Skocz do zawartości
damian38

wszystko o ==>> ASRock k7s8x

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam plyte asrock k7s8x i kupilem niedawno karte palit daytona gf4 ti4200. Problem w tym ze u mnie nie dziala. Komputer rusza, ale nic nie pojawia sie na ekranie. U 2 innych osob dziala. Co moze być problemem?

Stary BIOS, czy jego ustawienia? Na gf2 mx400 nie ma zadnych problemow. Z gory dziekuje za odpowiedz

Ja miałem na takim ASRocku: RiveTNT2 M64, GF2Ti, Radka8500LE, GF5700, Radka9550. Wszystko szło bez problemów.

 

Jednak przy podkręcaniu 9550 (core powyżej 350) zacząłem zaliczać zwiechy i resety. Wymieniłem zasilacz i wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy podlaczylem naped optyczny na slave a master byl wolny urzadzenie zostalo wykryte w biosie ale byl komunikat zeby lepiej podlaczyc je na master... i system nie chcial sie z tego powodu uruchomic. Nie spotkalem sie zeby cos tak glupiego bylo na innych plytach. Mozna to gdzies w biosie wylaczyc ?

 

Zastanawia mnie jeszcze jedno. Czy ktos probowal kiedys wgrac bios z wersji xe do x ?

u mnie moge podlaczac na slave i nic nie krzyczy :)

a po co wgrywac bios od XE do X ??

To samo u mnie tylko nie wiem czy to wina BIOSu i tego nie sprawdze juz, bo plyte mam do sprzedania, jade teraz na EPOXie 8RDA3I wiec napewno wam napisze jaka bedzie roznica wydajnosci przy tych samych parametrach.

Roznica OC tez.

 

Update:

Ja was nie opuszcze, bo asrock to byla naprawde fajna plyta.

1. Znalazlem fajnego screena.

Dołączona grafika

 

2. FAQ i na dole o sterach do IDE SISa

http://www.ghostadmin.org/phpBB2/kb.php?mo...0f79e74f16fecdb ale po niemiecku chyba wiec nic nie kapuje. "Wie hoch ist der PCI/AGP Takt?" to mnie interesuje.1

3. http://www.asrockfrance.com/forum/forum,liste.html tu tez ale po FR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z podkręceniem atlona 2200 xp, ma zablokowany mnoznik i nie startuje powyzej FSB 150, Pamięci kingston 512 333 2,5cl w jednej kości , płyta asrock k7s8x. Podnosiłem w biosie napięcia i na 150 idzie jako atlon 2400 ale to strasznie mało. Przy 155 i ustawieniu pamięci na 2T idzie jako 2600 wchodzi do wina i po 10 min restart. Zupełnie wymiękam.

Pomocy!!! Co zrobic , żeby chodził chociaż jako 2800????? i sie nie sypał? Jesli ma to coś do rzeczy to grafika Radeon 9200 vivo shaffire , dysk segate 40 GB , Win xp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde noga 2810mhz na 2V, u mnie 2600 robi przy takim napieciu... a wyzej podnosic sie poprostu boje bo jeszcze proca zjaram :)

asrock wbrew pozorom ma moc - tylko trzeba troszke go dopiescic :wink:

 

:arrow: mik72

sproboj zrobic v-moda plyty wtedy bedziesz mogl wiecej napiecie podniesc i zmienic na zworkach magistrale ze 133 na 166 - moze sie odpali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do posiadaczy k7s8x R3 a mianowicie chodzi mi właśnie o tę rewizję jaką posiadacie R3.01 czy R3.02 i czym się one różnią :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam rewizję 3.01.

 

Sądząc po wielkości zmiany numeru rewizji, zmianie uległa jakaś ciach!ła, np. pojemność jakiegoś kondensatora albo coś takiego. Przypuszczam, że zmiany są nieistotne, ale mogę się mylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak sobie właśnie myślę ale chciał bym być pewien bo ja mam właśnie R3.02 i mnie to ciekawi co w niej zmienili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile masz wtyczek do wentylatorów? Ja mam dwa, a na allegro znalazłem K7S8X z trzema - i wygląda że to rewizja 3.02.

Mam dwie wtyczki więc to chyba nie to. :P :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.... mam taki problem zrobiłem bratu moda na sockecie na napięcie 1.825V bo tyle potrzeba jego durniowi zeby poszedl na 2200Mhz z 1600Mhz sprawdziłem umnie na abicie....No i zrobiłem tego drut moda według programu od chłopaków z forum i nic ...... napięcie w biosie dalej pokazuje 1.5V robił ktoś już tego moda na tej płycie??!!może nie obsługuje takich wysokich napięć (w co wątpię) albo schemat do kitu....Może macie jakieś linki do pewnych drut modów lub znacie powód dla którego sie tak dzieje??!!! Szybkie porady mile widziane :wink: Thx z gory!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.... mam taki problem zrobiłem bratu moda na sockecie na napięcie 1.825V bo tyle potrzeba jego durniowi zeby poszedl na 2200Mhz z 1600Mhz sprawdziłem umnie na abicie....No i zrobiłem tego drut moda według programu od chłopaków z forum i nic ...... napięcie w biosie dalej pokazuje 1.5V robił ktoś już tego moda na tej płycie??!!może nie obsługuje takich wysokich napięć (w co wątpię) albo schemat do kitu....Może macie jakieś linki do pewnych drut modów lub znacie powód dla którego sie tak dzieje??!!! Szybkie porady mile widziane :wink:  Thx z gory!!!!!

najprostrza porada - zrob vmoda a bedziesz mogl sobie plynnie regulowac napiecie od 1,5 do 2V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie już wiem co daje R3.02... obsługuje fsb200mhz :!: :D puściłem procka 7x200fsb i jest stabilny jak skała :D zaraz pogram sobie w riddicka i zobacze jak radzi sobie w stresie :twisted:

 

UPDATE

 

Znacie może jakiś programik który sprawdza taktowanie pci/agp i czy w sis746fx na 100% jest zablokowane pci/agp na stałe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz pisalem - mam 3.01. Moje ramy rady nie dają, ale 10.5x200 na dwóch DDR'ach 400 szedł spokojnie i full stable.

