Skocz do zawartości
damian38

wszystko o ==>> ASRock k7s8x

Rekomendowane odpowiedzi

No ja właśnie dziś kupiłem Asrocka K7S8X ver.3.01 do tego Durona 1800MHz.

Wymieniłem Durona 1200 bo ukruszyłem jądro, a płyta stara to ECS k7s6a. Na samym początku zauważyłem olbrzymie możliwości o/c tej płyty, bo ECS to była tragedia pod tym względem. Na dzień dzisiejszy nie będe podkręcał procka ponieważ mam chłodzenie z durona 1200 ale jakoś się trzyma 46 stopni to chyba nie tragedia przy radiatorze CoolerMaster DP5-6I31C-0L?

Mam tylko jeden problem z tą płytą. Otóż coś Lan mi niechce działać. Mam problem z połączeniem z internetem. Teraz dzięki karcie na PCI moge Wam o tym napisać. Może ktoś też miał takie problemy?

Na koniec mojego postu chciałem podziękować osobie, która nakłoniła mnie do zakupu durona + płytki zamiast athlona 2400, którą włożyłbym do ECS-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no wszystko jest pieknie. Instaluje stery i odrazu wykrywa SIS9... 10/100 ale nie chce łączyć. Może zrobie jeszcze raz instalke systemu.

Co do włączonego Lana w Biosie to jak najbardziej jest :)

Powiedzcie mi jaka jest niebezpieczna temp. procesora, ponieważ nie chce drugi raz zmarnowac procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na dzisiesze temperatury jest okeyowacie ja mam w stresie 51C, nawet jak AsRock trochę przekłamuje to i tak jest wszystko w porządku.

Na Abicie Barton 2500+@3000+ ma teraz w stresie 58C lata całymi dniami i też nie ma obaw

Coś tak przyszło mi do głowy czy te stery co są dodane do płytą są dobre, może lepiej pobrać nowe ze strony producenta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staruszek

MAC to jest indywidualny numer karty lan

jeżeli np. podłączysz sieć do tej karty i w wierszu poleceń cmd wpiszesz ipconfig/all

to musisz widzieć 12 cyfrowy nr np. 00-02-24-D2-xx-xx

zobacz Start-uruchom -wpisz ..cmd- i wpisz ipconfig/all

czy masz adres fizyczny

 

nic nie bój

procek wytrzyma i 85 stopni najwyzej ci automat wyłączy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może dostawca netu (sieć lokalna) opiera się o ten właśnie MACowski nr.

W mojej sieci lokalnej tak jest i by działała nowa sieciówka trzeba podać mu ten nowy nr MAC lub wpisać dla nowej karty LAN nr z karty który zna admin sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim skromnym zdaniem ta płyta nie ma ''ogromnych możliwości o/c" zrobiłem juz praktycznie wszystko zmiane biosu na 2.20a, wkładałem lepsze pamięci, timmingi ustawiałem na chyba wszystkie mozliwości a i tak fsb nie daje rady ustawić powyżej 179.

troszke sie zawiodłem na tej płytce po przeczytaniu tego forum wierzyłem w lepsze jej możliwości :x :idea: :( :( 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napewno masz innego maca na zintegrowanej i dlatego nie dziala net, robisz tak:

 

1. uruchamiasz kompa z osobna sieciowka na ktorej dziala net.

2.start->uruchom->"cmd"->enter

3."ipconfig /all"->enter

4. szukasz pozycji "adres fizyczny"

5. masz tam glupawy numerek typu "00-C0-F0-54-5B-F3" (to jest akurat moj mac)

6. spisujesz ten 12 cyfrowy numerek ale zamiast 00-C0-F0-54-5B-F3 ma byc 00C0F0545BF3 czyli bez myslnikow

7.uruchamiasz ponownie kompa tym razem bez tej sieciowki w w biosie wlaczasz zintegrowana sieciowke.

