Skocz do zawartości
yotomeczek

OC Sapphire 9800PRO (R360) 8k w 2003 i 22,8k w 2001 :)

Rekomendowane odpowiedzi

nie da sie ukryc ze masz lepsza karte ;]

moja bez vmodów tyle nie leci

memki moze na 750-760 a core nie wiem .. bo nie zjedzalem do 1.69 ..

 

aczkolwiek yoto machnal na niej 505/850 ;]

kwestia tylko przelamania sie i pokrecenia mocniej potkami ;]

2v na rdzen i 3.06 na mem ;] i jechana ;]

 

ja poki co max dawalem 1.95vgpu/2.96vdd

niestety spadajace 3.3 zniechaca mnie do katowania karty na obecnym zasilaczu ;]

ale zapewniam ze nie bedziesz mial lekko

1350152[/snapback]

@Chaos masz z tego co piszesz taka sama karte jak ja, memki 764 i ani grama wiecej, bo odrazu arty i inne badziewa, z rdzeniem jest lepiej.

Co jest najzabawniejsze mam wszystko co jest niezbedne do vmoda ( kableki, lutownice, rezystorki nastawne i inne badziewa :wink: ), powiem wiecej w niedziele mialem sie juz brac, ale jakies przemyslenia, ze sfajcze karte, dolutuje zle mnie powstrzymaly, no co powiedziec wiecej radek9800pro piechota nie chodzi :wink:

Zreszta nie dogonilbym nawet Mietmana w 3D03, bo cpu max mi idzie na 2.5Ghz, uruchamia sie jeszcze na 2530 ale za chiny ludowe nie jest stabilny, nawet na 1,87V, ale to przez plyte, powyzej fsb 230 nie wstaje :mur: .

Niby niewiele raptem ~130mhz na cpu, ale to jednak daje jakies 140-150ptk :?

PS: Sprobuje dopic do 7500, ale watpie zeby to mi sie udalo, moze zbootuje go na fsb 225, i powalcze z fsb "softwerowo" :wink: pozyjemy zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, właśnie przetestowałem na moim sapphire 9800pro atlnantis trzy różne biosy od r9800xt. wyniki z 3dm'03 przedstawiają się następująco:

proc@def, 9800pro@420/356 -6251

proc@def, 9800pro@420/356 (bios gecube r9800xt) - 6428

proc@def, 9800pro@420/356 (bios sapphire r9800xt) - 6535

sporo różnice jak na to samo taktowanie...

dodam, że pamięci podkręcają się maxymalnie do 380mhz, dalej już kropki, a na biosie sapphire już tylko ~368-370mhz.

może ma ktoś jakieś sprawdzone timingi pozwalające dobić do >400mhz. sprawdzałem timingi chosa, ale nic nie dają....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem je przed zmianą biosu na xt, wiec nie zwróciłem uwagi... a na początku wgrałem bios xt club3d, który się troszkę chyba różni timingami od sapphire

 

newer majnd, narazie tylko 7k

 

update:

nie wiem co sie stało, ale zrobiłem wczoraj pencil vmoda na mem dobijając tym do 3.05v (stand. 2.91v) i pamięci nie szły ani megaherz więcej.... za to dzisiaj (moda zmazałem - napięcie jest 2.91v) lecą sobie na 396 bez artów :blink: przy 400mhz małe kropeczki...

 

i tym samym mam 7859 czyderomanów

 

update2:

no i 2k1 - 24526

Edytowane przez Iwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co sie stało, ale zrobiłem wczoraj pencil vmoda na mem dobijając tym do 3.05v (stand. 2.91v) i pamięci nie szły ani megaherz więcej.... za to dzisiaj (moda zmazałem - napięcie jest 2.91v) lecą sobie na 396 bez artów  :blink:  przy 400mhz małe kropeczki...

memki by ci chyba umarly .. masz na mysli raczej VDD ...

a co do kropeczek to one sie od rdzenia robia.. chyab ze nie mowisz o tych bialych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

memki by ci chyba umarly .. masz na mysli raczej VDD ...

1372340[/snapback]

a możliwe...

 

a co do kropeczek to one sie od rdzenia robia.. chyab ze nie mowisz o tych bialych

1372340[/snapback]

rdzeń miałem na stand (400 w moim biosie), więc arty były od pamięci. a pojawiały się jako kropeczki żółte w AtiTool, w marku to już wiadomo - jakieś czarne pasy czasem lub plamki...

