Skocz do zawartości
RaKLeZ

Spis Pamięci Na Kościach Winbond-a Bh-5/-6

Rekomendowane odpowiedzi

po pierwsze: zalezy od sztuki - czy trafisz na dorby czy slaby egzemplarz.

po drugie: zalezy jakie ustawisz timingi

po trzecie : zalezy jakie ustawisz napiecie

z pamieciami jest tak jak z prockami - sa gorsze i lepsze egzemplarze nawet w tej samej serii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Przepraszam jaka jest zasadncza roznica miedzy KHX3200A/256 a KHX3200/256 ?? Z tego co podajecie to timing? Bo wersja A zawsze jest sprzedawana drozej ?_?

2. Czy ktos zna linka albo moglby objasnic jak zdjac radiator z tych kingstonow bo po zdjeciu 2 klamerek nie chce na sila tego wylamac??

 

Z góry dziekuje za udzielona mi pomoc =]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Przepraszam jaka jest zasadncza roznica miedzy KHX3200A/256 a KHX3200/256 ?? Z tego co podajecie to timing? Bo wersja A zawsze jest sprzedawana drozej ?_?

2. Czy ktos zna linka albo moglby objasnic jak zdjac radiator z tych kingstonow bo po zdjeciu 2 klamerek nie chce na sila tego wylamac?? 

 

Z góry dziekuje za udzielona mi pomoc  =]

Zasadnicza różnica jest taka że wersja z A nie jest na BH-5

Wersji bez A już nie dostaniesz (chyba że się gdzieś kurzy na półce)

Stąd różnica w cennikach (została stara cena)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi kiedyś poradzono żeby przy zdejmowaniu radiatorów włorzyć je do zamrażalnika pasta termoprzewodząca zamarźnie i sie wykruszy albo podgrzej suszarką sytuacja odwrotna pasta zmieni swój stan skupienia na ciecz :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thx i jeszcze jedno pytanko:) Czy wedlug was lepiej sprzedac KHX3200A/256 i kupic 2*KHX3200/256 (badz DDR GeIL 256MB PC-400/ Ultra) ; czy natomiast zaplacic 389 zl za 2 kosc KHX3200A/256.

Moja plyta glowna to ta z opisiu.

PS. bober9035 niezly avatarek =D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thx i jeszcze jedno pytanko:) Czy wedlug was lepiej sprzedac KHX3200A/256 i kupic 2*KHX3200/256 (badz DDR GeIL 256MB PC-400/ Ultra) ; czy natomiast zaplacic 389 zl za 2 kosc KHX3200A/256.

Moja plyta glowna to ta z opisiu.

PS. bober9035 niezly avatarek =D

Popatrz na post Yotomeczka wyzej i bedziesz wiedzial jak ma sie sprawa z KHX 3200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam do was prosbe;/ Kupilem niedawno nowa plytke(LanParty F2 Ultra B) i po zupdatowaniu biosu pojawilo mi sie mase nowych ustawien timingu ramu i nie mam zielonego pojecia co do czego sluzy czy tez jakie powinienm ustawic dla moich pamieci( Dual KHX 3200 A) czy bylibyscie tak uprzejmi i wyjasnili mi (badz podali jak najlepiej ustawic) za co odpowiadaja : T(RC), T(RFC), T(DOE), T(RRD), T(W2P), T(W2R), T(REXT), T(R2P, T(R2W).

Pierwsze da sa ustawione 13/15 reszta na auto. Sadze ze reczne ustawienie tych timingow podnioslo by mi wydajnosc ramu( na Epoxie mielem teoszke wyzsze wyniki w aidzie i uwazam ze to wlasnie te timingi bios ustawil lepiej). I 2 rzecz :) czy wiecie za pomoca jakiego progrmu sprawdzic jak obecnie sa ustawione wyzej podane opcje ?_?.

 

Jezeli ktos (np moderator:) stwierdzi ze zle wpasowalem sie z tematem prosze przenisc go w odpowiedzinie miejsce. osobiscie uwazam ze dobrze trafilem gdyz sa tu ludzie z duza wiedza odnoscie ustawien timingow ramu:> Pozdrawiam i z gory dziekuje za udzielona mi pomoc=]

 

PS. robot ja mam 33 tygodnia 2003 i z tego co pamieta nie sa na BH 6 ale jeszcze sprawdze wiem tyle ze te kosci sa znacznie lepsze od obecnie produkowanych KHX z 2004 poniewaz mam 2 kostke wlasnie z 2004 ktora bardzo kiepsko sie kreci i nie wytrzymuje niskich timingow :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. robot ja mam  33 tygodnia 2003 i z tego co pamieta nie sa na BH 6 ale jeszcze sprawdze wiem tyle ze te kosci sa znacznie lepsze od obecnie produkowanych KHX z 2004 poniewaz mam 2 kostke wlasnie z 2004 ktora bardzo kiepsko sie kreci i nie wytrzymuje niskich timingow :/

Przecież na pierwszej stronie masz nawet napisane, że "KHXy 3200A" są na CH-5, a przynajmniej powinny być.

