Skocz do zawartości
Celek15

Nowy Celeron

Rekomendowane odpowiedzi

Tak tylko ciekawe jak bedzie z wydajnosci?? Ja jeszcze 2 miechy temu mialem celka 1,7 na asusie p4b266 i slabo sie krecil poszedl na fsb 110 i nic wiecej!!!! zmienilem na to co mam w podpisie i widac spoko roznice wszystko ladnie smiga!!!! miejmy nadzieje ze intel zrobi cos w wydajnoscia!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mib no nie wiem Celeron 1.7 Ghz i Athlon 2500 to dwa inne procesory wiec wydajnosc tez jest inna Athlon to jak by nie patrzyl odpowiednik Pentiuma IV a ja musze wam powiedziec ze jestem b. zadowolony z mojego Celka 2.6 Ghz @ 2.8 Ghz mimo ze mam badziewna karte. Siedzialem juz na AMD Athlonie 2600 i powiem ze nie bylo zbytnio duzej roznicy no moze w grach ale koles mial karte 128 bit ale moim zdaniem Celeron jest komputerem w sam raz do domowych zastosowan mam na mysli ogladanie filmow sluchanie muzy uzywanie pakietu office i do grania w nowe wymagajace gry tez sie nadaje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy celeron wbrew pozorom będzie równie nieudany jeśli chodzi o wydajność co poprzednik, niby podwoili cache l2, ale to nic nie zmieni w kwestii wydajności, ponieważ potok został znacznie wydłużony, nowy P4 też ma 2x większą pamięć cache a wydajność przy tym samym zegarze bardzo podobną do northwood’a. Więc co się tyczy wydajności nie ma o co się martwić wszystko zostanie po staremu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam od siebie, że nowy Celeron oprócz zwiększonego cache L2, ma mieć także przyspieszone FSB ze 100 do 133 MHz. A na ile to będzie miało wpływ na wydajność, pokażą testy. Aczkolwiek bawiąc się trochę w spekulacje, podzielam pogląd Majdana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To do konca nie jest powiedziane ze nie bedzie wzrostu wydajnosci!!!! Nie wiem czy pamietacie ale podobnie bylo z p4 na samym poczatku (na starej podstawce) one byly slabe porownywalne z p3. Sadze ze jak dopracuja p4 (prescott) a przez to celerona to bedzie lepiej i wydajniej!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra powiedzcie czemu piszecie ze Celeron jest taki slaby jak dla mnie jest wystarczajacy dobra k grafczna i mozna pykac w b. wymagajace gry no ejj po zatym zawsze dostaje adres www gdzie Celek dostaje od Durona 1.6 ale jak patrze na wiekszosc benchmarkow To celeron 2.0 ghz jest prawie tak samo wydajny jak P IV 2.0 po podkreceniu Celka na 2.4 przebija nawet pentiaka ja wiem ze wy nie nawidzicie celeronow ale wiekszosc was porownuje Celiny np 1.3 Ghz do Athlonow 2000 pzreciez wiadomo ze taki AMD jest lepszy. Jak dla mnie Cleron jest dobrym kmpem nawet do pogrania w te wymagajace gery i nikt nie zmeni mojego zdnia nawet podjac mi strony benchmarkow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, oczywiście Panie Celku15 wszystkie testy kłamią i w ogóle są fuj. Oczywiście najważniejszym kryterium wyboru dla każdego powinna być twoja opinia na ten temat. Oczywiście, z dobrą kartą graficzną możemy sobie pograć w wymagające gry, mój kolega ma Celka 2GHz do tego ATI Radeon9800XT i wiece jak mu dobrze śmigają gry? Taki comanche4 to śmiga jak głupi! Lepiej niż slideshow ;) ! Podobnie jak Morrowind!

ps.Celek 1.3GHz był swojego czasu nie taki słaby bo to rdzeń tualantin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaz mi te benchmarki, gdzie Celek bedzie prawie tak wydajny, jak P4 o tym samym taktowaniu (oczywiscie Northwood min. 533 FSB) Byc moze niektore testy polegajace na suchym mieleniu danych (jak np. kodowanie mpeg) dadza taki rezultat, ale oprocz tego Celeron dostaje ostro w tylek. Nie warto bawic sie w Celerona - za taka sama cene masz 10 razy lepszego Athlona. I nawet najbardziej zagorzaly Intelowiec to powie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra powiedzcie czemu piszecie ze Celeron jest taki slaby 

może dlatego że w grach i 3D po podkręceniu do 3 GHz dostał po tyłku od Athlona 1800+ ?

