Skocz do zawartości
tomasir

Blok wodny wykonany w domku, czyli prawdziwe homemade

Rekomendowane odpowiedzi

jedno glupie pytanie od laika... Skad bierzecie takie fajne :) kawalki miedzi??

Z hurtowni metali nieżelaznych, od znajomego ślusarza. Czasem można też znaleźć fajne płaskowniki miedziane w dużych hurtowniach elektrycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi powiedzcie prosze, skad sie biora u was szybkozlaczli i/lub zlaczki choinkowe :D Wogule nie moge ich znalesc :x i jeszcze jedno ma ktos moze imadlo o rozstawie dziur mocujacych 70~80mm x 80~90mm to takie bardzo male musi byc koniecznie musi sie zmiescic w tym przedziale, bo mam frezarke, ale takie imadla nie moge za chiny dostac :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi powiedzcie prosze, skad sie biora u was szybkozlaczli i/lub zlaczki choinkowe  :D Wogule nie moge ich znalesc  :x i jeszcze jedno ma ktos moze imadlo o rozstawie dziur mocujacych 70~80mm x 80~90mm to takie bardzo male musi byc koniecznie musi sie zmiescic w tym przedziale, bo mam frezarke, ale takie imadla nie moge za chiny dostac  :evil:

Cienko szukasz trwało to 10 sekund

http://mcs.pc.pl/sklep.php?id=84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no to ty chyba cienko szukasz :P jak mam frezarke to jest chyba jasne ze nie zamierzam zrobic 1 bloku bo wtedy skusil bym sie na wydanie 10zl za jedna zlaczke ale ja chce zrobic ich wiecej wiec nie bede wydawal kasy w bloto bo moge sie zalozyc ze jak znajde dobry sklep to tam beda mieli 2 razy taniej tak samo jest z chlodnicami raczej nie kupujesz u dangerdena heatercore tylko idziesz na szrot i kupujesz taka sama tylko ze brudna ze 20zl a wydajnosc jest ta sama :wink: wiec po co przeplacac :?: :idea: :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no to ty chyba cienko szukasz  :P jak mam frezarke to jest chyba jasne ze nie zamierzam zrobic 1 bloku bo wtedy skusil bym sie na wydanie 10zl za jedna zlaczke ale ja chce zrobic ich wiecej wiec nie bede wydawal kasy w bloto bo moge sie zalozyc ze jak znajde dobry sklep to tam beda mieli 2 razy taniej tak samo jest z chlodnicami raczej nie kupujesz u dangerdena heatercore tylko idziesz na szrot i kupujesz taka sama tylko ze brudna ze 20zl a wydajnosc jest ta sama :wink: wiec po co przeplacac  :?:  :idea:  :!:

Wiem że drogo ale ci pokazuje gdzie można znaleść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm ale i tak wyjdzie ci taniej niż kupno nowego bloku. więc i tak będziesz do przodu bo kupisz miedź na 10zł oraz złączki 20zł i tak wychodzisz na swoje bo najtańśzy nowy blok kosztyje ok. 50zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kawałki "surowej" miedzi można kupić na allegro.

Krućce- w sklepach netowych z narzędziami- ale może być problem- zamówiłem w jednym takim większą ilość (żeby mnie nie olali) i olali mnie :lol: . Brak odpowiedzi o realizacji zamówienia.

Ale dość już Panowie tych oftopów.

 

UPDATE -> a jednak nie olali- potwierdzili wysyłkę 8) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niektorzy tak robia, tylko trzeba miec dobry radiator  8)

Ja cos bardzo dobrego dorwalem. :D

Wysokosc zeberek 5mm ale uzebrowanie lepsze niz w V7+ i calosc miedziane. ;)

Teraz zastanawiam sie jak to obudowac i jak dac wloty/wyloty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

Wloty i wyloty na ukos - tak jak w Crystalu - a warto wiedzieć że Swiftec robi coś prawie że identycznego z Crystal'em.... ale kosztuje 3 razy więcej :P ostatnio widziałem ciekawą konstrukcję wierconą... niejaki #rotor .... kolo jest naprawdę mocny... ta konstrukcja w testach na procooling.com była lepsza niż DD Maze4!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co wy na to:

wykonać blok z cieniutkiej płytki miedzianej (lub innego metalu o dobrej konwkcyjności cieplnej) i do tego obudowa z plexi (2,5mm) no i mocowania kroćców oczywiście w tej plexi

a wymiary to najlepie chyba:

miedziana płytka powierzchni procesora, a obudowa z plexi, to z 1,5 cm przynajmniej w środku grubość przekroju, trchę nie po polsku, ale chodzi mi o wymiar wewnątrz obudowy, a nie jej samej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

