Skocz do zawartości
sebasw

LCD - temat powraca, jakie na dzien dzisiejszy kupowac ?

Rekomendowane odpowiedzi

spoko, wybieram sie zatem na polowanie na LCD :) tylko, ze ciezko w sklepach znalezc duzy wybor :(

akurat pod katem filmow sklepy MM sa dobre bo tam na monitorach tylko filmy leca :P

i nie daj sobie wmowic ze na xVA/IPS tez jest male smuzenie jak na TN+ bo nie jest (jest zdecydowanie bardziej zauwazalne) :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przewaznie opgladam z pozycji lezacej, na lozku, ok. 7 metrow od monitora, ok. 50 cm nizej od monitora. Czyli kiepsko ?

no nic, pojade do Katowic do MediaMarktu, tam jest duzo paneli i bede testowal :)

a co za problem niektore LCD TN+Film maja regulacje pare stopni do dolu :)

a ja podkladam paczke chusteczek jednorazowych pod wtyczke kabla DVI i jest perfekt wtedy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na szczescie nie mam problemow z ogladaniem filmow na LCD. Ogladam glownie lezac na lozku w odleglosci ok 6 metrow od panelu. Mam jednak dosc szerokie katy widzenia (170/170) wiec nawet bedac w pozycji duzo nizszej niz ekran, widac wszystko doskonale. Ponadto mam regulacje w pionie i w poziomie (w dol takze).

 

Tilt Range -5 degrees to +20 degrees

Swivel Range ± 45 degrees horizontal swivel

Height Adjustable Yes (4.3 in/110 mm adjustment range)

Pivot Rotation Yes, 90 degrees

 

Viewable Image Area (diagonal) 19 in (48.25 cm) maximum viewable

Screen Opening (WxH) 14.9 x 11.9 in (37.8 x 30.3 cm)

Viewing Angle (typical) 170 degrees horizontal/170 degrees vertical (10:1 minimum contrast ratio)

Brightness (typical) Up to 250 nits (cd/m2)

Contrast Ratio (typical) Up to 500:1 (typical)

Response Rate (typical) <20 ms (typical rise + fall)

Pixel Pitch 0.294 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na szczescie nie mam problemow z ogladaniem filmow na LCD. Ogladam glownie lezac na lozku w odleglosci ok 6 metrow od panelu. Mam jednak dosc szerokie katy widzenia (170/170) wiec nawet bedac w pozycji duzo nizszej niz ekran, widac wszystko doskonale. Ponadto mam regulacje w pionie i w poziomie (w dol takze).

 

Tilt Range -5 degrees to +20 degrees 

Swivel Range ± 45 degrees horizontal swivel 

Height Adjustable Yes (4.3 in/110 mm adjustment range) 

Pivot Rotation Yes, 90 degrees 

 

Viewable Image Area (diagonal) 19 in (48.25 cm) maximum viewable 

Screen Opening (WxH) 14.9 x 11.9 in (37.8 x 30.3 cm) 

Viewing Angle (typical) 170 degrees horizontal/170 degrees vertical (10:1 minimum contrast ratio) 

Brightness (typical) Up to 250 nits (cd/m2) 

Contrast Ratio (typical) Up to 500:1 (typical) 

Response Rate (typical) <20 ms (typical rise + fall) 

Pixel Pitch 0.294 mm

i powiedz gdzie kupowales ten panel bo ja tez jestem z Tychow :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe :) dzieki ! tak bede robil. 

W sumie to ciekawa sytuacja.... kupujesz panel za 2500 tys. zl i nie ma on regulacji w poziomie ? niesamowite....

ja za swoj dalem 2130 zl takze mu wybaczam :)

za to ma inne plusy, ktore przeslonily mi minusy :)

no, ale fakt skopali to Koreanczycy, ale to inna qltra - oni leza na macie, wiec jak postawia na niej monitor to maja w sam raz ;) miseczka ryzu do tego i jazda: seans filmowy, pozniej karaoke ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

turzol: no to pochwal sie co to za panel masz i jak gry FPP na nim chodza ?

