Skocz do zawartości
pshem

[afera] PAINKILLER - plagiat grafiki !!!!

Rekomendowane odpowiedzi

ehh widze ze niektórzy tutaj bawia sie w kałboja .. stając na strazy prawa !!!

Tropienie afer widze w modzie

 

ponadto uważam ze link na com+ powinien być i do tematu i do forum ( tak w ogoole to on nie działa ) wiec hmm.....

 

IMHO duzo smrodu o nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedno pytanie, po co robic smrod?

dokładni po co , dajmy sie rozwinac polskim firma , co innego jak by to było EA czyćus wtedy mały szantaż by sie przydał :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tacy madrzy jestescie to ja odkrylem juz na poczatku jeszcze wiekszy plagiat. Lubie sobie poogladac grafike we wszelakich galeriach i uwielbiam pracki niejakiego Tarona. Zwroccie uwage na potworka ponizej i porownajcie go z oryginalem: http://www.thurim.v1.pl/taron/grafiki/Endless_why.jpg

(to jest tylko link do polskiej nieoficjalnej galerii Tarona) Co Wy na to??? Ktos tu chyba ladnie w ch.ja leci!!! Dodam tylko ze autor nadal zyje i ma sie dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie robcie sobie jaj, bo grafika jest ogolnie dostepna, rysowal ja autor wielu grafik fantasy (thx zak:* : ) :

 

Dołączona grafika

 

wiec Painkiller nie jest plagiatem - juz bardziej mozna twierdzic, ze ta okladka z 198x jest lewa, bo wtedy w Polsce prawa autorskie to byla magia.

 

Pozostaje jednak ciekawostka, dlaczego, majac tak dobrych grafikow w PCF , robi sie po czesci konversje :

 

www.icomp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopie ja sobie jaj nie robie! Odnosnie pierwszego diabelka to moze racje, lecz ma to sie nijak do drugiej postaci. To, ze grafika Tarona jest ogolnie dostepna to jest wiadome - jednakt tylko do ogladania. Nikt nie ma prawa do jej wykorzystania bez zgody autora i oczywiscie odpowiedniej oplaty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie robcie z tego smrodu... szkoda by bylo chlopakom od gry zrobic problemy. Fajnie sie gralo w PK? Podoba wam sie ta gra? Chcecie wiecej takich gierek? No to buzia na klodeczke ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie robcie z tego smrodu... szkoda by bylo chlopakom od gry zrobic problemy. Fajnie sie gralo w PK? Podoba wam sie ta gra? Chcecie wiecej takich gierek? No to buzia na klodeczke ;]

Eeee nie przesadzaj przecież to nie jest Painkillergate wszystko jest przez to że kolega pshem nazwał tę sprawę aferą i plagiatem moim zdaniem trochę przesadził co prawda bardzo fajnie że takie coś się ukazało ale nie powinno się tego odbierać przez pryzmat afery tylko należey to potraktować jak ciekawostke i temat do podyskutowania.

 

EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee nie przesadzaj przecież to nie jest Painkillergate wszystko jest przez to że kolega pshem nazwał tę sprawę aferą i plagiatem moim zdaniem trochę przesadził [..]

hihi, tak to nazwalem zeby ludziska do tego posta przyciagnac. w koncu nie ja to tak rozdmuchalem po innych serwisach, i jak to jzu wyzej napisalem szczegolnie mnie to nie boli.

natomiast wydaje mi sie ze grafikow ci u nas dostatek, wiec mogli sie panowe postarac kapke wiecej niz zlozyc dwa cudze obrazki. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a skad wiecie, ze nie zaplacono tantiemow za uzycie tego diabla ? nikt tego nie sprawdzil tylko od razu ze grafik od okladki PK to xeroboy. A moze mial do tego prawa, bo stwierdzil, ze bedzie pasowalo ?

 

Jak pisalem, o wiele bardziej wiarygodne wydaje sie, ze ludzie od PK mieli prawa do tego diabla, niz ludzie od tej gry z 198x roku, bo wtedy u nas prawo autorskie bylo w powijakach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta okładka do Painkillera to po prostu zmiksowane 2 grafiki, zauwazylem to od razu jak wziąłem opakowanie gry do ręki (troszkę po prostu orientuję się w artystach 2D i 3D)

 

góra to praca 2D Borissa Vallejo (robiona o ile się nie mylę tradycyjnymi technikami)

 

a dół to praca 3D Tarona (EDIT: co juz wczesniej napisał Andrzej Gołota )

http://www.taron.de/Storage/Images/Faces/E...Endless_why.jpg

software bodajże Lightwave ..ale to bez znaczenia

 

nie wydaje mi się zeby autor okładki do PK czy tez firma developerska, wydawca czy tez kogo tam winic mieli prawa do uzycia obu grafik ..nawet jesli są tak przetworzone 8) moze tu byc niezły zonk :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie podejscie w stylu: "podobal wam sie painkiller to buzia na klodke/ nie naglasniajcie tego" jest chore. Wydawca dal ciala z okladka to niech poniesi konsekwencje (prawne) takiego czynu (JESLI faktycznie mamy do czynienia z plagiatem)

 

Jasne,ze zadna to wielka afera itd. ale wkurza mnie sama mysl, ze ktos (czyt wydawca dobrej gry) mogl dac ciala/ wykazac sie brakiem profesjonalizmu, a my jeszcze mamy mu przyklaskiwac bo gra zacna,bo polska, bo tania...

 

WTF?!

