Skocz do zawartości
damian38

wszystko o ==>> ASRock k7s8x

Rekomendowane odpowiedzi

Korespondowałem z tym gosciem,

Mi wytłumaczył że "można zmieniać ustawienia fsb procka i pamięci w biosie" a ja ze w normalnym terz można, w tedy wymyślił "dochodzi jedna wazna opcja przy zlym zalorzneiu wentyla na procek plyta nie odpali zeby nie zepsuc procesora to chyba jest wazne

", ja na to ze zwykły bios terz to ma. I sie zamknoł, jednym słowem naciąga loli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo watpie zeby bios pomagal w fsb... koles pewnie mial pare sztuk ktore mialy 200, tak jak jest pare takich sztuk na forum, ale inne tego nie robia wiec jak moze dawac gwarancje na to? chyba ze testuje kazdy egzemplarz.

 

cicherfx chieftec wcale nie jest zasilka marzeniem, pozatym masz tego 1136H a nie hpc, no i zasilka siada mi chodzilo ze masz 12.2 zamiast 12 co w normalnym oc nie jest niczym strasznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak sobie kąbinuje (jak mam czas oczywiście), że raz dobrze napisany BIOS i po sprawie bo co można poprawiać w dobrze napisanym kodzie który w sumie ma może z 4k.

Inna sprawa jak jest on na począdku od razu do tyłu vel d... to oczywiście tu programiści mają co do roboty.

Pozdrawiam

PS

Ale może powinienem mieć mniej tego wolnego czasu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z 3.3 na bank nie. pytanie czy 5 czy 12. mi sie wydaje ze z 12 bo podnoaszac ostro vcore na 1.95 +12V lecialo ostro w gore az do 12.5 na szefie 420 (wiem gdzie moge sobie wsadzic te odczyty ale skoro 5 sie prawie nie zmienila a 12 wariowala to mi sie wydaje ze to jednak 12v zasila procka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę musiał podłączyć trzy woltomierze :roll:

Jak procek z Vcore bierze taki prąd jak podaje AMD - to chcę wiedzieć,

co by nie przeciągnąć zasilacza :twisted:

 

Pozdro 8)

 

PS Zasilacz doszedł wentyl też, tylko czasu brak :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam durona 1,6 brazowy laminat MIXIB //Asrock k7s8x bios 2.4//2x256 DDR(333)//cdrw//Hdd Barracuda 160 GB //GeForce 2 32 MB //Arcting Cooling 2TC// Chieftec 360 W

 

Nie wiem dlaczego ale nie chce dzialac na fsb 166.Komp nie wstaje .nawet jak puszczam go na 1,9 GHz(fsb 158 i 1,57V) winda sie laduje ale po kilku minutach reset .Napiecia sa w normach , temp tez ok. 42 stopnie.

 

Jakies sugestie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema 8)

czy ktos juz probowal podlaczac pod ta plytke Irde, chodzi mi o gniazdo w plycie, jak to sie sprawuje?

 

niech ktos sie wypowie. bo irda na usb kosztuje ok 100zl a na zlacze pod plyte tylko 35zl wiec duza roznica....

zadnej odpowiedzi :( :( :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema 8)

czy ktos juz probowal podlaczac pod ta plytke Irde, chodzi mi o gniazdo w plycie, jak to sie sprawuje?

 

niech ktos sie wypowie. bo irda na usb kosztuje ok 100zl a na zlacze pod plyte tylko 35zl wiec duza roznica....

