Skocz do zawartości
m-c

Jakis ciekawy blok...

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazlem projekt bloku, wlasciwie cala firme produkujaca bloczki w ciekawy i wg. mnie bardzo prosty sposob:

http://3rotor.homelinux.com/

,pozniej zakladka new projects i np. ten na dole... bedzie to dzialac??? jest w wykonaniu duzo prostrze niz inne bloki ostatnio powstajace, przeplyw bardzo duzy, niestety znalazlem tylko jeden test tego cuda (wypadlo niezle)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze i znany jest. ale czy taki bloczek bedzie wydajny?? porownojac do np. wierconego? lub jakiegos frezowanego slimaczka??? widzialem tylko jeden tescik, niewielki zreszta....

 

 

bo konstrukcja orginalna, chyba nietrudna w wykonaniu bez specjalistycznych narzedzi.... no chyba ze oni jakos te otworki licza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba nietrudna w wykonaniu bez specjalistycznych narzedzi....  no chyba ze oni jakos te otworki licza...

No nie wiem :roll: czy takie latwe .

fotki na NB

http://forums.procooling.com/vbb/showthrea...highlight=rotor

 

Poszukaj na pro forums #Rotor pisał jak powinny byc te "otwory" porozstawiane zreszta. IMO wiercenie miedzi wcale nie jest takie latwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz poszukac jakis wynikow na overclockers.com lub procooling.com. Prawdopodobnie nie testowali oni akurat tego bloku, ale moze mieli cos o podobnej konstrukcji. Bedziesz wtedy wiedzial "mniej wiecej" na co ten blok stac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

delta T - roznica temperatur CPU oraz wody wplywajacej

Flow rate  - ilosc przepompowanej wody w jednostce czasu

A C/W ?? (chyba cos z angielskim Conductivity ) dokladnie w jakiej jest to jednostce bo norma;ny Thermal Conductivity jest w o..... i tu juz sie zakrecilem zupelnie bo mam dwa: Thermal conductivity (cal/sec)/(cm^2 C/cm) Thermal conductivity (W/m K)* :?:

 

[update] co do linka powyzej ?? co to jest GPM (galon per minute :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra komu to zrobić?? w miedzi nie raz sie bawiłem-wejdźcie na moją stronę a zobaczycie moje 2 bloki, które zrobiłem sam w domu choc Kevinem nie jestem :lol:

To wcalenie nie jest trudne - juz robiłem cos podobnego, ważna jest precyzja.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A C/W ?? (chyba cos z angielskim Conductivity )...

C/W rating jest podstawowym wskaznikiem uzywanym przy okreslaniu wydajnosci blokow (dlatego w dobrych testach nie znajdziesz temperatur jako takich).

Jego skladna byla juz wyjasniana na forum. Opis znajdziesz tez na overclockers.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C/W jest to przyrost temperatury elementu powyrzej temp. otoczenia wyzazony wzrostem w stC na kazdy W wydzielanej przez ten element mocy. np;

otoczenie 10st

moc 100W

wzrost 50st

 

=(wzrost - otoczenie)/moc (50-10)/100=0.4

czyli przy tym przykladzie na kazdy W wydzielany przez urzadzenie jego temperatura wzrosnie o 0.4stC.

 

mam nadzieje, ze jasno napisalem ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...