Skocz do zawartości
sebasw

LCD - temat powraca, jakie na dzien dzisiejszy kupowac ?

Rekomendowane odpowiedzi

jesli chodzi o tego samsunga 173p to niestety nie posiada on

ani jednego przycisu sterującego na obudowie

 

niby nic tylko na pewnym konkurencyjnym forum

wypowiadał się gostek robiący test monitorów LCD dla CLICKa

i napisał, że to moze doprowadzić do szału (momentami)

a najlepsze pod tym względem jest eizo 557

bo ma predefiniowane ustawienia text game movie

(które mozna jeszcze sobie dopasowac)

zmieniane jednym przyciskiem

 

wedle tego gostka najlepszy jest eizo 557 minimalnie za nim

iiyama 431 (numeru dokładnie nie pamiętam) a dalej długo nic

ale po prawdzie nie miał zbyt dużo tych monitorków do testów

 

natomiast ten samsung ma naprawdę jedwabną ergonomię

noga jest taka ze ekran obraca się w każdą niemal stronę

kable nie plączą się, bo są wpuszczonę w nogę!

no i ta noga to od razu i jednocześnie uchwyt na ścianę

(w pudełku są kołki do montażu)!!

 

ja bym kciał eizo 557 z taką nogą

 

mam 3 koła na zbyciu ale jeszcze się waham

bo 3 kafle mozna wydac na tyle sposobów na tyle roznych rzeczy

 

i jeszcze jedno w mmarkcie we wrocku stoi sobie czarny BENQ 19" za 2499 zeta nawet fajny i tanszy od eizo 17" 557 tylko ze w internecie

BENQ nie przyznaje się do tego modelu - jakiś 904T ???

 

przy mnie pracownik mm namawiał klienta by zrezygnował z 17"

i wziął tego BENQ, bo większy, lepszy, czarny itd.

 

ktoś wie co to za fake? BENQ 904T??? i skąd w mm mają takie cudo

którego nie ma na necie (sami dłubią kryształy na zapleczu czy co?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym Benq to jakis fake :lol:

 

Panele 19'' BENQ:

 

BenQ FP992, 19", 1280x1024, analog/digital :arrow: http://www.geizhals.at/a84959.html

 

BenQ FP991, 19", 1280x1024, analog/digital

 

BenQ FP937s, 19", analog/digital 12ms 8O :arrow: http://www.geizhals.at/a100769.html

 

BenQ FP931, 19", 1280x1024, digital 19ms :arrow:

http://www.geizhals.at/a100767.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie :)

ja dzis pol dnia sie mecze z folia Brando do mojego telefonu, wcia zja myje i zakladam i wciaz siakis wlosek mi wejdzie pod nia i musze od nowa myc i zakladac i tak w kolko, oszalec idzie :)

 

byles w Katowicach e MediaM ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie :)

ja dzis pol dnia sie mecze z folia Brando do mojego telefonu, wcia zja myje i zakladam i wciaz siakis wlosek mi wejdzie pod nia i musze od nowa myc i zakladac i tak w kolko, oszalec idzie :)

 

byles w Katowicach e MediaM ?

Nie nie bylem, a Ty byles ? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W MM Katowice g***o maja :lol: 20 modeli podlaczonych na krzyz do rozgaleznika - efekt jest taki, ze obraz na kazdym z paneli jest rozmyty i niewyrazny. . Jak spytalem sprzedawcy czy moglby mi podlaczyc panel przez DVI do kompa, zebym mogl potestowac (Nokia Monitor TEst, Passmark itp.) to zrobil oczy i powiedzial, "ze przeciez sa wystawione" :? Padaka panowie

 

MM odradzam - jak chcecie zobaczyc LCD w akcji to polecam sklepy:

 

Devcom (Al. Korfantego 81)

IT Systems (Al. Korfantego 79)

Komputery CEI (Plac Grunwaldzki 8-10/45)

Net Technology S.A. (ul. Powstańców 30)

ProLine (Al. Korfantego 44)

 

Ja sam jutro jade po panel dla znajomego - NEC 1760NX-BK i mam nadzieje ze kupie od reki, w ktoryms z tych sklepow :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym mial wybierac miedzy Viewsonic a Iiyama to napewno Viewsonic - dobra regulacja sie przydaje :)

No ale to wasza sprawa ;)

I napewno nie stawialbym Iiyamy PLE431 za Eizo, bo to przecietny monitor, a poza tym za drogi w wersji DVI :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po neca ?  :?  Dziwne to nie lepiej wziac ktorys z przez nas wymienionych monitorkow ?  :P

Polecilem ten model paru osobom i wszyscy sobie go zachwalaja wiec czemu mialbym nie kupowac czego jest sprawdzone i dobre?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po neca ?  :?  Dziwne to nie lepiej wziac ktorys z przez nas wymienionych monitorkow ?  :P

Polecilem ten model paru osobom i wszyscy sobie go zachwalaja wiec czemu mialbym nie kupowac czego jest sprawdzone i dobre?

