Skocz do zawartości
djjaku

No i jak po polskim ??

Rekomendowane odpowiedzi

Lubelskie

1. "Podwaja swoje życie, kto przeszłość rozważa" (W. Syrokomla)

Przedstaw, jaką funkcję pełnią wspomnienia róznych autorów literackich.

2 MIłośc, nienawiśc, zazdrośc, giew...

Zaprezentuj bohaterów literackich, którzy znalezli się we władzy namiętności

3 Albert Camus twierdził, że pisarz wspólczesny powinien przemawiać "w imieniu tych wszystkich, którzy cierpia"

Wykorzystując utwory literatury polskiej i obcej XX wieku, rozważ w jaki sposób pisarze realizowali to przesłanie.

4. Wiersz Wisławy Szymborskiej "Zamiast felietonu" odczytaj jako refleksję na temat iluzoryczności swiata kreowanego przez wspólczesne media

 

Update.

Wg tego co mówią w radiu najwięcej osób pisało na temat 2, potem 3, 4 i najmniej na 1.

Co ja bym dał żeby mieć 2 temat :cry: Ja musiałem się ratować interpretacją wiersza Bolesława Leśmiana :? Przejeb*** :cry: Licze chociaż na 2 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Pisałem śląskie - 1 temat.

Do interpretacji: Pan Tadeusz + Konrad Wallenrod, Wesele oczywiście, Herostrates Lechonia, Kordian Słowackiego + Grób Agamamnona

 

W sumie 7 stron wypocin, ale pisane jakoś tak bez przekonania. coś mi się zdaje, że nie będzie najlepiej.

Jutro na macie to dopiero będzie HARDCORE, ide powtórzyć wzory, nerka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde na rok przed matura na ten 3 z lodzkiego bym mogl pisac i pisac...

ja mialem kilkanascie sciag (opracowane motywy) i akurat nie trafilem zadnego tematu! ja pierdykam! tyle kopiowania i drukowania na marne! :)

na szczescie był ten 3 temat. sciemnialem i sciemnialem i skonczyłem op napisaniu 7 stron ... gdybym pamietal wiecej lektur dociągnąłbym do 10..

mam nadzieje ze mnie nie obleją bo bym sie ostro wk^%

kumpel w zeszlym roku napisal 2 strony A4 i dostał 2 więc.. chyba bedzie dobrze :)

pozdro i powodzenia jutro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qbusek- Stary, może i są tablice, ale jak będziesz do nich co chwilę zaglądał i stał w kolejce, to tak, jakbyś całą maturę spędził przed mięsnym w 1981r.

Kurde, jakbym nie szedł do Wrocka na studia, to by mi na tym polu tak nie zależało. Jak dostanę jakieś 3 to się nieźle wku#$@#, boja zapiepszałem jak idiota przez 4 lata, a jakiś cwaniak to ściągnie i wyjdzie, że to samo. Po prostu ch@#@#za.

Aha, jeszcze jedno. Porównajcie sobie pytania (śląskie/dolnośląskie):

Jak ta matura jest obiektywna, to ja jestem święty:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qbusek- Stary, może i są tablice, ale jak będziesz do nich co chwilę zaglądał i stał w kolejce, to tak, jakbyś całą maturę spędził przed mięsnym w 1981r.  

Kurde, jakbym nie szedł do Wrocka na studia, to by mi na tym polu tak nie zależało. Jak dostanę jakieś 3 to się nieźle wku#$@#, boja zapiepszałem jak idiota przez 4 lata, a jakiś cwaniak to ściągnie i wyjdzie, że to samo. Po prostu ch@#@#za.

Aha, jeszcze jedno. Porównajcie sobie pytania (śląskie/dolnośląskie):

Jak ta matura jest obiektywna, to ja jestem święty:(

Dwója z polskiego? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja z polaka jestem dorby i o niego sie nie martwilem az tak(pomorskie 1 temat- prawie 10stron... 8) . natomiast jutro biologia :cry: normalnie sram ze strachu, to czego sie uczylem zapomnialem- w glowie pustka podstawowe rzeczy a ja nic nie wiem...licze tylko na sciage lub szczescie w pytanich(i dobrym miejscua) jak dzis...powodzenia wam wszystkim zycze jutro- mam nadzieje ze wszyscy z tweaka zdaja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W łódzkim to chyba nauczycielom się nudziło, bo prostszych tematów nie da się chyba wymyślić :D Bohater tragiczny, tutaj można 3/4 romantyzmu wstawić :> 

Dlatego jestem za tym zeby w calej polsce byly jednakowe tematy... Gdzie tu sprawiedliwosc...
Też bym by za, po tym jak zobaczyłem jakie były tematy w mazowieckim, to aż ręcę opadają [ link: http://info.onet.pl/917427,11,item.html ].

Tylko, że takie wyjście ma dwie strony medalu, albo trafisz na łatwe tematy, albo wszystkie będą do kitu ;/ albo 50-50. W życiu nie jest łatwo, zawsze zdarzy się jakiś dołek, występ, czy górka...

W przyszłym roku, z Nową Maturą to nie wiem czy dla całej Polski pisemny polski będzie taki sam, czy tylko dla województw, chyba dla Polski skoro prace mają być sprawdzane "na zewnątrz szkoły". Zobaczymy jak wyjdzie, oby dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chamskie to było i tyle :evil: Jeszcze w radiu kurator mówi :"Tematy tegorocznej matury z polskiego są tak ułożone, żeby były na ręke maturzystów". Ja sie pytam - czy one były na ręke ? Ja rozumiem, jak ktoś wpadnie na pomysł napisania pracy ... ale niestety ja nie wpadłem :cry: Dzisiaj angol, myśle że będzie łatwy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...