Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pewno nie pobędę - mam to w [gluteus maximus].

Chyba nie lubicie jak ktoś się z wami nie zgadza ... lubicie sobie w [gluteus maximus] włazić, potakiwać itd., tak :?:

 

Karty ATI miałem - dwie. Jakąś starą 8Mb i Radeona 9100.

 

 

nie lubimy jak ktoś pieprzy trzy potrzy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:? Kolejny niedowartosciowany, ktorego jedyna rozrywka jest generowanie bezsensownych konfliktow...

 

Kaeres --> hmm, faktycznie, Detonatory sa lepsze od Catalystow, ale IMHO tylko w materii kompatybilnosci. Swego czasu robilem przeglad detkow 4x.xx na gf4Ti, i to co sie dzialo z jakoscia renderingu to parodia - znikajace efekty w 3dmarku2003 (przykladowo dym), solidne pogorszenie jakosci odbic na wodzie w Codecreatures na nowszych detkach... Ostatnie, ktore renderowaly poprawnie wode w Codecreatures to 42.costam... To mi sie baaardzo nie spodobalo. Jak na razie na Radku jezdze na DNA i nie mialem zadnych problemow z jakakolwiek gra, aczkolwiek wierze, ze takowe sa, ale z cala pewnoscia nie sa tak powszechne jak to niektorzy pisza.

 

Co do Displacement Mappingu (inaczej w programach 3d jest to nazywane HeightField) - kurcze, w radkach faktycznie jest on juz od dawna, tak samo jak TrueForm, ale GFsy tego nie obslugiwaly, a do bardzo niedawna byly zdecydowanie bardziej popularne od radkow, wiec po co developerzy mieli duzo wiecej roboty odwalac przy prod. gier (naprawde duzo wiecej - masa tekstur, konwertowanie skomplikowanych obiektow na proste+generator 'szarych' tekstur co po nalozeniu na te siatki dawaloby wynikowo bardzo skomplikowany). Natomiast teraz mozna bedzie oczekiwac wysypu pozycji obslug. te wspaniala funkcje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaeres czyzby napewno. Moze zapomielismy juz o jazdach jakie byly w GTA3. Dobieranie detonatorow do kart.

 

Tu chodzi o co innego.

Nvidia przedstawila swoje karty jako pracujace na DX9.0 co za tym idzie obslugujace PS2.0. No i do tad sie zgadza, zeby nie dwie sprawy. Tak zachwalany PS2.0 jest zalosny. A sterowniki przelaczaja programy w tryb PS1.1. Chyba cos tu nie halo. Gdyby nie to wszystko byloby ok. Ale to jest poprostu oszukiwanie klientow. Karty FX do pewnego momentu byly kartami nietanimi. Ludzie bulili gruba kase za to aby czekac ponad rok na dobre sterowniki?? Ktore w koncu pokaza mniej wiecej na co stac te produkty.

Chyba z tymi detonatorami tez tak pieknie nie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mozna na pewno powiedziec ze nv jest swieta a detki sa doskonale,sam mam na kompie 6 roznych wersji,ale kazde z nich dzialaja,jedne lepiej drugie gozej.

osobiscie jednak uwazam ze przebicie sie przez stery ati jest nieco trudniejsze,ale wykonalne ofkorz. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a propos detonatorów

o ile dobrze pamiętam jak wyszedł 3dmark03

ati wyglądało o niebo lepiej od nv ... zaczli na szybciora wprowadzać nowe stery , które w marku 01 z kolei zaczły sie kaszanić .. coś smoki zaczły znikać

:twisted:

 

z resztą do niedawna bodajrze października miałem gf2pro i jechałem na sterach 4.2x coś tam próbowałem następnych 4, cośtam potem 5. coś tam i miałem z nimi nie mało kłopotów .. choćby w colinie 2 po kilku minutach grania textury zaczły sie kaszanić same wchodziły w low detail .. znikały refleksy .. więc ati na tym punkcie nie wyglada tak żle .. jedyne bugi na ati jakie do dzis zauwarzyłem to pisałem już wcześniej w bf dc mod ... no i jedna gra na której bardzo często gram to hokum vs havoc idzie tylko 640x480 grrr wprawdzie wyszedł path ale tylko do ati9700 ... może zbyt mało popularna gra no ale cóż .. wina stoi nie tylko po stronie ati lecz również po stronie producenta gry ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jedyny problem z dentkami jaki mialem (i to nawet nie wiem czy o dentki chodzi) to taki, ze Doom3 chodzi tylko na sterach 41.09 :)

Moge zaraz zasypac ta strone watkami o problemach ze sterownikami w ATI.

