Skocz do zawartości
Kaeres

Gf4ti4200 64MB, ktory ?

Rekomendowane odpowiedzi

Sorki ze sie powtarzam.

Od jakiegos czasu forum chodzi mi tak wolno, ze trace pol godziny zanim zaczne je przegladac. A przeszukanie wszystkich watkow o gf4ti4200 zajeloby mi caly dzien :( (i tu uwaga do osob za to odpowiedzialnych, czyt. admin :evil: )

 

Mam problem ze znalezielniem jakiegos dobrego porownania wszystkich gf4ti4200 jakie sa dostepne na rynku. W szczegolnosci chodzi mi o porownanie 3 modeli:

- prolink 64MB tv-out

- MSI 64MB tv-out / DVI

- winfast 64MB tn-out / DVI

 

Wie ktos gdzie moge takie porownanie dorwac. Najlepiej w jezyku polskim, ostatenicze moze byc w angielskim. Niemiecki i jakies japonskie czy finskie mnie nie interesuja :)

 

Z dolu thx za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki ze sie powtarzam.

Od jakiegos czasu forum chodzi mi tak wolno, ze trace pol godziny zanim zaczne je przegladac. A przeszukanie wszystkich watkow o gf4ti4200 zajeloby mi caly dzien :( (i tu uwaga do osob za to odpowiedzialnych, czyt. admin  :evil: )

 

Mam problem ze znalezielniem jakiegos dobrego porownania wszystkich gf4ti4200 jakie sa dostepne na rynku. W szczegolnosci chodzi mi o porownanie 3 modeli:

- prolink 64MB tv-out

- MSI 64MB tv-out / DVI

- winfast 64MB tn-out / DVI

 

Wie ktos gdzie moge takie porownanie dorwac. Najlepiej w jezyku polskim, ostatenicze moze byc w angielskim. Niemiecki i jakies japonskie czy finskie mnie nie interesuja :)

 

Z dolu thx za pomoc.

 

Pewnie az tak duzej roznicy nie bedzie,moim zdzniem wez winfast,wlasnie patrze na cennik jednego z handlowcow z Zabrza,pomiedzy prolinkiem a winfastem jest niecala stówka roznicy.To chyba wybor jst prosty.??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki ze sie powtarzam.

Od jakiegos czasu forum chodzi mi tak wolno, ze trace pol godziny zanim zaczne je przegladac. A przeszukanie wszystkich watkow o gf4ti4200 zajeloby mi caly dzien :( (i tu uwaga do osob za to odpowiedzialnych, czyt. admin  :evil: )

 

Mam problem ze znalezielniem jakiegos dobrego porownania wszystkich gf4ti4200 jakie sa dostepne na rynku. W szczegolnosci chodzi mi o porownanie 3 modeli:

- prolink 64MB tv-out

- MSI 64MB tv-out / DVI

- winfast 64MB tn-out / DVI

 

Wie ktos gdzie moge takie porownanie dorwac. Najlepiej w jezyku polskim, ostatenicze moze byc w angielskim. Niemiecki i jakies japonskie czy finskie mnie nie interesuja :)Moim zdaniem to wez gainwarda z serii golden sample-zobacz na www.gainward.pl

 

Z dolu thx za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm  :lol: 

Ja polecam wiadomo Prolinka, znakomita karta i tania!!

Tez sie nad nim zastanawialem ale:

winfasta lub MSI mam za 50 pln drozej a mam wyjscie DVI i lepsze pamiatki. Dlatego chce przejrzec jakis konkretny test

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jESLI SIE ZASTANAWIASZ - BIERZ WINFASTA. jESLI ZALEZALOBY CI NA TYCH KILKUDZIESIECIU ZLOTYCH TO OK PROLINK, ALE TAK TO SZKODA fatygi z pozniejszym odsprzedawaniem. Winfasta sprzedaz bez problemu i drozej jak prolinka.

 

Btw. nie bierz gainwarda. Wszystkie gainwardy sa super i debesciarskie, oprocz wlasnie 4200. Gdybys bral 4400, albo 600 to wiadomo - gainward, ale tak to nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm... już można kupić Gainward GF4 Ti4200 64MB DDR PP Ultra/650 GS TV DVI taktowanie to 270/570mhz :!: i jeszcze możesz to podkręcić :twisted: :!: a kosztuje 919 zeta :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm... już można kupić Gainward GF4 Ti4200 64MB DDR PP Ultra/650 GS TV DVI  taktowanie to 270/570mhz  :!:  i jeszcze możesz to podkręcić  :twisted: :!: a kosztuje 919 zeta  :!:

Wlasnie ropersik mi go polecal. Jest super (ten GS z DVI i tv-out) ale jak zobaczylem cene 930 pln to ekhm...

