Skocz do zawartości
Aeroo

R360 jak rozpoznac?

Rekomendowane odpowiedzi

A mój sapphire ma sn:04080060... Co to oznacza? Mam hynixy i czarne bolce do radiatora. Na standardowym coolerze i radiatorach aluminiowych na BGA mam max stabilnie 445/384Mhz. Jest R350 czy R360? Moge to jakoś rozpoznać bez zdejmowania coolera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mój sapphire ma sn:04080060... Co to oznacza? Mam hynixy i czarne bolce do radiatora. Na standardowym coolerze i radiatorach aluminiowych na BGA mam max stabilnie 445/384Mhz. Jest R350 czy R360? Moge to jakoś rozpoznać bez zdejmowania coolera?

Prawie tak samo jak u mnie. A mam R350. Ale bez zdejmowania nie będziesz tego wiedział! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A umnie się zgadzało - his radeon 9800 pro platinum :P prosto z pronoxu

 

Rdzeń R360, pamieci hynix :P

ile wybuliles za tego Pronoxowego radzia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ty masz Hisa masin...

Na pamieciach jest: HY50U283222 AF-28 320A

Gdzieś jest napisane, że 410A i 411A są na R360 Ktoś ma takie oznaczenia jak ja? Bo boje sie zdejmować cooler.

 

Druga sprawa. Max co mi chodzi to 445 i 384Mhz. Miałem 6519pkt. Jedyne co moge jeszcze zmienić to time-ingi na RAMie, bo wszystko inne kończy się zwiechą (podkręcanie dalej procesora czy karty). Z 8-3-3 cl3 zszedłem na 7-3-2 cl2,5 i mam 6513pkt. O co chodzi? Przecież powinno być lepiej. Tak samo na niepodkręconej akrcie mam mniej.

 

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam program RadLinker(do krecenia Radkow)-tez mam Szafira 9800Pro i w zakladce RadLinker przy sterach wyswietla cos takiego

-R360 Hynix DDR 113-A07537-103 BIOS,

wiec mam R360:-)))

teraz mi powiedzcie jak zmienic chlodenie i na co?

Myslalem o VGA Silencer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nie wiem gdzie szukac tych danych. Sprawdzilem kilka Radlinkerow i w zanym nie pojawilo mi sie czy to 350 czy 360.

 

Payti. Mam b. podobna konfiguracje jak ty. Z ta roznica ze mam 8rda3+ i bartona podkreconego do 3200+. Aha no i nie mam chiefteca. Jakie masz noty w 3dmarku 03 i 01. Bo moje wydaja mi sie troche przymale. A jak przy 200Mhz zrobie timingi 833 cl3 jest lepiej niz na 632 cl2,5. Tez tak masz?

 

Moje noty masz w opisie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam mam (mialem) czarne koleczki, hynixy 2,8 i tez w radlinkerze (omegi 4.3)

R360 Hynix DDR 113-A07537-103 BIOS

na bank 360 bo widzialem na wlasne oczy jak montowalem silencera :)

Szukam właśnie R360 z Hynixami. Możesz napisać gdzie kupiłeś i podać:

numer PN, numer SN (numery z karty lub pudełka, powinny być takie same tu i tu) oraz pełne oznaczenie pamięci. Pomoże mi to wybrać dobrą kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad szafir - w moim przypadku moge jedynie potwierdzic teze ze karta na kosciach samsunga oznaczonych GC2A 404 ma rdzen R360. kwestia kolkow wg mnie nie ma znaczenia bo widzialem szafira na samsungach 2.8 z czarnymi i pod radiatorem kryl sie R350 (chyba ze czarne kolki + hynixy to przepis na r360 :), a odnosnie SN to wiem tyle: 1) 63041000... - rdzen R360; 2) 63040600.. rdzen R350

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yotomeczek a ile Ci sie kręci ten twój PRO bez moda i WC ??

