Skocz do zawartości
sir Afeen

KIT CAR

Rekomendowane odpowiedzi

Ferrari red jest chyba generalnie kolorem zastrzezonym, Dozeer, wiesz jak to jest?

no ja wiem ze jest zastrzeżone... powiedziala mi to osoba z firmy ktora robi repliki ferrari... tylko mnie zastanawia kiedy to "zastrzezenie" ma miejsce - jak mnie policja zlapie? czy jak? beda sie pytac: "a ma pan zezwolenie na ten kolor" ?: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ferrari red jest chyba generalnie kolorem zastrzezonym, Dozeer, wiesz jak to jest?

no ja wiem ze jest zastrzeżone... powiedziala mi to osoba z firmy ktora robi repliki ferrari... tylko mnie zastanawia kiedy to "zastrzezenie" ma miejsce - jak mnie policja zlapie? czy jak? beda sie pytac: "a ma pan zezwolenie na ten kolor" ?: )

Nie no napewno zastrzezone prawnie czyli opatentowane. Pewnie z dodatkowymi warunkami jakimis bo mi to wyglada na dosc ciezka sprawe do opatentowania. A patent to tylko tak ze jak inna firma zrobi auto w tym kolorze i Ferrari to wyczai to moze ich oskarzyc o zlamanie praw patentowych. Inaczej napewno nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D Sam się proszę o etykietkę malkontenta ale: postawiłem ten topic i napisalem do tvn turbo dlatego, że zaimponował mi rozmach tego projeku. Podstawową cechą odrózniajacą ten projekt od większości jest to, że nie jest repliką jak np cobra, lotus 7, gt40 (który jest przepiękny imo) czy diablo. Co prawda można sie doszukać inspiracji projektana, który chyba fascynował się włoskimi i japońskimi samochodami sportowymi, ale nie zmienia to faktu, że autko jest raczej unikalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myslicie nad zrobieniem czegos takiego w polsce??

"Kit-cat Tweak.pl" :lol: :lol: :lol:

Trzeba by juz sie szarpnac na cos fajniejszego moze nie z taka stylizacja ale na pewno wykonanego z aluminium a nadwozie z kompozytow.

Nawet przy silniczku 2.0l calosc by smigala az milo. ;)

 

Wiem, wiem, w polskich realiach jest to bardzo trudne ale zawsze mozna cos sprobowac. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam silnik od starej kosiarki 'dwu-suwa' siakis 1HP i czesto sie krztusi ... :)

 

wymieniony juz na nowy 8HP

 

ale Feluke przyznaj ze to jakis poczatek bo najpierw buduje sie miniaturki prototypy - trzeba sprawdzic jak sie zachowuje i ewentualnie nie popelnic gafy w budowie zasadniczej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lubie korporacji Opel ale za kazdym razem gdy widze Signum patrze na niego do czasu az zniknie za zakretem.

Dołączona grafika

 

Mam jakiegos pier.dolca na punkcie Signum...  komus sie tez podoba ?

bo chyba taki kit car to normalka :)

Phantom Kit Car (Honda V6 engined)

ja jestem fanem opla - moim ulubionym jest omega kombi z najwiekszym silniczkiem fabrycznym 3.0 albo omega carltoon (z silnikiem od lotusa)

tylko omegi juz nie robia a za to zaczeli robic signum no i signum jest tez super:PP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tych replik przydaly by sie tez porzadne silniki, zeby nie pakowac do diablo silnika od Sierry albo golfa po dzwonie :)))

dobrze, ze nikt nie wpadł na pomysł stworzenia repliki 911 na bazie kaszlaka, w końcu silnik tez z tyłu... yyyy tylko nie mówcie mi, że ktoś takie w Polsce produkuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie lubie replik. Mam takie marzenie aby w przyszłości(za 10-20lat) kupiś orginalne ferrari 355 spider albo gts f1. Teraz można takie kupić za +-55000EURO. Wczoraj mój ojciec widział takiego przy al. jerozolimskich, a ja jak byłem we włoszech to też kilka takich spotkałem. Super auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tych replik przydaly by sie tez porzadne silniki, zeby nie pakowac do diablo silnika od Sierry albo golfa po dzwonie :)))

No jak wsadzisz Cosworta silnik to nie powiesz mi ze autko niema kopa.

Ale jak budowac replike to fakt ze z pozadnym silniczkiem. Np. Corbre z innym silnikiem niz V8 to sobie jakos niemoge wyobrazic. Jakies pierdzenie zamiast "bulgotania" V8. ;)

Jak by tak policzyc to w 20tys. by sie czlowiek wyrobil z cobra na podzespolach sciery bo mozna taka w super stanie za 200-300euro kupic.

