Skocz do zawartości
pontus

na 5900xt gry sie tna!! prosze o pomoc!!

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich i prosze o nie krzyczenie :oops:. szukalem rozwiazania problemu przez pare dni w roznych postach i nic konkretnego nie znalazlem. mam od niedawna gf fx 5900xt gigabyte, do tego barton 2500@3200, abit nf7, 256 kingston ddr400, samsung 80 gb 7200rpm. prblem polega polega na tym ze w grach typu nfs:u czy colin3 wszystko dziala mega plynnie, zadnych przyciec na max detalach i 1024 na 768. a jak odpalilem call of duty tez wszytsko na maxie to poczatek spoko, ale jak sie troche strzelania zaczelo to grac sie nie dalo :( :( :( . co moze byc nie tak? za malo ramu? poza tym chyba wszystko spoko. podobnie w delta force:bhd. jak zaczyna sie jakas jatka to pociga to za soba czkawke grafiki. dziekuje za wszelka pomoc i raz jeszcze prosze wyrozumialosc.

pozdrawiam wszystkich:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem tego FXa 5900XT od leadteca to działo się to samo. Odpaliłem giere i przez pierwszą minute-dwie giera chodziła płynnie. Za chwile zaczynała żabić. Tak jakby co 10fps opuszczała ze 3!!! :? :? :? Wychodziłem do menu potem spowrotem do gry i na minute-dwie miałem spokój. Nie mam pojęcia o co biega. Nie doszedłem do tego bo karte oddałem! :wink:

 

PS. Mam 512MB ramu. To nie to. Sprawdz najnowsze stery! 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie takie cięcie jak przy braku ramu. To cięcie występuje regularnie i i ma taki sam cykl przez cały czas! To coś takiego: (10fps-ok)-(3fps-tu stoi)-(10fps-ok)-(3fps-stoi).... i tak cały czas! Teraz już nie mam tego problemu! Kupiłem Radka 9800Pro! :wink:

 

Ps. A masz włączony AA i AF? Jeśli tak to wyłącz. Na tej grafie miałem różne jaja po włączeniu! :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drogi pontus-ie zrób test w 3dmark2001 i daj linka do compare.

popatrzymy może coś wpadnie do głowy.

ja mam odpowiednika twojej karty tylko że prolinka ,tego typu problemów nie mam.nawet przy włączonym aa i anizo.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc mi się nic nie tnie.Właśnie zapodałem Asusa 5900 XT po oddaniu 3-ciego radeona 9700 (hercules OEM - obok herculesa to on może stał... :lol: ).Ten ostatni sypał artefaktami nawet w BIOS-ie a facet od którego kupiłem powiedział , że mają średnio 50 % zwrotów z tych kart. Poniżej rezultat na PIV B 2,66@3,2 GHz i niżej kilka miesięcy temu Radeona 9700 Pro od Herculesa na Pentium IV 2,4@3GHz z HT. Obie karty nie kręcone. Dla mnie w tej chwili biorąc pod uwagę ceny kart i jakość wykonania (radiatory na pamięciach itp) wybór jest oczywisty co oczywiście nie dyskredytuje R300.

 

FX 5900 XT

 

Hercules 9700 Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc mi się nic nie tnie.Właśnie zapodałem Asusa 5900 XT po oddaniu 3-ciego radeona 9700 (hercules OEM - obok herculesa to on może stał... :lol: ).Ten ostatni sypał artefaktami nawet w BIOS-ie a facet od którego kupiłem powiedział , że mają średnio 50 % zwrotów z tych kart. Poniżej rezultat na PIV B 2,66@3,2 GHz i niżej kilka miesięcy temu Radeona 9700 Pro od Herculesa na Pentium IV 2,4@3GHz z HT. Obie karty nie kręcone. Dla mnie w tej chwili biorąc pod uwagę ceny kart i jakość wykonania (radiatory na pamięciach itp) wybór jest oczywisty co oczywiście nie dyskredytuje R300.

