Skocz do zawartości
damian38

wszystko o ==>> ASRock k7s8x

Rekomendowane odpowiedzi

fortron dzielna bestia ;)

proc śmiga na def vcore przy ~2GHz (na NF7) a to co odpisałem dzieje sie również przy standardowym taktowaniu i przy włączonym +5% vcore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh ja sie jeszcze do drut-moda nie zabieralem bo mi sie tu dziwne rzeczy dzieja kurcze.

mianowicie jak gram w gre to mi sie resetuje: temp proca w stresie 43, grafa sie nie grzeje (nawet na niepodkreconej sie resetuje), temp chipsetu 27, temp hdd 26, zasilacz ModeCom 350gtf.

no i po prostu jestem zielony, nie wiem dlaczego tak mi sie dzieje, moze przez hdd?? bo to 5400, trochu chrupocze juz i wogole ;)

ma ktos jakies pomysly??

,oze wlasnie za male napiecie na procku?? no ale przez dluuugi czas dzialalo dobrze i zadych resetow nie bylo.

nie mam pojecia, help!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na k7s8x r3.0 jest możliwość zmiany timingów? Bo oprócz cl niczego się nie doszukałem, a domyślnie płyta ustawia mi dość słabe 2,5-4-4-9. I tu też jest zonk bo różne programy podają różne timingi :lol: te wyżej podaje everest, aida już twierdzi, że są 2,5-4-4-7 a Sandra 2005 2,5-4-4-4 :blink:. Moje ramki to goodram pc3200 cl3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanko.

jak jest z dzielnikami pci/agp na tej mobo??

bo jakos sie martwie o hdd bo juz ledwo zipie

wielkie FENKS za odpowiedz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanko.

jak jest z dzielnikami pci/agp na tej mobo??

bo jakos sie martwie o hdd bo juz ledwo zipie

wielkie FENKS za odpowiedz ;)

1454253[/snapback]

z tego co pamietam to jest zablokowany, wiec nie bój nic :wink:

jak masz ustawione pamieci w biosie, synchro czy asynchro?

Edytowane przez greg505

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej mam problem posiadam 2200+ i owa plytke podkecilem proca tylko do 2133MHz bo dalej nie idze a czemu no bo napiecie za male sa biosy http://www.ocworkbench.com/2003/asrock/k7s...os/betabios.htm ktore maja juz opcje zmainy napiecia w biosie zadnych drutmodow. Sprawdzal ktos juz je??? jesli tak to kroy najlepszy z tych wszystkich??

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ramy u mnie cisną synchro, a co??

ale w zasadzie zastanawiam sie nad zmiana mobo, zeby puscic proca na minimum 2500mhz (no chyba ze na tym mi sie uda ;) ) i ramy w dualu, to bym zyskal cus na wydajnosci i grafe zminil i bedzie git na jakis czas

(powinno byc git <_< ;) hehe

Edytowane przez Hesos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustaw je asynchro, a zauwazysz rozniice ;)

jesli lecisz teraz na magistrali 170 to przy ustawieniu ramow w biosie na 200, beda chodzic na 204

porownaj sobie wyniki np. w everescie bedzie spora roznica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

greg ty jakies bzdury gadasz... ja juz podawalem wyniki 166-193 na wszelkich uystawieniach ramow i jakos nie bylo znaczacej roznicy...

1455830[/snapback]

tak tylko ze powyzej 173 dzielnik dla ramow ci sie zmienia i masz ponizej 166!

porownaj wyniki na 166 i 200 jesli nie masz wzrostu to musisz miec cos nie tak :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde kto pomoze wgralem biosa pod asrocka k7s8x i piec tera nie uruchamia sie (czyt. nie zalacza windowsa tylko jest czarny ekran) ale chodzi. Co mam tera zrobic zeby szlo jak nalezy? Pierwszy raz mam takie cos

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym i jak zmieniałeś bois? Co to znaczy windows nie startuje ale komp chodzi, tzn. możesz wejść do biosu, ect. czy też jest czarny ekran, komp martwy tylko wiatraki chodzą? Jak to drugie to płyta do wyrzucenia, ew. do przeflashowania na programatorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde kto pomoze wgralem biosa pod asrocka k7s8x i piec tera nie uruchamia sie (czyt. nie zalacza windowsa tylko jest czarny ekran) ale chodzi. Co mam tera zrobic zeby szlo jak nalezy? Pierwszy raz mam takie cos

pozdro

1455982[/snapback]

mam nadzieje ze nie wgrywales na podkreconym kompie?!!!!!!!!!!!!

wyraznie pisze ze musisz miec na default magistrale! :mur:

ale jak ci komp wstaje to nie jest tak zle, poustawiam wszystkie opcje w biosie tak jak miales przed flashem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja ma już uje...e agp, więc specjalnie mi nie zależało :-P to była (jeszcze jest) tymczasowa płytka, teraz zmieniam. Niemniej zniosiła to dobrze i flash'e przebiegały, szybko, sprawnie i bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skibson miałem podobną akcje,

flashowałem bios ale fsb miałem ustawione inne niż defaultowe .

flash niby przebiegł elegancko , na samym końcu pojawił sie jakis komunikat ze zakończono pomyslnie, i pisało żeby resetnąć złoma.

to ja reset i poprostu szok,wiatraki sie kręcą ale na ekranie ciemnośc, już byłem przekonany że uwaliłem płytke.Po kilkudziesięciu resetach , Clercmosach przypomniało mi sie że wyciągałem dzień wsześniej z płytki dwie zworki do manualnego ustawiania FSb, FSB_SEL 0 i FSB_SEL 1 , bez większej nadzieji ustawilem zworkami fsb na 166, odpalam bude i nagle poczułem sie kilka lat młodszy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wiec tak komp chodzi ale ciagle czarny ekran nawet do bios nie moge wejsc>

Na kreconym procu zmienialem i wiele razy tak robilem i dzialalo. Wyjmowalem baterie i inne duperele ale nic jutro ide do kumpla do dyskietke startowa win98 pomoze??? Zmienialem ASRFLASH i na biosa 2.52A i nie chadza tera wychodzi z tego ze te biosy sa nie teges lepiej oficjalne. A JAKBY cos nie teges z plyta to by wcale piec nie wstawal a chodzi wsyzstko dysk cd- i reszta. Wiec bios mu nie odpowiada. Wiec moze pomoc z ta dyskietka startowa i co musze zrobic???

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wiec tak komp chodzi ale ciagle czarny ekran nawet do bios nie moge wejsc>

Na kreconym procu zmienialem i wiele razy tak robilem i dzialalo. Wyjmowalem baterie i inne duperele ale nic jutro ide do kumpla do dyskietke startowa win98 pomoze??? Zmienialem ASRFLASH i na biosa 2.52A i nie chadza tera wychodzi z tego ze te biosy sa nie teges lepiej oficjalne. A JAKBY cos nie teges z plyta to by wcale piec nie wstawal a chodzi wsyzstko dysk cd- i reszta. Wiec bios mu nie odpowiada. Wiec moze pomoc z ta dyskietka startowa i co musze zrobic???

pozdro

1457707[/snapback]

czyli komp ci nie wstaje, wczesniej mowiles ze do windowsa nie chce wejsc, to ze ci sie wiatraki kreca i slychac ze dysk pracuje to wcale nic nie znaczy, przy uwalonym procku czy plycie nadale jest podawane napiecie z zasilacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EHhhh czyli cos sie spalilo??? Ale jak pamietam jakby sie plyta spalila to wogole sie nie uruchamia nom jesli proc to mozliwe tylko nie to!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :mur: :cry: NIe proc

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...