Skocz do zawartości
damian38

wszystko o ==>> ASRock k7s8x

Rekomendowane odpowiedzi

wzros wydajnosc bedzie, ale jesli chodzi o gry to raczej inwestuj w karte graficzna bo na twoim 9200 to zbyt plynnie nie pograsz (oczywiscie zalezy w co grasz;))

przestawiajac zworki nic nie spalisz ;)

co do procka.. wszystkie wyprodukowane przed 39 tygodniem 2003 roku sa odblokowane, nie ma innego sposobu na sprawdzenie serii poza zdjeciem radiatora

 

na tej plytce jak ustawiasz szyne procka na 166 czy 133 do zawsze sobie dawaj 200 na pamieci, na tym sisie wydajnosc wzrasta przy takich ustawieniach (w nforcach2 musi byc synchronicznie) testowalem rozne ustawienia i w tym wypadku asynchro jest najwydajnieszym rozwiazaniem :D

1415505[/snapback]

Karta będzie mniej więcej po wakacjach jak wyjdzie ATIR520 to inne karty stanieją i kupie sobie 6600GT lub cos lepszego ...

Nie jestem bardzo wymagającym graczem i detale na medium i rozdzialka 800/600 wystarcza jak dla mnie , a narazie wszystkie gry prócz kiczowatego DOOMA3 i SC:CT działają bardzo ładnie w tych detalach .

Zdejmę radiator i sprawdzę jak z tym mnożnikiem :wink: A co do tych zworek , gdzie moge je kupić????Można je wziąć od jakiejś starej płyty głównej ?? :huh:

PS.Procek ten kupywany był w Grudniu 2003 więc może jest szansa że mnożnik będzie odblokowany .. B) Z góry dzięki za odp :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.....No i niestety mnożnik zablokowany :angry: :angry: Więc tylko zobaczyłem co da się zrobić FSB , ale cos jest nie tak <_< Gdy chcę ustawić FSB na np 150 to komp mi pokazuje że jest 112MHZ i procek zamiast 2000 jest 1600. Czemu tak się dzieje :blink: Próbowałem też najpierw zworkami na 166MHZ a później z poziomu biosu na 150 ale jest to samo . ktoś wiem czemu ??? :rolleyes: Może dlatego że w biosie jest taka opcja Spread Spectrum i jest ona Disabled , może trzeba Enabled :huh: Jak ktos wie co trzeba zrobić niech powie :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie nie mam pojecia czemu tak jest, na moim asrock`u wszystko sie podkreca bez najmniejszych problemow, FSB 175mhz.

 

Btw wedlug opisu masz Athlona XP na jadrze T-Bred... pomimo ze on ma fabrycznie zablokowany mnoznik, to z tego co mi wiadomo, MOZNA TO OBEJSC I ODBLOKOWAC MNOZNIK.

 

looknij na ta stronke: http://www.ocinside.de/go_e.html?/html/wor...amd_pinmod.html

 

Drut mod wcale nie jest ciezki, wrecz banalny mozna powiedziec !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.....No i niestety mnożnik zablokowany :angry:  :angry: Więc tylko zobaczyłem co da się zrobić FSB , ale cos jest nie tak  <_< Gdy chcę ustawić FSB na np 150 to komp mi pokazuje że jest 112MHZ i procek zamiast 2000 jest 1600. Czemu tak się dzieje  :blink: Próbowałem też najpierw zworkami na 166MHZ a później z poziomu biosu na 150 ale jest to samo . ktoś wiem czemu ??? :rolleyes: Może dlatego że w biosie jest taka opcja Spread Spectrum i jest ona Disabled , może trzeba Enabled :huh: Jak ktos wie co trzeba zrobić niech powie  :mellow:

1417251[/snapback]

Pomoże mi ktos z tym FSB??: <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spread Spectrum pozostaw na disable, to wygląda jakby bios ustawień nie zapisywał, ale gdzie leży problem niewiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dziwny problem :|

kupiłem płytę k7s8x 3.01 niby poprzedniemu właścicielowi chodziła super.

a mianowicie przy uruchamianiu komputera płytka nie wstaje, dopiero naciśnięcie przycisku reset pomaga i płytka startuje.

