Skocz do zawartości
!mX

Thermaltake Aquarius III

Rekomendowane odpowiedzi

witam !!!

mam pare pytan odnosnie tego :

1.czy cena nie jest zbyt wielka (wiadomo TT itd)

2.czy to jest wydajne

3.nie lepiej cos samemu zlozyc

 

dzieki za odpowiedzi na moje pytania i zadawajcie wasze !! :P

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam !!!

mam pare pytan odnosnie tego :

1.czy cena nie jest zbyt wielka (wiadomo TT itd)

2.czy to jest wydajne

3.nie lepiej cos samemu zlozyc

 

dzieki za odpowiedzi na moje pytania i zadawajcie wasze !! :P 

pzdr

1.jest

2.NIE

3.jasne ze lepiej

 

:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 1299 zl, to oj swietne WC mozna sobie samemu zlozyc. Eheim, Black Ice, Nukleon, Atira, Abadon, napewno starczy :D

 

Jestem na tyle znudzony ze na mcs.pc.pl sam zlozylem zestaw marzen:

 

Nukleon N2 v2 -> 146 zł

Króćce: NK 12-12-12 -> 16 zł

Cena: 162 zł

--------------------------------------------------------------------------------

Abadon NB -> 115 zł

Króćce: NK 12 -> 11 zł

Cena: 126 zł

--------------------------------------------------------------------------------

Pawnee -> 119 zł

Króćce: NK 12 -> 11 zł

Cena: 130 zł

--------------------------------------------------------------------------------

Black Ice Extreme 2 -> 499 zł

Kolor: czarny -> 0 zł

Cena: 499 zł

--------------------------------------------------------------------------------

Eheim 1250

Cena: 330 zł

--------------------------------------------------------------------------------

Wąż igielitowy

Rozmiar: 12/15 -> 6 zł

Cena: 6 zł Kategoria: Węże Zaciski

Ilość: 5 metrow

Razem: 30 zł

--------------------------------------------------------------------------------

Cena łączna: 1277 zł

 

Zestaw sto razy lepszy od AquariusIII! A i tak moglbys zaoszczedzic i kupic np Black Ice Extreme za 360, pompe Hydor Seltz L30 za 160. Waz igielitowy jeszcze taniej w Obi/Nomi/Praktiker/czycosinnego.

 

W Aquarius nie dosc tego jest tylko jeden blok wodny a w tym zestawie masz trzy!

 

Czyli jak bys chcial oszczedac to:

Nukleon 162zl na proca tylko - i nie kupic blokow do northbridge i karty graficznej

pompa hydor seltz L30 160zl

Black Ice Extreme 1 - 359zl

razem: 681zl, plus wydatki na weze, zaciski i takie tam duperelki

 

Kupno TTAquariusIII to bezsens! Sam sie zastanwialem nad kupnem AquariusII kiedy jeszcze mialem zero doswiadczenia z WC. Jak bym kupil, teraz bym zalowal. Ale dzieki kolegom na tweak.pl ominal mnie ten straszny blad. :D

 

 

.. aha jeszcze musze dodac, ze mozesz tez nagrzewnice z allegro lub szrotu dostac, wydatek wtedy to maksimum 100zl! czyli wychodzi 162+160+100 to 422 zlotych!

A jesli masz powiazania z USA, np wujek ktory tam jezdzi i wraca do Polski, to moze tam kupic Black Ice o wiele taniej niz w Polsce. Nawet moglbys sobie zalatwic Dtek White Water blok wodny wtedy, lub jakas inna produkcje i sie wyrozniac na forum :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Nawet moglbys sobie zalatwic Dtek White Water blok wodny wtedy, lub jakas inna produkcje i sie wyrozniac na forum  :P

WW produkowany przez d-tek nie jest tym samym WW robionym przez Cathara. poza tym nasz rodzimy uriel jest poprawionym WW wiec po co przeplacac??

