Skocz do zawartości
Quch

Odpowiednia płyta główna dla Bartona 2500+@3200+ ??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam zamiar kupić Bartona 2500+ i zostaje mi kwestia odpowiedniej mobo pod niego.

Chciałem na początku Abita AN7 ale po przeczytaniu niezwykle interesującego wątku na ten temat zrezygnowałem z tego modelu conajmniej do rev.2. Raczej szybko się ona nie pojawi więc zacząłem się rozglądać za czymś innym i teraz zastanawiam się nad Gigabyte'em GA-7NNXP lub DFI LAN PARTY NFII ULTRA B. Docelowo płyta dopóki nie będę miał kasy na porządny zasilacz służyć ma jako stabilna i wydajna platforma, na której bez problemu będzie śmigał ten Athlon @ 3200+ a nie jako płyta do ekstremalnego podkręcania :wink: . Proszę o radę co do wyboru, wszelkie sugestie i opinie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, żę odpowiednią płytą byłby Epox 8RDA3+ Ja mam Bartona 2600+@11.5x208MHZ czyli powyżej 3200+ :) Płyta pracuje stabilnie nawet na kiepskim zasilaczu (350W noname - czyli jakies 300W)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No po bliższym przyjżeniu się temu Epox'owi stwierdzam, ze jest godna uwagi. Czyli już 3 mam do wyboru :)

Nie znalazłem tylko informacji o SS w tem modelu, jest takowy :?: i czy dobrze się sprawuje bo to jest jeden z głównych czynników, które biorę pod uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie temat walkowany wiele razy

jezeli chodzi o O/C Bartona 2500+@3200+ to nadaje sie do tego kazda nowa plyta Abita ,Epoxa,Solteka ,nowe modele MSI (kt600 i nf2) ,DFI,Asusa ,ECS ,Asrock,Chaintech,od biedy GB

nie wiem co jeszcze da sie kupic

prawda jest taka ze ciezko teraz kupic nowa plyte ktora by nie podolala temu zadaniu

z odblokowanym mnoznikiem to kazdy Abit i Epox na ddr (i prawie kazdy na sdram)

a nawet z zablokowanym mnoznikiem chodzby moj Epox na KT266A poradzi sobie z dzwignieciem 2500+@3200+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek-GiereQ: zajrzyj ty czasem do slownika poprawnej polszczyzny...

 

Quch: ja mam Solteka FRN2-L, bartek 2500+ od samego poczatku chodzi jako 3200+, obecnie nawet wiecej bo na FSB=210 MHz. Zero zwiechow itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślałem, że z udźwignięciem tego procka na @3200+ raczej problemu nie będzie na ale chyba płyty DFI i GB są lepiej wyposażone i że tak powiem "bardziej przyszłościowe" niż propozycje Solteka, Epoxa czy Abita :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co to przyszlosciowego.. jedynie SA.. bo dzwiek, lan i agp 8x chyba kazda ma :?

Pisząc to sformułowanie miałem na myśli np. Gigabitowy Lan, Raid, tryb dual channel, ilość i różnorodność dostępnych wyjść oraz późniejsze ewentualne dalsze możliwości O/C i dlatego ująłem to w cudzysłów :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze powinienes chyba sam zobaczyc w siakims sklepie inetowym, co ma ktora mobo... potem sie zastanowic i kupic. Mozesz sie sugerowac jednoczesnie 'danymi statystycznymi 'z forum [jakich plyt jest najwiecej w podposach ;)]Wiadomo przeciez, ze bartek spokojnie pojdzie na prawie kazdej, byle pierwszej pierwszej mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna propozycja cos Asusa np to co ja mam. plytke polecam jest super full wypas duall channel, sound storm, raid sata 2xlan i jest bardzo stabilna i wydajna. Cos godnego uwagi!!! Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli zalezy ci na gigabytowym lanie i 4xSATA to bierz MSI KT6 najdrozsza

Gigabyte nie polecam do o/c

bo mimo ze na kazdej plycie pojdzie 2500+@3200+ to chyba lepiej wziac ogolnie lepsza plyte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chodzę na sprzęcie jak w podpisie. Zatrzymałem się na fsb=210 bo pamięci...

Mnoznik na procku mam 10 bo... wystarcza do mich potrzeb. Ale 210*11 jest stabilne.

Od dwóch tygodni zmniejszyłem Vcore do 1,575: temperaturki spadły średnio o 3deg i jest wszystko full stabilne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Decyzja zapadła, na dzień dzisiejszy na 99% kupię DFI LanParty nForceII Ultra B  :D

nie szkoda ci kasy ?? przy obecnej dewaluacji cen sprzetu komputerowego chyba nie warto... no chyba ze siedzisz na zielonych ja bym biegł po żółciutkiego solteczka naprawde miła płyta i potrafi pokazać pazurki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o kase to nie bo składam cały nowy sprzęt a na mobo oszczędzać nie będę bo nie wolno :P

Przeczytałem kilkanaście zagranicznych recenzji DFI i praktycznie wszędzie płytka dostaje wyróżnienia i osiąga najlepszewyniki a to, że jest droższa to normalne przy takim wyposażeniu jakie oferuje :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...