Za 740 pln mam winfasta a za 690 pln prolinka. Jezeli w tych cenach bylby ten gainward to spox, nie ma rozmowy i problemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno znaleźć w sieci porównanie kart GF4Ti4200, ale osobiście polecam to co mam w podpisie - czyli MSI. Co prawda mam ją dopiero 2 tyg., ale nie miałem żadnych powodów do narzekań. Kupiłem ją w cenie Prolinka, a wyposażeniem przewyższa go zdecydowanie - chociażby taki drobiazg jak wyjście DVI + przejściówka na CRT do podłączenia drugiego monitora, oraz sporo softu. Dodatkowym atutem są niezłe pamięci Hynix o czasie dostępu 3,6ns. Poczytaj i pooglądaj TU :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno znaleźć w sieci porównanie kart GF4Ti4200, ale osobiście polecam to co mam w podpisie - czyli MSI. Co prawda mam ją dopiero 2 tyg., ale nie miałem żadnych powodów do narzekań. Kupiłem ją w cenie Prolinka, a wyposażeniem przewyższa go zdecydowanie - chociażby taki drobiazg jak wyjście DVI + przejściówka na CRT do podłączenia drugiego monitora, oraz sporo softu. Dodatkowym atutem są niezłe pamięci Hynix o czasie dostępu 3,6ns. Poczytaj i pooglądaj TU :)

Rzeczywiscie, prolink odpada :)

 

A co powiecie tych radiatorkach ? Wygladaja zabojczo i pewnie pozwola na super krecenie.

Oczywiscie tez ma wyjscie tv-out i DVI

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A puknij sie ty w głowe :lol:

Ten WinFast kręci sie na jakies MAX 310/570 Te radiatory to jakies atrapy :lol: Nic nie daja :( Sam przed kupnem Prolinka bardzo dokładnie wybadałem wszystko o GF4Ti4200 i caly czas polecam Prolinka, to znakomita karta i zaoszczędzisz kase

Najlepiej podkręcającym sie GF4Ti4200 64MB na Polskim rynku jest Prolink który u każdego spokojnie osiąga 300/600 , przecietnie uzyskuje sie na nim 320/610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie tych radiatorkach ? Wygladaja zabojczo i pewnie pozwola na super krecenie.  

Oczywiscie tez ma wyjscie tv-out i DVI  

Z tymi radiatorami jest taki problem iz nie dociskaja calkiem do kosci pamieci pod spodem karty. Jednak to niewielki problem poniewaz moja karta dziala 320/640 MHz :)

Poza tym Leadtek ma naprawde wysmienita jakosc obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A co powiecie tych radiatorkach ? Wygladaja zabojczo i pewnie pozwola na super krecenie.  

Oczywiscie tez ma wyjscie tv-out i DVI  

Z tymi radiatorami jest taki problem iz nie dociskaja calkiem do kosci pamieci pod spodem karty. Jednak to niewielki problem poniewaz moja karta dziala 320/640 MHz :)

Poza tym Leadtek ma naprawde wysmienita jakosc obrazu.

Jezuu, 320/640 ?

Przeciez to jest super wynik. Jakby tak poprawic jeszcze te radiatorki jakos to moze wycisnalby z 660 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On ma jakis dziwny egzemplarz, serio

Nikt kto ma WinFasta nie przekroczyl 600 na pamiatkach :!:

Zapytaj innych posiadaczy WinFasta Ti4200 64MB jak sie kreci, zobaczysz ze w graniach 310/570 :!: :!: :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam to co mam czyli MSI masz 99%, ze ja podkrecisz do 300/600, moja chodzi 310/610 oprocz tego ma bardzo fajne wyposazenie dostajesz do niej kilka gierek i programow pozatym ma DVI i przejscowke mozna dwa monitorki podlaczyc a to wszystko taniej od Leadteka no i ma pamiatki Hynixa 3,6. Jesli chodzi o podkrecanie Leadteka to jak osiagniesz 600 na pamieciasz to bedziesz dobry, sa oczywiscie wyjatki :) , ale zebys trafil na taki wyjatek to musialbys miec zajebistego farta, albo przerzucic troche kart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.frazpc.pl/board_glebiej/8598 :P

Tu jest cos o WinFascie, ma na sobie kilka kilo zelastwa :lol:

Cytat LucAss powiedzial :

"...skonczylem sie juz bawic z wynikiem 300/575... wszystko powyzej przy dluzszej pracy jest niestabilne... "

 

Wiec najlepiej kręcącym sie GF4Ti4200 64MB jest Prolink, obecnie za 670zł www.pcprojekt.pl

Moze niech inni posiadacze WinFasta sie wypowiedza jak sie kreci :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam to co mam czyli MSI masz 99%, ze ja podkrecisz do 300/600, moja chodzi 310/610 oprocz tego ma bardzo fajne wyposazenie dostajesz do niej kilka gierek i programow pozatym ma DVI i przejscowke mozna dwa monitorki podlaczyc a to wszystko taniej od Leadteka no i ma pamiatki Hynixa 3,6. Jesli chodzi o podkrecanie Leadteka to jak osiagniesz 600 na pamieciasz to bedziesz dobry, sa oczywiscie wyjatki :) , ale zebys trafil na taki wyjatek to musialbys miec zajebistego farta, albo przerzucic troche kart.

