Skocz do zawartości
Moog

ENERMAX vs TAGAN ( ostateczne starcie )

Ktory zasilacz bedzie dla mnie pozyteczniejszy ?  

5 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ktory zasilacz bedzie dla mnie pozyteczniejszy ?

    • ENERMAX - 460W FMA
      12
    • TAGAN - 480 W dual fan
      23


Rekomendowane odpowiedzi

Witam 8) po przeczytaniu wszystkiego co jest na tym forum o owych zasilaczach zdecydowałem się dać ankiete aby potwierdziła moje przypuszczenia ... Prosze o wybranie zasilacza który według was jest hmm lepszy :) oraz co jest dla mnie bardzoooooo ważne napisanie mi który będzie cichszy konkretniej chodzi mi o :

Tagan -->> http://sirius.pl/product.php?action=info&id=8407&sid=1

 

Enermax -->> http://sirius.pl/product.php?action=info&id=5458&sid=1

 

Sprzęt na którym będzie działać :

Barton 2500 , Abit nf7-s , 512 x 2 Mushin pc400 Level Two , Radeon 9800Pro HIS ICEQ , 80 GB barka 7 7.200

Podkręcanie wchodzi w gre . Prosze o wyrozumiałość jeżeli coś źle zrobiłem :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybrałem Tagan'a 480W super cichutki (ale chłodzi tylko siebie czyli jak niemasz jeszcze jednego wentyla w budzie to przewiewu niebedzie) cholernie dlugie kable napiecia trzyma i wyglada super ;]

 

Enermax tez jest niczego sobie tam masz reczna reglacje obrotow (sa + i - takiego rozwiazania) ma o ile dobrze pamietam wiekszy amperarz na 12V ale za to na 3.3V i 5V ma mniejszy

 

Ale skoro to m chodzic na takim sprzecie to czemu odrazu niekupisz Anteca TP 550W?? no chyba cie stac sadzac po samych ramkach i grafie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzisz jakbym sie uparł to bym kupił tego antec'a ale po co przecież te starczą :) Zresztą zostanie więcej kasy na przyjemności :wink: A w potyczce tych dwóch ma ktoś jeszcze jakieś zdanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem Tagan bo z tych dwóch będzie najcichszy.

A czemu nie BeQuiet 450? Napewno bedzie równie cichy jak Tagan, a drugi wentylator ma przynajmniej sensownie usytuowany nad prockiem. Poza tym ma ECASO i 3 wyjścia na dodatkowe wentylatory obudowy. Reszta jest chyba bardzo podobna, poza nieco mniejszą mocą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się

Tagan 480; 3,3V=28A, 5=48A, 12V=28A

BeQuiet 450 odpowiednio 28, 45, 22

Ale jest też model 500W który ma 28, 50, 28 no i gdyby patrzeć na drobiazgi to BeQuiet zaczyna podnosić obroty wentylatrów na 60-tym procencie obciążenia, Tagan po 50%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłącze sie pod temat bo tez mnie interesuja zasilacze tagan i enermx tyle ze 380W :]

wazna jest dla mnie cisz i oczywiscie dyzy prąd na +12V bo mam abitka :P

więc jak ktoś ma (albo mial stycznosc) i moze sie wypowiedziecto zastanawiam sie nad:

http://www.pc-hardware24.com/index.html?ta...53.html&lang=pl

Enermax EG 365AX-VE(G) FM, aktiv PFC, termoregulowany 353 W

Moc calkowita 353 Watt

 

ˇ + 3,3 Volt 32 A

ˇ + 5 Volt 32 A

ˇ + 12 Volt 26 A

ˇ - 5 Volt 1,0 A

ˇ -12 Volt 1,0 A

ˇ + 5 Volt Vsb 2,2 A

 

Enermax EG365AX-VE(G) FMA, aktiv PFC, regulowany 353 W

http://www.pc-hardware24.com/index.html?ta...54.html&lang=pl

Moc calkowita 353 Watt

ˇ + 3,3 Volt 32 A (!)