 

Zapewne jeszcze są to przedrukowane Winbondy, więc będzie Kingston D328DW-45.

 

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D328DW-50 = Winbond BH-5 D328DW-60 = Winbond BH-6 D328DW-45 Before 0318 BH-5 In

0319 BH-5/CH-5 After 0319 CH-5 Same Chips

 

D328DW-50 = Winbond BH-5

D328DW-60 = Winbond BH-6

 

Dołączona grafika

 

Before 0318 BH-5

 

In 0319 BH-5/CH-5

 

After 0319 CH-5

 

To wszystko wyjaśnia :P

 

Jak ktos kupil KHXy przed 18 tygodnien 2003 to sa pewnie na BH-5 Lub BH-6 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OCZ

 

 

EL DDR PC3200 Platinium Limited Edition (2-2-2-7) Winbond BH-6

 

Czy tutaj chodzi o te pamieci:

 

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=4f43...54c444350452d4b

 

czy bardziej o te:

 

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=4f43...542444350452d4b

 

 

 

Skad wogole taka roznica w timingach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tarpaN - szkoda, bo chce zmienic pamieci na cos lepszego - teraz mam to co w stopce, z takimi timigami jak w stopce:/ - i nastawilem sie na BH5/BH6. Ewentualnie jakie inne pamieci mozesz polecic? Juz powiedzmy bez patrzenia na cene, chodzi mi o jakosc. Narazie w sumie hynix mi wystarcza, ale chcialbym jak wresci DFI da mobo dla 939 kupic dobre pamieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem sobie nastepujace pamieci:

334 WF W942508BH-6

Na naklejce 184DR512M338,WB,K780 0310-0829M-1315

 

Są wykrywane jako 333. Chcialem je pusicic na 400 MHz- liczac na ich wielką renomę- a tu kupa! Podniesienie Vdimm wiele nie dało(2,9v) , probowalem timingów 2-2-2-11 czy 2,5-3-3-7, i niestety,wlaczenie PRIME i czy jakiejs gierki powduje zawieszenei sie komputera:( Myslicie ze jest jaka rada na to?

Dodam,ze na 333 jest ok,stabilnie i sprawnie:)

 

UPDATE:

 

UPDATE:

Wlasnei odpalielm go na 333, a potem za pomoca 8rdavore podnislem vcore do 1,75 v, fsb do 200, pamieci tez poszly na 200...i przy 2,5-3-3-7 pamiec chodzila stabilnie 50 minut w prime95,po cyzm wylacyzlem test,bo ide spac;)

Najsmiesniejsze w tym wszytskim jest to,ze pamiec aktulanie chodzi na 2,575 volta....

 

Wnioski są dwa:

1. Niezbadne są wyroki boskie...

2. ...jak i kompy moje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem sobie nastepujace pamieci:

334 WF W942508BH-6

Na naklejce 184DR512M338,WB,K780 0310-0829M-1315

 

Są wykrywane jako 333. Chcialem je pusicic na 400 MHz- liczac na ich wielką renomę- a tu kupa! Podniesienie Vdimm wiele nie dało(2,9v) , probowalem timingów 2-2-2-11 czy 2,5-3-3-7, i niestety,wlaczenie PRIME i czy jakiejs gierki powduje zawieszenei sie komputera:( Myslicie ze jest jaka rada na to?

Dodam,ze na 333 jest ok,stabilnie i sprawnie:)

 

UPDATE:

 

UPDATE:

Wlasnei odpalielm go na 333, a potem za pomoca 8rdavore podnislem vcore do 1,75 v, fsb do 200, pamieci tez poszly na 200...i przy 2,5-3-3-7 pamiec chodzila stabilnie 50 minut w prime95,po cyzm wylacyzlem test,bo ide spac;)

Najsmiesniejsze w tym wszytskim jest to,ze pamiec aktulanie chodzi na 2,575 volta....

 

Wnioski są dwa:

1. Niezbadne są wyroki boskie...

2. ...jak i kompy moje!

Wszystko w normnie stary ;) widze ze masz kostke 512 a przy nich to niestety normalne :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety z tej kostki raczej nie wycisniesz dużo, nie wiem dlaczego ale moduły 512MB to straszna kaszanka i tyle.

 

Yotomeczek raz miał taką kostke to przy wysokim napieciu >3V wycisnął 220MHz i to był już kres kresów :?

 

Jak masz możliwość to zamień ją na dwa moduły 256 ( najlepiej tak samo na BH6 ;) ) to wtedy napewno będa ładnie latać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozliwosci nie mam:( Tym abrdzije ze palnowalem rozszerzyc do 1 giga....

 

Nic to,pojdzie penwie pdo mlotek,choc dzis chodzila 21 h w prime na blend....na 200 mHz i 2,5-3-3-7.

Tylko proca przykrecilem na 8x200. Wczensiej chodzil spokojnie na 12,5x200 w dualu Twnoimos cl 2,5......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...