Skocz do zawartości
RIKER

R420

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co czytalem to nv40 wyjdzie najwczesniej na koniec kwietnia . ATI ma wyjsc wczesniej bo Nvidia wprowadza wlasnie NV40 do produkcji i ma jej to zajac najmniej 6 tyg wiec pierwsza karta nowej generacji bedzie Radoslaw :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jezeli NV bedzie miala te 16 potokow a na to sie zanosi to bardzo mozliwe tym bardziej ze rdzen i pamieci juz ladnie smigaja , odpowiednio na 600 i pamiatki na 1.2Ghz a nawet gdzies czytalem za 1.5Ghz ale ile w tym prawdy bylo... Martwie sie o to Ps 3 w nvidii bo z tego co ktos pisal to wynikalo ze to dla graczy na razie nie potrzebne, wymagac ma dopiero tego Longhorn a mogliby sie raczej skupic na dopracowaniu P.S 2.0

 

no ale to tylko moja opinia , zycze NV jak najlepiej bo moze w koncu uczciwie wygra rywalizacje z Ati :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu sie zaczyna????

Przestancie to naprawde jest nudne.

Nvidia wydala wydajna lipe. Ale to juz bedzie nowa generacja nowe karty, nowa technika.

Wszystko zaczyna sie od poczatku. Jeszcze miesiac i pokaza sie testy.

Ja sie ciesze ze będzie NV40 i R420 może w wakacje załąpe sie na jakiegoś Radeona9800 :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zalapiesz sie

 

Ze wzgledu na za duza wydajnosc radeona 9800xt wycofuja go by zrobic miejsce dla R420

 

ceny wpadna "symbolicznie", predzej do tego czasu karty same z siebie stanieja (konkurencja)

 

Te PS3 mi cos smierdzi... NAGLE okazuje sie ze na PS3 zasowa podczas gdy mialo go nie byc ? To tak jak te 16 potokow nV.... zobaczymy na ile okaze sie prawda co mowila nv ze bedzie 16x1 + 16x0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja to bym się i cieszył, jakby nVidia teraz była lepsza ponieważ znów zaczęłaby się walka o klienta! :D Wiadomo co to dla nas znaczy! Lepsze i tańsze grafy! Monopol nie jest zdrowy jak widać po Windows-ie Microsoftu.

 

Natomiast zastanawia mnie jedna rzecz. Chodzi o grafy ze średniego i niskiego segentu. Jak bedą miały się karty z RV380 do dzisiejszych 9800Pro/XT. Czy np. taki RV380 będzie szybszy w PS2.0 od R350/360? To mnie w tym momencie najbardziej zastanwia. Może będę musiał się przesiąść na uboższą wersję? :roll: :roll: :roll: hehe. Czekam na pierwsze wyniki testów. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli widać jak na dłoni, ze Radeon X800Se będzie miał bardzo podobno wydajnosć do lekko podrkęconego 9800XT/Pro/np. Tak wiec RV380 będzie napewno sporo od tych kart wolniejszy...

Update: To będzie miało jeszcze szynę 128bit 8O

Więc nie ma bata, X800Se będzie wolniejszy od 9800np...

ale porąbali...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Zła wiadomość dla fanów ATi, premiera nowego chipu tego producenta została przesunięta z 26 kwietnia na 4 maja. Z tego co wiadomo, chip będzie taktowany na poziomie 475MHz, pamięci - 900MHz (GDDR3). Układ będzie się cechował wykonaniem w technologii 0.13 microna, około 180milionami tranzystorów oraz 12 potokami renderingu. A już 14 maja ukaże się X800XT, który będzie przeznaczony dla bardziej wymagających użytkowników (m.in. 16 potoków, 256/512MB pamięci, taktowanie: 600/1200MHz).

 

Jak widzimy zapowiada się ostra i zawzięta rywalizacja pomiędzy ATi a NVIDIA. Miejmy tylko nadzieję, że ceny obecnych R9800/FX59X0 znacząco spadną i to właśnie je, będzie się najbardziej opłacało zakupić."

Dopiero 4 maja ;/

Cytat z serwisu www.infopc.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie przesuniecie ?? z tego co czytałem z oficjalnych info bodajrze PC LAB ... oficjalna premiera ati była od początku zaplanowana na 4 maj a ten 26 kwiecień był rzucony przez jakiegoś pismaka , któremu wszystkie serwisy uwierzyły. ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie przesuniecie ?? z tego co czytałem z oficjalnych info bodajrze PC LAB ... oficjalna premiera ati była od początku zaplanowana na 4 maj a ten 26 kwiecień był rzucony przez jakiegoś pismaka , któremu wszystkie serwisy uwierzyły. ....

Zgadza sie, jakis pismak usłyszał gdzieś od kogoz że ma być 26 kwietnia i wszyscy mu uwiezyli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...