 

jak dla mnie jest wystarczajacy

dokładnie - jest wystarczający, ale demonem wydajności toto nie jest

 

dobra k grafczna i mozna pykac w b. wymagajace gry no ejj po zatym zawsze dostaje adres www gdzie Celek dostaje od Durona 1.6

to te prawdziwe testy

 

ale jak patrze na wiekszosc benchmarkow To celeron 2.0 ghz jest prawie tak samo wydajny jak P IV 2.0 

hehm ? w grach ? w markach ? w czym ?

 

po podkreceniu Celka na 2.4 przebija nawet pentiaka ja wiem ze wy nie nawidzicie celeronow

bo to chłam jest i tyle

 

ale wiekszosc was porownuje Celiny np 1.3 Ghz do Athlonow 2000 pzreciez wiadomo ze taki AMD jest lepszy.

większość z nas czyta testy i wie, że 3GHz celeron (po podkręceniu) - w testach tomshardware dostał od Athlona 1800+

 

Jak dla mnie Cleron jest dobrym kmpem 

no jeśli dla ciebie celeron to dobry komputer - to nie mam już wątpliwości co do twoich wypowiedzi

 

nawet do pogrania w te wymagajace gery i nikt nie zmeni mojego zdnia nawet podjac mi strony benchmarkow.

nikt ciebie nie będzie przekonywał - wszak po prostu poczekamy aż dorośniesz dziecko drogie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie dzis udalo na boxowym coolerku dojechac z celka 2,2 (100fsb) na 3080(140) fsb ale nie testowalem stabilnosci. vcore bylo 1,675.temp po 10min w windzie i odpaleniu cpu-z i wcpuid ok 62 a NB ok 40. wiem ze to i tak zlom ale dosyc fajnie sie kreci spróbuje po zmianie chlodzenia na 150fsb na rock stable wejsc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wojwar a czy ty w ogole wiesz ile ja mam lat ze piszesz do mnie dziecko drogie ?

Majdan a czy ja pisze ze wszytske testy klamia ?

No i czy ja pisze ze wyznacznikiem do wyboru procesora powinna byc moja opinia ?

turtles poszukaj sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Celek15 myślę że dalsza dyskusja z Tobą nie ma sensu, idź podkręć swojego celerona poprzez zmianę napięcia Vcore :D Bo przez FSB nie można bo częstotliwość PCI idzie do góry :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.to ze celek jest o polowe drozszy od wydajniejszego athlona to kazdy wie.nie rozumiem tylko czemu sie tak czepiacie celka15,nie napisal przeciez ce celeron rzadzi itp. stwierdzil tylko ze celek spelnia jego wymagania.ja do niedawna mialem a1.2 ktory byl slabszy od celerona celka15 a mimo to bawilem sie swietnie i komp spelnial moje wszystkie wymagania.

2.co do tematu to mam nadzieje ze pytasz z ciekawosci a nie z zamiaru kupna tego czegos.mam nadzieje ze ten i poprzedni temat pozwolil ci wyciagnac jakies wnioski odnosnie wydjnosci celerona.

pozdro :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wierze jednak, ze Intel zadbal wreszcie o swoj LOW end.

Widac jak traci pozycje w tym segmencie. Patrzac na parametry tego procka nie moze byc zle. Niestety doswiadczenie mowi inaczej :/

W sumie celki to dobre procki ale nie warte tej ceny. Mam bezposrednie porownanie mojego thortona z poprzednim tualatinem.

Co prawda celek chodzil na max 1.6Ghz ale pracowalo mi sie na nim troszke lepiej niz na dzisiejszym o wiele szybszym thortonie 2.2Ghz.

