Skocz do zawartości
snc

Dragon Age

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pupu2

Zna ktoś specyfikę silnika Eclipse? Czemu jest on taki zasobnożerny?

 

Z tego co dostrzegam, grafika w dragon age jest .. ładna, choć skromna. Bardzo prosta geometria, textury raz ładne (postacie oraz wszelkie kamienie), raz nie. Intensywnie wykorzystywane normal mapy, choć są miejsca gdzie pomylone są jej współrzędne.

 

FPSy lecą w dół zwłaszcza przy efektach cząsteczkowych, wszelkie dymy, światła wolumetryczne, falowanie ciepłego powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabawny jest fakt, że gra non stop żre 100% procka, nieważne czy w menu głównym, czy w samej grze... Trochę pokpili konwersję. Do tego po dodaniu modów z teksturami w wysokiej rozdziałce gra robi się niestabilna - pod koniec zaliczałem questy u krasnoludów i musiałem wywalić texture packi, bo grać się nie dało :P Z fpsami problemów nie miałem póki co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis premiere ma dodatek Przebudzenie. Ja juz swoje mam i jak narazie ciekawie sie zaczyna. Nowe czary, umiejetnosci i dodatkowe talenty. I uwaga, ciekawostka. Jezeli twoja postac zginela na koncu to i tak mozna nia kontynuowac zabawe w dodatku :blink: Cos tworcy pochrzanili z tymi zapowiedziami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktos rozwazal gre na powaznie w Przebudzenie to sugeruje sie wstrzymac do pierwszego patcha. Dodatek jest przepelniony roznymi bledami zaczynajac od problemow z ekwipunkiem (glownie dla importowanych postaci), ale tez znikajacym po jednym z zadan, poprzez brak czy niepoprawne dzialanie niektorych umiejetonosci, niewidzialne sciany w niektorych mapach a na bledach w questach konczac. Osobiscie utknalem w "Nieprzebytym Lesie" tylko dlatego, ze podazajac za skrzynka gra przerzucila mnie na drugi koniec mapy co w efekcie skopalo skrypty i jedno z glownych zadan nie chce mi ruszyc dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony jedyne bledy jakie zauwazylem to glownie gdzie niegdzie znikaja teksturki z ikon, no i najwiekszy blad to niedzialajace wie dodatkowe umiejetnosci z dlc twierdzy straznika. Zadania z Lasu i bagna mam juz wykonane i wlasnie zabieram sie za dziure w ziemi i jak narazie nie mam takich problemow jak ty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widac masz wiecej szczescia. Mi juz na starcie zniknela prawie cala bizuteria i bron, nie moglem skorzystac z 2 skilli z oryginalnej gry i wlasnie utknelem w lesie. Cala, wciaz uaktualniania lista bledow jest na forum Bioware: klik. Mam tylko nadzieje, ze przynajmniej te, ktore uniemozliwiaja dalsza rozgrywke poprawia jak najszybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku podstawki pamietam tylko jeden problem, ktory uniemozliwial rozgrywke. Gdzies w Orzamarze nie pojawiala sie niektorym postac, ktora powinna przylaczyc sie do druzyny, wiecej mozna znalezc gdzies w tym temacie. Podejrzewam jednak, ze w ktoryms z tych kilku patchy zostalo to poprawione. i problem juz nie wystepuje. Lista do ktorej link podalem dotyczy tylko dodatku wiec jest szansa, ze zanim skonczysz podstawke to wiekszosc poprawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast mam inny problem, Przebudzenie zamówiłem w Gram.pl w preorderze i dostałem dwa kody na przedmioty, łuk Bergana i Perła Pomazańca.

Wpisałem kod na łuk i ok działa, natomiast na perłę nie działa, na BioWare Social Network wyskakuje mi informacja że ten kod jest już zużyty.

Pisałem do pomocy technicznej na gram.pl (bo u nich tylko te przedmioty są) i zobaczymy co mi odpowiedzą.

Miał ktoś taki problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, u mnie kod dziala.

 

Nie dzialaja za to skille z Twierdzy Straznika i zniknely mi wszystkie przedmioty z bonusow (za preorder, za wersje przegladarkowa), ale tu juz Bioware dalo tylka, ze nie przystosowalo tych itemow do dodatku. Itemy do Przebudzenia sa widoczne w menu w dwoch wersjach (do podstawki i dodatku), zas reszta jest tylko w wersji z podstawki.

Co prawda strasznie za tym nie tesknie, ale jednak wypadaloby, zeby to wyprostowali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO to u mnie coś ie takz tym kodem, ciekawe jak gram.pl to wyprostuje bo to ich wina jest.

 

EDIT.

Dostałem wiadomość zwrotną z gram.pl wraz z nowym kodem i przeprosinami za zaistniałą sytuację.

Dobra robota z ich strony :)

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Największy bug jaki mi się trafił w Przebudzeniu, to strata całego ekwipunku w jednej z misji. Na szczęście da się to obejść (a niektórym się w ogóle to nie zdarza). Niestety poprzedniego save'a zrobiłem ponad 3 godziny wcześniej, więc wyobraźcie sobie jak się wkurzyłem... Poza tym zdarzają się panny z męskimi głosami (to było też w podstawce) i nieznikające ikony powiadomień nad NPCami.

 

Przebudzenie wydaje mi się dużo łatwiejsze - podstawkę przechodziłem na łatwym, tu domyślnie był normal i wcale tego nie zauważyłem, dopiero walka na szczycie góry w nieprzebytym lesie zmusiła mnie do zmiany poziomu (podziwiam walczących na najtrudniejszym poziomie... na takim każdy biały przeciwnik byłby dla mnie bossem :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra ukonczona. Nie udalo mi sie wykonac zadan dla Justyniana i Oghrena przez brak odpowiednich osob (blad gry) i Siris czy jak ona ma (dołączylem ja ostatnia do druzyny wiec nawet nie zdazylem z nia porzadnie sie zapoznac). Zajelo mi to 16h i 50m. Ostatnia walka duzo prostsza a i zakonczenie gorsze od tego z podstwaki i duzo krotsze.

Edytowane przez Szela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dla tych co grają w przebudzenie. Niedawno sobie dopiero kupiłem DA:O i zaczynam swoją przygodę. Warto kupować przebudzenie i grać w oryginalną opowieść z zainstalowanym dodatkiem ? Czy jak bym wtedy zaczął grę od początku (główna oś fabularna DA:O) to miałbym dostęp do dodatkowych umiejętności i zaklęć dostępnych w DA:A ?

 

( Chodzi mi o to, czy zostało to rozwiązane tak jak tron Bhalla w Baldur's Gate 2, mając zainstalowany ten dodatek można było zacząć historię z Shadows of Amn z dostępem do nowych skilli, specjlaizacji itp. Czy w Dragon Age też tak to działa ?)

Edytowane przez Matthaios84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki wielkie. Interesowało mnie to bo słyszałem, że idzie importować postać z DA:O do DA:A i się zastanawiałem czy mając na uwadze nowe umiejętności i specjalizację nie zacząć rozwijać w inny sposób swojej postaci, bardziej w kierunku DA:A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaczynam przygode z DAO, co polecacie, wybrac 3 postacie i pakowac je na maksa, czy rownomiernie rozwijac cala druzyne?

od kogo uczyc sie specjalizacji (Berserker itp.)?

czy warto sie przejmowac poparciem poszczegolnych postaci, faktycznie moga odejsc gdy im za duzo spadnie poparcia? jak zadowolic 'wszystkich'...

Edytowane przez ernik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...