Skocz do zawartości
SKRYTOBOJCA

Neostrad 128

Rekomendowane odpowiedzi

pisza malymi literkami kb/s bo wtedy moga podac 8 razy wieksza liczbe (: ogolnie 1B (bajt) to 8 b (bitow), wiec 128 kb/s daje Ci 16 kB/s. w praktyce tyle sie wlasnie osiaga na tej neostradzie, pod tym wzgledem tepsa sie wywiazuje (: a czy w dzien, czy w nocy, dziala rownie dobrze. do tego modem sagema juz dwa dni bez rozlaczania non stop dziala [:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

Czyli te 16/kb jest cały czas tzn. np. o 14.00 ciagłe? Chodzi mi o to, żeby strony się szybko otwierały.

Tylko co będzie jak się limit 5 GB wyczerpie - mi wyszło, że będzie 4 kb/s...chyba. Ciekawe, czy jeśli nie będzie się ściągać dużych plików to starczy (tylko www) to starczy to na miesiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno: mam starszy komputer - Celeron 466, 128 ramu. Czy on nie będzie zwalniał internetu?

nie dane bede sie sciagac normalnie o kazdej porze dnia i nocy, to lacze jest cale tylko dla ciebie :)

przy normalnym uzytkowaniu lacza limit powinien ci sie niewyczerpac :)

na celeronie conajwyzej trzeba bedzie troche czekac na wczytanie sie flashow albo innych filmikow z www ale niebedzie to wina lacza tylko wolnego procka ktory bedzie potrzebowal troche czasu na wyliczenie wszystkiego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno: mam starszy komputer - Celeron 466, 128 ramu. Czy on nie będzie zwalniał internetu?

Też mam Celka 433 i ogólnie jest O.K. Faktycznie strony we Flash-u ładują się trochę wolniej. A co do prędkości ładowania innych stron. W dużej mierze zależy to od serwera i łącza jakim dysponuje oraz ruchu w sieci (ilości użytkowników na tym serwerze). Czasem wchodząc na tą samą stronę będziesz miał wolniejsze lub szybsze ładowanie. Ale ogólnie NEO+ jest naprawdę szybciutka ! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)  

Czyli te 16/kb jest cały czas tzn. np. o 14.00 ciagłe? Chodzi mi o to, żeby strony się szybko otwierały.

Tylko co będzie jak się limit 5 GB wyczerpie - mi wyszło, że będzie 4 kb/s...chyba. Ciekawe, czy jeśli nie będzie się ściągać dużych plików to starczy (tylko www) to starczy to na miesiąc.

16 kB/s a nie 16 kb/s jak juz mamy byc scisli (: na samo www limit 5 GB spokojnie wystarczy. ja przez pare miesiecy na modemie wyciagalaem 1 GB, no chyba, ze bedziesz baaardzo intensywnie korzystal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam założoną Neo+ 128. Używam do surfowania i poczty tak więc może być. Właśnie zapytałem w TP otwarcie czego można się spodziewać po Sagem-ie i nieoficjalnie powiedziano mi że cudo to to nie jest ale da się żyć. Do Neo 128 tylko takie badziewie dają. Ale ja jak na razie nie narzekam tylko telefon bezprzewodowy żadną siłą nie chce z nią fungować. Nie wiem czemu a filterek założyłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem thomsona wcześniej, jak dawali neostrade na próbę. muszę stwierdzić, że dosyć często zrywał połączenie. teraz mam sagema i właśnie siódmy dzień bez przerwy jest połączony (: ani jednego zerwanego połączenia. tylko raz mi ip zmienili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem thomsona wcześniej, jak dawali neostrade na próbę. muszę stwierdzić, że dosyć często zrywał połączenie. teraz mam sagema i właśnie siódmy dzień bez przerwy jest połączony (: ani jednego zerwanego połączenia. tylko raz mi ip zmienili

Mam podobną sytuację: Gdy bralem Neo na okres 1 miesiąca (promocja) dostałem thomsona a gdy teraz zabrałem 128kb/s dostałem sagema.

Ale nie widzę w nich żadnej róźnicy - żaden nie zrywa(ł) połączenia...

Ale najbardziej wku.... zdenerwowała mnie sama sprawa z załatwieniem Neo. Po złożeniu zamówienia czekałem 2.5 tyg żeby powiedzieli mi że mogę po nią przyjechać.... brrr......

 

No ale teraz nie mogę narzekać. Zazwyczaj miałem duże rachunki za inet - 70 - 100zł... A teraz jest już luz...

