Skocz do zawartości
damian38

wszystko o ==>> ASRock k7s8x

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Udało mi się osiągnąć FSB201 (dokładnie jest 201,6) po dodaniu tylko tego standardowego +5%. Mam zrzut, ale nie mam go gdzie włozyć żeby pokazać. FSB niestabilne, ale to pewnie za niskie napięcie, a nie chce robić drut moda na Bartonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rev. 3.01

 

Procek mnie chyba nie ogranicza, bo sprawdzałem i na Abicie leci 11x200 przy 1.65V (ale prime95 wywala).

 

Raczej niestabilny zasilacz (Megabajt 350W), chociaż on pociągnął na tym Asrocku Durona do stabilnego 2446MHz, tylko że Bartek chyba więcej prądu łyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie fsb 200 też pięknie chodzi rewizja to 3.01 panowie czy wiecie ile wentyli można podłączyć do płyty wiem że jest 1 wejście 3 piniowe na dole płyty po prawej stronie czy tylko jedno 3 pin jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przerabianie na mobile to ja mam w planach jak osiagne fsb 200:P i dociagniecie mnoznikiem do 12 czyli 2400:D wiem marzenia tylko. chyba sie bede musial przejsc do kogos kto ma lepsze mobo i sprawdzic u niego mojego bartona. jego seria to AQZFA niestety jest jak jabol rocznik biezacy:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile max. osiagliscie na procku na tej płycie.

Na pewno to zależy nie tylko od płyty, bardziej od egzemplarza procesora. Tak z ciekawości pytam.

 

Mój max na K7S8X to Duron 2446MHz, 1.94V AC

Przerabiałem na mobile bo zablokowany. Postował na 2490.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm mam smieszne pytanie, mam juz 256 Twin moSa na fsb 400 ale i tak chodzi na 333 jak procesor narazie oc nie stosuje :) tylko gdy potrzebuje do gier. Jeżeli dokupie jeszcze 512 także na fsb 400 to będzie działać?? bo pisze ze tylko jedna szyna moze być zajeta przez fsb 400. I tak watpie zebym urzywał fsb 400 ale czy wogóle bedzie działać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm mam smieszne pytanie, mam juz 256 Twin moSa na fsb 400 ale i tak chodzi na 333 jak procesor narazie oc nie stosuje :) tylko gdy potrzebuje do gier. Jeżeli dokupie jeszcze 512 także na fsb 400 to będzie działać?? bo pisze ze tylko jedna szyna moze być zajeta przez fsb 400. I tak watpie zebym urzywał fsb 400 ale czy wogóle bedzie działać

Będzie działać :) Tzn tak mi się zdaje :) Poprostu pamięci 333@400 i będzie tak jak chcialeś czyli 200fsb :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie znalzłeś że 2 kości nie mogą chodzić na 200(400) ja znalazłem że wiecej jak 1GB Ramu nie może chodzic jako 200(400), a z tego wynika że możesz mieć 3x256Mb i będą chodzić jako 200(400) żeby tylko nie przekroczyć 1Gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie znalzłeś że 2 kości nie mogą chodzić na 200(400) ja znalazłem że wiecej jak 1GB Ramu nie może chodzic jako 200(400), a z tego wynika że możesz mieć 3x256Mb i będą chodzić jako 200(400) żeby tylko nie przekroczyć 1Gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 GB DDR333 lub 1 GB DDR400 czyli 1Gb pamięci pujdzie na 400.

Ale tu mowa o asynchro, a może śmigać i poprwanie na FSB199 z 2GB Ramu i synchro z prockiem, ale to już o/c :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprostu w instrukcji jest idiotycznie napisane, tak jak kolega pci napisal 1GB 400mhz (spokojnie 2x512, sam probowalem) 2gb 333 i 3gb 266, ogolnie chodzi o kosci 1gb ktore maja spory pobor mocy i mozna uzywac tylko 1 kosc 400mhz bo to juz prawdziwy powtor,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi!

 

Sciągnąłem sobie bios:

 

Cool!BIOS by honey X & guni v. 230L

 

I zauważyłem że są tam dwa pliki ;)

 

Który mam wybrać ?

a jaki masz zasilacz jeżeli dobry to LH jeżeli dupny to L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LH rozni sie tym od L ze LH ma wlaczona opcje Halt@idle a bios L ma ta opcje wylaczona! :) Halt@idle powoduje zmniejszenie temp procka w stanie idle czyli jak procek jest malo uzywany! (procent uzycia blizej zera) u mnie spisuje sie znakomicie okolo 8 stopni spadku temperatury. aby to sprawnie dzialao potrzebny jest zaliczacz ktory potrafi szybko i czesto zmieniac napiecia i jak takiego nie ma to komp bedzie niestabilny (resetowal itp) ja mam 300W jakiegos Xpowera ale wszystko dziala super! osobiscie polecam bios 2.20aR z opcja Halt@idle lub 2.20a bez tej opcji!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tego dawno probowalem ale mi sie wydaje ze LH wlasnie nie ma halta a L ma... ale moge sie mylic. ja tam sciagnalem zipa z 3 plikami i w 3 bylo napsiane czym sie biosy roznia.

 

pozatym same napiecia to nie problem, moja z haltem co prawda dziala stabilnie ale piszczy i piszczy jak nienaoliwiona uszy bola strasznie juz wolalbym wiatrak 10k niz te piski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak wygrzewałem to na fsb 166 i tak chodził z 10h, już niedługo może skończe Wc to powiem jakie fsb osiągnołem, ale niestety tylko na 265Mb Ramu bo druga kośc odpada :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...