ˇ + 5 Volt 32 A (!)

ˇ + 12 Volt 26 A

ˇ - 5 Volt 1 A

-12 Volt 1 A

ˇ + 5 Volt Vsb 2,2 A

ˇ Combined Power: 185 Watt

(jak ajest różnica między tymi zasilkami (enermaxa) ze różnica w cenie to az 70zl 8O

 

Tagan TG380-U01 380 W

 

Moc calkowita 380 Watt

Combined Power: 220 Watt

+ 3,3 Volt 26 A

+ 5 Volt 37 A

+ 12 Volt 22 A

- 5 Volt 0.8 A

-12 Volt 1.0 A

+ 5 Volt Vsb 2.5 A

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Enermax EG 365AX-VE(G) FM, aktiv PFC, termoregulowany 353 W

Enermax EG365AX-VE(G) FMA, aktiv PFC, regulowany 353 W

 

(jak ajest różnica między tymi zasilkami (enermaxa) ze różnica w cenie to az 70zl

różnica taka że w FMA masz ręcznie ustawialny wentylator 80x80mm, a w FM tylko możesz odczytywać prędkość...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Enermax EG 365AX-VE(G) FM, aktiv PFC, termoregulowany 353 W

Enermax EG365AX-VE(G) FMA, aktiv PFC, regulowany 353 W

 

(jak ajest różnica między tymi zasilkami (enermaxa) ze różnica w cenie to az 70zl

różnica taka że w FMA masz ręcznie ustawialny wentylator 80x80mm, a w FM tylko możesz odczytywać prędkość...

no to to wiedzialem ale dziwilem sie ze taka <span style="color:red;">[ciach!]</span>la moze tyle kosztowac :? -THX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.pc-hardware24.com kupiłem zamowienie przyszło po 3 dniach zapakowane wzorowo byl tylko jeden mankament ze zapomnieli zalaczyc rachunku itp ale po 1 telefonie przyslali poleconym rachunek ;] wiec jestem zadowolony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawialem we wtorek ok 14:00, wyslali mi paczke w czwartek, a dzis doszla. Jak narazie jestem bardzo zadowolony, a przynam ze sie balem ze kupie jakąś cegle :> szczegolnie ze ich strona www wyglada jakby zrobiono ja w 5min na jakims szablonie marnego sklepu online.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się dołącze z takim pytaniem. Czy ten Tagan 380W kupiony na http://www.pc-hardware24.com/ różni się czymś od tych które są np. w angeli. Bo z tego co widzę na stronie tego pierwszego sklepu to model jest troszkę inny. Czy to również jest ten czarny tylko opis nieaktualny?

Mała poprawka - model jest ten sam ale zdjęcie jakieś inne i w danych technicznych końcówka modelu to E00 a koło zdjęcia U01 :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej moze ktoś wie czy ten mały kabel to kontrola rpm wentylów od zasiłki Acha i ten podwójny atx to tylko przedłużenie czy cos jeszcze . BTW mam straszny problem z przykręceniem mobo ... śruby te co są w komplecie takie na gwint co do obudowy przykręcam a potem do niej śrubki kręciły się w kółko a potem jak przykręciłem mobo to śrubki do połowy sie przykręciły :( i na dodatek kręciły sie w kółko a dlaczego bo ten gwint w którym siedziały także sie kręcił nie wiem co robić jak zamontować teraz :( wiem że chaotycznie to napisałem ale prosze jestem strasznie zdenerwowany :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest podwójne ATX tylko przejściówka z 24 pinowej wtyczki w standardzie EPS na 20 pinowy ATX.

 

A ten dodatkowy kabel to uziemienie, a nie żadna kontrola obrotów! Należy go podpiąć pod którąś ze śrubek mocujących płytę główną, uważając przy tym, żeby nie zrobić jakiegoś zwarcia. Ma to jednak sens tylko wtedy, gdy w gniazdku jest uziemienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...