Skocz do zawartości
MeRBi

Radeon 9800SE@PRO - WALKA ZE ŚCIEMĄ !!!!!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Lenie, nie lenie ale nie chce ryzykowac strata karty w przypadku ustawienia zlych timingow. A poza tym ciekaw jestem czy to cos da, bo szkoda ryzykowac, jesli to nic nie zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gra nie warta swieczki jesli chodzi o normalne uzytkowanie . do bicia rekordow to te okolo 50 puntkow cos pewnie da w 2003 . 2001 to ledwo wogole roznica zauwazalna. zmienil juz na stary bios i ustawil pamiatki na 350 , jakos to ladnie wyglda taka rowna cyfra . aha dla bezpieczenstwa przed zmiana timingow , obnizyl czestotliwosc pamieci z 340 na 300 . potem dopiero je przez radlinkera podkrecil do wartosci znamionowej i zobaczyl czy chodza . ogolnie duzo roboty a skutek jak widac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wy ale moim zdaniem lepiej miec nizsze (lepsze) timingi a mniejsze mozliwosci o/c mniej sie chyba bedą grzały pamiątki:)

 

czy ktos ma tego XV z pcserwis?? albo ogolnie takiego jak mozna kupic w pcserwis? Jak sie kreci i jak z wydajnoscia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni temu pół dnia bawiłem się w przestawianie timingów. Sporo testów robiłem i juz mam optymalne dla tej karty.

Może napiszę artykuł? Chcecie? ;-)

no jasne - podaj timingi ?

robiles testy na PowerColorach 2.8Hynix ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i trochę się wczoraj pobawiłem tymi timingami. Krata nie padła na szczęście. Ja jednak nie jestem zbyt zadowlolony. Na pierwszy ogień poszły ustawienia takie jak w PRO z pamięciami Hynix 2,8. Zmian w pokręcalności brak. Wydajność wzrosła niestety niewiele. Myślę, że jakieś 5 %, to jest góra. Nadal więc powerclor odstaje od innych kart tego typu. Mniej niż przy normalnych timingach. Ale jednak odstaje. Następnie spróbwałem pójść jeszcze dalej. Ustawiłem tak jak w PRO z Samsungami 2,8. Czyli ostatni parametr na 2,5. Karta żyje. System hula. Gry i marki też. Niestety wydajność spadła. Klasuje się teraz pomiędzy timingami normalnymi a PRO na Hyniksach. No cóż. Miałem nadzieję, że będzie lepiej. Szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć gdzie można kupić r9800se@pro tylko sprawdzone modowane. Bo cos pcserwis ani nie daje zgody zebym wział udział w aukcji na allegro(kup teraz) ani nie odpowiada na moje maile.

 

A siedzenie jeszcze ze 2tygodnie na tym co mam w podpisie nie bardzo mi sie widzi :?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i trochę się wczoraj pobawiłem tymi timingami. Krata nie padła na szczęście. Ja jednak nie jestem zbyt zadowlolony. Na pierwszy ogień poszły ustawienia takie jak w PRO z pamięciami Hynix 2,8. Zmian w pokręcalności brak. Wydajność wzrosła niestety niewiele. Myślę, że jakieś 5 %, to jest góra. Nadal więc powerclor odstaje od innych kart tego typu. Mniej niż przy normalnych timingach. Ale jednak odstaje. Następnie spróbwałem pójść jeszcze dalej. Ustawiłem tak jak w PRO z Samsungami 2,8. Czyli ostatni parametr na 2,5. Karta żyje. System hula. Gry i marki też. Niestety wydajność spadła. Klasuje się teraz pomiędzy timingami normalnymi a PRO na Hyniksach. No cóż. Miałem nadzieję, że będzie lepiej. Szkoda.

a próbowales jeszcze zaostrzyć timingi?

a poza tym myslisz ze na kazdych PowerColor9800SE@PRO ostrzejsze timingi nie zaszkodzą karcie(czytaj: czy wstanie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć gdzie można kupić r9800se@pro tylko sprawdzone modowane. Bo cos pcserwis ani nie daje zgody zebym wział udział w aukcji na allegro(kup teraz) ani nie odpowiada na moje maile.

 

A siedzenie jeszcze ze 2tygodnie na tym co mam w podpisie nie bardzo mi sie widzi :? 