Tak jak sie przekonalem do ATI (oprocz problematora 8500 aka 9100) tak co do catalistow mam nieco odmienne zdanie.

Oczywiscie doswiadczony uzytkownik sobie z tym poradzi lub ew. poczeka na najnowsze Caty bo zawsze wychodza co nowa gra sie pokaze.

 

Ps. A 3d Smarki i inne wydzieliny juz dawno olewam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesto tak marudzimy na te sterowniki.

Ale to chyba nie jest wina producentow kart tylko gier i programow.

Paranoja jest tworzenie sterownikow pod nowe gry czy programy.

Chyba powinno byc na odwrot, ale to tylko moje zdanie.

kolejnosc powinna byc taka:

- sterowniki tworzone sa pod nowe standarty i wymogi

- gry sa pisane pod gotowe juz sterowniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejnosc powinna byc taka:

- sterowniki tworzone sa pod nowe standarty i wymogi

- gry sa pisane pod gotowe juz sterowniki

marzenie ściątej głowy :twisted:

obecnie sterowniki sie pisze pod 3dmarki :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja wiem.

Ale dobija mnie rozumowanie co poniektorych.

A bo na Ati to w czyms tam gina tekstury a na Nvidii nie ma czegos tam.

 

Jak narazie to zauwazylem ze wszyscy tylko patrza na producentow kart. i to wlasnie ich obwiniaja za sterowniki i problemy z kartami. Powinni raczej spojrzec na ludzi ktorzy robia te gry pod odpowiednie karty. A moze sa to czasami zamierzone dzialania???? "Masz tu 2000$ i niech zniknie rekin w farcry" Hahahaha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tych cen- $300 za ultre 6800 w stanach - a co to my ojropa pepek swiata jestesmy - tam jest wiekszy rynek i raczej wieksze zyski - a ati w stanach $500 - wiec mowilem o tej roznicy - to ze europa jest wioska to juz inna sprawa...***wa ze musimy placic za nic te 150$ wiecej !!!!!! :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzy po trzy = nie po naszej myśli :lol:

 

 

 

Daleko nie zajedziecie ... kółko wzajamnej adoracji :lol:

 

Szanowny kolego z SAMOOBRONY (poznalem po kolorze pisma).

Co do sterownikow to nasluchales sie jakis herezji pewnie od kolegow w swojej partii.

Poczytaj sobie topic od poczatku to moze cos zrozumiesz.

Ale mysle, ze byba nie bo w tej partii to chyba wszyscy sa tylko po podstawowce.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez tyle postów nic sensownego nie napisaliście, temu gościowi z samoobrony to bana bym dał na wstępie, niech zmieni kolor czcionki bo wnerwia mnie, i z daleka widać jakie głupoty wypisuje.

 

Zaczyna się jazda ATi w datę premiery (4 maj, 4maj dla rodaków błogi raj LOL) będzie sprzedawać swoje nowe dziecko.

 

Skasujcie te posty drodzy moderatorzy. hahaha rotfl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez tyle postów nic sensownego nie napisaliście, temu gościowi z samoobrony to bana bym dał na wstępie, niech zmieni  kolor czcionki bo wnerwia mnie, i z daleka widać jakie głupoty wypisuje.  

 

Zaczyna się jazda ATi w datę premiery (4 maj, 4maj dla rodaków błogi raj LOL) będzie sprzedawać swoje nowe dziecko.

 

Skasujcie te posty drodzy moderatorzy. hahaha rotfl

Jak rozmawiasz z kolega na podworku to z kazdego Twojego zdania wyplywa jakis moral ?

 

Premiery tak mocnych kart w tak szybkim tempie jest dla nas zabojstwem.

Zaniedlugo moja karta (ktora miala pociagnac D3 w nieziemskich detalach jeszcze jakies 2 lata temu) bedzie zwyklym smieciem za 100 pln.

I tutaj nalezy sie smucic a nie cieszyc z wojny tych dwoch ch*** firm.

Obje juz maja nas wszystkich w glebokim powazaniu.