 

jestem z Oswiecimia, moze kiedys zaprosilbys mnie na prezentacje ? :)) chetnie bym podjechal.

sebasw, maziboss :arrow: nie ma problemu, zapraszam :wink:

 

Panel HP L1925 19'' :arrow: http://www.2it.pl/towar.asp?id=22850. (dalem "troszke" mniej za niego :twisted: )

Smuzenie minimalne (20ms rise+fall wg producenta) i pelen komfort uzytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 cali huh niezle :) jak dla mnie za wielka bestyja :)

jak tam z podswietleniem ekranu? :)

Nie jest zle, chociaz w prawym gornym rogu barwa jest nieco odmienna od pozostalej czesci ekranu - ale absolutnie nie przeszkadza mi to w pracy.

Po za tym, bardzo fajna jest funkcja, ktora umozliwia podlaczenie 2-ego PC-ta pod monitor - mozna wtedy przelaczac zrodlo wejsciowe pomiedzy 2 k.graficznymi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie !

 

znow rozstrzasam temat, bo technika idzie naprzod :)

 

JAKA 17-STKE LCD KUPIC ?

 

wielkosc 17 cali

 

cel: gry (glownie fpp), FILMY, biuro, internet itp.

 

cena : jak najlepsza, ale w sumie chyba warto sie bardziej wykosztowac i kupic lepszy.

 

Co polecacie Panowie i Panie i dlaczego ?

Polecam obojetnie jakiej firmy byle byl o czasie dostepu <5ms, bez znieksztalcen kolorow gdy sie patrzy pod innym katem niz 90` w cenie do 1500 pln.

Czyli za 3-4 lata sobie kupisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie kupic to ustrojstwo:

Hercules ProphetView 920 Pro DVI

 

w PL oczywiscie ?

Cytat z www.in4.pl:

"Prosto z Francji przyjechał do nas najnowszy 17" monitor LCD Herculesa, model ProphetView 920 Pro DVI. Niestety ale w naszym kraju nie jest on dostępny, a dystrybutorzy Herculesa w Polsce albo nie planują go sprowadzać albo w ogóle nie raczą odpowiedzieć na zadawane pytania."

Tez bym go chcial...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) tak, czytalem ten artytkul.... mialem nadzieje, ze juz mozna.

Wyslalem maile do kilku firm. Zobaczymy

ciekawe jaka cena....

Ten monitorek jest boski :P Jak dostaniesz jakas odpowiedz moglbys sie ze mna ja podzielic ? Najwyzej zamowimy 2 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko ! :) nie ma sprawy. Narazie pertraktuje z in4.pl :) moze odstapia ten co mieli do testow, a moze zalatwia z Francji ;))

 

szukam, szukam.

 

ps. spojrz jeszcze na test tego LCD na tomshardware.... nie jest juz taki rozowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko ! :) nie ma sprawy. Narazie pertraktuje z in4.pl :) moze odstapia ten co mieli do testow, a moze zalatwia z Francji ;))

 

szukam, szukam.

 

ps. spojrz jeszcze na test tego LCD na tomshardware.... nie jest juz taki rozowy.

A ja caly czas zastanawiam sie nad tym modelem Viewsonic 171b :roll: Wydaje mi sie ze to lepszy model od Herculesa i od Iiyamy 431.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe :)) spoczko, juz patrze.

Jednak wiesz co..... w takim razie komu wierzyc ? w jednym serwisie mowia, ze dobry, ten - na drugim, ze beznadizejny i na odwrot.  

