Skocz do zawartości
piotr182

Noiseblocker S2

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ten oto wiatrak i nie wiem o co chodzi.

Tak jak ktoś już na tym forum napisał słychać w nim lożyska ( nie znam się dobrze ,ale tak wnioskuje )

Na początku myślałem że jest spoko bo jak ustawiłem go na min czyli na 1000 obrotów było cichutko.

No ale test dopiero zrobiłem w nocy jak szedłem spać i niestety na minimum słuchać łożyska .

Dzwięk jest cichy , ale jednak jest .Dzwięk lożyska robi się oczywiście głośniejszy proporcjonalnie do zwiększenia obtotów.

No i czemu tak jest. Niby taki wiatrak ,a tu obsuwka.

O co chodzi. Może to tylko mój model ,ale skoro ktos napisał już o tym problemie to znaczy że to wszystkie mają.

Da się coś z tym zrobić , są jakieś osoby co mają ten wiatrak.

Nie chodzi mi o to żebyście pisali że to kupa i wogule , tylko czemu taka firma , wiatrak zajebiście solidny , ładnie wyglądający i wogule na bajerze a tu taka kiszka. Niby ultra silent a tu łożyska słychać , czy ci ludzie co go zrobili nie testowali go. Bo gdyby nie te łozyska to byłby super bo jest rzeczywiście cichutki , cicho wieje. No i o co chodzi , czy może niemcy do nas przysyłają trefne modele , bo pisza ultra silent a z tymi lożyskami to on nie jest ultra silent.

I co to za problem z tymi łożyskami , ktoś bardziej obyty w temacie może cos powiedzieć , pomóc.

ps. jak myślicie da sie go wymienic na giełdzie w warszawce gdzie byl kupiony w niedziele ?

 

Sorki że tak długo, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest kiszka i tyle, mam takiego jednego, a raczej mialem, bo wytrzymac przy tym odglosie lozyska sie nie dalo, przelozylem wiec do drugiego kompa, ktory stoi caly czas wylaczony, a zamiast S2 zapodalem kolejny (juz sa w budzie 3 takie) wentyl arctic cooling pro TC - ponad 3 razy tanszy, a duzo cichszy. Drogie niestety nie zawsze jest dobre...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwięk jest cichy , ale jednak jest .

Cóż, podstawowe zagadnienie jest takie: czy to, że go słychać to naprawdę tragedia. Piszesz, że jest bardzo cichy - czy to naprawdę nie wystarczy? Jasne, że jest fajnie jak w ogóle nie słychać, ale czy wszystko musi być idealne? Zastanów się, czy naprawdę ten poziom hałasu Ci przeszkadza, czy po prostu sobie ubzdurałeś, że ma być niesłyszalny i już. Bo później dochodzi do takich absurdów,że jak już komp jest idealnie cichy, to okazuje się, że monitor za głośno brzęczy, klawiatura jest za głośna a myszka za bardzo szura po podkładce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos kiszka te Noiseblockery na rynku polskim...Ja kupilem w zagr. sklepie i na 4szt jakie mam zaden nie wydaje ww. odglosow. Na 12V slyszalne sa te wentyle ale i tak do zaakceptowania. Na 6V cisza jak makiem zasial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja raczej nie uwazam ze dotyczy to rynku polskiego.

ja mam egzemplarze wlasnorecznie przywiezione z niemiec i kicha totlana. caly wachlarz. s1,s2,4,5 sx2, se2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja raczej nie uwazam ze dotyczy to rynku polskiego.

ja mam egzemplarze wlasnorecznie przywiezione z niemiec i kicha totlana. caly wachlarz. s1,s2,4,5 sx2, se2.

Ostatnio (czyt. wczoraj) rozbieralem kompa na czesci pierwsze i testowalem te wentyle podpiete pod reg.obr. Zalman ZM MFC1. Wsluchiwalem sie dokladnie przy nap. minimalnym 6V i max 12V - dla mnie nie ma zadnego terkorania/stukania/mielenia...

Widocznie mialem szczescie lub w przeciwnym razie czeka mnie wizyta u laryngologa :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wkońcu się coś ruszyło w tym temacie.:)

Wiatrak chodził już trzy noce i niestety słychać łożysko.

Cóż, podstawowe zagadnienie jest takie: czy to, że go słychać to naprawdę tragedia. Piszesz, że jest bardzo cichy - czy to naprawdę nie wystarczy? Jasne, że jest fajnie jak w ogóle nie słychać, ale czy wszystko musi być idealne? Zastanów się, czy naprawdę ten poziom hałasu Ci przeszkadza, czy po prostu sobie ubzdurałeś, że ma być niesłyszalny i już. Bo później dochodzi do takich absurdów,że jak już komp jest idealnie cichy, to okazuje się, że monitor za głośno brzęczy, klawiatura jest za głośna a myszka za bardzo szura po podkładce.

To może nie tragedia , ale poco ma go słychać skoro moge zamontować stary wiatrak który nie miał takiej opcji z łożyskami. Oprócz tego moge kupić za 20 zł wiatra Arctica fan Pro TC i on będzie jeszcze ciszej chodził.

