Skocz do zawartości
Marcin_gps

Karta dźwiękowa na USB = wysoka jakość i niska cena

Rekomendowane odpowiedzi

[lekko ot]

był bym zainteresowany zakupem jednego z tych cacuszek pod usb,, konkretnie jakiejś dopieszczonej sztuki w której już nie miał bym ochoty nic poprawiać i która brzmieniem ( ogólnie tj na każdej płaszczyźnie ) wciągnie nosem a2zs

jeśli jest ktoś zainteresowany prosił bym o pełne info i cenę. pw lub tutaj aby poddać kartę pod ocenę kolegów

[/lekko ot]

Edytowane przez forest kila zbila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm widze ze tutaj ludzie tez zalapali sie na "urok" pcm2702 :)

Swoja karte uruchomilem dopiero dzisiaj, bylo kilka wpadek po drodze.

Jedna bardzo powazna przy uruchamianiu karty o 2 w nocy spalilem kosc PCM2702... :cry:

Kolejna to kondensatory smd 100nF zamiast 18pF przy 12mhz...ukrecil bym chetnie glowe czlowiekowi w elektronicznym.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myslicie, ze podlaczenie DAC do huba z zewnetrznym zasilaniem ma sens?

czasem zdarzaja sie ulamkowe przestoje w odtwarzaniu, czytalem ze to ma cos wspolnego z zasilaniem USB...

mam tez karte PCI z USB 2.0, nie wiem jak tam wyglada sprawa zasilania...???

 

ostatnio sie naczytalem sporo o latency na DAC przez USB:

 

- podmienilem plik usbport.sys @ 500Hz

- wlaczylem resampler @ 48kHz w foobarze (wiele artow czytalem, wzrasta dynamika...) jest na stronie otachan.com

- reszta ustawien to ASIO2KS na 6-9msec, bufor w foo na 350ms, dithering

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"- wlaczylem resampler @ 48kHz w foobarze (wiele artow czytalem, wzrasta dynamika...) jest na stronie otachan.com

- reszta ustawien to ASIO2KS na 6-9msec, bufor w foo na 350ms, dithering"

 

to ma raczej tylko wplyw na kartach live/a1/a2 bo one sobie resampluja wszystko po pare razy, podobnie z asio, omija jakies glupie funkcje tych kart

 

co do reszty to nie wiem

Edytowane przez Canti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie, tragedia...!!!

 

ni z tego ni z owego DAC przestal poprawnie funkcjonowac, slychac jak gra, ale bardzo cicho i w dodatku przesterowany, w windzie urzadzenie wykrywa normalnie, tak jakby zasilania brakowalo ;O mam osobne zasilanie do operacyjnego +/- 12V (sprawdzalem, napiecia ok) i osobne do PCM, nie mam pojecia co moglo pasc...

prosze o jakies wskazowki, bo jestem zalamany, tyle pracy i wysilku wlozylem w ta karte...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co ja bym zrobil

sprobowac na innym kompie,

i sprawdzic czy nie masz gdzies przebicia na mase i ci sygnal nie ucieka

rozumiem ze napiecia z trafo ida dobre i sprawdziles to

sprawdzic wzmacniacz operacyjny

jak byla lutowana pcm`ka?

 

ogolnie rzecz biorac jesli wszedzie masz dobre napiecia to dziwna sytuacja napisz na www.audiostereo.pl tam jest wiecej specow

Edytowane przez Canti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kicha - nie mogę pozbyć się szumów - sprawdzałem luty i są ładne błyszczące - zimnych też nie widać. Chyba zamówię nową płytkę i to co się da przelutuję na nią - tylko może tym razem namówię msfalcona, zeby coś lepszego zamówił (większe otworki, może pozłacana), i tym razem wlutuję podstawki do kondensatorów.

 

No i zamontuję generator zamiast rezonatora - ale to już trochę zabawy...

 

Narazie złożę nowego suba, a potem trzeba wreszcie odpocząć :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, zasilanie 100% dobre, wszystko 10 razy mierzone!!!

ale pomiary oscyloskopem bezposrednio na nodze PCM daly jasny wniosek, PCM zdechlo (ten sygnal to "gowno" nie sygnal...), na szczescie mam zapasowego scalaka i miejmy nadzieje ze bedzie gralo ;)

 

PS

napiecia +/- 12V na AD idealne (mam osobne zasilanie wyciete z jakiegos kompaktu pioneera ;D)

5V na PCM tez idealne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na audiostereo.pl zbierali zamówienia na płytki pod PCM2702 opracowane przez Veterana także wersja złocona.

2214886[/snapback]

a próbowałeś poprawić luty PCM_k często tu tkwi przyczyna

Jestem prawie pewny, że winne są luty, albo jeden z lutów - nie wiem, czy użycie cyny ze srebrem to był dobry pomysł, ale w sumie dobrze się lutowało.