Jedyny "-" to ten limit 5GB....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety limit 5 GB da się faktycznie szybko wykorzystać. ja, człowiek przyzwyczajony do modemu (; mocno się zdziwiłem, jak po tygodniu przekroczyłem 4 GB. teraz muszę do końca miesiąca oszczędzać (:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem thomsona wcześniej, jak dawali neostrade na próbę. muszę stwierdzić, że dosyć często zrywał połączenie. teraz mam sagema i właśnie siódmy dzień bez przerwy jest połączony (: ani jednego zerwanego połączenia. tylko raz mi ip zmienili

Masz chyba słabą linię albo daleko mieszkasz od centrali albo to i to. Ja miałem Thomsona 1 dzień to rozłączał się co godzinę gdzieś średnio. Potem oddałem go i mam teraz router Planeta ADE-4000. Czasem się rozłącza a czasem może trzymać kilka dni. Mieszkam na granicy działania technologii DSL. Jak przyspieszyli mi neo z 512/128 do 640/160 to teraz mam po kilka rozłączeń na dzień niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oort, a Ty dużo zasysasz z NETu, że tak szybko limit wyczerpałeś czy tylko na WWW, poczte i sporadyczny plik z NETu?

włączył mi się niechcący torrencik i się przypadkiem sciągnęło kilka filmów, to pewnie dlatego (;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również jestem posiadaczem Neo 128 - mam pytanie czy koniecznie trzeba korzystać z aplikacji dostępowej TP SA ??

 

Drugie pytanie - co należy zrobić aby komp łączył się automatycznie przy uruchomieniu systemu? (Chodzi o Win XP)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również jestem posiadaczem Neo 128 - mam pytanie czy koniecznie trzeba korzystać z aplikacji dostępowej TP SA ??

 

Drugie pytanie - co należy zrobić aby komp łączył się automatycznie przy uruchomieniu systemu? (Chodzi o Win XP)

1) TU znajdziesz odpowiedz.

 

2) Może ktoś inny odpowie... ( też by mi się to przydało )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm rzeczewiscie wszystko wyglada bardzo kolorowo, nic tylko zamawiac ;)

 

Ale ja mam jescze jedno pytanie do posiadaczy neo128.

Niesciagam duzo, filmow wogole, mp3 od czasu do czasu - w jakim tempie mi sie wyczerpie limit 5GB lazac po stronach itp. ?

 

I jeszcze jedno, faktycznie pingi do zagranicznych serverow sa tak niskie? [ktos pisal ze 70 - 90]

 

dzieki za odp. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie posiadacze Neo 128 z jaką prędkośią się wam modem synchronizuje. Ja zamówiłem Neo 640, podpinam urzadzenie (Sagem) i łączy się na 163. Na innym modemie 160 / 96 (Down/Up). Zadzwoniłem na 0800102102 i powiedzieli i, ze ktos nawalil i dali mi 128. Czekam na rozwiązanie problemu.

Chciałbym dowiedziec sie jak u was modem sie synchronizuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm rzeczewiscie wszystko wyglada bardzo kolorowo, nic tylko zamawiac ;)

 

Ale ja mam jescze jedno pytanie do posiadaczy neo128.

Niesciagam duzo, filmow wogole, mp3 od czasu do czasu - w jakim tempie mi sie wyczerpie limit 5GB lazac po stronach itp. ?

 

I jeszcze jedno, faktycznie pingi do zagranicznych serverow sa tak niskie? [ktos pisal ze 70 - 90]

 

dzieki za odp. :)

IMHO wątpie czy w ogóle wyczerpiesz ten limit.... :)

Mi on się wyczerpał po tygodniu ale: 30 albumów, 2 gierki, ok. 15 programów i kilkanaście innych rzeczy..... :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mamy już 1 lipca, nowy miesiąc, a transferu mi nie podnieśli z 32 do 128 kbitów. jak sądzicie, patałachy zapomniały, czy wzrośnie mi dopiero 11 lipca (11 czerwca dostałem modem)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mamy już 1 lipca, nowy miesiąc, a transferu mi nie podnieśli z 32 do 128 kbitów. jak sądzicie, patałachy zapomniały, czy wzrośnie mi dopiero 11 lipca (11 czerwca dostałem modem)?

rachunki za telefon masz naliczane od pierwszego czy jakos inaczej :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem do pierwszego i pani przy zakupie mówiła, że za czerwiec będzie opłata za neostradę za te 19 dni, a nie za cały miesiąc. tym bardziej dziwię się, że transfer nadal wynosi 32 kbity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...