Ja tylko dalem propozycje :cry: :P Ale chyba przyznasz ze nie lepsze od Viewsonica i Iiyamy hihihi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym mial wybierac miedzy Viewsonic a Iiyama to napewno Viewsonic - dobra regulacja sie przydaje :)

a mozna wiedziec o jakiej regulacji piszesz :?:

 

bo ja wlasnie wybieralem (przez porownanie na zywo) miedzy EIZO L550, Viewsonic 171B i Iiyama E431 no i w efekcie mam Iiyame :P

 

PS a i zapomnialbym ze patrzylem tez na SONY HX-73B - ten to dopiero przerekalmowany (podobnie jak to cos co wypuscilo EIZO i nazwalo L550) - drogi a podswietlanie fatalne :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

turzol: no to pochwal sie co to za panel masz i jak gry FPP na nim chodza ?

 

jestem z Oswiecimia, moze kiedys zaprosilbys mnie na prezentacje ? :)) chetnie bym podjechal.

sebasw, maziboss :arrow: nie ma problemu, zapraszam :wink:

 

Panel HP L1925 19'' :arrow: http://www.2it.pl/towar.asp?id=22850. (dalem "troszke" mniej za niego :twisted: )

Smuzenie minimalne (20ms rise+fall wg producenta) i pelen komfort uzytkowania.

a ja właśnie się czaję żeby sprzedać swojego HP 19" i kupić 20" :D 8)

 

może ktoś zaproponuje rozsądną cenę? wiem, że trochę stracę, ale napaliłem się na rodzielczość 1600x1200

sklepowa - http://www.2it.pl/towar.asp?id=22850)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi cały czas chodzi po głowie ta iiyama H430-B:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=9777

 

Czekam jeszcze na recenzję tutaj:

http://www.mva.pl/?id_kategorii=2&top=71&kategoria=182

 

A może ktoś z Was ma ten panel i mógłby się podzielić wrażeniami? Słyszałem że mimo 25ms efekt smużenia jest minimalny. A jak z regulacją?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal mnie nie przekonuja monitory LCD.

Po co komus monitor LCD 20" ?

Bo jezeli dobrze rozumuje to monitory 19" i wieksze kupuje sie raczej do profesjonalniejszych zadan. 21" to typowa profesjonalna przekatna monitora do grafiki. Wiec jezeli do grafiki to wiadomo, ze nikt o zdrowych zmyslach nie kupi LCD.

Po drugie jak mozna kupic monitor w cenie dobrego kompa (razem z monitorem CRT) albo jak kto woli w cenie malucha i to tylko dlatego, ze akurat ma ochote na rozdz. 1600x1200 ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po drugie jak mozna kupic monitor w cenie dobrego kompa (razem z monitorem CRT) albo jak kto woli w cenie malucha i to tylko dlatego, ze akurat ma ochote na rozdz. 1600x1200 ???

wszystko zależy od tego ile zarabiasz... też byś kupił taki monitor jeżeli kosztował by Cię 2 tyg pracy 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj, John Carmack nie kupilby sobie LCD 21" bo go na to stac.

Nie kupuje rowniez wody bonaqua tylko ustronianke, a na obie mnie stac. Wiec zarobek nie ma w tym przepadku nic wspolnego ze zdrowym rozsadkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj, John Carmack nie kupilby sobie LCD 21" bo go na to stac.

Nie kupuje rowniez wody bonaqua tylko ustronianke, a na obie mnie stac. Wiec zarobek nie ma w tym przepadku nic wspolnego ze zdrowym rozsadkiem.

więc twierdzisz, że monitory 21" są dla idiotów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21" to typowa profesjonalna przekatna monitora do grafiki. Wiec jezeli do grafiki to wiadomo, ze nikt o zdrowych zmyslach nie kupi LCD.

Pewnie znalazły by się biura projektowe, firmy od grafiki, wytwornie filmowe z takimi panelami... Ale na razie faktycznie LCD brakuje trochę do CRT pod względem wierności oddawania kolorów.

 

Po drugie jak mozna kupic monitor w cenie dobrego kompa (razem z monitorem CRT) albo jak kto woli w cenie malucha i to tylko dlatego, ze akurat ma ochote na rozdz. 1600x1200 ???

Jak kogoś stać, to niech sobie kupuje co chce. Mi to nie przeszkadza. Ale jedno wiem na pewno, teraz mam CRT 15", musiałem go już rozkręcać i regulować focus i w ogóle jest dobity maksymalnie ;] Więc szykuję się z kupnem panelu 17" i nie ważne że kosztuje tyle co maluch, jest mi potrzebny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie najważniejsze sie jest co innego... siędzę przed monitorem od 12 lat po kilka (czasem kilkanaście) godzin na dobę, większość moich kolegów z branży nosi już okulary !! mam LCD od 3 lat i dziś jak usiadę przed CRT to boli mnie głowa po kilku godzinach, a z LCD czytasz jak z kartki papieru i nie widzisz święcącego punktu przed sobą jak próbujesz zasnąć, a co do kolorów to się nie zgodzę, dzisiejsza technologia LCD dogoniła już pod tym wzglęcem CRT, byłem ze swoim porównać go z 19" CRT z wyższej półki, kolega chciał mi dopłacić żebym mu tylko go zostawił :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie najważniejsze sie jest co innego... siędzę przed monitorem od 12 lat po kilka (czasem kilkanaście) godzin na dobę, większość moich kolegów z branży nosi już okulary !! mam LCD od 3 lat i dziś jak usiadę przed CRT to boli mnie głowa po kilku godzinach, a z LCD czytasz jak z kartki papieru

