Skocz do zawartości
damian38

wszystko o ==>> ASRock k7s8x

Rekomendowane odpowiedzi

[hS.4f] Logan spoko test ! doceniamy wytrwalosc! uznanie sie nalezy! :) chociaz na kazdym komputerze moze miec troszke moga wystepowac rozbierznosc z tym granicznym fsb . co do timingow pamieci jak chcesz to odezwij sie na gg to pogadamy i powiem ci co i jak!

 

NB wygrzewa sie tak ze sie daje defaultowe ustawienia w biosie i sciaga sie NB i pracuje sie tak kilka dni!

 

Sly nie masz racji bo wyniki od 186 w gore sa lepsze od 182 wiec warto walczyc o jak najwieksze fsb!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos tu kiedys pisal o jakims dzielniku ktory przeskakuje wlasnie kolo 182 wiec pewnie na kazdym asrocku tam bedzie magiczna granica. ktos tez pisal ze jak sie ustawia auto to te pamieci wcale nie chodza synchro. a z tych moich testow to wynika ze ile bysmy fsb nie wyciagali to pamieci najlepiej na 200 bo wyniki sa o pare pkt wyzej zawsze. chociaz majac na jakims fsb przy pamieciach na 166 pare pkt mniej niz na 200 mozliwe ze ise ustawi jakies lepsze timingi i bardziej sie bedzie oplacac, ale nie jestem tego pewien bo sie tym jeszcze nie bawilem.

 

moze mi ktos jeszcze powiedziec co wplywa na odczyt i zapis do pamieci? bo jak juz wiemy fsb i timingi. ilosc pamieci? producent mobo? czipset? tak wogole to pamieci 400 maja nazwe pc3200 i gdzies tam w aidzie pisze ze przepustowosc 3200. jakos ani odczytowi ani tym bardziej zapisowi nie jest blisko do tej liczby.

 

a tak wogole to polecam taki maraton 90 resow kompa w 5h:D jak skonczylem testy dla 166 to chcialem isc spac i konczyc rano, ale nie moglem zasnac bo mi te liczby nad plotem skakly zamiast baranow:D ale za to umiem w pol sekundy wejsc do biosa podwyzszyc fsb o 1 i wyjsc:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno na odczyt/zapis wpływa chipset i pewnie producent płyty.

Mi padł K7S8X i mam teraz Abita NF7 i na FSB166 mam wyniki w Aidzie około 20% większe od Asrocka. Na FSB200 wyniki siegają 3080MB/s, na Asrocku przy FSB198 (max stabilne) coś koło 2690 MB/s. Moze to też być spowodowane brakiem regulacji napiecia na pamiątkach i przez to słabsze timingi. Na Abicie GOODRAM leci przy 400MHz na 2-3-3-5, na Asrocku było znacznie gorzej.

 

Ale nie myślcie,że uważam że Asrock jest kiepski.

Jest super. U mnie przesiadka z D1800 z podpisu i Asrocka na to co mam teraz dała w 3d01 ledwie 700pkt. I troszkę mniejszą stabilność.

I czy było warto wydać tę kasę? Niestety chyba nie. No, przynajmniej na razie tak twierdzę.

 

Asrock jest super i jaka zabawa była z drutowaniem.

Pozdro!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logan"] windy nie chcial wejsc robil sie zwis na ekranie z "zapraszamy" ale to wina czegos innego bo jak ostatnio zmienilem dysk na inny to bylo to samo i musialem reinstalowac.

jak wykryjesz problem to daj znac bo ja mam to samo na moim XE przy fsb >200 :(

Mam ten sam problem. Jest to wina (chyba) biosu i AGP. Mogę dać nawet fsb 248 ale tylko jak uruchomię windowsa w trybie vga bez ładowania sterów AGP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sadze że tą płyte ogranicza bios, w ORT: ORT: ORT: kturym jest coś zawarte co uniemożliwia osagniecie fsb 400. Bo prawie wszytskie Asrocki dojezdzają do tego samego fsb i wymiękają ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja miałem FSB200 nawet bez podnoszenia napiecia na procku o te 5%, ale bez podnoszenia i z podnoszeniem jest bardzo niestabilne. Rzadko kiedy wchodził do windy, chyba mam gdzieś zrzucik jak raz sie udało. Próbowałem 201 ale nawet nie postował.

 

Gdzieś w wątku pisało, że jakis gość osiagnął FSB216 na K7S8X.

ciekawe czy to prawda i kto to był i jak to zrobił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja płytka jest teraz w serwisie bo padł mi bios.

Czeka na nią klient, za 120 zł.

Aż żal się rozstawać.

Ale całe szczęście to kumpel, ja mu składam i będzie chciał żeby mu podkręcić bo jest z tego noga. No to jeszcze sie pobawie Asrockiem.

Ma miec jakiegoś wysłużonego 2000+ (mam nadzieje ze nie Palomino) i jakby był odblokowany to moze byc niezła zabawa.