Jak do cholery karta graficzna moze kosztowac tyle co maler 99 rok ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest marketingowy bełkot te 300$ zawsze tak było i będzie.

A widzieliście może to http://www.techreport.com/onearticle.x/6592

Zasrana nVida nie może wygrać uczciwie to pewnie chipy hardwarowo optymalizuje. hahaha rotfl

 

Kaeres nie kapuje o co ci chodzi drogi kolego hahaha rotfl, wiem że mój szrot też będzie kosztował grosze :( ale taka jest kolej życia ( jedni odchodzą drudzy przychodzą hahaha rotfl) i tylko zostaje nam się z tym pogodzić, :( smutne ale prawdziwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O

 

Ciekawe czego się jeszcze dowiemy. :? :? :?

Więc trzeba będzie kupywać VIA albo ATI! :?

Czy NVIDIA kopie sobie dołek???

 

UPDATE

Zobaczyłem, że tam jest link do dalszych testów. Przejrzałem je i stwierdzam, że nie jest tak źle. Nie ucierpimy na tym. Po prostu FX czasami działa lepiej na nForce. Także nie mamy się czego obawiać! :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firmy muszą wypuszczać na rynek nowe karty.

Inaczej pójdą z torbami.

Wyobraźcie sobie taki motyw, że kupujecie kartę i nie musicie już zmieniać na inną bo innej nie ma.

Nowe gierki śmigaja aż miło bo programiści robią gry na karty co są a nie na ktore dopiero się pokażą.

Rynek nasyca się kartami bo jak już jedną kupisz to ją masz aż Ci się nie zepsuje.

Firmy bankrutują bo coraz mniej sprzedają.

Więc sami widzicie firmy żeby zarabiać i utrzymać się na rynku musi wypuszczać nowe (czasami odgrzewane pod inna nazwą) karty graficzne.

A gry komputerowe nakręcają tylko koniunkturę.

 

Tylko ostatnio życie danego modelu jest coraz krótsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obie firmy sobie w kulki z nami graja.

 

Obie wprowadza na rynek te super grafy za kupe $$$, wycofaja na dniach r9800 (nie wspominam o fx'ach) i w zamian dostaniemy mocno okrojonego r420/nv40 - ktory bedzie kosztowal tyle co nowy radek 9800 a wydajnosc bedzie mial fx5600/r9600... blee. A te potoki z nv40 ze niby sie oblokuje to znajac zycie pewnie jakies 20% zaledwie....

 

Trzeba czekac az pojawi sie jakis nowy gracz na tym rynku ktory zaoferuje jeden solidny produkt w miare rozsadnej cenie i zmiazdzy ATI i NV :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba czekac az pojawi sie jakis nowy gracz na tym rynku ktory zaoferuje jeden solidny produkt w miare rozsadnej cenie i zmiazdzy ATI i NV :D

Może nie zmiażdzy, bo będzie żle.

Rzeczywiście dwie firmy na rynku to zamało.

Rynek jest tak wielki, że wcale nie musza ze sobą konkuroać.

Może pojawi się jeszcze jedna dwie firmy i ożywą ten rynek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ATI to najuczciwsza firma na swiecie i robi wszystko po kosztach.

Przez co spia po motelach i jezdza tramwajami.

To tylko NV jest zasrana. NV ob, ATI ok.

Smieszne pierd***

Napewno najuczciwsza to nie jest! :wink: Ale czemu tytuły wszystkich wałków zaczynają się od słów: Czy nVidia .... :?

 

Mnie to w sumie wali co mam w kompie. Najważniejsze jest to, że wiem za co zapłaciłem! 8) Grafe mam ATI a płyte na nVidii :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ATI to najuczciwsza firma na swiecie i robi wszystko po kosztach.

Przez co spia po motelach i jezdza tramwajami.

To tylko NV jest zasrana. NV ob, ATI ok.

Smieszne pierd***

Kaeres czuje że ten post to do mnie kierujesz??

 

Z czego wywnioskowałeś te słowa "ATI to najuczciwsza firma na świecie i robi wszystko po kosztach."

Ale z informacji jakie ujrzały światło dzienne to można wywnioskować że to z nVidią jest coś nie halo.