 

Pozdrawiam

Po prostu zadzwoń do nich. Jak tak zrobiłem i godzinę temu zarezerwowałem sobie jeden egzemplarz. Numery telefonów masz na ich stronie www. Im szybciej to zrobisz, tym lepiej

 

EDIT: Chętni na moje ATI z podpisu - proszę pisać na maila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i trochę się wczoraj pobawiłem tymi timingami. Krata nie padła na szczęście. Ja jednak nie jestem zbyt zadowlolony. Na pierwszy ogień poszły ustawienia takie jak w PRO z pamięciami Hynix 2,8. Zmian w pokręcalności brak. Wydajność wzrosła niestety niewiele. Myślę, że jakieś 5 %, to jest góra. Nadal więc powerclor odstaje od innych kart tego typu. Mniej niż przy normalnych timingach. Ale jednak odstaje. Następnie spróbwałem pójść jeszcze dalej. Ustawiłem tak jak w PRO z Samsungami 2,8. Czyli ostatni parametr na 2,5. Karta żyje. System hula. Gry i marki też. Niestety wydajność spadła. Klasuje się teraz pomiędzy timingami normalnymi a PRO na Hyniksach. No cóż. Miałem nadzieję, że będzie lepiej. Szkoda.

a próbowales jeszcze zaostrzyć timingi?

a poza tym myslisz ze na kazdych PowerColor9800SE@PRO ostrzejsze timingi nie zaszkodzą karcie(czytaj: czy wstanie)

Prawdę mówiąc tak ekstremalna zabawa już pociąga mnie troszkę mniej. Jak na razie nie próbowałem więc bawić się w jeszcze ostrzejsze timinig. Kurcze miałem nadzieję, że zjechanie z nimi do poziomu PRO wystarczy. Na razie poczekam na innych ( o ile tacy się znajdą) i ich wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i trochę się wczoraj pobawiłem tymi timingami. Krata nie padła na szczęście. Ja jednak nie jestem zbyt zadowlolony. Na pierwszy ogień poszły ustawienia takie jak w PRO z pamięciami Hynix 2,8. Zmian w pokręcalności brak. Wydajność wzrosła niestety niewiele. Myślę, że jakieś 5 %, to jest góra. Nadal więc powerclor odstaje od innych kart tego typu. Mniej niż przy normalnych timingach. Ale jednak odstaje. Następnie spróbwałem pójść jeszcze dalej. Ustawiłem tak jak w PRO z Samsungami 2,8. Czyli ostatni parametr na 2,5. Karta żyje. System hula. Gry i marki też. Niestety wydajność spadła. Klasuje się teraz pomiędzy timingami normalnymi a PRO na Hyniksach. No cóż. Miałem nadzieję, że będzie lepiej. Szkoda.

a próbowales jeszcze zaostrzyć timingi?

a poza tym myslisz ze na kazdych PowerColor9800SE@PRO ostrzejsze timingi nie zaszkodzą karcie(czytaj: czy wstanie)

Prawdę mówiąc tak ekstremalna zabawa już pociąga mnie troszkę mniej. Jak na razie nie próbowałem więc bawić się w jeszcze ostrzejsze timinig. Kurcze miałem nadzieję, że zjechanie z nimi do poziomu PRO wystarczy. Na razie poczekam na innych ( o ile tacy się znajdą) i ich wyniki.

to chyba nie jest az tak mało!

bo jezeli np przy standarwowych timingach wszyscy srednio uzyskuja 5500pkt w 3DM2k3 - to przy timingach od PRO 5775(skoro mowiles 5%(EDDY tez tyle podał) to to okolo 275pkt)

 

myslisz ze spokojnie moge ustawic timingi PRO w moim SE?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ustawiłem i nie zauważyłem żadnych problemów. Zresztą, tak naprawdę to jest właśnie PRO z małą przypadłością. Więc do takiego poziomu nie ma żadnego strachu. Co innego z bardziej ekstremalnym zmienianiem ustawień. Myślę jednak, że przy rozsądnym podejściu, można jeszcze trochę powalczyć.

U mnie wyniki w 3D marku zmieniły się następująco:

- timingi SE - max 5800 (przy dużym szczęsciu)

- timingi PRO - 5920

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie kupiłem wczoraj Radka XpertVison 9800se i mam taki problem z modowaniem po odblokowaniu 4 dodtakowych potokow omegą w 3dmark2001 jest wszystko ok z wyjatkow w tescie 9 i 10 fdzie pojawiaja sie białe kropeczki, ale to nie jest takie rażące RAZĄCE jest to co dzieje się gdy uruchamiam grę FAR CRY Demo lub NFS Undergroun. W tej pierwszej obraz składa się z milonów małych kropeczek które sie jakby poruszły, zaburzone sa kolory, i gra sie żólwi w 124&768&32, natomiast ta druga to sa po prostu szre kwadraty w menu a w grze to sie mozna ciewszyc wszelimi kolorami Tęczy dosłownie bo drogi nie ma widać!

Dlaczego w 3dmarku jest ok-powiedzmy a w grach wyglada to zupełnie inaczej czy to moze byc wina sterownikow, czy karta do wymainy? :cry: :(

aha pamieci nie powyższałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...