Jeszcze sie z nim zamienię za Abita + 2500+. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

wplyw najwiekszy na odczyty i zapis ma nie tyle producent plyty co sam chipset . gdyby nf7 i asroki mialy taka sama wydajnosc to kto by kupowal nf7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile niewiem, wycjągam narazie 177 bo mnie pamięć ogranicza, a ba jednej kości wycjągałem 193, ale nie wiem czy przez procka czy przez mobo. Ale już kończe moje Wc i niedugo lepsye pamici sie kupi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brawo dla kolegi Logan-a, kawal dobrej roboty

tak patrze na wyniki przy roznych konfiguracjach i mysle, ze osobiscie narzekac nie moge, komp jak w podpisie i oczywiscie 200/200 + cheepomem tweak perf. mode

AIDA32

odczyt/zapis = 2651/845

jedyne co mnie zastanawia czemu nie moge dac wiecej niz fsb200, przy takiej wartosci komp dziala juz kilka miechow i jest 100% stable przy 2001 juz nawet nie wstaje i trzeba bios kasowac :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chris_gd mam dokładnie to samo 200 full stabilne ale 201 już nie odpala winda!!

u Ciebie chociaz komp wstaje u mnie twardo siedzi i bez clearcmos-a nic nie zrobie ale jak juz mowilem 200/200 jest good i jestem happy

teraz tylko chce sobie zmienic pamieci bo moje to totalne no-name nawet AIDA ich nie rozpoznaje poza 512mb 400mhz :D

ps. jaka pamiec polecacie ale bez przesady z cena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra skonczylem babranie z timingami. mam teraz 3 3 3 6 (jes to ustawienie ultra w biosie) i aida na poziomie 2250/800. winda dziala jeszcze jak przelacze floppa to przetestuje to pare h memtestem.

 

2 sprawa to to wygrzewanie nb. czy jest ktos kto juz to zrobil i faktycznie poprawilo o/c? pci kiedy zamierzasz skonczyc to wygrzewanie i sprawdzac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak skończe to mam zablokowany mnożnik i raczej na 100% procek mnie ogranicza z magistralą. A składam Wc, więc jak skończe Wc zrobie DrutModa i chocjaż na jednej pamięci potestuje ile wycisne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już skończyłem wygrzewanie ale jeszcze myśle że z jakiś 1 dzien by sie przydał, teraz kombinuje radjator na NB od celka 500, a ten z NB pujdzie na SB. Ale tak jak myślałem ani 1Mhz więcej nie wycisnołem poprostu procek wiecej nie leci na napięciu +5%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co mysliscie o tymhttp://sklep.benchmark.pl/pelny_9684.html?

w dziale o pamięciach jest troche o tym...

 

Jak sa na kościach twinMOSa lub m.tec-a to sa w miare jak na Elixirach to cinkie...

 

 

oznaczenie moich:

 

M2G9IAIAMK9F081AAD

KOŚCI: M.tec TTD7608F8E50D

 

moje idą do 480 mhz, w Dualu, [myśle że w singlu może miałbym 500] Vcore 2,85V- http://spookiepl.w.interia.pl/2,5-4-4-11%20480.JPG

 

2,5-3-3-8 - 466 MHz

2-3-3-11 -400

2-2-2-5 - tylko 344

 

 

zapis odczyt przy FSB 166 - różne timingi:

 

2-2-2-6 2395/927

 

2-2-2-5 2407/940

 

2-2-2-11 2407/930

 

2-3-3-8 2360/930

 

2-3-3-10 2355/920

 

2-3-3-11 2355/922

 

2-4-4-10 2294/915

 

2-4-4-11 2289/910

 

2,5-2-2-5 2294/918

 

2,5-2-2-6 2309/915

 

2,5-2-2-11 2343/920

 

3-3-3-8 2214/929

 

3-3-3-11 2214/930

 

3-4-4-11 2176/917

 

FSB 200 3020/1147

 

twoje wyniki na sisie będą znacznie mniejsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo u mnie, jak dopadne jakas grafe na PCI to zobacze czy to  samo bedzie.

na pci jest postep :)

mialem juz wina chodz maslo stabiolnego :)

fsb 230 niby ok ale raz gg a raz firefox powisil

jutro jeszcze powalcez i sprawdze czy inne karty na agp bo to moze jakis konflikt :/

tak czy inaczej na pci jest lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logan"]khe? to ty to 193 miales na wyzszym vcore? mi vcore nic nie pomaga. kurde szkoda bo chcialbym mic fsb 200 i athlona 3200 zeby moc sie chwalic kolegom:D

Mój barton z bardzo mało podkręcalny jest, dlatego go tanio kupiłem. A narazie mam jakis aluminiowy tani cooler jamicona to niechce dawać wiecej ( drutModem) niż +5%, ale jak będzie Wc to zobaczymy ile sie wycjągnie. A zawsze możesz przerobić na mobile i mnożnikiem podkręcić na 3200+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co mysliscie o tymhttp://sklep.benchmark.pl/pelny_9684.html?

Ja ci na wszystkich forach ze Hynix`y a ty swoje...Przeplacisz i bedziesz zalowal...
:) wierze na slowo, dzieki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grolshek napisał:  

chris_gd napisał:  

co mysliscie o tym http://sklep.benchmark.pl/pelny_9684.html?  

 

Ja ci na wszystkich forach ze Hynix`y a ty swoje...Przeplacisz i bedziesz zalowal...  

 

wierze na slowo, dzieki za info

hynix'y lepsze niż twinMOSy ale takie memki się przydają jak chce się mieć fsb >240 i pozatym takie pamięci trudno dostać, jak ma się do nich dotep to warto kupić ale jak ci starcz fsb w granicach 230 to twin mosy wystarczą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...