Skocz do zawartości
spider2000

Planuję WC... jakieś zmiany/sugestie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Planuję zrobić sobie pierwsze WC... ale jestem całkiem zielony w tym temacie i narazie nie wiele wymyśliłem. Wiem prawie napewno, ze będzie to układ zamknięty.

 

Zamierzam to zrobić mniej więcej tak:

 

CPU: Nukleon2 V2/Spider Extreme-PX z kroćcami 12-16-12 albo coś w ten deseń. (przyszłościowo plany, żeby było to z peltierem)

GPU: Nie znalazłem nic co od razu by mi przypasowało... najlepiej jakby blok wyglądał tak jak na obrazku nr1.

NB: prawdopodobnie będzie chłodzony pasywnie... na początek chyba nie warto wody tym bardziej, że na obecnm procu FSB 200 oznaczałoby 3,6 GHZ :P

Pompka: AS MJ1000 jako niezatapialna

Chłodnica: Kadecik z jakimiś wentylami... kadecika już mam (zresztą jeydna rzecz, którą już mam)

 

Z miejsca pytam się gdzie można najtaniej dostać rzeczy, które wymyśliłem (nie mam na myśli aukcji, tylko sklepy)

 

Tak więc "rysunek" GPU jaki byłby najlepszy:

 

Dołączona grafika

 

I schemat całego WC... nie wiem jeszcze tylko gdzie bym umieścił wężyk do napełniania i odpowietrzania układu:

 

Dołączona grafika

 

Obudowa to miditower... wszelkie zabiegi typu wycinanie dziurek nie sprawią problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet niezly wucet :)

z tych 2 blokow bralbym spidera extreme (nizsza cena , a napewno nie odstaje od nuka z osiagami)

tylko do pelta sie nie nadaja oba te bloki :? zbyt mala powierzchnia oddawania ciepla .

do pelta to najlepsze wiercone bloki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko do pelta sie nie nadaja oba te bloki :? zbyt mala powierzchnia oddawania ciepla .  

do pelta to najlepsze wiercone bloki

A szkoda... z drugiej strony z tego co wiem wiercone bloki sporo odstają wydajnoscią (oczywiście kiedy używmay ich bez pelta) od takich jak np. Nukleon... ale mogę się mylic, bo za duzo nie wiem :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update:

CPU: Uriel 2 12-16-12

GPU: Atira

NB: Passive

Pompka: AS MJ 1000

Chłodnica: Kadecik (będę musiał zrobić jakiegoś shrouda i dać na to wentyle)

 

Nadal nie wiem gdzie najlepiej umieścić rurkę do odpowietrzania i napełniania układu... może przy wlocie do pompki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie wiem gdzie najlepiej umieścić rurkę do odpowietrzania i napełniania układu... może przy wlocie do pompki?

dokladnie tam jest najlepsze miejsce :)

pompa ma bezposredni dostep do wody :) ja mialem odpowietrznik w roznych miejscach ale tam jest zdecydowanie najlepiej :) łatwo sie odpowietrza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie wiem gdzie najlepiej umieścić rurkę do odpowietrzania i napełniania układu... może przy wlocie do pompki?

dokladnie tam jest najlepsze miejsce :)

pompa ma bezposredni dostep do wody :) ja mialem odpowietrznik w roznych miejscach ale tam jest zdecydowanie najlepiej :) łatwo sie odpowietrza

potwierdzam to co powiedzial kolega. dalem odpowietrznik przed pompa i uklad praktycznie sam sie odpoweitrza.

 

co do blokow to dobry wybor ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie wiem gdzie najlepiej umieścić rurkę do odpowietrzania i napełniania układu... może przy wlocie do pompki?

dokladnie tam jest najlepsze miejsce :)

pompa ma bezposredni dostep do wody :) ja mialem odpowietrznik w roznych miejscach ale tam jest zdecydowanie najlepiej :) łatwo sie odpowietrza

potwierdzam to co powiedzial kolega. dalem odpowietrznik przed pompa i uklad praktycznie sam sie odpoweitrza.

