Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

wg mnie nvida fakt wydała dobry produkt wpuszczając nv40 .. plus troche ściemy na marketingu żeby zaskarbić sobie klientów.... a co robi ati ... wydała jeden dobry proc 9800 ulepszyła go do XT ... i wszyscy zgodnym chórem twierdzą ze był najlepszy i nikt nie doszukiwał sie sciemy ot pare bugów w grach które na bierząco poprawia ... ale zarówno marketingowcy nvidii jak i ati starają sie pozyskac klientów w każdy możliwy sposób ... popatrzmy na same nazwy produktów ati

 

8500 9000 9100 9200 9500 9550 9600 9700 9800

jak sie to ma do wydajnosci .. nijak !!!

raz 8500 zmienia nazwe na 9100 --- ot wyszło im coś gorsze od 8500 to trza było zmienic nazwe żeby sie nie piepszyło .. moze to i dobre ..

ale po co te 9550 ? albo 9600 gorsza od 9500 jest przecie

sami sie w tym już gubią ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściema marketingowa w swiecie komputerow jest bardzo powszechna, nie tylko nvidia i ati robi takie małe przekrety. Najbardziej dezorientujacym i nieszczerym ogniwem są sklepy a w szczegolnosci hmarkety ktore wciskaja ludziom kity. Przejrzalem ostatnio ofery kilku takich i w ich zestawach zawsze widoczna jest moc procka m.w 2,5 ghz reszta juz sie nie liczy niektorzy nawet nie potrafia podac poprawnej nazwy np. karty graficznej(RADON 9200), rzadko kiedy mowia jaka plyta glowna siedzi w srodku itp itd. Po prostu na kazdym kroku wciskaja nam kit. Rzecz w tym zeby sie w tym wszystkim rozeznac i nie dac sie robic w balona. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie nvida fakt wydała dobry produkt wpuszczając nv40 .. plus troche ściemy na marketingu żeby zaskarbić sobie klientów.... a co robi ati ... wydała jeden dobry proc 9800 ulepszyła go do XT ... i wszyscy zgodnym chórem twierdzą ze był najlepszy i nikt nie doszukiwał sie sciemy ot pare bugów w grach które na bierząco poprawia  ... ale zarówno marketingowcy nvidii jak i ati starają sie pozyskac klientów w każdy możliwy sposób ... popatrzmy na same nazwy produktów ati 

 

8500 9000 9100 9200 9500 9550 9600 9700 9800 

jak sie to ma do wydajnosci .. nijak !!!

raz 8500 zmienia nazwe na 9100 --- ot wyszło im coś  gorsze od 8500 to trza było zmienic nazwe żeby sie nie piepszyło .. moze to i dobre .. 

ale po co te 9550 ? albo 9600  gorsza od 9500 jest przecie 

sami sie w tym już gubią ...

 

A to wina ATI, że programiści uważają tylko za jedyny słuszny produkt nVdię i pisza gry pod te karty. A później coś tam nie chodzi i trzeba patchować.

Zresztą ja pamiętam jedną grę która miała problemy z texturami.

Ale nVidia najbardziej przegina pałę wciskając ciemnotę ludziom, że sprzedaje karty 8 potokowe i obsługujące w pełni DX 9,0.

 

Ściema marketingowa w swiecie komputerow jest bardzo powszechna, nie tylko nvidia i ati robi takie małe przekrety. Najbardziej dezorientujacym i nieszczerym ogniwem są sklepy a w szczegolnosci hmarkety ktore wciskaja ludziom kity.

A co maja hipermarkety do nVidi i Ati?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Już wiem skąd pochodzi te zdjęcie jak nie znaleźliście go w FarCry to będzie w dodatku Far Cry: Instincts.

 

ftp://hoc:hoc@www.jatekok.hu//hardwareoc/...News/farcry.zip

 

Widzieliście ten filmik co w tle leci Evanescence, plaża zwala z nóg pewnie też pochodzi z dodatku 8O jest niesamowita. Widać że dodali jeszcze rozmycie i cienie w realu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna rzecz, o której powinniście wiedzieć jest taka, że ATI od początku miała zaplanowaną premierę karty na 4 maja. Skąd się wziął 26 kwietnia? Podejrzewam, że datę tę wyssał z palca niejaki Fudo z The Inquirer. Podczas Cebitu dowiedziałem się wielu "ciekawych" rzeczy na jego temat. Przede wszystkim powinniście uważać na to, co koleś wypisuje, ponieważ wiele rzeczy po prostu... wymyśla. Jako przykład zapodam takiego newsa:

 

http://www.theinquirer.net/?article=14878

 

Co powiecie na 8-potokowego NV40? 

