Skocz do zawartości
rastablasta

!MATURA - PRZECIEKI

Rekomendowane odpowiedzi

Co prawda maturke mam za rok, ale znajomy twierdzi ze maja byc tematy :

 

1.Rola polskiego oswiecenia i jego wplyw na zycie i kulture jednostki. Przedstaw zmieniajacy sie swiat odwolujac sie do wybranych tekstow literackich

2. "dążenie do zwycięstwa ,to nie tlko ludzka natura ale i przznaczenie " - uzasadnij swoj sąd na podstawie utworów poprzednich epok.

 

 

Przekonamy sie jutro :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh i po maturze :lol:

pisalem na taki temat:

 

1. "Stara, szanowana, pyłem siwa księga (...) najmniejszy jej szczątek wart miejsca w świętej skarbnicy pamiątek". (W. Gomulicki). Utwory literackie, które moim zdaniem należy ocalić od zapomnienia.

 

calkiem przyjazdy co nie ? :wink: ]

mysle ze 6 stron wodolejstwa wystarczy na zaliczenie

 

a jak wam poszla?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie bylo to proste,

nie tylko uczniowie tak sądzili,

gratulacje za 16 stron, mam nadzieje, ze na temat

 

kumpel napisal 23 strony z tego tematu

ja bylem na 2nd miejscu z 10 stronami

 

ale nie obszernosc pracy sie liczy a zgodnosc z tematem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nauczycielka stwierdzila, ze ok :) . poruszylem tez problem tego, ze nie mozna zapomniec o okrucienstwach wojny i nalezy ciagle rozdrapywac rany. Zeby rany nie zabliznily sie blona podlosci (ZEROMSKI). Zobaczymy jak bedzie :) . Oceny 18 wystawiaja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie opanujcie sie ile wypiszecie na tej maturze :8 Czy nie lepiej napisac mniej na temat i z jakims pomyslem, niz opisywac problematyke polowy lektur szkolnych? Mam nadzieje, ze nie tylko ilosc sie liczy bo z tego to juz licytacje wychodza czasami kto wiecej napisal. Mimo wszystko gratuluje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe 23 strony, MeHow mam nadzieje ze cie nauczycielka co to bedzie sprawdzala nie zastrzeli ;) bo na mojej maturze moja rzekla cos takiego "nie wazcie mi sie pisac wiecej niz 10 stron" a to dlatego ze sprawdzajacy po ktorejs tam stronie wodolejstwa traci cierpliwosc, wg mnie 7-8 stron tekstu ktore zawieraja sama esencje tematu jest tym co sprawdzajacy lubia najbardziej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee ja napisalem 16 stron. Zaczela to czytac i stwierdzila, ze za malo argumentuje i zebym rozwijal problemy :o :o :o , to wtedy bym juz chyba mial 26 stron pfffffffff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kamien dobrze powiedziane. Nie nalezy przesadzac z iloscia stron. Ja mialem 5 stron samej esensji i dostalem 5 ;) Przy 10 stronie nastepuje juz czynnik znuzenia, i to co jest dalej, srednio sprawdzajacego juz interesuje ;] Wiem, bo nasza polonistka tez krzywo sie patrzyla na prace wieksze niz 8-10 stron ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jonas, nie wiem czemu, ale tego, ze ty dostales 5 to jestem pewien. :> tak w sumie teraz stwierdzam, ze nauczycielka moze przysnac przy czytaniu mojej pracy ;/ . Zobaczymy co dostane ke ke ke... moze zdam :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w tym 3b napisalem, ze maja byc wyrazy o numerach 1,2,3 ... ale nie policzylem ile wynosi c1,c2,c3 . Zobaczymy, czy mi za to odetna punkty, to nie wynika dokladnie z polecenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...