 

MacieX najpierw to sie siada do kompa i zaczyna projektowac a potem po znajomosci idze na politechnike zeby wszystko wyliczyli i co gdzie trzeba wsadzic, pospawac zeby sie nie rozlecialo. ;)

Potem jest prototyp. Jezeli jezdzi dobrze to rozpoczyna sie produkcje. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do OPLA to jest to chyba najgorsza z niemieckich marek, chociaż nowa Astra (szczególnie od Steinmetza) jest ładna. A SIGNUM jest 4 miejscowe :), i ma jakto Clarkson powiedział "schowek na selera, a nawet rolls takiego nie ma" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby co to w przeliczeniu na złocisze mozna sprowadzic ze stanow (mowie tu o samych czesciach do ktorych trzeba dodac wszelkie koszty 'podrozy') oryginaly do Forda Mustanga tej ' hajendowej 'wersji ... UWAGA za ~+-30000PLN . A Mustang jaki jet kazdy widzi i kazdy chlopak o nim marzy ... no chyba ze nie jest chlopak :) .

 

Teraz mam wkrete na Signuma i tak :)

 

Feluke, nie ma co - robimy auto ... mam znajomego na Politechnice na SiM-ie i wszystko nam pospawa i dobierze odpowiednie rurki :) :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielu z Was zastanawia się nad wyorem silnika do kit cara. Najpopularnieszymi jednostkami sa silniki Forda, ale tylko te z tylnonapędowych modeli (Sierra, Scorpio, Granada, Capri). Dlatego, że wszystkie kit cary mają napędzaną tylną oś i problemem jest spiąć silnik od przednionapędowego auta (z reguły ułożony poprzecznie) ze skrzynią od auta RWD.

Kompletne "naboje" można kupić od około 500 plnów za Fordowski 2.0 V6, przez 2000-3000 plnów za 2.9 V6 EFi do fabrycznie nowego 2.0T cosworth za 50.000 złotych. Ostatnio miałem przejemność jeździć na fotelu pasażera sierrą 4x4 z motorem coswortha (220KM) i "setki" zbierał się w 6.3s (wskazania z akcelerometru). Zamonotowanie takiego silnika do (lżejszego przecież niż sierra) kit cara może przynieść sporo frajdy, ale tylko temu kto wie co ma pod noga....

Jeśli komuś bardzo zalezy na dźwięku V8, to najłatwiej dostępny jest Roverowski silnik 3.5 V8. Jego masa jest niewiele większa niż Fordowskiego 2.0 V6 (V8 ma blok aluminiowy) więc nie ma problemu z podsterownością. Dla niektórych wadą może być stosunkowo niewielka moc (ok. 150 KM) ale za przyspieszenie i elastyczność odpowiada moment obrotowy, który w przypadku Roverowskiego V8 wynosi 270 Nm przy 2500 obr/min .... Cena? Ok. 3.5-4 tys złociszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do OPLA to jest to chyba najgorsza z niemieckich marek, chociaż nowa Astra (szczególnie od Steinmetza) jest ładna. A SIGNUM jest 4 miejscowe :), i ma jakto Clarkson powiedział "schowek na selera, a nawet rolls takiego nie ma" :)

jezdziles kiedys oplem???? nie no to nie pie....ol glupot

signum jest 4 miejscowe - bo niby po co to jedno miejsce z tylu jeszcze, co ciocie zabierzesz??? 4 osoby maja tam taki luxus i miejsce ze wiesz......

a widziales nowa vectre gts (5d) na dodatek czarna????Dołączona grafika

yyyyy masz cos do tego auta???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do OPLA to jest to chyba najgorsza z niemieckich marek, chociaż nowa Astra (szczególnie od Steinmetza) jest ładna. A SIGNUM jest 4 miejscowe :), i ma jakto Clarkson powiedział "schowek na selera, a nawet rolls takiego nie ma" :)

jezdziles kiedys oplem???? nie no to nie pie....ol glupot

signum jest 4 miejscowe - bo niby po co to jedno miejsce z tylu jeszcze, co ciocie zabierzesz??? 4 osoby maja tam taki luxus i miejsce ze wiesz......

a widziales nowa vectre gts (5d) na dodatek czarna????Dołączona grafika

yyyyy masz cos do tego auta???

Najnowsza vectra to super fura mój wujek taką ma 2.2 TDI full wyposarzenia tylko nie ma automatu skóry śilnik nie jest wzmocnioany i innych takich delux.

Ale mi się podoba tylko wersja hatchback sedan już niebardzo hatchback wygląda bardziej jak limuzyna i ma bardziej sportową sylwetkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pieklo. TDI- grupa VW/Audi

          DTI- Opel

          DCI- Renault

            TDCI/TDDI-Ford.

