narazie max mam 8,5*250 stabilnie dopiero na 1,850(potem spróbuje mniej dac), na 255 tez działa ale musiałbym z mnożnikiem zjechać niestety. Teraz testuje 9 * 250 ale raczej tylko dla wyniku, potem zjade z powrotem na 10*245 bo imho tak było i będzie najlepiej.

 

Najstabilniejsze VDD to 1,8V u mnie.

 

Ktoś może jeszcze testował cokolwiek oprócz mnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już raz pisałem, ale mogę powtórzyć.

9 x 250MHz z timingami 2-2-2-11.

Stabilnie na testach, którymi dysponuję i na gierkach mojego synia na których wykładał się Epox 8KRA2i i Abit AN7.

 

Zapomniałem o napięciach:

V core: 1,9V

V dimm: 3,3V

Pamiątki w dual channel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich którzy posiadaja DFI.

Kupiłem dzis DFI i po paru godzinach uzytkowania pojawia mis ie BS [niebieski ekran]. Pisz tam o niezgodności sprzętu itp. Na ABICIE tego czegos nie miałem. Możliwe że to przez pamiatki w dualu? Pmieci i reszta jak w podpisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich którzy posiadaja DFI.  

Kupiłem dzis DFI i po paru godzinach uzytkowania pojawia mis ie BS [niebieski ekran]. Pisz tam o niezgodności sprzętu itp. Na ABICIE tego czegos nie miałem. Możliwe że to przez pamiatki w dualu? Pmieci i reszta jak w podpisie

Spoko nie stresuj się tak. Zmień bios na np. 1,31 potem zrób chłodzenie/ustawienia jak piszą na xtremesystems i będzie git. Kiedt kupiłeś te twinmosy? Jakie to dokładnie są? Jakie kości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...