Skocz do zawartości
sebasw

LCD - temat powraca, jakie na dzien dzisiejszy kupowac ?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też przymierzam się do zakupu za jakieś 3 miesiące i wyselekcjonowałem sobie :

Sony HX73

IIYAMA ProLite E431

NEC 1760NX

ACER 1731

EIZO L550

Z tego Eizo najmniej mi sie podoba z wyglądu.Jak myślicie który najlepszy? Widizałem w praniu Sony i jest super ale może ktoś miał kontakt z innymi monitorkami i się wypowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega poprosił mnie o radę, a ja zwracam się z tym pytaniem na forum. Ma on max. 450 euro (~ 2100zł) i chce za to kupić jakiegoś LCD. Raczej nie gra, czasami obejrzy film. Główne cele to coś napisać, zrobić prezentacje, troszke obróbki zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega poprosił mnie o radę, a ja zwracam się z tym pytaniem na forum. Ma on max. 450 euro (~ 2100zł) i chce za to kupić jakiegoś LCD. Raczej nie gra, czasami obejrzy film. Główne cele to coś napisać, zrobić prezentacje, troszke obróbki zdjęć.

cos na matrycy IPS (np od Hitachi) - a to dlatego ze masz pelna 24 bitowa palete barw (16.7 mln "kolorow"), ewentualnie cos na MVA Premium od Fujitsu (powod jak wyzej) bo na PVA od Samsunga z tego co wiem tylko 16.2 mln "kolorow" czyli niepelna 24 bitowa paleta :?

jak nie gra to o czyms na matrycy TN+ moze smialo zapomniec :P

 

Zdecydowanie Sony HX73,tylko jest drogi.Ale warto zainwestować.Widziałem ten panel w akcji.Po prostu lux.

a porownywales podswietlanie tego monitora np z Iiyama E430/431 jak nie to polecam i sie zdziwisz jak fatalnie moze byc podswietlony monitor na matrycy TN+ za 3k zen :P

za to elektornike ma dosyc dobra - zwlaszcza funkcja wyostrzania czcionki w nizszych rozdzileczosciach dziala rewelacyjnie

 

ACER 1731

http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=177

 

podobno super do gier/filmow

taaa zwlaszcza do filmow :P biorac pod uwage ze to matryca TN+ i na dodatek na prawde slabiutkie katy patrzenia - to film moze sobie ogladac 1 osoba siedzaca idealnie na wprost monitora :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co mam w podpisie

 

only

spełniło moje wymagania w 100%

tez sie wahałem

nie kupowałbym bez dvi

w grach smużenia nie ma

gram od 20 lat w gry wiem co pisze

jak ktos napisze ze wystepuje smuzenie w grach na tym monitorze no to ja juz nie mam pytan....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co mam w podpisie

 

only

spełniło moje wymagania w 100%

tez sie wahałem

nie kupowałbym bez dvi

w grach smużenia nie ma

gram od 20 lat w gry wiem co pisze

jak ktos napisze ze wystepuje smuzenie w grach na tym monitorze no to ja juz nie mam pytan....

Kurde, ale w testach to niezabardzo wypada ten monitorek ... Chodzi mi o jakosc obrazu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja Ci coś napiszę apropo testów - mam w domu to co w opisie i Neovo F-415 (15 cali). I na benchmark.pl w teście poza czasem reakcji Iiyama ma na wszystko chyba 6/10 pkt a Neovo 5/10. I moim zdaniem jeśli ten Neovo ma 5 w tej skali to Iiyama może mieć spokojnie 9 (ograomna różnica w obrazie). Trochę namotałem ale dążę do tego że to nie test karty graficznej gdzie pooglądamy tabelkę z wydajnością i koniec. Trzeba iśc do sklepu i zobaczyć po prostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe,widział ktoś artykuł w najnowszym setnym CD-Action odnośnie paneli LCD.Masakra.Ogólnie zjechali ostaro wszystkie LCD ale zapomnieli o najważniejszym że LCD-ki nie wydzielają promieniowania elektromagnetycznego :).Ciekawe nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja Ci coś napiszę apropo testów - mam w domu to co w opisie i Neovo F-415 (15 cali). I na benchmark.pl w teście poza czasem reakcji Iiyama ma na wszystko chyba 6/10 pkt a Neovo 5/10. I moim zdaniem jeśli ten Neovo ma 5 w tej skali to Iiyama może mieć spokojnie 9 (ograomna różnica w obrazie). Trochę namotałem ale dążę do tego że to nie test karty graficznej gdzie pooglądamy tabelkę z wydajnością i koniec. Trzeba iśc do sklepu i zobaczyć po prostu.

Racja trzeba isc zobaczyc, tylko w ktorym sklepie bedziesz mial taki duzy wybor monitorow ? U nas w Tychach znajdziesz w sklepach same shity takie jak lg etc.. :roll: Jezeli chcesz konkretny model to sprowadza go ale trza zaliczke dac :evil: Ja tylko czekam na koniec maturki i wyniki z polibudy jezeli sie dostalem monitor bedzie stal u mnie za 2 tygodnie, jezeli nie to bedzie stal w lipcu... Oby sie sprawdzila ta pierwsza opcja bo juz nie moge sie doczekac...

