Skocz do zawartości
greenhorn

infineon 333Mhz na 400 pojdzie normalnie?

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanko, mam 2x256Mb infineon 333Mhz chcialbym je podkrecic na 400, tak aby ladnie to mi chodzilo z podkreconym bartonem, ktos testowal te kosci i czy trzeba lepiej na nie kupic jakies radiatorki?

aha no i jakie dobrac timinigi? narazie mam 2,5-3-3-7 jeszcze nie puszczalem tych kosci na 400(kompa sprawdze w weekend) to czy timingi 3-3-3-9 beda dobre?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobre timingi to 'x-x-x-suma poprzednich', natomiat dla NForce2 powyzej 200MHz najlepszym rozwiazaniem jest 'x-x-x-11'.

a czy Twoje infineony pojda na 200MHz tylko Ty mozesz odpiwiedziec - sprawdzajac empirycznie.

czy potrzeba radiatory - jesli kostki nie sa gorace, to nie, ale jak chcesz to zaloz.

Jakie dobrac timingi - jak najmniejsze ale takie przy ktorych jeszcze nie wystepuja bledy w memtescie (www.memtest.org - program bootuje z dyskietki albo cdromu). Idealne to 2-2-2-11 (11-2-2-2 wg kolejnosci w BIOSie), troche gorsze 2-3-2-11 (11-3-2-2), i tak stopniowo coraz wieksze to coraz gorsze - ale staraj sie zostawic 11 niezmienna.

Twoje Infineony, jesli sa 'original' moze pojda na 11-3-2-2.5 - przy odrobinie szczescia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki zgred, tylko jeszcze jedno pytanko,

jak puszcze je z 333 na 400 to czy nie powinienem wtedy zmniejszyc CL 2.5 na 3? i czy taka zmiana wiadomo ze zmniejszy wydajnosc, ale chyba kosci wtedy beda mniej sie grzaly, mam racje?

jak sie uda je puscic na 400 to moze byc 3-3-3-11?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki zgred, tylko jeszcze jedno pytanko,

jak puszcze je z 333 na 400 to czy  nie powinienem wtedy zmniejszyc CL 2.5 na 3? i czy taka zmiana wiadomo ze  zmniejszy wydajnosc, ale chyba kosci wtedy beda mniej sie grzaly, mam racje? 

jak sie uda je puscic na 400 to moze byc 3-3-3-11?

Staraj sie unikac CL3 na NF2 :) Ten chipset strasznie nie lubi takiego cas latency . O wiele lepsze/szybsze bedzie CL 2.5 i nie powinno byc tak duzej roznicy w grzaniu sie pamiatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LoooL

 

"Twoje Infineony, jesli sa 'original' moze pojda na 11-3-2-2.5 - przy odrobinie szczescia." <-

 

GreenHorn ,tutaj zadowolony uzytkownik Infineonow 333 (kostki 256 x2) ,wiec chodza na 225mhz(450) przy timingach 2.0-2-2-11 ,jedyne co trzeba zrobic to podbic im napiecie na ramy na 2.9v (nieboj sie ,napewno nie pojda z dymem). :), a i tak jak ktos juz pisal Cl3 na nForce to zly pomysl, przewaznie nawet nie zabootuje ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam

takowe kostki (hyb25d256809at-6ns)robily u mnie na nf7 460 przy 2-2-2-6 przy 2.9v

mozna spokojnie podbijac napiecie poniewaz kosci malo sie poca !

 

teraz pytanie odemnie :wink:

aida i sandra pokazywala marke pamieci jako ,,SIEMENS'' a na kosciach pisze jak wól INFINEON. Jak to z tym jest ??? Kto kolwiek widzial ? Kto kolwiek wie ? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zmniejszeniu timingów napewno pójdą.

OT:

Nie lubie jak ktoś się pyta na forum "czy muj duron 1600 pójdze na 2000" albo "czy moje pamięci pójdą na 200", zamiast sami sprawdzić czy pójdą. Czy my jesteśmy wzróżkami, każdy chip jawet tego samego modelu jest odmienny, jedne pamięci pójdą na 400 a inne na 600 choć to będzie ten sam model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lubie jak ktoś się pyta na forum "czy muj duron 1600 pójdze na 2000" albo "czy moje pamięci pójdą na 200"...

sluszna uwaga !!!! :evil: Tak trzymac :wink: takich tematow jest zalew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...