Moze rzut moneta ? :)

 

i jeszcze to:http://www.mva.pl/printer.php?id_kategorii...119&news_id=119

czytalem :wink: Jedynym wyjsciem jest porownanie tych dwoch modeli na zywca :P Tylko gdzie ja je znajde... :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety to tak jest z testami w internecie niektórymi. To tak jak w czasopismach motoryzacyjnych potrafią zjechać jakiegoś Mercedesa mimo że każdemu kto taki mógłby mieć by szczęka opadła z wrażenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=182

ten ?

 

nie wydaje mi sie, zeby mogl sie rownac z iiyama 431-s, czy z herculesem ProphetView 920 Pro DVI

 

mysle, ze viewsonic jest duzo gorszy.

to zle Ci sie wydaje :P

nie wrzucaj Iiyamy do jednego worka z Herculesem, bo sa na roznych matrycach - ten pierwszy to panel AUO a ten drugi HyDis :]

Do jednego worka mozesz wrzucic Iiyame PLE431 i Viewsonica VP171b - sa na tej samej matrycy AUO 16ms. Poza tym jesli chodzi o ergonomie i regulacje to Iiyamka zostaje w tyle o lata swietlne za Viewsonic'iem :]

Ogolnie to na Iiyamce smuzenia nie widzialem na CMR2 i UT tylko kolory troche za jaskrawe byly (mangowate) no i interpolacja do [gluteus maximus] :/

 

Herculesa w Polsce nie kupisz a watpie aby dystrybutor Ci sprowadzil (Veracomp) bo naczelnem z in4.pl nie chcial z tego co wiem :)

 

Szukasz tej samej matrycy co ma Hercules, ale w innym opakowaniu to kup Hyundaia - Hercules jest bardziej obły a Hyundai bardziej slim vide Samsung :]

 

http://hyundaiq.pl/pro_l70s.asp.htm

 

Znacznie tanszy (ok.2 tauzenow), a wyposazenie full. Poza tym Hercules chyba wycofal sie z produkcji monitorow juz jak i kart graficznych :/

 

Co do testow na MVA to wole nie czytac testow, bo zawalu dostaje - doczepili by sie pewnie do Ferrari Maranello, ze skora na lewarku nie jest z nietoperza wielkouchego tylko nocka ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sadzicie i monitorze 17" Samsung SM-171P silver?

 

Dołączona grafika

 

CECHY PRODUKTU:

 

przekątna 17 cali

rozdzielczość nominalna 1280 x 1024 piksele

kontrast 500:1

jasność 250 cd/m²

maks. częst. odchylania poziomego 81 kHz

maks. częst. odchylania pionowego 85 Hz

wielkość plamki 0,264 mm

czas reakcji plamki 25 ms

kąt widzenia pion 170 °

kąt widzenia poziom 170 °

ilość wyświetlanych kolorów 16,7 mln

analogowe złącze D-Sub 15-pin tak

cyfrowe złącze DVI tak (DVI-D)

głośniki nie

mikrofon nie

ekran obrotowy [pivot] tak

szerokość 505 mm

wysokość 521 mm

głębokość 259 mm

kolor obudowy srebrny

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=3736

 

Cena: ok 2300zl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

25ms nie oznacza ze monitor smuzy to realna wartosc dobry monitor w calym zakresie kolorow powinien miec max 25ms :)

W opisie monitorow na matrycy HyDis Hyundai czasem stosowal time response =25ms max lub 20ms typ. :) Przynajmniej sa uczciwi bo te 12ms i 16ms to niemozliwe w calym zakresie :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

25ms nie oznacza ze monitor smuzy to realna wartosc dobry monitor w calym zakresie kolorow powinien miec max 25ms :)

W opisie monitorow na matrycy HyDis Hyundai czasem stosowal time response =25ms max lub 20ms typ. :) Przynajmniej sa uczciwi bo te 12ms i 16ms to niemozliwe w calym zakresie :]

Wiem o tym ;) Ale i tak zostane przy swoim ze wymieniony przezmnie model jest lepszy od tego samsunga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...