Skocz do zawartości
Marcin_gps

Karta dźwiękowa na USB = wysoka jakość i niska cena

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem amatorem elektronikiem i poprostu chciałbym coś takiego samemu wykonac ;) (o ile aplikacja nie będzie zbyt skomplikowana). Ale podstawowym wyznacznikiem są koszty.Napewno isnieją inne układy mające więcej wyjść i wejść, gdzieś widziałem układzik c-media,ale nie było żadnej aplikacji do niego.Od wypuszczenia tej kostki na której robicie te karty mineło już troche czasu ;) i jestem przekonany że inne firmy wypuściły jakies zintegrowane kostki (przy małeś liczbie elementów zewnętznych) które pozwalają na zbudowanie takiej karty na usb. :)

Edytowane przez misiektychy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem niby wszystko zmontowane, dioda od zasilania swieci dioda od usb tez niby swieci ale pokazuje w windzie ze nieznane uzadzenie usb. nie wiecie co to moze byc?

 

edit :

 

no panowie, działa okazało się jak zwykle w takich wypadkach bywa ze nie nikt nie zauwarzył najprostszej rzeczy :D a mianowicie kabel usb był źle przylutowany hehe :D ale problem jeden i tak został nie działa mi jedna dioda o USB, od sygnału i zasilania śmiga jak złoto, ale taki problem to juz nie problem :) grunt ze działa sam karta.

A co do samej karty to cóż mogę powiedzieć, gra na pełnym wypasie, nawet na moich komputerowych pierdziawkach, które i tak trzeba będzie z czasem zmienić, ale różnice i tak słychać.

 

Wielkie dzięki dla KAMIENIA !!! za pomoc w całym procesie składania mojej karty  dziękuję kamien. No i oczywiście dla mojego taty, który mi ta cała kartę złożył do kupy.

 

Swoja droga mam nadzieje kamien ze jak będę chciał kupić sobie „porządny” sprzęt grający to tez będę mógł liczyć na twoja pomoc 

 

pozdro

Edytowane przez sector

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do samej karty to cóż mogę powiedzieć, gra na pełnym wypasie, nawet na moich komputerowych pierdziawkach, które i tak trzeba będzie z czasem zmienić, ale różnice i tak słychać.

hmm im lepszy sprzet tym bardziej slychac jak dobra jest ta karta :)

Swoja droga mam nadzieje kamien ze jak będę chciał kupić sobie „porządny” sprzęt grający to tez będę mógł liczyć na twoja pomoc

no jak nie jak tak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie wtopa

 

kupilem AD797 i co sie okazalo, ze to jest MONO!!!

 

mozecie mnie oswiecic jakim cudem to do DAC wrzuciliscie?? (>>Bartek-83)

 

i tam w ogole jest inny schemat, od innych nog wszystko wychodzi ;-O

 

czekam na info, a jak nie to sobie zakupie AD8066

 

PS

Zna ktos jakies zrodlo service manuali (darmowych), konkretnie potrzebuje do Technicsa SE-CH540

 

Wielkie dzięki dla KAMIENIA !!! za pomoc w całym procesie składania mojej karty  dziękuję kamien. No i oczywiście dla mojego taty, który mi ta cała kartę złożył do kupy.

chyba zapomniales kto Ci OPA uzyczyl :P

LOL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AD797 jest pojedynczy dlatego trzeba zastosować 2 na przejścówce

Tak to wygląda u mnie (drugi jest pod spodem)

 

edit===========

 

Tu masz jeszcze jedno foto tam są 2xDIP8 -> DIP8, 2xSO8 -> DIP8

Czasem bywają na allegro koszt to okolo 5zł szt.

post-15731-1135964057_thumb.jpg

Edytowane przez Bartek-83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@marcin_gps - tobie juz dziekowalem wczesniej, no ale niech ci bedize OFICJALNIE :oops: - "..... dziekuje jeszcze firmie TI za uzyczenie OPA" :D (joke :lol:). dzieki cycku za tego opa :) bez ciebie moja karta byla by niczym, niczym nie dzialajaca karta :))

a co do tego ad797 to mowilem ci ( nie konretnie ze ten model ) ale ze robia kolesie po dwa ad na przejsciowkach gora/dol -.-V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie skończyłem,gra to super,będe to integrował z moim wzmacniaczem słuchawkowym-oczywiście lampowym.

Dołączona grafika

 

Druga płytka czeka na montaż,filtr na OPA2604 zasilanie symetrycznie +15V -15V osobny zasilacz częsci analogowej 5V i cyfrowej 3,3V.

Gra to super w porównaniu SB Audigy 2

Edytowane przez Bomarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na 2604 latałem na 20V potem z wzgl praktycznych zszedłem do 15V i większej różnicy między tymi nap nie widziałem. Krótko mówiąc nie sądzę że będzie jakaś przełomowa różnica w dźwięku pomiędzy 12 a 15V.

Opłaca się mieć 2 oddzielne zasilania.

Edytowane przez Bartek-83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę to już jego max.