I dalej sie zastanawiam pomiedzy Viewsoniciem 171b a Iiyama ktora polecacie :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe,widział ktoś artykuł w najnowszym setnym CD-Action odnośnie paneli LCD.Masakra.Ogólnie zjechali ostaro wszystkie LCD ale zapomnieli o najważniejszym że LCD-ki nie wydzielają promieniowania elektromagnetycznego :).Ciekawe nie :)

Tak - gościu po prostu tak zjechał LCDki że szok, szczegół że ja na przykład zamieniłem z CRT EIZO na Trinitronie na to co w opisie i nie żałuję. Tamten artykuł w CDA był tak beznadziejny że szkoda nawet słów. Ciekawe czy autor widział chociaż na oczy jakiś monitor LCD dłużej niż przez minutę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega poprosił mnie o radę, a ja zwracam się z tym pytaniem na forum. Ma on max. 450 euro (~ 2100zł) i chce za to kupić jakiegoś LCD. Raczej nie gra, czasami obejrzy film. Główne cele to coś napisać, zrobić prezentacje, troszke obróbki zdjęć.

Do takiego zastosowania jak obróbka zdjęć to cokolwiek na matrycy TN odpada, uboga paleta barw a te co są wyświetlane często są zafałszowane. Tylko VA ewentutalnie ISP odddala dobre barwy i to nie wszystkie modele. Problem w tym ze w cenie 2100 cieżko będzie coś kupić. Poczytaj recenzje na www.mva.pl albo www.benchmark.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BENEK: to jaki polecisz, LCD 17" doi gier i filmow ?

problem w tym ze 1 z 2 nie idzie w parze :?

 

do gier - jakis 17" na matrycy TN+ z dobra elektornika - ja lyknalem Iiyame Pro Lite E431S-B; smuzenie zauwazalne tylko gdy puscisz obraz z szybkiej gry rownoczesnie na tego LCD i na CRT stojacego obok; czasem tylko troszke rwie ale to nie przeszkadza za bardzo

 

do filmow - jak masz zamiar ogladac film w innej pozycji niz siedzac na wprost monitora to zapomnij o jakimkolwiek monitorku na matrycy TN+ (juz przy niewielkim kacie patrzenia z boku obraz w ciemnych scenach ma odcien żółto-sraczkowaty a nie czarny/szary, a patrzac z pozycji nizej niz ekran to w gornej czesci nie widac detali tylko ciemne tlo i poruszajace sie kontury), IMO najlepszym rozwiazaniem do filmow bylby 19" na IPS lub MVA/PVA;

ja osobiscie preferuje i tak ogladanie filmow na TV wiec te mankamenty mojej Iiyamy przekszadzaja mi tylko jak w nocy cos ogladam na TV (z karty w kompie) na lezaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benek, a czy ta Iiyama jest lepsza od Belinei 101751 ? Jak narazie to ja tez bym wybral ta Iiyame... (chociaz kontrat moglby byc 500:1) Musze poczekac tylko na wyniki z polibudy slaskiej :P

P.S.

Filmy zawsze ogladam sam i na wprost monitorka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benek, a czy ta Iiyama jest lepsza od Belinei 101751 ? Jak narazie to ja tez bym wybral ta Iiyame... (chociaz kontrat moglby byc 500:1) ...

ad 1 - zalezy pod jakim wzgledem - w grach typu Q3 zdecydowanie, podobnie przy przewijaniu stron, za to w filmach juz nie jest tak rozowo :?

ad 2 - i co Tobie po takim kontrascie :P ja na swoim mam ustawione: jasnosc na 5% a kontrast na 30% i tak jest OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kabelka - jak ja w skelpie gdzie kupowal moja iiyame ponarzekalem, ze place tyle a w pudle nawet kabla nie ma, to mi kabel dorzucili za friko jako bonus. Moze wiec sprobuj sie w tym kierunku potargowac, o ile to mozliwe.

 

Co do zmniejszania rozdzielczosci - w Star Wars KotOR roznica miedzy 1280*1024 a 1024*768 byla zauwazalna, oczywiscie na korzysci rozdzielczosci nominalnej moniotra. Ale np. Far Cry, ktorego moja karta plynnie nie wyciaga w 1280 (przy wysokich ustawieniach przynajmniej), przy 1024 wyglada przyzwoicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BENEK: wlasnie rzadko sam ogladam, glownie z moja kobieta, dlatego wazny jest dla mnie dobry panel pod tym katem, a do tego lubie gry FPP, wyscigi itp.

pracuje tez z tekstem, word, excel, SPSS etc. no i siec.