A co do obydwu tych firm to ja sram na nie jednako, bo wiem że one olewają nas równo, choć chciałbym mieć w kompie nVidie bo czuje jakiś sentyment-przywiązanie do niej, ale wiem że wybiorę kartę wydajniejszą-tańszą, a nie tą która lepiej się zareklamuje. hahaha rotfl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tu co niktórych.Dlaczego rzucacie sie na producentów , że grafy 300$ kosztują.Przecież w cywilizowanym świecie to są śmieszne pieniądze.Każdego w USA kto ma jakąkolwiek pracę stać na grafę za 300$.W Europie zachodniej podobnie.Co więcej - stać ich na to, żeby te grafy co rok se wymieniać.Mnie aż dziwi, że nie robią modeli, co kosztują 2000$, dla ludzi co zarabiają 10 średnich krajowych, a takich też jest tam full.To, że u nas po przeliczeniu wychodzi tak dużo, wynika z faktu że jesteśmy technologicznym i gospodarczym za[gluteus maximus]m, a tu sami sobie jesteśmy winni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no fak'n rzit jak dla mnie to obaj porducenci sie chyba maja jakies kompleksy . To chyba szykuje sie 20k w 3d marku jak to co tam napisali jest prawda . I do tego Ati bedzie mialo PS3(r500) . Widac , ze Ati dziala rozwazniej niz NV wprowadza PS3 w nastepnym modelu , jak juz bedzie wiadomo co nv nie wyszlo :D Ale ja i tak nie rozumie po co taki skok w wydajnosci ? z 6k na 14k ?!?! a u Ati to chyba w r800XT to chyba z 16k bedzie :evil: To dla tych kart za niedlugo FX64 bedzie waskim gardlem :ploom: :D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tu co niktórych.Dlaczego rzucacie sie na producentów , że grafy 300$ kosztują.Przecież w cywilizowanym świecie to są śmieszne pieniądze.Każdego w USA kto ma jakąkolwiek pracę stać na grafę za 300$.W Europie zachodniej podobnie.Co więcej - stać ich na to, żeby te grafy co rok se wymieniać.Mnie aż dziwi, że nie robią modeli, co kosztują 2000$, dla ludzi co zarabiają 10 średnich krajowych, a takich też jest tam full.To, że u nas po przeliczeniu wychodzi tak dużo, wynika z faktu że jesteśmy technologicznym i gospodarczym za[gluteus maximus]m, a tu sami sobie jesteśmy winni.

 

SRANIE W BANIE ZIELONY BALONIK SORKI ZA NIECENZURALNE ALE MNIE ZMOGŁO ..

co z tego że tam zarabiają więcej .. jak sama nazwa wskazuje PC personal komputer .. komputer osobisty czyli dla ludzi .. a karta graficzna to tylko jeden z jego elementów i nie jest to jedyna kwota jaką należy wyłożyć na komputer ... dodając reszte kwota wychodzi w granicach 2, 3 k za bude + LCD ok 4 kawałków ...

Mnie aż dziwi, że nie robią modeli, co kosztują 2000$

gdyby karty kosztowały 2000$ cena już nie byłą by taka realna nawet dla osoby średnio zarabiającej w usa ...

 

i powtórze

Mnie aż dziwi, że nie robią modeli, co kosztują 2000$

a nie ma ?? kart profesjonalnych serii quadro tyle kosztujących ? do zastosowań profesjonalnych , na które mogą sobie pozwolić tylko firmy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tu co niktórych.Dlaczego rzucacie sie na producentów , że grafy 300$ kosztują.Przecież w cywilizowanym świecie to są śmieszne pieniądze.Każdego w USA kto ma jakąkolwiek pracę stać na grafę za 300$.W Europie zachodniej podobnie.Co więcej - stać ich na to, żeby te grafy co rok se wymieniać.Mnie aż dziwi, że nie robią modeli, co kosztują 2000$, dla ludzi co zarabiają 10 średnich krajowych, a takich też jest tam full.To, że u nas po przeliczeniu wychodzi tak dużo, wynika z faktu że jesteśmy technologicznym i gospodarczym za[gluteus maximus]m, a tu sami sobie jesteśmy winni.

Zgadzam się z tobą w 98%, tylko nie pasuje mi tutaj to 2000$, gdyż na taką kartę już by nie było stać przeciętnego mieszkańca Ameryki i Europy zach. Smutne w tym jest to że w stanach karty z górnej półki są tańsze przeważnie o 100$ a w Plsce panuje bida i dowalają nam jeszcze takie ceny :(

I się zrobił off topic. hahaha rotfl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...