Zawsze chciałem go przetestować w swojej aplikacji ale nigdy mi się nie chciało schodzić na 12v

Zresztą próbowałem już kilku kostek i 797 najbardziej mi się podoba... biorąc jeszcze pod uwagę zdania z audiostereo to on już chyba tam zostanie na dobre...

Moim mocnym typem był OPA627 ale jakoś się nie sprawdził... strasznie sucho zagrał.

A poza tym OPA2604 bardzo miło mnie zaskoczył w mojej aplikacji ale o tym już kiedyś pisałem.

Edytowane przez Bartek-83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę to już jego max.

Zawsze chciałem go przetestować w swojej aplikacji ale nigdy mi się nie chciało schodzić na 12v

Zresztą próbowałem już kilku kostek i 797 najbardziej mi się podoba... biorąc jeszcze pod uwagę zdania z audiostereo to on już chyba tam zostanie na dobre...

Moim mocnym typem był OPA627 ale jakoś się nie sprawdził... strasznie sucho zagrał.

A poza tym OPA2604 bardzo miło mnie zaskoczył w mojej aplikacji ale o tym już kiedyś pisałem.

eee tam lepiej zapodac dobrego AD

dynamiką ten opa sie chowa:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawda... przykladowo rotel 931, ra01 i ra02 zawdziecza swoj styl brzmienia wlasnie opa2604 - jednak jest tam specyficzna jego aplikacja

w pcmce opa brzmi jednak cienko i sucho (tak jakby brakowalo mu dynamiki i kopa szczegolnie w nizszych rejestrach)... chodz ma bardzo fajna przestrzen - jednak po to sa AD797/AD8066 aby zniwelowac minusy opa2604 i zawierac wszystkie jego plusy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy moglby mi ktos powiedizec czy oplaca sie robic np. przedwzmacniacz sluchawkowy oparty na lampach ;-o czy nie zawracac sobie glowy i skladac kase na wzmacniacz na normalne kolumienki ?!

 

nie bede ukrywal ze troche jestem zielony w audio zwlaszcza w takim zaawansowanym, wiec... czy moglby mi ktos powiedziec czym sie rozni przedwzmacniacz od wzmacniacza ? w sumie z samej nazwy cos wynika ale do konca to nie wiem...

 

z gory dzieki

 

swoja droga bede moze mial niedlugo nowa karte pcm zbudowana z high endowych czesci i oparta o ad8066 ;] z malym modem jeszcze na gorce ale to zobaczymy ;']

Edytowane przez sector

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja Ci może nieco naświetlę sprawę.

Nikt Ci tu nie doradzi czy słuchawki czy głośniki... ja obstawiam głośniki :wink:

To jest jak różnice pomiędzy motorem a samochodem.

Sam musisz zdecydować którą drogą chcesz puść, słuchawy na pewno będą dużo tańszym rozwiązaniem.

Nie będę się rozgadywać i powiem najprościej jak potrafię.

Wzmacniacz ma w środku przedwzmacniacz i końcówkę mocy ale czasem to się rozbija na 2 klocki (przedwzmacniacz, końcówka mocy). Sprawa z przedwzmacniaczem słuchawkowym ma się nieco inaczej to jest taki jakby mini wzmacniacz tylko że dla słuchawek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze stwierdzić że ta karta to jest to czego szukałem,gra super.Mam lampowca słuchawkowegi i słuchawki Beyerdynamic DT880 i dzwięk jest super.Szukam jeszcze ad8066 aby porównać z OPA2604,może ktoś ma zbędny?Wyżej widać już fotki płytki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze stwierdzić że ta karta to jest to czego szukałem,gra super.Mam lampowca słuchawkowegi i słuchawki Beyerdynamic DT880 i dzwięk jest super.Szukam jeszcze ad8066 aby porównać z OPA2604,może ktoś ma zbędny?Wyżej widać już fotki płytki.

zamow probke ad8066 z Analoga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PCB od msfalcona - IMO bradzo fajny projekt.

Swoją drogą nie wiem czy to był dobry pomysł pakować Teapo (o ile wzrok mnie nie myli).

W zasilaczu są Jamicony ale będą Panasonic FC ,szybko montowałem a tylko takie miałem pod ręką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź! Terratec powinien zagrać lepiej (może podobnie) jak Prodigy 7.1 LT zatem odnosząc się do Twojej wypowiedzi - zostaję przy karcie USB.

 

Myślałem nad X-Fi, ale jakoś z dystansem podchodzę do funkcji 24-bit Crystalyzer. Jakieś poprawianie brzmienia plików MP3 czy oryginalnych CD-Audio do mnie nie przemawia. Dobry plik zawsze można zepsuć, ale zły plik muzyczny naprawić i do tego poprawić? Chyba jestem za stary, bowiem nie trafia to do mnie. Niewykluczone, że to działa jak Loudness w odtwarzaczach car-audio. Pozornie muzyka brzmi lepiej, ale tak naprawdę nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...