 

FX 5900 XT

 

Hercules 9700 Pro

przepraszam za offtopic

 

BUAHHAHAHAHAHAHA oj HQ12 BUAHAHAHAHAHA

 

@Kojak_ct

teraz to pakazałeś jaki z ciebie "fachowiec" > gość ma 256ramu a ty twierdzisz że to fx5900xt :lol: :lol: :lol: :lol:

a że na swoim konfigu miałeś takie problemy z tą grą na fx5900xt to już wogóle no comment

BUAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

dlatego twierdziłem że twoje "testowanie" FX5900XT jest o kant "Świątyni brązu" potłuc

buahahahahahahah

mi na gf4ti ta gra łynnie brykała

buahahahahahahahahahahahahahahahahaha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich i prosze o nie krzyczenie :oops:. szukalem rozwiazania problemu przez pare dni w roznych postach i nic konkretnego nie znalazlem. mam od niedawna gf fx 5900xt gigabyte, do tego barton 2500@3200, abit nf7, 256 kingston ddr400, samsung 80 gb 7200rpm. prblem polega polega na tym ze w grach typu nfs:u czy colin3 wszystko dziala mega plynnie, zadnych przyciec na max detalach i 1024 na 768. a jak odpalilem call of duty tez wszytsko na maxie to poczatek spoko, ale jak sie troche strzelania zaczelo to grac sie nie dalo :(  :(  :( . co moze byc nie tak? za malo ramu? poza tym chyba wszystko spoko. podobnie w delta force:bhd. jak zaczyna sie jakas jatka to pociga to za soba czkawke grafiki. dziekuje za wszelka pomoc i raz jeszcze prosze wyrozumialosc.  

pozdrawiam wszystkich:).

gratuluję wyboru grafy i radzę dołożyć ramu tak przyszłościowo to najlepiej przynajmniej jeszcze 512mb

ja mam fx5700ULTRA i w tę grę to gram 1024/768 aax8 anizo x8 wsio na maxa + w sterach wsio na jakośc , ewentualnie wyłącz vsync i sprawdź czy tej gry nie odpaliłeś 3 razy :wink:

ps.

nie słuchaj tych co ponoć "testowali" tę grafę a nawet nie wiedzieli że jest taka opcja w setrach nv jak DIGITAL VIBRANCE , a w innych topicach twierdzą że są "zaawansowanymi" urzytkownikami :lol: :lol: :lol:

boże to jest coś jeszcze co mnie może rozbawić :lol: :lol: :lol:

 

@JOSHUA

zapraszam do topicu JAKA GRAFA może ty wytłumaczysz pewnym "specom" co to znaczy mieć pewność odnośnie poprawnego działania sprzętu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten ostatni sypał artefaktami nawet w BIOS-ie a facet od którego kupiłem powiedział , że mają średnio 50 % zwrotów z tych kart.

pewnie taki "dobry" ten sklep (gosc) byl gdzie ta karte kupowales... Bo takich problemow z 9700 pro Herculesa to trzeba loopa po necie szukac :lol: 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnym poziomie forum prędzej bana dostanę a szkoda konta. Wpadam tu teraz okazjonalnie.

a tu masz rację mnie traktują tu jak "innego" bo nie pieję zachwytów o grafach ATI , aha i wiem co to jest DIGITAL VIBRANCE :lol: ,oraz na gf4ti CALL OF DUTY mi nie tnie , a to ponoć niemożliwie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten ostatni sypał artefaktami nawet w BIOS-ie a facet od którego kupiłem powiedział , że mają średnio 50 % zwrotów z tych kart.

pewnie taki "dobry" ten sklep (gosc) byl gdzie ta karte kupowales... Bo takich problemow z 9700 pro Herculesa to trzeba loopa po necie szukac :lol: 8)

Widzisz tego HERCA miałem i był "w deche"

 

 

Dołączona grafika

 

A to też jest HERC wg. niektórych

 