 

aha, chaos - jakie miałeś stand V gpu i ile ci wtedy mhz szło max bez artów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sapphire R9800Pro 128MB 256bit FullRetai czy ta karta jest dobra do oc?

1430871[/snapback]

Ludzie, proszę, błagam, grożę (i domyślnie Chaos zapewnie również ;)) : to nie jest wątek do zadawania takich pytań!

 

Zagadnienia podstawowe się kłaniają ... :mur:

Btw. każda, prawie każda karta kręci się inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, proszę, błagam, grożę (i domyślnie Chaos zapewnie również ;)) : to nie jest wątek do zadawania takich pytań!

 

Zagadnienia podstawowe się kłaniają ...  :mur:

Btw. każda, prawie każda karta kręci się inaczej.

1434458[/snapback]

niektorym nie ptrzetlumaczysz .. ;]

 

btw mietman .. jakie ustawienia uzywasz do grania na swojej?

ja odkad mam anteca latam 460/800 i jest gicik .. 1.86v/2.9v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw mietman .. jakie ustawienia uzywasz do grania na swojej?

ja odkad mam anteca latam 460/800 i jest gicik .. 1.86v/2.9v

1435098[/snapback]

Do grania, kiedy jeszcze miałem na to czas ;) (nie było wówczas ani ołówkowego V-GPU ani dodatkowego wentyla pod Silencerem) najpierw leciałem 440/800 (napięcia standard czyli V-GPU 1.78-1.79v, V-mem 2.71-2.72v), potem pomimo braku jakichkolwiek artów zmniejszyłem na 440/760. W moim pierwszym R9800Pro zjarałem pamięci, więc postanowiłem być ostrożny tym razem.

 

Obecnie profil 3D mam w ATITool ustawiony na zegary XT, ale nie gram w ogóle. Poza tym teraz siedzę na laptopie i jakoś żyję. :D Mobility 9000 też podkręcałem swego czasu, ale pole manewru miałem niewielkie. ;) /pzdr.

 

EDIT :lol:

 

http://service.futuremark.com/compare?2k1=8171108

 

default był poniżej 7k. Instalacja SP2 na żywca, pomimo zasyfionego systemu, poprawiła nieco wyniki, ale już nie zamieszczałem na ORBie.

Edytowane przez MietmaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do grania, kiedy jeszcze miałem na to czas ;) (nie było wówczas ani ołówkowego V-GPU ani dodatkowego wentyla pod Silencerem) najpierw leciałem 440/800 (napięcia standard czyli V-GPU 1.78-1.79v, V-mem 2.71-2.72v), potem pomimo braku jakichkolwiek artów zmniejszyłem na 440/760. W moim pierwszym R9800Pro zjarałem pamięci, więc postanowiłem być ostrożny tym razem.

 

Obecnie profil 3D mam w ATITool ustawiony na zegary XT, ale nie gram w ogóle. Poza tym teraz siedzę na laptopie i jakoś żyję. :D Mobility 9000 też podkręcałem swego czasu, ale pole manewru miałem niewielkie. ;) /pzdr.

hmm .. ja mam standardowo 1.69 na core karty ... na codzien lata na 380/680 ;]

uzywam ati tray tools i mam hot heye do karty pokdreconej i nie ..

ustawienie PRO wlacza sie automatycznie przy wlączeniu sysa bo mam w biosie ustawione na XT :]

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzywam ati tray tools i mam hot heye do karty pokdreconej i nie ..

ustawienie PRO wlacza sie automatycznie przy wlączeniu sysa bo mam w biosie ustawione na XT :]

1444115[/snapback]

Masz to dokładnie tak samo zorganizowane jak ja, tylko za pomocą innego progsa. ;)

U mnie również bios od XT, dlatego po załadowaniu sysa zegary 2D były pierwotnie ustawiane przez AT na 9800PRO, potem zszedłem do zegarów 9700PRO (325/310) i zastanawiam się, czy po powrocie z Rzeszy nie zejść jeszcze niżej. :] /pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój 9800PRO + Silencer: 450/800

GPU da się jeszcze wyśrubować, pamięci szły na 820, ale pod koniec natury pojawiły się lekkie arty. Jak zakupię jakieś radiatorki to się pokuszę o więcej. Grafa nie modowana.