Nie zrozumcie mnie zle. Owszem w grach nie ma porownania, w testach rowniez. Ale na celku bylo jednak odczuc wielki komfort w postaci idealnego dzialania systemu. Nie wiem jak to wytlumaczyc ale czasami na tym athlonie mam dziwne przestoje, odpalam okno i trwa to czasami ulamek sekundy, a czasami sekunde. Wiem, ze to nic ale jednak na celku okna i programy otwieraly sie jakby "plynniej", zawsze tak samo, zawsze szybko. Nie zaleznie czy mialem odpalonego winampa i kilka stronek nie zauwazalem zwolnien w tym wzgledzie. Niestety AMD sobie z tym radzi gorzej.

 

Chce jednak podkreslic, ze wole tego thortona od mojego poprzedniego celka 1.2 @ 1.6 - to jest pewne !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sie z czego cieszyc.

Celek bedzie moim zdaniem do bani.

1. kasza da malo, poniewaz jest to jadro

prescota z dlugim potokiem. Widac to na przykladzie

porownan prescota z 1mb kaszy do starszego jadra.

2. bedzie sie to bardziej grzalo od starego celka

chyba ze intel wyda te celki juz na nowym stepingu

prescota.

Pomijam wyzsze fsb poniewaz zostanie zmniejszony

przez to mnoznik co na kapach ze slabymi pamiatkami

nie bedzie raczej powodem do radosci przy kreceniu.

Tyle moich przemyslen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celek15 ---> troszke testow przejzalem i nigdzie nie widzialem sytuacji jaka opisujesz (czyli super wydajnosci Celerona). Za to widzialem sytuacje odwrotna. I to nie jeden raz. Jestem wstanie zapodac Ci kilka testow, gdzie Celeron dostaje w dupe az milo. Jesli jestes wstaie, to zapodaj test, w ktorym Celeron pokazuje swa swietna wydajnosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OO kurde czy ty nie mozesz pojac czlowieku ze ja nie napisalem ze on ma super wydajnosc napisalem ze jak dla mnie on jest w sa raz a to juz jest twoja sprawa jak ty patrzysz tylko na benchmarki no to trudno.

Dalsza dyskusja nie ma z toba sensu widze ze tylko Elpawlakos zrozumial co napisalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Celeron zostanie tylko celeronem choc Tualatiny były niezłe

Cóż jeśli Tobie wystarcza to Ok ja mam PIV HT a celeron niestety do tego co robię to "MUŁ"

co do L2 cache to niewiele wniesie 256 przy wydłużonych potokach i mimo wzrostu FSB do 533

low end Intele niestety jest LOW-Endem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-dzien dobry, celeron to mul.

-dzien dobry mi celeron wystarcza.

-nie zrozumiales, celeron to mul.

-przepraszam ale mi wystardza.

-ale ocknij sie, celeron to mul.

-o cholera rzeczywiscie ale ze mnie debil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-dzien dobry, celeron to mul.

-dzien dobry mi celeron wystarcza.

-nie zrozumiales, celeron to mul.

-przepraszam ale mi wystardza.

-ale ocknij sie, celeron to mul.

-o cholera rzeczywiscie ale ze mnie debil.

"jak patrze na wiekszosc benchmarkow To celeron 2.0 ghz jest prawie tak samo wydajny jak P IV 2.0 po podkreceniu Celka na 2.4 przebija nawet pentiaka" No fajnie, ale celek15 twierdził że celek 2.4GHz jest wydajniejszy od P4 2GHz co jest oczywiście śmieszne tym samym twierdził że jest to WYDAJNY procesor. W ogóle gość nie ma zielonego pojęcia o komputerach co potwierdził podkręcaniem celerona przez zmianę napięcia Vcore. A udziela się jak jakiś guru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra a mam do was pytanie znacie jakas www z testami Durona 1800 i ile da sie podkrecic takiego Durona ?

1800 z dobrej seri kreci sie duuzo, roznie na 2500 ?? do tego mozna cache odblokowac , ale ci powiem ze taki duron 1800 bije na łeb wydajnosciowo celka 2600 , obecnie najlepszy zakup to dobry thorton ktory lata jako barton cos takieog jak ma mw podpisie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...