 

Prawdę mówiąc przy tej głośności co słychać szumy już one nie przeszkadzają, bo muzyka je całkowicie zagłusza - pewnie koło września będę miał nową płytkę, to na spokojnie sobie polutuję, z odpowiednią temperaturą i zamontuję podstawki pod kondensatory - i właśnie - gdzie podstawki pod kondensatory można kupić? Na wolumenie są może? Przydała by mi się też pozłacana podstawka precyzyjna pod WO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin_gps

sam lutowales pcm`ke?

bo niektorzy maja sposob taki aby przykleic superglue a potem juz tylko przejechac po nozkach lutownica ze niby cyna ktora niby ma byc na polach sie przywrze co jest na dluzsza mete nieprawda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeee, DAC zyje ;]]

mam jeszcze pytanko, w jaki sposob moge poprawic scene basowa?

bo niby AD8066 ma super basik, ale moje monitorki maja obciete pasmo i z niskimi jest nienajlepiej...?

 

PS

gdzie i za ile moge dostac Blackgate'y na wyjscie OPA???

 

 

-----------EDIT-------------

 

ok, zadnych problemow z basem juz nie ma, okazalo sie ze wzmacniacz wytwarzal takie zaklocenia ze historia...

przenioslem DAC w inne miejsce i zaniemowilem z wrazenia

Edytowane przez Marcin_gps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na wyjscie w zaleznosci jakie chcesz n-type czy std to moge ci zalatwic bo mam rodzine w anglii i beda mi wysylali wiecej info na prv

 

aha i co do basu, gdy dalem BG STD 100uf/16v to nastapila GIGANTYCZNA zmiana w basie u mnie naprawde szczena mi opadla

n type na wyjsciu zamiast ero mkc -> mniej ssssybilantow i ssswistow, milsza scena i polepszenie w srednicy/wysokich

niestety w porownaniu do MKC bas stal sie mniej uderzajacy ale nie jest zle

ogolnie te n-type to mam 33uf/16v i to moze byc troche za duzo -> powod dla ktorego gorszy bas, mam zamiar wstawic tam 10uf/16v N-Type i wyprobowac STD tez w to miejsce

 

eee wlasnie doczytalem to co wyedytowales @_@ ja daca 3mam non stop na wzmaku :D (wielki technics) mam obudowe alu wiec byc moze zaklocenia sa i tak odcinane ale sprawdze pozniej czy cos sie zmieni jak przeniose dac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze, jeszcze mi cos niepasuje, przy srednich i wysokich sa jakies dziwne swisty i szumy, dosc intensywne, co bardzo mnie irytuje i nie daje spokoju ;///

 

po wlozeniu OPA2604A tych swistow nie ma lub sa praktycznie nieslyszalne...

 

czy jest to spowodowane az tak duza szczegolowoscia AD?

chociaz mam bezstratna muze i niemozliwe zeby kazdy album mial takie braki ;/

 

bardzo prosze o wskazowki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej walniety ten AD jest ja sobie nie przypominam zeby kiedykolwiek stal sie wiecej niz letni (tez +/-12v)

jak dostal szpile napiecia wiecej niz 13-14v po twarzy to prawie na bank cos w nim zdechlo

jak sie operuje przy pcb 3ba zawsze wyciagac opampa

 

brak kondensatorow na wyjsciu efektywnie wprowadza duza ilosc szumow i innych G ich rola to wlasnie filtracja

 

moze byc taka sytuacja -> opamp uszkodzony ale gra dobrze tylko grzeje sie wiecej (niektore scalaki seryjnie potrafia sie grzac bardziej -> wada w procesie produkcyjnym) a brak kondow na wyjsciu nie filtruje ci nic

 

najpierw walniej jakies 4,7uf-10uf na wyjscie i zobacz gdzie to cie zaprowadzi

mozesz to zrobic w pajaku albo jakis inny sposob wymysl jesli to nic nie da to jestem gotow sie zalozyc ze to cos z opampem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej walniety ten AD jest ja sobie nie przypominam zeby kiedykolwiek stal sie wiecej niz letni (tez +/-12v)

jak dostal szpile napiecia wiecej niz 13-14v po twarzy to prawie na bank cos w nim zdechlo

jak sie operuje przy pcb 3ba zawsze wyciagac opampa

 

brak kondensatorow na wyjsciu efektywnie wprowadza duza ilosc szumow i innych G ich rola to wlasnie filtracja

 

moze byc taka sytuacja -> opamp uszkodzony ale gra dobrze tylko grzeje sie wiecej (niektore scalaki seryjnie potrafia sie grzac bardziej -> wada w procesie produkcyjnym) a brak kondow na wyjsciu nie filtruje ci nic

 

najpierw walniej jakies 4,7uf-10uf na wyjscie i zobacz gdzie to cie zaprowadzi

mozesz to zrobic w pajaku albo jakis inny sposob wymysl jesli to nic nie da to jestem gotow sie zalozyc ze to cos z opampem

 

wiesz, ale na opa tez nie ma kondziorow i takich szumow nie mam...

zamowilem probki AD, to sobie wymienie i zapodam jakies porzadne kondensatory,

Canti, odbierz PW ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, miales racje Canti, AD dzisiaj poszedl z dymem :D

on od poczatku jak dostal chyba 23V na twarz juz lezal, a dzisiaj dokonczyl zywota, jade na OPA na razie, jest bardzo muzykalny, a basik tez nie jest najgorszy...

8 sierpnia dostaje AD, potem Blackgate'y i bedzie hajend ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...