 

Ludzie, stuknijcie sie w czolo. Bylo przestepstwo (jesli bylo) ma BYC kara. I tyle

 

Chcecie normalnego kraju, a nawet w takich duperelach juz olewacie przepisy prawa. Z e n u j a c e :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lukk

Dla mnie podejscie w stylu: "podobal wam sie painkiller to buzia na klodke/ nie naglasniajcie tego" jest chore.  Wydawca dal ciala z okladka to niech poniesi konsekwencje (prawne) takiego czynu (JESLI faktycznie mamy do czynienia z plagiatem)

 

Jasne,ze zadna to wielka afera itd. ale wkurza mnie sama mysl, ze ktos (czyt wydawca dobrej gry) mogl  dac ciala/ wykazac sie brakiem profesjonalizmu, a my jeszcze mamy mu przyklaskiwac bo gra zacna,bo polska, bo tania...

 

WTF?!

 

Ludzie, stuknijcie sie w czolo. Bylo przestepstwo (jesli bylo) ma BYC kara. I tyle

 

Chcecie normalnego kraju, a nawet w takich duperelach juz olewacie przepisy prawa. Z e n u j a c e :/

a dla mnie ZENUJACA jest twoja wypowiedz....to juz gestapo i stalin chyba mieli lepsze duszyczki niz Ty...wspolczuje twojej rodzinie....jesli za kazdy "duperel" kazesz i prawie ze wieszasz na galezi..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odstosunkuj sie. Taka wycieczka osobista pokazles jaki jest twoj poziom (jak mocno podskoczysz to moze czolem dobijesz do mojego). Reszta uwag do lukka poszla via PW

 

Jesli student (a to ma w profilu) nie rozumie,ze kara (adekwatna) powinna byc zawsze wymierzona to faktycznie zle sie dzieje. Nie chce nikogo wieszac na galezi jednak to o czym tu rozmawiamy (plagiat czyli kradziez) to nie duperel.

 

Jestes az tak wyprany z zasad moralnych zeby tego nie dostrzec? I ty smiesz mnie porownywac do gestapo i stalina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lukk

Odstosunkuj sie. Taka wycieczka osobista pokazles jaki jest twoj poziom (jak mocno podskoczysz to moze czolem dobijesz do mojego). Reszta uwag do lukka poszla via PW

 

Jesli student (a to ma w profilu) nie rozumie,ze kara (adekwatna) powinna byc zawsze wymierzona to faktycznie zle sie dzieje. Nie chce nikogo wieszac na galezi jednak to o czym tu rozmawiamy (plagiat czyli kradziez) to nie duperel.

 

Jestes az tak wyprany z zasad moralnych zeby tego nie dostrzec? I ty smiesz mnie porownywac do gestapo i stalina?

boshhhh...zrozum ze JESLI tworcy painkillera zerzneliby engine, temat gry, wykonanie to mozna by sie wielce czepiac...ale jedna malutka graficzka??? no bez przesady nawet jesli to zrobili to nie kazmy im od razu pokutowac za to 5 lat w kamieniolomach...a PO PIERWSZE jeszce nic nie wiadomo...czy plagiat czy nie...

 

za Stalina itd. niech bedzie soryy 4 u.....ALE STARY nie przezywaj tak wszyskiego!! teksty w stylu "poczulem sie urazony" itd. sa conajmniej dziwne...od razu zobaczyles w moj profil kim jestem, co robie, ile mam lat...jezuuu jeszce mogles zadzwonic do tpsa jaki mam ip dzisiaj i mnie namierzyc...Ty tez napisales zebysmy stukneli sie w leb i nikt sie nie obraza..

 

peace i no offence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz dokladnie dlaczego poczulem sie urazony wiec nie ma sensu tego dalej ciagnac...

 

Heh, az TAK sie nie rozumiemy?! Ja sie nie czepiam People Can Fly- oni zrobili dobra gre i basta.

 

Jezeli mam jakies "ale" to do glupoty polskiego wydawcy (JESLI, podkreslam po raz n-ty, to faktycznie jest plagiat). Po cholere to zrobili? Tak trudno zaprojektowac covera bez kradziezy czyjegos rysunku, arta etc.? Nie badzmy smieszni- poszli na latwizne bo wiedzieli ze w kraju z tak chorym wymiarem sprawiedliwosci jak Polska, ujdzie im to na sucho.

 

I nie wkladaj w moje usta czegos czego nie powiedzialem (napisalem). Rozumiesz chyba znaczenie slowa "adekwatna"? Dla mnie kara adekwatna za naruszenie praw autorskich nie sa kamieniolomy ani wieszanie na galezi... a dla Ciebie lukk?

 

Dla mnie EOT. Ze slepym nie podyskutuje o kolorach, z Toba o moralnosci i przestrzeganiu prawa (bo nawet w rzeczach drobnych nie powinno sie ulegac) :/

 

PS. Czy to nie ty pisales o przykladzie (wzorcu) dobrego postepowania, ktory ma isc z gory (od politykow i im podobnych)? Hmmm... tak, to byles ty. Dwulicowy jestes czy tez niedojrzaly? Bez urazy, ale tak to wyglada.

 

no'fennce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak trudno zaprojektowac covera bez kradziezy czyjegos rysunku, arta etc.? Nie badzmy smieszni- poszli na latwizne bo wiedzieli ze w kraju z tak chorym wymiarem sprawiedliwosci jak Polska, ujdzie im to na sucho.

Zgadzam sie z kolegą u nas takie przekrety to na porzadku dziennym sa, imho nie powinnno sie tego tolerowac ...i to nie sa wcale drobiazgi ..to ewidentna kradziez czyjejs pracy i kpina z praw autorskich :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...