Sapphire 9800PRO

standard 420/750 czysto

 

To tak jak u mnie na 9800SE... mozna powiedziec identycznie ;) Ale na BIOS'ie od Conect3D bo na zwykłym pamieci MAX na 740.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yotomeczek a ile Ci sie kręci ten twój PRO bez moda i WC ??

Sapphire 9800PRO

standard 420/750 czysto

 

To tak jak u mnie na 9800SE... mozna powiedziec identycznie ;) Ale na BIOS'ie od Conect3D bo na zwykłym pamieci MAX na 740.

Moja Sapphire9800PRO R350 na Hynixach przy otwartym kompie czysto chodzi na 420/385 bez żadnych modów, radiatorów, dodatkowych wentyli.

 

Jak kupiłem ją na początku kwietnia było zimniej w domu i bez żadnych modyfikacji z rańca od razu po włączeniu przechodziła 3DMarka03 z lekkimi dropami na wodzie i nosorożcu/słoniu na 450/390. Raz tak szła, za drugim 3DMarkiem03 dropowała już okrutnie. Czysto przechodziła na 430/385.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem PEWNY, ze moj radek kupiony ok. tydzien temu jest na R350 - tak pokazywala najnowsza AIDA, a takze jest na Samsungach i ma inny SN niz te ktrorze sa niby na R306.

 

Wczoraj kupilem Silencera. Po zdieciu standardowego coolerka niespodzianka: R360!

 

Kupujac k. graficzna wcale sie jej nie przygladalem - wszedlem i kupilem. Jak widac, trafic R360 to bardziej szczescie niz jakies zasady. No chyba ze ktos ma zaprzyjazniony sklep i moze to jakos... sprawdzic.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie trafienie R350 to sztuka :twisted:

Wszystkie nowe są na R360. W niedzielę byłem na giełdzie w Warszawie, kupiłem 2 karty, obie na R360 i Hynixach- ceny 1050zł. i 1040zł., oczywiście 2letnia gwarancja. Kierowałem się tylko 2 rzeczami:

-batch na pamięciach od 409A

-numer S/N powyżej 63041

Pierwsza miała batch 408A od strony rdzenia, na drugiej 409A.

Druga na batch 410A wszystkie.

W sumie wybrałem na giełdzie 5 kart, wszystkie na R360.

 

Sprawa kręcenia R360/Hynix to inna bajka. Potrafią się trafić niezłe kozły. W tych 5 jedna ciśnie te 400 na rdzeniu (niedługo zawita na allegro), moja 420 lekko, kolegi 435- wszystko na standardzie, bez syfu. Co do pamięci to widziałem R350 na batch 300coś i szła czysto na 360, co na Hynixy jest wynikiem żałosnym. Moja chodzi 385. Generalnie im wyższy S/N i batch tym lepiej.

 

Wszystko to tyczy się kart na Hynixach, Samsungi to inna sprawa- podobno po modach R360/Samsung kręci się lepiej. Chciałem sobie kupić na Samsungach, ale na giełdzie było ich mało i bałem się, że trafię R350.

 

Sztuka i szczęście to trafić R360 na PCB XT, szukałem na giełdzie i w hurtowniach kolegów, co mają sklepy komputerowe, ale nie znalazłem. Na zachodnich forach, ktoś się odgrażał, że po modach ma wyższe wyniki w 3Dsmarkach na tych samych taktowaniach, no i miernik temp. podobno działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja wyczytalem w najnowszym ekspercie w tabelce z parametrami kart graficznych ze 9800pro ma odpowiednio R350/360 i pamieci 2,8ns/2,2ns to znaczt ze z ukladem R360 powinien miec pamieci 2,2ns a nie 2,8ns

A widział kto na 9800PRO pamięci 2,2ns ??

Przecież 9800XT wg specyfikacji ma 2,5ns ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po cholerę odgrzewasz ten topic.

Wszystkie R9800pro na PCB od XT powinny mieć rdzen 360.

Jeszcze się taka karta na forum nie trafiła z 350.

Najlepiej to zdejmi radiator i sam zobacz.

AIDA kłamie jak zwykle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...