Zgadza się, to dla mnie jest najważniejsze w wyborze LCD, moja praca polega na siedzeniu przed komputerem. Wiem jaka jest różnica, ponieważ mam też laptopa i po kilku / kilkunastu godzinach siedzenia przed matrycą TFT mi oczy nie wypływają.

 

a co do kolorów to się nie zgodzę, dzisiejsza technologia LCD dogoniła już pod tym wzglęcem CRT, byłem ze swoim porównać go z 19" CRT z wyższej półki, kolega chciał mi dopłacić żebym mu tylko go zostawił  :D

Na drogich panelach sie nie znam, ale pewnie masz rację. I pewnie te panele z wyższej półki są kupowane do zastosowań profesjonalnych. I nie są to wcale pieniądze wyrzucone w błoto, ponieważ jak firma ma np. 200 maszyn, to wystarczy policzyć ile na prądzie zaoszczędzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze gdzie temat LCDvsCRT pojawia sie nieprawdziwy mit bolacych oczu.

Rozumiem monitory sprzed lat, bez filtrow, itp. ale bez przesady.

Mam CRT od 10 lat, w pracy siedze 9h dziennie + reszta dnia w domu rowniez przed CRT. W sumie okolo 15-16h dziennie przed CRT siedze i jakos mnie oczy nie bola.

Carlos, nie twierdze ze LCD jest dla idiotow.

Ale jak sam powiedziales, ze zmieniasz LCD 19" na LCD 20" TYLKO dla 1600x1200 (bo sie napaliles) to nazwalbym to nie tyle lekkomyslnoscia co snobizmem (to Twoje chwalenie sie zarobkami mnie w tym utwierdza).

 

Ogolnie jestem przeciwnikiem LCD. Glupia propaganda przeciw CRT. Niczym oprocz wagi i zajmowanego miejsca nie moga zaimponowac. Reszta wsio na minus w porownaniu z CRT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

racja, czysty snobizm... ale obrabiam grafikę (dla przyjemności) i te "parę" pixeli więcej na ekranie zrobi mi napradę megaróżnicę (+46% powierzchni ekranu 8O )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze gdzie temat LCDvsCRT pojawia sie nieprawdziwy mit bolacych oczu.

Rozumiem monitory sprzed lat, bez filtrow, itp. ale bez przesady.

Mam CRT od 10 lat, w pracy siedze 9h dziennie + reszta dnia w domu rowniez przed CRT. W sumie okolo 15-16h dziennie przed CRT siedze i jakos mnie oczy nie bola.

To tylko się cieszyć, że Cie oczy nie bolą. Ale jak byś chciał wiedzieć, to to jest sprawa indywidualna, każdy narząd wzroku ma inny. Niektórzy nawet nie zauważają migotania przy 60Hz! Ja mam właśnie monitor sprzed lat i dlatego go wymieniam na LCD.

 

Carlos, nie twierdze ze LCD jest dla idiotow.

Ale jak sam powiedziales, ze zmieniasz LCD 19" na LCD 20" TYLKO dla 1600x1200 (bo sie napaliles) to nazwalbym to nie tyle lekkomyslnoscia co snobizmem (to Twoje chwalenie sie zarobkami mnie w tym utwierdza).

Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma. Nie wciskaj mi tyko kitu, że jak byś wygrał w totka, to byś nie zamienił swojego CRT na LCD, bo i tak Ci nie uwierzę.

 

Ogolnie jestem przeciwnikiem LCD. Glupia propaganda przeciw CRT. Niczym oprocz wagi i zajmowanego miejsca nie moga zaimponowac. Reszta wsio na minus w porownaniu z CRT.

j.w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co myślicie o tych monitorkach: Iiyama E431 i Acer 1731 ??

 

który jest lepszy, bo w ostatecznej selakcji zostały mi te dwa i nie wiem na który się w końcu zdecydować? a moze powinienem <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> pod uwage jeszcze jakiś inne model ? czekam na rade ludzi zorientowanych w temacie :)

 

 

z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko miedzy 19" a 20" jest okolo 10% roznicy w powierzchni ekranu.

Nie wiem kto Ci to policzyl bo chyba nie Ty.

to sobie policz: (1600x1200)/(1280x1024)=1.46

 

czyli na 20" będę miał o 46% więcej pixeli roboczych, a to wbrew pozorom BARDZO dużo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...