 

co do blokow to dobry wybor ;]

Ok będę musiał jeszcze kombinować... bo do wlotu pompki będę musiał wsadzić wąż o śr. zew. 12mm, a na wylot wąż o śr. wew. 16mm :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popatrz jak ja rozwiazalem polaczenie mj1000. bardzo fajne, mile, przyjemne i co najwazniejsze szczelne ;]

Nie chce mi się za bardzo czytać, a ze zdjęcia nie widać zbyt dokładnie... mógłbyś mniej więcej opisać co tam masz zrobione od momentu jak wąż z nb. łączy się z miedzianym kolankiem (później jets miedziany trójnik, chyba jakiś kawałek węża i pompka)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie wyglada to tak : trojnik bezposredio przed eheimemhttp://zabrze.net.pl/tatarkiewicza/migdal/Rev5.1/DSCF1564.JPG

No dobra, ale Eheim ma średnice wlotu 16mm, a MJ1000, którego prawdopodobnie kupię 18,9mm :D.

 

Brałbym eheima, ale za drogie... najlepiej gdybym dorwał coś niezatapialnego o średnicy wlotu ~12mm, a wylotu 16mm :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie wyglada to tak : trojnik bezposredio przed eheimemhttp://zabrze.net.pl/tatarkiewicza/migdal/Rev5.1/DSCF1564.JPG

No dobra, ale Eheim ma średnice wlotu 16mm, a MJ1000, którego prawdopodobnie kupię 18,9mm :D.

 

Brałbym eheima, ale za drogie... najlepiej gdybym dorwał coś niezatapialnego o średnicy wlotu ~12mm, a wylotu 16mm :).

moze hydor l30 ? niezla cena i osiągami prawie tak jak eheim 1250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie wyglada to tak : trojnik bezposredio przed eheimemhttp://zabrze.net.pl/tatarkiewicza/migdal/Rev5.1/DSCF1564.JPG

No dobra, ale Eheim ma średnice wlotu 16mm, a MJ1000, którego prawdopodobnie kupię 18,9mm :D.

 

Brałbym eheima, ale za drogie... najlepiej gdybym dorwał coś niezatapialnego o średnicy wlotu ~12mm, a wylotu 16mm :).

moze hydor l30 ? niezla cena i osiągami prawie tak jak eheim 1250

Jakiś link do opis + zdjęcie + cena? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie to wygląda... będę musiał się przejść po jakichś sklepach akwarystycznych i znaleśc to taniej niż w 4maxie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przyszły do mnie Atira GPU i Urielek 2. Jedyne do czego mogę się przyczepić, to to, że podczas transportu pudełka się troche pogniotły :(.

papla :P

Coś Ci nie pasuje? :) Nie zrobiłem niczego czego miałem nie robić.

IMHO jestes straszna papla :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko. Co sądzicie o pomyśle, aby cały układ zrobić na rurkach i kolankach PCV? Sprawdzi się to? Bo napewno będzie pewniejsze i szczelniejsze niż zwykłe węże... Myślałem tez o rurkach miedzianych, ale chyba nie ma pewnego sposobu na ich klejenie :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rurki pcv to rozwiazanie bez sensu raczej. sam w zasadzie mam polowe ukladu na lutowanych 14mm miedzianych, ale u mnie to bylo konieczne :twisted: . w normalnym ukladzie utrudnia wszystko: od wyciagniecia dysku, po wymiane grafiki.... z reszta i tak musisz dac troche elastycznej, bo jak blok na proca zamontujesz;)

 

miedz b. latwo mozna kleic, np. poxipolem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pcv zajmuja za duzo miejsca - zwykly waz jest elastyczniejszy, pomijajac fakt ze jak powiedzial przedmowca - do zwyklej instalacji - szczegolnie takiej pierwszej to niema co robic tego na stale ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...