 

Czy naprawde nie zjade dobrego 17 calowego panelu LCD pod to ?

czy zmuszony jestm kupic 19stke CRT, wielkie pudlo na moim biurku, znow.... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... A jak jest ze zmniejszaniem rozdzielczosci w grach ?  Czy obraz ulega bardzo duzym znieksztalceniom ?

zalezy od gry - jak braciak zapuscil jakiegos Champinship Managera (800x600) to obraz tragiczny :P, za to w Q3 przy 1024x768 jest OK (moze przez to ze slabe tekstury i nie widac tylu detali) najnowszych UT nie odpalalem z powodu braku czasu :?, moze dzis w nocy odpale CMR1 (albo GPL) to wtedy powiem jak w 800x600 to wygladalo :P

 

BENEK: wlasnie rzadko sam ogladam, glownie z moja kobieta, dlatego wazny jest dla mnie dobry panel pod tym katem, ...

Czy naprawde nie zjade dobrego 17 calowego panelu LCD pod to ?

...

nie twierdze ze nie znajdziesz - tylko musisz sobie zdawac sprawe z ograniczen na jakie sie skazujesz wybierajac dany typ matrycy; 17" LCD do filmow tez jest OK (tyle ze ja wole 19") :P

co do filmow na TN+ to jak wyzej o ile Twoja Kobieta nie oglada fimow na lezaco (oczy nizej srodka ekranu) to raczej nie bedzie problemow w razie co mozna panel postawic na podlodze (albo gdzies nizej niz na biurku) :P a te żółte nalecialosci przy patrzeniu z boku nie przeszkadzaja az tak bardzo ale ten efekt uboczny widac :?

musisz sie wybrac do sklepu gdzie bedziesz mogl zobaczyc w akcji kilka monitorkow i wtedy zobaczysz czy TN+ nie stanowi problemu w filmach, bo do gier FPP itp nie ma lepszego typu matrycy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przewaznie opgladam z pozycji lezacej, na lozku, ok. 7 metrow od monitora, ok. 50 cm nizej od monitora. Czyli kiepsko ?

no nic, pojade do Katowic do MediaMarktu, tam jest duzo paneli i bede testowal :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przewaznie opgladam z pozycji lezacej, na lozku, ok. 7 metrow od monitora, ok. 50 cm nizej od monitora. Czyli kiepsko ?

...

przy takiej odleglosci 8O to jedynie bedziesz mial troszke ciemniejszy obraz niz siedzac na wprost (gornej krawedzi) w odleglosci 50cm - przed chwila sprawdzalem - odpaliem film i polozylem sie na podlodze :P w odleglosci okolo 4m, monitor (Iiyama E431S-B na TN+) stoi na wys. 75cm nad ziemia

moze to skutkowac gubieniem niektorych detali przy ciemnych scenach nic wiecej :)

 

wiesz bo niektorzy ogladaja z blizszej odleglosci (np 1.5 m) i wtedy nie jest tak dobrze

 

tylko male pytanko - czy Ty cos widzisz przy tej odleglosci, np jak film na DVD nie ma lektora tylko napisy :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli super ???

reasumujac jak odleglosc jest powiedzmy wieksza niz 2 metry, to katy juz nie maja znaczenia ?

 

a jesli bede min. nizej od monitora to wszystko bedzie oki, tak ?

ale sluchaj, gdy leze pozniej monitora to nie mozna go troche przestawic by byl pod katem w dol, zeby byl mniejszy kat, czy to cos poprawi ?

 

pewnie, ze widze :) mam dobre okulary ;)

uzywam 19 crt teraz i spok widac, ale zmierzyklem teraz odleglosc metoda krokow ;) i troche przesadzilem, mam 5 metrow.

 

Czyli co ? dajesz rekomendacje ? :) na te iiyame ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli super ??? 

reasumujac jak odleglosc jest powiedzmy wieksza niz 2 metry, to katy juz nie maja znaczenia ? ...

tak super to nie jest :(

IMO 2 metry to troche malo i niestety maja znaczenie te katy bo jak pisalem obraz jest ciemnijeszy jak patrzysz z tej odleglosci z dolu niz jak na wprost :?

 

a jesli bede min. nizej od monitora to wszystko bedzie oki, tak ?

nie do konca - IMO przy matrycach TN+ kat patrzenia z dolu powinno sie moerzyc od gornej krawedzi a nie od srodka ekranu - wtedy to co podaja producenci byloby blizsze prawdy, ale i tak przy tej matrycy kat w pionie nie dzieli sie 50/50 - np przy 120* to bedzie raczej 40*/dol i 80*/gora a nie 60*/60* :(

 

ale sluchaj, gdy leze pozniej monitora to nie mozna go troche przestawic by byl pod katem w dol, zeby byl mniejszy kat, czy to cos poprawi ?

...

Czyli co ? dajesz rekomendacje ? :) na te iiyame ? :)

akurat model E431 mozna pochylic troche do dolu - o jakies 5-7* wiec tez juz cos, jak pisalem musisz sam naocznie stwierdzic czy akceptujesz taki mankament o ktorym pisalem wczesniej czy nie bo takie teoretyczne gadki nie sa w stanie oddac rzeczywistosci :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...