następny poroblem.. przy instalacji xpka po pierwszym restarcie system dalej sie nie instaluje, pisze "Searching for Boot Record from IDE-0..OK" i staje... :| nie bootuje dalej

wie ktoś może o co chodzi? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.....No i niestety mnożnik zablokowany :angry:  :angry: Więc tylko zobaczyłem co da się zrobić FSB , ale cos jest nie tak  <_< Gdy chcę ustawić FSB na np 150 to komp mi pokazuje że jest 112MHZ i procek zamiast 2000 jest 1600. Czemu tak się dzieje  :blink: Próbowałem też najpierw zworkami na 166MHZ a później z poziomu biosu na 150 ale jest to samo . ktoś wiem czemu ??? :rolleyes: Może dlatego że w biosie jest taka opcja Spread Spectrum i jest ona Disabled , może trzeba Enabled :huh: Jak ktos wie co trzeba zrobić niech powie  :mellow:

1417251[/snapback]

Sorry że cytuję sam siebie ale zbytnio nieznacie odpowiedzi na moje pytanie :blink: więc ja cos zaproponuje :wink: . Przy włączenie kompa jescze na czarnym ekranie ( tam gdzie jest pełno literek i cyferek :rolleyes: ) pisze że mam bios P 1.90 ......Czy jest jakis nowszy bios do tej płyty i czy mógł by on rozwiązać ten problem ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość memel

oj Kamil Kamil (_Ran'dall_)... jutro wpadne do Ciebie to zobacze co da sie zrobic z tym asrockiem i tym 2000+. zworki sie przyniesie, biosa sie wgra ktoregos itp. a bedzie mozna rozkrecic w ogóle ?

posiedzima.... podumama.... hehehe

 

 

------

AMD Athlon Thorton 2000+ (1667MHz)@Barton 3000+ (2166MHz) 12,5x173 1,675V

1x256MB DDR CL 2,5 400MHz

WinFast A180T 64MB DDR Tv-out (64bit) (geforce4 MX 440) 275/400@350/540

MSI KT4AV (VIA KT400A)

LG CD-RW 52x24x52

LG DVD 16x

WD 40GB

Edytowane przez mamelke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość memel

wg mnie najlepszey to zawsze ten najnowszy i najlepiej od producenta i na pewno nie w wersji beta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a jak sie taki bios wgrywa ???Wiem że głupie pytanie ale tego jeszcze nierobilem  :blink:

1431341[/snapback]

 

1427275[/snapback]

może coś z drugim dyskiem, musi mieć aktywną partycję

1427322[/snapback]

już sobie poradziłem z jedym... pół walnięty kabel IDE :mur:

lecz nadal nie wiem dlaczego po włączeniu płytka nie startuje normalnie... trzeba reset naciskać :huh:

może ktoś miał podobnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie najlepszey to zawsze ten najnowszy i najlepiej od producenta i na pewno nie w wersji beta

1431234[/snapback]

akurat biosy producenta do k7s8x sa lipne

polecam ten http://lejabeach.com/ASRock/k7s8x_beta/k7s8x_252a.zip

nie sugeruj sie ze jest tam beta, bo jest to normalny bios z odblokowanymi paroma przydatnymi funkcjami

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość memel

dzieki za rade wlasnie za 10min bede wgrywał a chciałem 2.60 bios.

no ja mam płyte MSI i zawsze wgrywam najnowszy bios i jeszcze nic złego nie zauwazyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znaczy bios producenta jest ok, tylko ze ten ma mozliwosci zwiekszania napiecia procesora i ustawiania timingow i mozliwosc wlaczenia opcji performance co daje do 10% przyrostu predkosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość memel

gdzie on ma te mozliwosc podnoszenia napiecia?

a tak w ogole.... zaktualizowałem bios do 2.52A ale za pomocą flasha np. ze strony MSI. Ten flash razem z biosem z http://lejabeach.com/ASRock to sie do du***y nadaje. nawet sie jeszcze flash nie odpalił. oczywiscie z poza Dosu wgrywałem i był error 3. ale mniejsza z tym innego uzyłem i było spoko. oczywiscie tez AMI

Edytowane przez mamelke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...