8.otwierasz "moje miejsca sieciowe"

9. "wyswietl polaczenia sieciowe"

10. prawym na polaczenie lokalne i wybierasz wlasciwosci

11.wybierasz przycisk "konfiguruj"

12. "zaawansowane"

13. "network address" z wartosci nieobecna zmieniasz na to 2 pole

14. i wklejasz tu tego mac bez myslnikow co miales wczesniej.

15. "ok" i powinno dzialac ale lepiej jeszcze zresetuj kompa.

 

jak nie masz windy xp czy 2k albo nie masz takiej pozycji jak network address to napisz to napisze co zrobic:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co podales na pewno sie wielu przyda :lol:

cos musi byc z tym ze ta płyta nie trzyma MAC bo na

http://www.lejabeach.com/ASRock/html/K7S8X.htm

możną przeczytac i zassać programik do wgrania MACa

,,If the MAC addres of the onboard LAN is lost when flashing a BIOS you can use the files in eeAMD-SiS.zip to recover it (follow the instructions contained in the "readme.txt" file).,,

czy ktos juz stosował ta metodę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o tym MAC'u bylo cos ze 2 razy w tym topicu i sam mialem ten problem i wyjasnilem juz na wczesniejszych stronach co trzeba zrobic ale jak widac my sie tu produkujemy na marne bo nikumu nawet niechce sie poczytac tego :( taka jest smutna prawda niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz wyjasnic "net i tak lepiej chodzi z karty wpinanej na PCI"

cos mi sie nie chce w to wierzyc, sam jestem w LAN-ie i zarowno po sieci wszystko smiga bez problemu jak i sam net dziala bardzo dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ja mowilem ze z siecowka sa jakies problemy? ze zle dziala? ja tylko powiedzialem ze u mnie lepiej dziala karta na PCI tak samo jak z dzwiekowa na mobo tez nie jest za dobra.

klimu zdziwie cie i powiec ci ze umiem sobie skonfigurowac sieciowke :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy opcja chlodzenia proca w idle (zmodowany bios) nie zmniesza osiagow HDD ?

Ja mam plyte KT133A i jak wlacze chlodzenie programem: Vcool, CPU Cool, sS2kctl to

osiagi dysku drastycznie spadaja, zwlaszcza zapisu.

Jak to jest na tej plycie ?

 

Mozna sprawdzic w Sandra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

magistrala na 196 x 11 co daje 3000+ napięcie tylko podniesione o te 5% wyzej już nie rusza konfig taki jak w opisie :)) temperatura 56 stopni na chłodzeniu http://glacialtech.pl/glacialtech/gt/Silen...20462%20III.pdf na starndartowym chłodzeniu ten bartek ruszał na 185 x 11 co dawało 2800+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć wszystkim. mam k7s8xe+ i durona 1.6 zablokowanego. przed przeróbką na mobile chodził całkowicie stabilnie na 2GHz na napięciu 1.57V, na 2.2 chodził na 1.75V też bez żadnych problemów. Po modzie nie chciał wstać na 200x11 1.75V. Musiałem oddać kompa do serwisu więc starłem ołówek, spowrotem dostałem go 5 dni temu. I tragedia - nie chodzi na 2 giga na 1.57 - winda wali BSODy co chwila albo wiesza się w czasie ładowania. Max stabilne to 12x150 ~ 1850. Porażka totalna dla proca, który swego czasu biegał nawet na 2.4 na 1.94V 8) . Nie mam pojęcia co mu się stało.

 

BTW. wie może ktoś, który bios do tej mobo umożliwia zmianę mnożnika w procesorach mobile ?? (napewno taki jest, bo wspominał o nim HoneyX z rhcf)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedy za duzo przetaktuje proca to winda sie laduje do pewnego momentu i wyskakuje bs i dysk sie wylancza i jest napisane cos ze zrzuca pamiec fizyczna... mozna gdzies w winXP wylaczyc opcje zeby dysk sie nie wylanczal kiedy nie moze zaladowac windy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to maly off topic ale moze ktos mi tu pomoze :P qpilem w 4max-ie plytke miedziana thermaltake'a do oslony rdzenia-wczesniej mialem w stresie kolo 50 stopni przy 1.8 teraz przy wlaczeniu kompa po wejsciu do biosu mialem 61 stopni!!Co zle zrobiem??