Slyszalem jednak, ze ma bardzo glosny wiatrak.

Kurcze nie wiedzialem, ze tak trudno wybrac karte graficzna.

 

Ta glosna, ta slabo sie kreci, na nie ma tv-out, tamta zas kiepska jakosc obrazu. Ehhh :(

Chyba zrobie impreze za ta kase :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głośny pierwsze słysze. Ujme to tak. U mnie wiatrak od grafy nie przebija sie przez odgłos Zalmana 6000 wiec chyba nie jest tak glosny biorac pod uwage, ze Zalman to jeden z najcichszych coolerow!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy warto wydac 865zl na MSI GeForce 4 Titanium 4200 128 MB DDR TV-out, TV-in, DVI , czy bedzie duzo wolniejsza od 64MB

 

a i jescze ciekawostka z cennika jedngo sklepu

Karta graficzna MSI GeForce4 4400 128MB TV - 875zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy warto wydac 865zl na MSI  GeForce 4 Titanium 4200  128 MB DDR  TV-out, TV-in, DVI ,  czy bedzie duzo wolniejsza od 64MB

 

a i jescze ciekawostka z cennika jedngo sklepu

Karta graficzna MSI GeForce4 4400 128MB TV  - 875zl

Gdzie mozesz miec tak tanio ?

Chyba, ze nie zwrociles uwagi i jest to 440 a nie 4400 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wracajac do wyboru pomiedzy firma WINFAST, PROLINK, MSI,czy GAINWARD trzeba tez miec na uwadze jaki model sie trafi w duzej mierze zalezy to od szczescia ja mialem doczynienia z firma PROLINK jak rowniez z firma WINFAST obie te firmy robia swietne karty graficzne ale PROLINK jest znacznie tanszy a osiagi ma takie same jak jego drozsi rywale patrzac na zawawansowanie technologi jaka jest wykorzystana w GF4 nie ma jednoznaczej odpowiedzi kto robi lepsze karty ja osobiscie polecam PROLINKA(najlepsza cena do osiagnietego efektu) jestem na etapie sprzedazy GF3 GLADIACA ELSY i przymierzam sie do kupna GF Ti4200 64ddr PROLINKA polecam ta firme

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezuu, 320/640 ? 

Przeciez to jest super wynik. Jakby tak poprawic jeszcze te radiatorki jakos to moze wycisnalby z 660 ?

Na 645-660 jest kilka artefaktow, ale nie czuje jak narazie potrzeby 'wyciskac' wiecej z tej karty - wszystko dziala strasznie szybko :)

 

On ma jakis dziwny egzemplarz, serio 

Nikt kto ma WinFasta nie przekroczyl 600 na pamiatkach

Zapytaj innych posiadaczy WinFasta Ti4200 64MB jak sie kreci, zobaczysz ze w graniach 310/570

Zanim kupilem Winfasta duzo czytalem na sieci ze pamieci kreca sie max. na 570-580. Zaryzykowalem kupujac, jak widac oplacalo sie.

 

http://benchmark.pl/ranking.php?a=l&id_gam...4db0b8f5ee86a01

 

1826 Mhz (11 x 166) Athlon XP 2200+ 1826 MHz 512 Mb RAM,

karta: nVIDIA (WINFAST) / GeForce4 Ti 4200 64 MB clock=318 MHz / 642 MHz

driver: det. 29.42 / Direct X 8.1 / VSync=off / Windows XP Pro

EPOX 8KHA+ / SB LIVE

 

Chyba nie tylko ja mam dziwny egzemplarz. :)

 

 

Ta glosna, ta slabo sie kreci, na nie ma tv-out, tamta zas kiepska jakosc obrazu. Ehhh

Kup karte Asusa - napewno wszystko bedzie ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybor karty jest zdecydowanie trudny...ja wybralem troszke mocniejszego winfasta 4400 i nie uwazam ze radiator i 2 wentylatory sa zle...(tak jak to opisali na frazpc w tescie Ti4600). Karta kreci sie w miare - pamieci na 700 z puszczonymi szybciej wentylatorami (fan-mate zalmana podpiety pod MoBo). Tu nie chodzi o kwestię szybkosci, jakosci - to tylko inne rozwiazania chłodzenia. Głosuje na Winfasta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...