Pisze że jest bardzo cichy bo na minimum tak jak chodzi u mnie jest cichutki , ale co z tego skoro słychać łożysko.Reasumując pisze o dzwięku dmuchania który jest cichutki ,ale w połączeniu z łozyskiem to nie jest on cichy. Do absurdów nie dojdzie , tylko nie poto kupiłem sobie dobry wiatrak na procka żeby mi teraz ten hałasował , a dotego przecież wiem jak zrobić żeby było cicho.No ale żeby dokładnie odpowiedzieć to monitor w nocy wyłaczam , klawiatury nie używam , a myszka optic nie ma podkładki :)

 

Najdziwniejsze jest to że niektórzy piszą że jest ok i nie ma trekotania.

Czyli ich są ok , bo ten dzwięk łożyska to odrazu po założeniu i zwiększeniu obrotów słychać.

O co chodzi , może jednak niekóre są dobre , a niekótre złe .

To by było racjonalne.Jak się pogogluje to dużo osób pisze że jest ok.

 

Pozdrawiam i czekam na dalszy odzew w tym temacie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest kiszka i tyle, mam takiego jednego, a raczej mialem, bo wytrzymac przy tym odglosie lozyska sie nie dalo, przelozylem wiec do drugiego kompa, ktory stoi caly czas wylaczony, a zamiast S2 zapodalem kolejny (juz sa w budzie 3 takie) wentyl arctic cooling pro TC - ponad 3 razy tanszy, a duzo cichszy. Drogie niestety nie zawsze jest dobre...

A czy jest wersja tych wentyli bez regulacji termicznej?

 

Bo szukam cichych wentyli 80x80 z czujnikiem obrotów ale bez regulacji termicznej bo chcę podłączyć do Aerogate2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak ktos juz wczesniej wspolnial - Arctic Cooling Pro TC. Sa nieslyszalne - i to doslownie - dopiero jak przystawisz lepetyne ;) pod sam wentyl to slychac takie popiskiwanie czy jakos tak, ale tego juz pol metra dalej nie slychac. Mialem walsnie kupowac Noiseblockery zeby cicho przewietrzyc bude - cena mnie odstraszyla i chwala jej za to Artici rzadza :twisted:

Te wentylki maja czujnik termiczny i reguluja obroty auto - czujnik jest dosc dziwny i dosc pozno reaguje zwiekszeniem obrotow nawet na znaczny wzrost tempa - czytaj, ze dalej od zrodla ciepla dosc slabo reaguje na jego zmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak ktos juz wczesniej wspolnial - Arctic Cooling Pro TC. Sa nieslyszalne - i to doslownie - dopiero jak przystawisz lepetyne ;) pod sam wentyl to slychac takie popiskiwanie czy jakos tak, ale tego juz pol metra dalej nie slychac. Mialem walsnie kupowac Noiseblockery zeby cicho przewietrzyc bude - cena mnie odstraszyla i chwala jej za to Artici rzadza  :twisted:

Te wentylki maja czujnik termiczny i reguluja obroty auto - czujnik jest dosc dziwny i dosc pozno reaguje zwiekszeniem obrotow nawet na znaczny wzrost tempa - czytaj, ze dalej od zrodla ciepla dosc slabo reaguje na jego zmiany.

A czy te czujniki temperatury można jakoś "zdemontować"? Bo szukam wentyli z czujnikiem obrotów żeby podłączyć do Aerogate2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem te arcticiki.. no i faktycznie neisłyszalne.. tylko szkoda że przy okazji dmuchają jakby nie mogły.. a jak je istawić żeby faktycznie dmuchały to już i tak słychać..

 

edit:

da sie odłączyć i spiąc na króko ;)

i wtedy działają na max albo przez kontroler ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę chyba przesadzasz, mam CNPS6000 na min. obrotów i Papsta w zasilaczu, który niby jest najlepszy ale i tak go słychać, jak go wyjmę z obudowy na wolnym powietrzu jest dużo cichszy a w blasze niestety chodzi głośniej. Jedyne co mnie trochę pociesza to, że monitor jest sporo głośniejszy od kompa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem te arcticiki.. no i faktycznie neisłyszalne.. tylko szkoda że przy okazji dmuchają jakby nie mogły..  a jak je istawić żeby faktycznie dmuchały to już i tak słychać..

 

edit:

da sie odłączyć i spiąc na króko ;)

i wtedy działają na max albo przez kontroler ;)

To może jednak noiseblockery S3 (http://www.4max.com.pl/produkt.asp?g=77&gg=76&id=363)? Albo Be-Quiet? (http://www.4max.com.pl/produkt.asp?g=77&gg=76&id=864)

 

Bo szukam 4 sztuk żeby wymienić wentyle na chłodnicy (patrz moja www: http://members.lycos.co.uk/and777rew/) Mają być ciche, wydajne, z kontrolą obrotów, bez kontroli temperatury

 

Kisio: dzięki za info, że dają się przerobić (wywalenie kontroli temperatury)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest kiszka i tyle, mam takiego jednego, a raczej mialem, bo wytrzymac przy tym odglosie lozyska sie nie dalo, przelozylem wiec do drugiego kompa, ktory stoi caly czas wylaczony, a zamiast S2 zapodalem kolejny (juz sa w budzie 3 takie) wentyl arctic cooling pro TC - ponad 3 razy tanszy, a duzo cichszy. Drogie niestety nie zawsze jest dobre...

 

Gdzie moge nabyc takie wentylatorki. Interesuje mnie jakis sklep internetowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...