wlozylem plytke jak najlepiej pasowala :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć wyminieniłem wczoraj asrocka k7s8x na epoxa 8krai i pozwolę sobie tu zrobić porównanie może komuś się przyda. Tak więc płytka bardzo ok fsb 222x10 smiga mi athlona 2000 t-bred na 1.9 v nie wiem czy to winna tego, że kiedyś zrobiłem drut-moda na napięcie zmieniające napięcie na defaultowe 1.5 v bo jak ustawiam v-core 2.0v to mam 1.9v. Na asrocku na 1.95v ten proc latał na 2320 mhz stabilnie. Temperaturki identyczne jak na asrocku diody pod socketem nie zauważyłem. Wzrost wydajności pomiędzy fsb 185x12 a 222 x 10 wynosi w 3d marku 1150 pkt!!! wcześniej na 9800se 128bit@9800 pro 128 bit miałem 12550 teraz mam 13700. W aidzie odczyt z pamięci podskoczył z 2250 do 3100 a raz nawet widziałem 3196. Tak więc róznica w wydajności jest całkiem spora.

 

Zalety:

-wyższa sporo wydajność

-bezproblemowa instalacja

uptejcik-ustawiłem w biosie system na fastest i jest 14166 a maxymalny max na asrocku przy 100 mhz wyżej to było 12550 to jest 1700pkt!

-zero problemów oprócz niższego v-core

-bogaty bios

Wady-

-zajebiście blisko kondensatory przy sockecie o zalmanie nie ma mowy tym bardziej że nie ma dziur w płycie, utudniony troszeczkę montaż coolera

-wtyczka zasilająca w płycie beznadziejnie rozmieszczona ogólnie rozmieszczenie elementów na asrocku wydaje mi się dużo praktyczniejsze

-na asrocku z kartą j.w nie działało mi agpx8 teraz też mi nie działa :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to znowu ja :)

Jakaś ta moja płytka nie lubi chyba proców mobile :( Normalnie wstawała na fsb od 166 do 200 bez kłopotów a z Duronem mobile max to 170. Próbowałem wszystkich działających mnożników i wszystkich ustawień zworek od fsb. No i lipa. Ostatni boot na fsb > 170 to 11x171. Nie rozumiem kompletnie sytuacji, bo przed przeróbką procek chodził nawet na 12x200 1.94v ale bałem się go tak zostawić, więc wykombinowałem, że dobre byłoby np. 11x200 albo 10x220 :) (jeżeli płyta pozwoliłaby). Czy ktoś z szanownych posiadaczy miał podobny problem? Problem nie leży chyba w zasiłce (fortron 300W z cool!biosem radził sobie bardzo dobrze). A może do serwisu z nią, bo w końcu SiS 748 obsługę fsb 200 ma gwarantowaną. Sam już nie wiem co mam robić, a bardzo zależy mi na szynie 200 MHz. Pomożecie ? :)

Pozdro liseq.

 

aha, narazie nie robiłem drut moda więc wszystkie próby były na 1.57V (nawet 5x200 nie wstawał !!!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i proszę o radę

Wczoraj puściłem A1700XP+ na 166MHz z 11,5 mnoznikiem i pamięcią 256MB 166 MHz (DDR333) - komputer wysypal mi sie po jakims czasie i pomimo zmieniania mnoznika, ciagle bylo to samo. Po przemyśleniu sprawy doszedłem do wniosku, że winę ponosi karta RAID, nominalnie działająca na PCI 33Mhz, no a teraz dostaje 42. :?

Pytanie:

Czy jest jakis sposób, żeby utrzymać przy FSB 166 MHz stare taktowanie PCI?

Czytałem kiedyś, że któryś bios to potrafi.

Moja wersja to K7S8X z biosem 2.20a - ale niczego takiego nie znalazłem (nie wykluczam, że po prostu nie umiem)

Proszę o pomoc i wszelkie sugestie. Na raidzie mam dwa dyski w strippingu i raczej z tego nie zrezygnuję :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...