 

FSB 400MHz nie jest wspierane przez chipset 746FX, więc płyta wsparcia dać też raczej nie może.

 

Ad PCI/AGP Lock

Everest na KT133 mi pokazuje częstotliwość PCI. Na Sisie nie sce... :( Inne propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos mial klopoty z ta plyta i mikrofonem? U mnie ni idzie rozmawiac ani nagrywac nic z mikrofonu bo generowany jest straszny pisk i szum. Mikrofon jest OK bo sprawdzalem na innym kompie. Piszczy zarowno na zintegrowanym dzwieku jak i na C-media 8738. Win XP SP2. Pomocy!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procek ustawiony na 166mhz na zworkach jest. jak dam chocby 170 to po wylaczeniu i wlaczeniu kompa na starcie pokazuje zawsze 167 x 12 :| a w biosie ustawione caly czas 170. czemu sie tak dzieje? (bios 2.20a)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nf7 to inny czipset przede wszystkim. ja sie przesiadlem z asrocka na abita i jaoks gry szybciej nie chodza. podkrecanie latwiejsze bo napiecia sa zysk procentowy z fsb wcale nie taki super w porownaniau do asrocka. i po podkrecaniu gry dalej szybciej nie chodza. sprzet dla sportu i tyle. tylko wciagajacy ten sport:/

1078394[/snapback]

Troszku sie z Toba nie zgodze...

SIS vs Nforce

3dmark2001(ati non oc)

93xx vs 99xx ----> ja widze roznice

 

SuperPI dokladnie nie wiem ale niecala minuta na korzysc nforce czyli 19".xx' vs 20.xx'.

Aida32 :

SIS: 27xx/8xx <-- praktycznie te xx to ponad 50 w tym przypadku, wiec niezle jak widze na forum

nforce : [gluteus maximus] nie pamietam ale cos wiecej od asrocka o 200 przy read/write.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procek ustawiony na 166mhz na zworkach jest. jak dam chocby 170 to po wylaczeniu i wlaczeniu kompa na starcie pokazuje zawsze 167 x 12 :| a w biosie ustawione caly czas 170. czemu sie tak dzieje? (bios 2.20a)

1206868[/snapback]

Cholera mam identyczny problem tylko że mi takie krzaki się robią przy fsb200mhz mam mnożnik 7x powinno być równe 1,4ghz a jest o 40mhz mniej.

A fsb ustawione na 200mhz w rzeczywistości daje fsb194mhz :angry:

bios oficjalny 2.60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema o co chodzi z tymi zworkami mam plyte k7s8x rev 3.0 i gdzie mam te zwroki wpieprzyc obecnie jade na fsb 158 gdy wezme 160 to prime mi bledy wywala ale gry chodza normalnie a i ddr kingstona mam 333 wzielem na 400 prosze o pomoc bo sie na tym nie znam zworki jakies stare znalazlem z plyty gl ecs k7vza gdzie to walnac ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema o co chodzi z tymi zworkami mam plyte k7s8x rev 3.0 i gdzie mam te zwroki wpieprzyc obecnie jade na fsb 158 gdy wezme 160 to prime mi bledy wywala ale gry chodza normalnie a i ddr kingstona mam 333 wzielem na 400 prosze o pomoc bo sie na tym nie znam zworki jakies stare znalazlem z plyty gl ecs k7vza gdzie to walnac ??

1208090[/snapback]

po co ustawiasz na ram 400?? przeicez ustawiasz sobie tak jak procka powiedzmy jedziesz na fsb 158 to ram na 333 na 400 to spadnie wydajność

a zworki sa po to zeby zmieniac mnoznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra ale patrz ustawie 333 kurde chce dojechac fsb na 166 jak to ustawic z tymi zworkami help :) po porstu przy 160 fsb wszycho oki chodzi tylko test prime 95 jakies error wyskakuje a jak gram czy cus to lajcik doradz mi cos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema! Na Asrock K7S8X r.3.01 jest opcja Over vcore Voltage , rzekomo podnosi napięcie o 5%. Czy da to coś w wydajności. I Jaki dobry bios można wrzucićna tę płytę.Bo na stronie producenta jest bios do k7s8x i k7s8xr.3.0. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Durona 1800Mhz nie podkręcany, Asrock K7S8x rev.3.01, 512MB DDR 400(ustawione na synchro), GeForce3 Ti200 128MN. W 3d mark 2001se mam tylko 5976 punktów, o co chodzi czy to nie jest za mało jak na taki nie najgorszy sprzęt?? Dlatego chce aktualizować bios. Chyba że wiecie czego to może być przyczyna że jest tak cienko. Jak macie taką samą płyte to napiszcie ile punktów wy macie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

k.Graficzna niejest az tak wydajna a to ona decyduje głuwnie. Ale ustaw recznie szybkosc magistrali pamieci na 266Mhz, bo mysle ze pamieci latają ci na 400, a będzie bardziej wydajnie jak synchro z prockiem będa latac na 266.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...