U mnie IRDA na plycie dziala ok

musiałem przerobić wtyczke (przeciąć i zamienić kabelki) ale jest ok :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czmu ta płyta nie wspolpracuje z Mobile .Mam 2500 XP-M i kicha nie idzie zmieniac mnoznika. Cały czas jest na 14 chociaz zmieniam w biosie na 11. Moze jakis bioskik. Bo zdaje mi sie ze płyta startyje z maxymalnym mnoznikiem zamiast zmienic na wlasciwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam plyte REV.3

chce podkrecic athlona 1.7 tbreda

czy jest inny sposob jak kazdorazowe wyciaganie z soketu i wkladanie/wyciaganie kolejnych drucikow zeby podniesc mnoznik?? jezeli tak.. to trzeba zalozyc radiator.. wystarczy bez pasy i wiatraka [czyt.sam radiator]??

aha przy okazji fsb na tej wersji da sie inaczej podnosci [drutami znam tylko] z 133 na 166 i na 200??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestey tak musisz za kazdym razem zdejmowac procka. Moja plyta posiada zworki ktore umozliwiaja zmiane mnoznika ale twoja plyta chyba tych zworek niema. Wiem ze wczesniejsze rewizje nie milaly takiej mozliwosci. Ale sprawdz dobrze. Ja mam mozliwosc zmiany mnoznika ale co mi stego . Moja lyta nawet po przestawianiu mnoznika starujez mnoznika maxymalnego poniewaz mam Mobila.. Moze ktos kiedy znajdzies sposob aby obejsc ta blokade

________________________________________________

Acrok k7s8x rev 3.0 Athlon XP-M 2500%2333mhz 166X 14 .Giga Radeon 9550 250@415 400@540 Arctikcooling 2X256 Hynix 43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko mam płyte K7S8XE rev 3.0 płyta sprawuje sie ok tzn fsb 215mhz idzie ok ale chciałem się dowiedzieć czy są vmody do tej płyty chodzi mi o podniesienie napiecia na ramach do rev 1.0 są vmody bo miałem taką i robiłem a do wesji 3.0 nie znalazłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam plyte REV.3

chce podkrecic athlona 1.7 tbreda

czy jest inny sposob jak kazdorazowe wyciaganie z soketu i wkladanie/wyciaganie kolejnych drucikow zeby podniesc mnoznik?? jezeli tak.. to trzeba zalozyc radiator.. wystarczy bez pasy i wiatraka [czyt.sam radiator]??

aha przy okazji fsb na tej wersji da sie inaczej podnosci [drutami znam tylko] z 133 na 166 i na 200??

Rev3 twojej pyty ma zworki na płycię do zmiany mnożnika.

Fsb również ustawiasz zworkami lub w biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko mam płyte K7S8XE rev 3.0 płyta sprawuje sie ok tzn fsb 215mhz idzie ok ale chciałem się dowiedzieć czy są vmody do tej płyty chodzi mi o podniesienie napiecia na ramach do rev 1.0 są vmody bo miałem taką i robiłem a do wesji 3.0 nie znalazłem

Czy wyszła może nowa wersja tej płyty czy co??

Jesteś 2 osobą któren na Asrocku K7S8XE v 3 udało się stabilnie osiągnąć fsb>200.

Jakiego masz procka i jaką rev płyty??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam athlona 2000xp thortona rev 3.0 płyty miałem rev 1.0 na niej lepiej szło ale nie było mnożnika procka kręciłem na tej płycie do 2300mhz bez zwiekszania napiecia to jest w końcu vdimm do tej płyty czy nie znaczy rev 3.0 bo do rev 1.0 robiłem ale revisia 3.0 ma inne elementy musi być opiś jak zrobić do rev 3.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze pytanie czy k7S8xe ma problemy z prądożernymi kartami bo jak robie vmoda do 9100 radeona to mam zwisy pod pulpitem już nap. na zasiłce mam 3.3v-3.4v 5v-4.9v 12v-12.6v takie napiecia mam pod obciążeniem napiecie mierzone miernikiem wieć dokońca nie wiem czy wina płyty czy zasilacza czy karty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakiego biosu używasz???

Bo u mnie mogę ustawiś nawet 248 w biosie ale i tak zawsze wiesza się na ekranie logowania. Dzieje się to nawet przy fsb 201.

System mogę odpalić tylko w trybie awaryjnym lub w trybie VGA gdy nie ładuje sterów od grafy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...