Dziękuje za uwagę.

Sory pomiliło mi się ot zwykła literówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielu z Was zastanawia się nad wyorem silnika do kit cara. Najpopularnieszymi jednostkami sa silniki Forda, ale tylko te z tylnonapędowych modeli (Sierra, Scorpio, Granada, Capri). Dlatego, że wszystkie kit cary mają napędzaną tylną oś i problemem jest spiąć silnik od przednionapędowego auta (z reguły ułożony poprzecznie) ze skrzynią od auta RWD. 

Kompletne "naboje" można kupić od około 500 plnów za Fordowski 2.0 V6, przez 2000-3000 plnów za 2.9 V6 EFi do fabrycznie nowego 2.0T cosworth za 50.000 złotych. Ostatnio miałem przejemność jeździć na fotelu pasażera sierrą 4x4 z  motorem coswortha (220KM) i "setki" zbierał się w 6.3s (wskazania z akcelerometru). Zamonotowanie takiego silnika do (lżejszego przecież niż sierra) kit cara może przynieść sporo frajdy, ale tylko temu kto wie co ma pod noga....

Jeśli komuś bardzo zalezy na dźwięku V8, to najłatwiej dostępny jest Roverowski silnik 3.5 V8. Jego masa jest niewiele większa niż Fordowskiego 2.0 V6 (V8 ma blok aluminiowy) więc nie ma problemu z podsterownością. Dla niektórych wadą może być stosunkowo niewielka moc (ok. 150 KM) ale za przyspieszenie i elastyczność odpowiada moment obrotowy, który w przypadku Roverowskiego V8 wynosi 270 Nm przy 2500 obr/min .... Cena? Ok. 3.5-4 tys złociszy

Czy ten silnik Coswortha 2.9l niema przypadkiem 200KM??

Wiem ze seria ma 180KM i jak patrzylem na inne silniki to podawali ze ma 200KM ale moge sie mylic. ;)

2.0l V6 to szukaj dlugo i szczesliwie. ;)

Z tego co wiem to pierwsze modele sierry mialy go wsadzane a seryjnie do Granady byl wstawiany.

Co do V8 to slyszalem ten silnik i nie brzmi jak V8 Chewroleta. Fakt ze jest bardzo leciutki ale taka replika nie sluzy do jezdzenia 150km/h tylko do "przetaczania sie" z miejsca na miejsce i dzwiek tego silnika w tym pomaga.

Ze starszym zalujemy teraz ze posluchalismy wujka i nie kupilismy od kolegi Mustanga z 67-68r. Fakt ze blacharka do wymiany i caly uklad hamulcowy ale silnik w idealnym stanie. Gosciu oddal go za 700zl na zlomowisko. :x :cry: :cry:

Warto go bylo ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> dla samego silnika ale ojciec nasluchal sie od wujka ze poco takiego zloma brac ze to nie oplaci sie naprawiac itd. :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze starszym zalujemy teraz ze posluchalismy wujka i nie kupilismy od kolegi Mustanga z 67-68r. Fakt ze blacharka do wymiany i caly uklad hamulcowy ale silnik w idealnym stanie. Gosciu oddal go za 700zl na zlomowisko. :x  :cry:  :cry: 

Warto go bylo ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> dla samego silnika ale ojciec nasluchal sie od wujka ze poco takiego zloma brac ze to nie oplaci sie naprawiac itd. :evil:

CO? 8O SAKRABLE!!! Na którejś za stron o replikach odwiedzanych przezemnie w ostatnich dniach jakiś gosć pytał się o silnik v8 amerykanski. Odpowiedzieli mu i qpił... za 12000zl ze skrzyniom bieguf, co prawda wyremontowany ale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ze starszym zalujemy teraz ze posluchalismy wujka i nie kupilismy od kolegi Mustanga z 67-68r. Fakt ze blacharka do wymiany i caly uklad hamulcowy ale silnik w idealnym stanie. Gosciu oddal go za 700zl na zlomowisko. :x  :cry:  :cry: 

Warto go bylo ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> dla samego silnika ale ojciec nasluchal sie od wujka ze poco takiego zloma brac ze to nie oplaci sie naprawiac itd. :evil:

CO? 8O SAKRABLE!!! Na którejś za stron o replikach odwiedzanych przezemnie w ostatnich dniach jakiś gosć pytał się o silnik v8 amerykanski. Odpowiedzieli mu i qpił... za 12000zl ze skrzyniom bieguf, co prawda wyremontowany ale...

Smutne ale prawdziwe. Chcielismy jechac na zlomowisko zeby go odkupic ale somochod zostal juz wyrejestrowany. :cry: :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...