 

Pewnie Fudo napisał o 26 kwietnia, a potem setki serwisów z całego świata, opierając się na jego newsie (bo The Inquirer jest znany i popularny), powtórzyło "rewelacje" i bach. Mamy datę 26 kwietnia.

 

Jeszcze nawiązując do Waszych wypowiedzi: ArturNOW, nie, nie chodzi o teksturki 3D 

 

Kolejna sprawa: PS 2.0 i PS 3.0. Różnica między PS 2.0 i PS 3.0 jest taka, że w przypadku PS 3.0 można pisać programy dla jednostki PS o nieograniczonej długości. PS 2.0 ma limit, jednak można po prostu go obejść łącząc ze sobą kilka programów. Oznacza to, że przy pomocy PS 2.0 można uzyskać IDENTYCZNE efekty, jak przy PS 3.0, a więc screeny z Far Cry to jedna wielka ściema. PS 3.0 po prostu ma ułatwić pracę programistom, jednak nie daje dostepu do żadnych nowych funkcji, których nie było w PS 2.0.

 

Oczywiście może dojść do sytuacji, że programista zignoruje w ogóle PS 2.0 i napisze dłuuuugi kod pod PS 3.0, który na 2.0 nie będzie chciał ruszyć. Wątpię jednak, by ktokolwiek chciał coś takiego robić, bo w ten sposób zamknie sobie drogę do milionów graczy, który mają obecnie karty zgodne z DX 9.0b: wszystkie RADEONy oraz wszystkie GeForce FX. Dlatego Far Cry z obsługą PS 3.0 jest teoretycznie możliwy, ale to będzie tylko "gra pokazówka" - inni producenci jeszcze długo zostaną przy PS 2.0, a na 3.0 przesiądą się... hmm... za co najmniej rok, a może nawet dwa.

Jak to czytałem to śmiać mi się chciało 8O nVidia po raz kolejny chce wprowadzić kupującego w błąd. Mam nadzieje że ATi ich w pył rozwali za te ich oszustwa. A jak sama będzie coś kombinować to :wisielec: . I czekam na reaktywacje Kyro. Dostatecznie ATi mnie zdenerwowało w jaki sposób potraktowało Herculesa.

No to teraz wszystko tlumaczy, czemu Microsoft nie wyda DX10 tylko 9.0c. Zamiany sa bardzo male i do tego nie trzeba nowych bibliotek. Z kolei wyjasnia to tez, czemu ATI skupilo sie na wydajnosci PS2.0 i nie myslalo o PS3.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a mnie sie podejzany wydal inny fakt. Wsparcie dla PS3.0 daje DX9.0c. To jakim sposobem NV pokazuje dema uzywajace PS3.0 dzialajace w srodowisku DX, skoro nie ma jeszcze DX9.0c?

to fakt, ale może ładuje na lewo jakies shadery które sobie uruchamiają ps 3.0 :? nie znam się na direkcie, ale raczej tak można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[Dostatecznie ATi mnie zdenerwowało w jaki sposób potraktowało Herculesa.

mozesz wyjasnic o co chodzi?

" Ponadto firma musiała poddać się restrykcjom ATI i zaprzestać modyfikować BIOS kart oraz ograniczyć się do produkcji kart z referencyjnym PCB. Niestety bez tych możliwości karty Herculesa przestają być tym, za co były cenione."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATI R420: Był sobie GeForce 6800 Ultra?!

Po premierze układów NVIDIA GeForce 6800 Ultra, świat komputerowy wpadł w euforię. Jej źródłem jest niezaprzeczalnie ogromny skok wydajnościowy w najnowszej generacji układów NVIDIA, względem poprzedniej. Radość ta nie potrwa jednak długo! Z naszego doskonale poinformowanego źródła dowiedzieliśmy się, że najnowszy GeForce, pomimo swojej bardzo wysokiej wydajności, miażdżącej obecną generację układów ATI, zostanie dotkliwie pobity przez nadchodzącą! Układy RADEON X800 PRO mają oferować wydajność na poziomie obecnych kolosów NVIDII, lecz wersja XT w niektórych testach rozdepcze nadzieje tej ostatniej firmy na odzyskanie tronu króla wydajności jak muchę. Nasze zwinne wiewiórki, przemykające pomiędzy tajemnicami R420 doniosły nam, że w grach m.in. takich jak: HALO, Painkiller, Tomb Raider AOD, RADEON X800 XT w najwyższych rozdzielczościach, oraz przy włączonym FSAA i filtrowaniu anizotropowym osiąga maksymalnie o 70% wyższą wydajność niż GeForce 6800 Ultra! Dodatkowo, nowe karty RADEON X800 posiadają mniejsze coolery niż RADEON 9800 XT. Jeśli do dnia premiery (5 maja) nic nieoczekiwanego się nie wydarzy, ATI ponownie będzie oferować najwydajniejsze układy graficzne.

