Skocz do zawartości
przeciwnik

KT880 kiedy bedzie można kupić w sklepie??

Rekomendowane odpowiedzi

co prawda VIA wkoncu wpadla na Dual DDr i zablokowanie PCI/AGP .. ale wydajnoscia nie bije nf2 (a jak juz bije to nie duzo) ... wiec jeszcze muszą popracowac nad tym ... no ale w koncu poszli w dobrym kierunku

 

http://www.tomshardware.com/firstlook/2004...i_kt880-03.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi mi o wydajność, bo wiem jaka ona jest w obu przypadkach. dlamnie nforce 2 odpada . ( wada RTC) nie we wszystkich przypadkach ale zawsze spotykała mnie :(

kilka dni temu padl mi EpoX 8krai z którego byłem bardzo zadowolony.

w tej chwili mam MSI KT6V. i nie jestem z niej zadowolony.

 

zapytałem się o KT 880 bo nie wiem czy mam kupować znowu epoXa na kt 600 czy czekać na nowego KT 880?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

że nie bije wydajnością nforca2 to bym polemizował. Pojawiły sie nowe testy, porówniania nforce2 vs. kt880 w których via prawie we wszystkich testach wyprzedza nforca2 (tak, tak to nie pomyłka), a po wyjściu nowych via4in1 ma być jeszcze lepiej. Jak znajde linka do testów to wkleje.

OOO jest :)

http://techreport.com/reviews/2004q2/via-k...80/index.x?pg=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem rewelacji nie ma. Nvidia miała dual już 2 lata temu i jeszcze soundstorm. Nie sądze żeby jakiś użytkownik nforce2 przeszedł na kt880, no chyba że mu nforce zdechnie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem rewelacji nie ma. Nvidia miała dual już 2 lata temu i jeszcze soundstorm. Nie sądze żeby jakiś użytkownik nforce2 przeszedł na kt880, no chyba że mu nforce zdechnie ;]

 

no tak, ale tu nie chodzi o wydajność która nie oszukujmy się jest podobna. czy kt600 czy też nforce 2, kt 880 stoją prawie na tym samym poziomie.

 

to fak ze via nie ma zablokowanego PCI i AGP. lecz nie każdy musi mieć FSB powyżej 220 .

 

bardziej liczy się dopracowanie. nForce2 ma feler związany z RTC który jak dlamnie jest dużo większą wadą niż 300 punktów mniej w 3dmarkach.

 

myslisz że nie kupił bym sobiem nForca 2? mógłbym sprzedać Audigy. bo dzwięk nforce2 ma spoko.

jednak RTC mnie dobijał i nie lubie mieć lagów w grach!!

 

bylem użytkownikiem FIC AU13. 3 PŁYT ABIT NF7-S . 2 RAZY EPOX 8RDA+ REV 2.2.

 

i wiem co pisze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ale Kt880 ma pci locka...

Do tego mnie ciekawi jeszcze jedna rzecz, mianowicie jak wiemy async w przypadku nforce to calkowita porazka, ale z via takl niejest, przynajmniej u mnie na Kt400 przy niektorych kombinacjach mialo to sens.

Do tego to jest ten sam proces technologiczny co Kt800 pod A64 i PT800 pod P4, czyli northbridge teoretycznie moze dochodzic do 300mhz.Ja osobiscie mam zamiar sprobowac, ale tylko jesli wyjdzie jakas w miare sensowna plytka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest tylko maly feler. to z artykulu na techreport.com

Dołączona grafika

 

niby era sata, ale jeszcze niektorzy maja pata.

z drugiej strony jak przypomne sobie dziwne sytuacje ze sterami nvidii i to jak sie niektorym system sypal jak wlaczyli SW....

 

nad zmiana myslal bym chyba tylko jak by (odpukac) moj abit padl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego wykresu wynika, jak by na to nie patrzeć, że albo coś jest nie tak ze sterami lub konfigiem (na przykład wyłączone DMA dla dysków...), albo tam interfejs PATA jest po prostu rozwiązany programowo, w co nie wierzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czasem nie będzie tak, że jak KT880 ma blokade PCI/AGP, to przy niektorych czestotliwosciach FSB, bedzie problem z zegarem RTC :?: Czy to napewno TYLKO na nF2 :?:

nie wiem czy to ma cos wspolnego ,ale jakby co to w tym asusie masz blokade Disable/Enable

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Epoxa chciał, bo duże możliwości overclockingu i wogole dobra. Ale wogóle to co sie opłaca teraz: czekać na KT880 czy brać A64 (drogo). Ile by KT880 kosztowała :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...