Skocz do zawartości
szalony_facet

Chcialbym cos z tego wycisnac????

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm tak obserwuje was i wasze posty, wiec moze i ja csik skorzystam z waszej szl;chetnej wiedzy i podkrece swój sprzet :)

 

 

płyta: ECS K7S5A

Proc: Duron 800 Mhz (8x100)

 

chłdzenie standardowe wziete z athlona XP 2.2ghz

 

 

 

chciałbym odblokowac cache na nim, ale nie wiem któe nózi połaczyc :)

 

 

i zmienic fsb na 133mhz

 

zmieniajac w biosie na 133 nie chce mi kpmp wejsc i musze czyscic ustawienia, a i mam blokade mnoznika

 

 

wiec co proponujecie????????

 

 

z góry dziekuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proc: Duron 800 Mhz (8x100)

chciałbym odblokowac cache na nim- :D :D :D

To se ne da :lol: .

Operacja możliwa na duronach ale applebredach.

zmieniajac w biosie na 133 nie chce mi kpmp wejsc i musze czyscic ustawienia- bo ustawiając fsb 133 dostajesz 8 x 133 = 1064MHz a do takiej częstotliwości proc potrzebuje więcej prądu (jeżeli wogóle na tyle pójdzie).

Nawet odblokowanie mnożnika nic Ci nie da bo Twojea płyta nie ma możliwości jego zmieniania.

Masz trzy wyjścia:

1. Do Twojej płyty jest bios overclockerski- umożliwia zmianę FSB o małe wartości- z tego co pamiętam od 100 do 133MHz co 2, 3 MHz (czy jakoś tak).

2. Ustwić mnożnik na mostkach proca (cięcie i łączenie odpowiednich mostków- operacja trudna).

3. Zrobić moda na manipulację mnożnikiem na Twojej płycie- WIEEELCE zaawansowany mod- raczej odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie najnowszy tylko z opcją overclockingu... ale nie jest to idealne rozwiązanie, próbowałem takiego biosu na ecs k7vza i lepiej można było podkręcić na zwykłym biosie... napięcia też nie zmienisz, bez lepszej płyty wiele nie podkręcisz, przecinanie i łączenie pinów to dobry sposób ale dość trudny do wykonania, mój kolega to robił i procesor mu padł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest w miare prosty sposob, jesli masz w miare porzadny procek i chlodziwo to powinno sie udac.

Musisz poprostu olowkiem polaczyc mostki od napiecia (bodajze L5), uzyskasz wtedy startowe 1.85v, zamaluj ,podlacz i sprawdz w biosie napiecie, jesli zrobiles poprawnie to powinno vcore w biosie osyclowac kolo 1.85v ,jesli tak jest to zmien fsb na 133.

Zeby to dzialalo upewnij sie ze rdzen poprawnie posmarowany jakas znosna pasta, radiat czysty i wiatrak w dobrym stanie, bedzie sie wiecej grzac, ale niepowinno stanowic to problemu dla czegos pokroju Titana TTC D5Tb.

Oczywiscie zanim zaczniesz grzebac to znajdz w necie rozpiske mostkow na thunderbirdach/spitfireach ,bo L5 to tylko zgaduje ,dawno to bylo i niepamietam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hhhmmm ludzie udało sie

 

tylko 100 mhz ale bez zmiany napoiecia t i tak duzo :)

 

dobra tearz musze napeicie zmienic :)

 

ale jak?????

 

 

aha zmieniłem biosa na wersje hackerska tzw. cheepobios :)

 

i on ddaje funkcje zmiany magistrali mniejszymi kroczkami

 

i pare innych

 

polecam ecsk7s5a`owcom :):P:P:P:P:P:P

 

 

 

JAk zmienic napiecie

 

jeszcze to mi powiedzcie a bedziecie kofaniii :):P:P:P:P:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry wielkie ale c innego mysle a c innego pisze :P:P:P:P

 

 

czytałem tylko prosze o cosik nie ingerujacego az tak w procesor i płyte , bez łaczenia jak na razie :P:P:P

 

 

boje sie ze powiecie ze nie ma :(

 

 

a nie wiem ile dam rady wyciagnac z zwiekszonym napieciem i czy bedzie warto , bo o temp sie nie martwie gdyz tearz po podkreceniu ma 40 st. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciesze sie tylko ja nie wiem c mam połaczyc ołówkiem.

 

 

i ty powiedziałes bodajze L5 a ja musze byc bardziej pewien niz bodajze by mó je połaczyc i do tegp musze wiedziec w jaki sposób i w jakiej kolejnosci :)

 

znaczy które mostki ze sba złaczyc :)

 

Jak wiecie co z czym połaczyc to napiszcie l;ub podesljcie Link

 

dziekuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...