Dołączona grafika

 

a wg. mnie to on może koło Herca stał :lol: Te karty to zwykłe powtórnie zweryfikowane R9500 gdzie stwierdzono , że dodatkowe potoki są OK. Wgrano BIOS i heja na rynki 3-go świata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tu sie zgadzam z "joshua" co potwierdza tylko to że sprzedawcy są nieutczciwi i chca zarobić na tym że łatwo odblokowac potoki tak samo jak to że sprzedaja pod nazwą HERCULES jakieś noname :!:

 

co do tego buahahah to się tyczyło wypowiedzi userów a nie samej karty zrozum AJDAHO wreszcie co starm sie tobie przekazać

 

co do tego compare to w 2k1 licza sie bardziej mhz niżeli sama grfa inaczej uż jest w 2k3, dl aprzykładu można spojżeć w mój podpis i compare na dużo słabszej karci i procesorze, z tym że grafika dostała odpowidnio dużo MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tu sie zgadzam z "joshua" co potwierdza tylko to że sprzedawcy są nieutczciwi i chca zarobić na tym że łatwo odblokowac potoki tak samo jak to że sprzedaja pod nazwą HERCULES jakieś noname :!:

 

co do tego buahahah to się tyczyło wypowiedzi userów a nie samej karty zrozum AJDAHO wreszcie co starm sie tobie przekazać

 

co do tego compare to w 2k1 licza sie bardziej mhz niżeli sama grfa inaczej uż jest w 2k3, dl aprzykładu można spojżeć w mój podpis i compare na dużo słabszej karci i procesorze, z tym że grafika dostała odpowidnio dużo MHz

tylko czemu wszyscy sie uwzieli na ATI z tymi problemami a tylko kilka osób na nv ?

spójrz na tym forum na podpisy a zobaczysz że nie tak łatwo będzie udowodnic że większość ludzi ma grafy na chipach ATI , dużo ludzi ma gf2mx/ti, gf3 gf4ti/mx , fx wcale zdecydowana większość nie ma kart na chipach ATI , ale zdecydowana większość ma z nimi problemy , może dlatego że to DEBILE kupują ATI > nie sądzę :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AJDAHO juz z tobą niemoge weź kur... popatrz co jest w tych topicach

ile wyciśniecie z 9600 powtarza się 10x

co najlepiej krecic pamięć czy rdzeń 20x

mój 9500 jest do [gluteus maximus] nieudało mi się odblokować potoków 500x

mój 9500 jest do [gluteus maximus] mam afekty po odblokowaniu potoków 100x

mój 9500 zawiesza komputer po odblokowaniu potoków 50x

na moim 9500 są problemy w grach, ale już nie wspomniał że go @ 8x1 30x

 

to są te problemy wedłu Ciebie :?:

 

poszukaj moich postów o problemie jaki miałem na GF2GTS ASUSA :!: :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kojak_ct 

teraz to pakazałeś jaki z ciebie "fachowiec" > gość ma 256ramu a ty twierdzisz że to fx5900xt  :lol:  :lol:  :lol:  :lol: 

a że na swoim konfigu miałeś takie problemy z tą grą na fx5900xt to już wogóle no comment 

BUAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA 

dlatego twierdziłem że twoje "testowanie" FX5900XT jest o kant "Świątyni brązu" potłuc 

buahahahahahahah

mi na gf4ti ta gra łynnie brykała 

buahahahahahahahahahahahahahahahahaha

Większego lola nie widziałem! Jesteś strasznie płytki i już powiedziałem, że nie rozmawiam z Tobą więc nie odpisuj mi!!! Trzeba być upośledzonym, żeby nie umieć przeczytać jaki ma user problem i jak się u mnie działo! Ty kupiłeś grafe dla ładnego kolorowego pudełka i powiedziałeś, że sprzedasz go potem jakiemuś laikowi bo ma ładne pudełko czyli oznacza to, że sam jesteś laikiem bo kupujesz dla pudełek a nie wydajności!!! Jak 12letnie dziecko! Ale spoko. To nie mój problem!