No wiesz... możesz jeszcze bardziej hardcorowo postąpić ;) by woda obmywała procesor bezpośrednio - taki jednorazowy bloczek - widziałem na jednej ze stron zagranicznych jak woda obmywała bezpośrednio jądro athlona... niestety już nie pamiętam kompletnie gdzie to było...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co wy na to:

wykonać blok z cieniutkiej płytki miedzianej (lub innego metalu o dobrej konwkcyjności cieplnej) i do tego obudowa z plexi (2,5mm) no i mocowania kroćców oczywiście w tej plexi

a wymiary to najlepie chyba:

miedziana płytka powierzchni procesora, a obudowa z plexi, to z 1,5 cm przynajmniej w środku grubość przekroju, trchę nie po polsku, ale chodzi mi o wymiar wewnątrz obudowy, a nie jej samej

Całkiem... głupi pomysł. Jakieś 486 to może tym schłodzisz, ale nie współczesne procki. Za mała powierzchnia oddawania ciepła, a poza tym, to wątpię, czy te ścianki z tak cienkiej plexi wytrzymają ciśnienie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez powierzchnia oddawania ciepła byłaby taka sama jak w normalnych blokach, bo głównie tylko podstawa się nagrzewa i oddaje energię wodzie

a co do wielkości, to po co dawać większy blok od procesora, jeśli i tak nagrzewana będzie część która styka się bezpośredio z porckiem

wytrzymałość plexi jest duża, ciśnienie wody jakie uzyskuje się konwencjonalną pompką w WC jest za słabe aby takk blok wysadzić

poza tym na cały blok (oprócz strony stykającej się z prockiem) poszedłby silikon, który uwodoszczelniłby ustrojostwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powierzchnia oddawania ciepła oznacza powierzchnię omywaną przez wodę! Otóż śpieszę Cię uświadomić, że wszelkie finy, piny, meandry i inne pokrętne divajsy spotykane w blokach wodnych nie są zabiegiem estetycznym, lecz mają na celu maksymalne zwiększenie tejże powierzchni. Analogicznie do Twoich teoretycznych dywagacji można by wysnuć wniosek, że w przypadku AC zamiast radiatora wystarczy przykleić na procu kawałek blachy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co wy na to:

wykonać blok z cieniutkiej płytki miedzianej (lub innego metalu o dobrej konwkcyjności cieplnej) i do tego obudowa z plexi (2,5mm) no i mocowania kroćców oczywiście w tej plexi

a wymiary to najlepie chyba:

miedziana płytka powierzchni procesora, a obudowa z plexi, to z 1,5 cm przynajmniej w środku grubość przekroju, trchę nie po polsku, ale chodzi mi o wymiar wewnątrz obudowy, a nie jej samej

trzeba by wyprobowac ,prawdopodobnie zdalo by egzamin przy nizbyt goracych prockach (do 2000MHz) ,na wieksze to juz tylko testy prawde powiedza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec moj projetk (drugi) byl wykonany z rurki o srednicy 20mm (miedzianej) przylutowanej do blachy 1,5mm (spod) od gory splaszczone tak ze po wejsciu 2 kolanek 10mm bylo ciasno i zalutowane takze. Calosc spisywala sie swietnie. Zdjec nie pokaze bo sie wstydze :) Ogolnie komora wewnatrz byla prawie walcem o srednicy 18mm i wysokosci 10mm.

 

Pierwszys moj projekt byl prototypem (dzieki bogu na tym stanelo)

Wykonany zostal z brazu. Mial budowe spiralna z wlotem nad jadrem. Niestety przystosowany byl do troche innych realiow (chodzil z pompa tlokowa ktora do cichych nie nalezala) i mial po prostu male wloty (3mm).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm mam taki pomysl moze nie jest on zby madry :P ale ja sie na tym za bardzo nie znam wiec prosze o wyrozumialosc, ale jesli jednak nie jest taki glupi to moze pomozecie w jego realizacji ??

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

obrazki moga sie czasem nie ladowac bo to u mnie w domu jest aha i na sciezke obrazkow tez nie patrzcie bo to ze stareeeeego forum jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

djjaku

 

ja to bym zrobil tak

wzialbym radiator i grubej podstawie i wywiercil bym w podstawie otwory przelotowe ,pozakladal krocce i byloby git

rozumiem ze to radiator na wiatrak z wspomaganiem wodnym ,bo jako sam bloko to BIG LOL :D

 

jezeli chcesz zrobic blok wodny z radiatora to woda ma oplywac zeberka bezposrefnio (wykonanie nie jest strasznie skomplikowane ,za jakis czas wrzuce swoje fotki blokow z 2000' i 2001' -kumpel kupil aparat :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki thx KGB tylko jeszcze jedno pytanko - czym wywiercic takie otworki przez rada ?? z tego co sie orientuje rady sa z miedzi (no chyba ze jestem daleeeeeeeeko od prawdy) a miedz jest dosyc miekka i normalna wiertarka chyba nie pojdzie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...