 

 

ja prawie mam swoj zestaw marzen ;] do szczesci brakuje mi hydorka L30 i reza ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no czyli odpowiedz jest jedna : nie oplaca sie :P, ale ten wyglad ... eh ale nie wart takiej kasy :) thx za rady , jak mozecie zapodajcie jeszcze jakies fajne poglady na ten temat ... :D

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie bardzo podoba Aquagate od Coolermastera - http://www.coolermaster.com/index.php?LT=e...ALC-U01Aquagate

Osiagi ma srednie - nie za dobre. Ale swietnie wyglada, bardzo mi sie podoba ta centralna jednostka ktora mozna wsadzic zamiast dwoch cd-romow, albo w miejsce zasilacza. Baaardzo laadne :twisted:

Bloczek wodny z tego zestawu tez wizualnie bajer!

 

Tylko ze jak jakis sprzedawca sprowadzi Aquagate - to cena bedzie kosmiczna :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proc Anton 2600 wykrecony na fsb do 176  temp w spoczynku 24 st,a w stresiku maxymalnie 30 st. po kilkunastogodzinnym giercowaniu lub kilku tygodniowym zasysaniu staffu

hmm pewnie jestem lama ale jak mozna miec temp procak nizsza badz rowna od temp powietrza (zakladajac tradycyjny system WC i ze nie masz temp w pokoju w granicach 17C?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec podaje ci ze..... temp. u mnie w pokoju ma 17-18 stopni a odczyt z sensorow jest (aktualne w tej chwili) woda 25,2 st temp proca 26,5 st a pozatym nie napisalem ze temp. proca jest mniejsza lub rowna od temp.pokojowej :) podaje temperatury ,przy nadmuchu wentylatora na chlodnice 3000rpm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec podaje ci ze..... temp. u mnie w pokoju ma 17-18 stopni a odczyt z sensorow jest  (aktualne w tej chwili) woda 25,2 st temp proca 26,5 st a pozatym nie napisalem ze temp. proca jest mniejsza lub rowna od temp.pokojowej :) podaje temperatury ,przy nadmuchu wentylatora na chlodnice 3000rpm

u mnie w pokoju jest kolo 23C stad moje zdziwienie ale skoro u Ciebie jest 17-18 to wszystko ok

 

btw

temp wody mierzona przed czy za nagrzewnica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

realna temp procka napewno jest sporo wieksza [przy takiej temp wody] i to jeszcze przy wykreconym procu,

przeciez to jest niemozliwe zeby procek byl cieplejszy od wody o ~1st

cos chyba zle zmierzyles, bo te pomiary sa naprawde do pupy

[nou ofens] :)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak do pupy skoro po :

 

1) temp. w biosie podawana jest 0 4-5 st. wiecej

2)miezone w MBM i temperatura bezmalze idealna jak na wyswietlaczach w Aquariusie

3) wyswietlana temperatura z DigiDoca (panel na plycie) i takze temperatura bezmalze bez wiekszych anomali ,wiec jak mam ja zmierzyc ?

4) temperatura otoczenia wacha sie w granicach miedzy 17 a 19 st. ( nie lubie ciepla ,ponoc spi sie w nocy gorzej lol)

5) tu przytocze przyklad zanim go zamontowalem (tzn Aquariusa ) temp Proca przy chlodzeniu tradycyjnym czyli wentyl a dokladnie Thermaltake Volcano 7+ (srednia predkosc wentyla) temperatury siegaly granic 50 -60 stopni wiec moze faktycznie cos mi na slepia padlo albo juz sam nie wiem, tu proponuje takze linka http://www.amdplanet.it/articoli.php?a=leg...ggi&id=57&pag=4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leepton potwierdze, ze lepiej sie spi jak jest chlodno w pokoju :)

a co do tych temp to nie wiem, ale dziwnie niskie sa [az za niskie ;)], o ile wiarygodne sa Twoje wyniki to niezly spadek temp uzyskales po przesiadce, gratuluje :)

 

i tak cos mi tu smierdzi :) moze czujniki plyty klamia [sorki ze taki upierdliwy jestem ;)]

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...