Możecie polecić mi jakiś sklep gdzie dostanę jakieś fajne radiatory? Byle się zmieściły pod Silencera ;>

 

http://4max.pl/default.asp?g=25&gg=19&produkt=1050

 

Co sądzicie o tych?

Edytowane przez Mr.Jinx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam.

Rowniez mam problem podobny do MR.Jinxa poniewaz nie wiem jakie brac radiatorki na memorki.

Zastanawiam sie czy nie lepiej byloby ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span>

http://www.sirius.pl/product.php?action=info&id=7740&sid=1.

 

Chociaz jak wiadomo CU gorzej oddaja cieplo do otoczenia, wiec sam nie wiem.

Myslalem rowniez o BGA ALU oraz o zalmanach wymienionych w poscie wyzej.

 

Jesli mialby ktos ochote to prosilbym bardzo o prosta odpowiedz: Czy lepiej na gpu brac "starego" aluminiowego silencera Rev.3 czy zakupic Silencera ATI1 z miedziana podstawa (a moze jeszcze cos innego) - chodzi mi o to ktory jest wydajnieszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam bogow overclockingu :D Mam pytanko, mianowicie modernizowalem ostatnio kompa, obecnie taki jak w podpisie, i bawiac sie 3d markami postawilem sobie za cel wycisnac z tego co mam 20k w 2001, obecnie wyciskam 19156 w 2001, a co do 2003 to nie wiem co jest grane, poniewaz za kazdy mrazem wysypuje mi sie w tym samym momencie, kwiczac, ze mu z dzwiekiem cos nie pasuje, obecnie radoslaw chodzi na 432/364 ( 0 dodatkowego chlodzenia) czekam na radiatorki i silencera, myslicie ze jak pomecze jeszcze bardziej grafe to uda mi sie wycisnac te 20k ?? Co do 2003 dodam, ze 2005 przechodzi bez problemu, super pi tez :) wiec, mysle ze konfiguracja jest stabilna, pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam 9800 pro sapphire od kilku dni kupilem na allegro za 450 zl na orginalnym chlodzeniu kreci sie jak szalony w 3Dmarku 05 moj wynik to 3048p nie wgywalem biosu od xt i mysle ze nie powiedziala jeszcze ostatniego slowa moja karta poniewaz planuje zalozyc lepsze chlodzenie i radiatorki na pamieci .Aha pamiecia sa samsunga jeseli kros chce zobaczyc moj wynik to prosze napisac na majla novy7@op.pl przesle poczta moje gg 5144235

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno male pytanko dla fachowcow...

 

Posiadam radka 9800 Pro sapphire, troche martwia mnie taktowania. Mianowicie mam core 378 i pamiec 337,5, pixel fillrate wynosi 3024.

Gdzies czytalem ze to nie jest oryginalna karta 9800pro.

Znalazlem porzadne forum wiec pytam fachowcow:)

 

dzieki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko...jak bezpiecznie podkrecac karte zeby nie spalic?? sprawdzac 3dmarkiem?? czy jakims innym programem?? ati tray tools podkrecil automatycznie do takich wartosci jak w sigu ( teraz jak właczam automatyczne wyszukiwanie to wiesza komp,nie wiem dlaczego :angry: ) czym to jeszcze mozna sprawdzic?? co radzicie?? dlaczego mam takie tragiczne wyniki w 3dmark 2005 :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie to wyniki ?? Jak w okolicach 2600punktów to w normie.....

 

@edit: ok już widze, 2300 :lol: no cóż, może dlatego, że to medion ?? Jakie masz stery ??

omega 2.5.97a...medion ale rdzen i kosci sa takie same jak w innych radeonach...wiec co jeszcze moze byc przyczyna??

 

co z tym 3dmarkiem??????? :mur: co robic poradzce cos.............. inne marki w normie ale ten 2005 mega lipa!!!

Edytowane przez pyzaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ty ku**a madry...? po co takie [ciach!]y gadasz?

fakt dopiero teraz sie zorientowaem ze sprzedawca napisal:

 

KARTA POSIADA 256-BITOWY SILNIK GRAFICZNY ORAZ

 

128-BITOWE PAMIĘCI DDR NA KOŚCIACH SAMSUNGA

 

;/

Edytowane przez aftershocK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...