Ale nie wytykaj mi Ciągle tej niedorobionej funkcji Digital Vibrance!!! W każdym poście piszesz o tej Funkcji!!! To siesz się, że ją masz bo ja w końcu jej nie mam i nie muszę żałośnie polepszać Digital Vibrance! Nie odpisuj mi już nigdy!!! Powtarzam już chyba 100raz ale jakoś tego nie możesz pojąć! Jesteś jak wrzód na D....!!! :evil: :evil: :evil:

 

I nie obrażaj userów na każdym kroku i w każdym poście bo sam jestes lolem! I napewno nie zapomnę Ci twoich słów, że nie piszesz userom z dużej litery np. "Ty", "Wy" tylko dla tego, że ich nie szanujesz!!! Jak nie szanujesz userów Tweaka to wyp.... z tąd. Mamy sobie pomagać a nie użerać się ze sobą. Jesteś jak Rak Złośliwy!!! Wszędzie Cię pełno i ciągle siejesz zament!!! Nie odpisuj mi już! Nie rozmawiam z Tobą!!!

 

Dowidzenia raz na zawsze!!!

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gość ma 256mb ramu + 8potokowa 256bitowa grafa i pisze że ma cięcie w grze a ktoś mu odpisuje że ma cienką grafę (no bo to problem tej grafy , miał z nią to samo i ją już odesłał, przynajmniej się przyznał że nie doszedł do końca co i jak) ,podczas gdy każdy poważny człowiek stwierdzi że 256ramu to dzisiaj nic ,powoli przemijający standard to 512mb

no comment :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

User ma problem, a tu kolejna kłutnia i znowu w roli głównej te same osoby  :?

to mi napisz kolego czy ty też twierdzisz że to wina grafy czy mało troche ramu ?

bo <span style="color:red;">[ciach!]</span>ły to pisać każdy potrafi (cienki 8potokowiec 256bitów) i wystarczająco dużo ramu (256mb) 8O

niech sobie gość pożyczy od kogoś ram i sprawdzi jak mu gra będzie chodziła , a nie leci do sklepu wymieniać grafe jak mu doradzają co po niektórzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie miałem 256 ramu tylko 512MB TwinMos w Dualu na magistrali 215Mhz synchro z prockiem!!! Dla tego napisałem to, że u mnie na 512 też tak się robiło bo pierwsze co mu podpowiedzieli to to, żeby ramu dokupił!!! Czytajcie uważnie co inni piszą!

 

Więcej się nie wypowiadam!

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja uważam, że to wina grafiki raczej nie jest, wkońcu ma grafe ze średniej pułki. Ja grałem w CoD na swoim mx i było znośnie. Może wina sterów albo systemu. A może za mało ramu, ludzie narzekają że 512 to mało (np. w FarCry), a pontus ma 256. Kończąc stawiam bardziej na ram niż na grafe, choć ręki nie dam uciąc 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisałeś też że nie masz pojęcia o co biega i nie doszedłeś do tego bo oddałeś grafe , ale z postu wynika że to napewno wina grafy

ja nie wiem co ty tam miałeś naustawiane w kompie i dlateczego ci to żle chodziło , sam z doświadczenia wiem że ta gra mi chodziła dość dobrze na gf4ti /512mb ramu (kole 40fps) a o wiele lepiej jak dokupiłem jeszcze 512mb ramu i miałem razem 1gb !!!(ponad 60fps)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naucz się lepiej czytać! Napisałem, że nie doszedłem o co biega ale na końcu napisałem, żeby sprawdził najnowsze stery bo tu może leżeć pryczyna! Co do grafy to na niej powinno śmigać. Tak wogóle to niezabierałbym w tym temacie głosu ale wszyscy stawiali na 512MB ramu. Ja tyle miałem i też tak się działo dla tego napisałem. Ale i tak stawiam na stery!!! :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...