Oj będzie się działo :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8) yep 8)

 

mnie najbardziej w tym newsie rozbawił tekst :

 

"nasze zwinne wiewiórki" :lol:

 

Tak czy siak , będzie ciekawie o ile ten news zawiera choc trochę prawdy.

 

Nie jestem ani za ATI ani za NVIDIĄ (ani za lewicą czy prawicą :wink: )

 

ale juz widzę jak jutro się posypią w tym wątku odpowiedzi od zawziętych ATI-owców :wink: ze teraz to się NVIDIA moze schować itd itp

 

P.S. i tak z kolejną generacją kart na forum ciągle to samo :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, takimi marketingowymi oszustwami daleko nie zajda. I jesli jeszcze prawda sie okaze, ze r420 bedzie istotnie szybsze, to wroze rychla smierc nVidii jako producentowi kart grafiki - bo wtedy zaczna krecic jeszcze bardziej... Oszustwo na dluga mete nie poplaca. Powinii wypie#$%@!& na zbity pysk osoby ktore wpadly na genialne pomysly 'optymalizacji' pod FX-y i kanty w screenach 'PS2.0 vs PS3.0'.

 

Osobiscie nVidia cholernie mi podpadla fx-oszustwami, ale myslalem, ze juz wyciagneli wnioski i bylbym w stanie wybaczyc i kupic za jakis czas 6800, ale teraz juz upadli w moich oczach totalnie... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... to wroze rychla smierc nVidii jako producentowi kart grafiki ...

 

Jestem tu nowy ale widzę, że nawet wróżki macie na pokładzie :lol:

 

 

Chyba nie można mieć za złe nVidii, że ma dobrych (znacznie lepszych od ATI) programistów którzy piszą sterowniki (a nie pseudo-sterowniki ATI).

Stad się biorą optymalizacje - gdyby ATI umiało to też by je robiło.

 

A przykładem na to, że nie umieją są kolejne Catalyst'ty - w ostatnich "poprawiono m.in. błędy w wyświetlaniu grafiki w takich grach jak CoD i Battlefield1942" ... no wkońcu buuehehehe :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... to wroze rychla smierc nVidii jako producentowi kart grafiki ...

 

 

Jestem tu nowy ale widzę, że nawet wróżki macie na pokładzie :lol:

 

 

Chyba nie można mieć za złe nVidii, że ma dobrych (znacznie lepszych od ATI) programistów którzy piszą sterowniki (a nie pseudo-sterowniki ATI).

Stad się biorą optymalizacje - gdyby ATI umiało to też by je robiło.

 

A przykładem na to, że nie umieją są kolejne Catalyst'ty - w ostatnich "poprawiono m.in. błędy w wyświetlaniu grafiki w takich grach jak CoD i Battlefield1942" ... no wkońcu buuehehehe :lol:

 

ile ty masz lat? sądząć po tym co wypisujesz to może z 10- 12?

 

ja nie jestem za żadną z firm...

 

myślisz że Nvidia ma takie cudowne sterowniki? :) :) :)

 

zobacz jakie nvidia w nowych sterach błędy poprawia.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No proszę ... ktoś mówi inaczej niż wasze dotychczasowe "kółko wzajemnej adoracji" i już wszystkich boli :lol:

 

1. Mam 25 lat.

2. Piszę na czerwono na każdym forum i tu też będę - chyba gwarantuje mi to regulamin forum oraz taka właśnie udostępniona opcja w "odpowiedzi" :mrgreen: ...

 

... to gwoli przedstawienia się (bo jestem "nowy":).

 

A błędów w sterach takich jak ATI (w grach) jeszcze u nVidii nie widziałem i wy także :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewno nie pobędę - mam to w [gluteus maximus].

Chyba nie lubicie jak ktoś się z wami nie zgadza ... lubicie sobie w [gluteus maximus] włazić, potakiwać itd., tak :?:

 

Karty ATI miałem - dwie. Jakąś starą 8Mb i Radeona 9100.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...