Skocz do zawartości
DeathMan

Elixir 256MB PC3200

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 256MB 400MHz firmy Elixir. Z jakimi kościami działa bezproblemowo na dualu ? Moja płyta to Gigabyte GA-7N400. A pozatym to na kręcenie Bartona 2500+ na 3200+ wystarczą takie pamiątki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem dokupić drugą kość i puścić je na Dual Channel tylko pytanie jaką kość dokupić żeby się nie gryzły ? A drugie pytanie czy pamiątki Elixira są wystarczające przy OC Bartona 2500+ na 3200+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najczesciej elixiry PC400 cienko chodza w dualu na NF2. w singlu jest spora szansa na prawidlowa prace, czasem potrzeba je ustawic na 166MHz zamiast 200MHz zeby chodzily.

co do sparowania z inna firma raczej nie ma z nimi problemow.

jesli chcesz podkrecac procka na FSB200 to musisz sie liczyc z tym ze moga nie chciec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DethMan idziesz do sklepu i pytasz sie czy jest mozliwosc wymiany kosci jez nie beda chcialy dzialac w dualu

jak powiedza ze nie to pytasz sie czy mozesz przyjechac z calym kompem i na miejscu wybierac co ci pasuje

 

wiem ze w krk sa takie sklepy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wiec tak Mam takie pamiątki 2 x 256 MB Eliksir (kupiłem takie bo na inne po prostu nie miałem kasy )tylko ze mam płyte abita nf7-s i przy fsb 333 chodzą na dual channel i nie ma z nimi zadnych problemów przy fsb 400 chodzą jedynie przy single channel a przy dualu bios przechodzi dochodzi do ładowania windowsa i wszystko stoi :)))

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. A nie lepiej było Wam kupić GoodRam :?: Od userów słyszałem, że nie ma problemów z nimi w dualu. A cena taka sama jak Elixirów :lol:

ale po co mieszac godram z twinmosami

Ale ja mówię o userach tylko i wyłącznie Elixirów, którzy nie posiadają TwinMosów. Mogli sobie darować kupno tego cudownego Elixiru :lol:, lepszym wyborem był np. GoodRam (sam posiadam :D) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

psychodeliczny jak ci sie spisuje goodram ?

Bo u mnie ustawiony na 333 chodzi z CL 2.5 3 3 10, inaczej nie chce :(

Masz pamiec GoodRam obustroną ? Na 1 stronie po 4 kosci pamieci ?

 

Pozdrawiam

Jeśli chodzi o wygląd to pamięć jest jednostronna. U mnie w singlu oczywiście (KT4AV) :lol: pamięć chodzi z 333 na CL 2 i RAS to CAS na 3, więcej nie zmieniałem. Oprócz timingów pamięć jest ustawiona na "Ultra" (w KT4AV są 3 tryby pracy: Normal, Fast i Ultra) czyli chodzi najszybciej jak może. Na 400 chodzi z CL 2,5. Oczywiście full stabilnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, Elixiry są zbudowane na Nanya. Ja miałem Elixir 256MB DDR333, na moim Epoxie nie działał na 166MHz, tzn działał ale niekoniecznie stabilnie. A przecież timów 3-4-4-15 nie będe ustawiał ;) Z tymi pamięciam trzeba ostro ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie 3 szt. pamieci Elixir 466MHz 256MB (pozyczyłem od kumpla ze sklepu), jak narazie przetestowalem je pojedynczo memtestem (5 przejsc) i wszystkie chodzily stabilnie na 480MHz na ustawieniach cl 3 3 3 11. Wyzej narazie nie proboje bo musze najpierw poprawic chlodzenie plyty. Teraz mam wlozone wszystkie 3 sztuki i narazie ustawione 10 x 230 na cl 2,5 3 3 11 (2,7V na wszelki wypadek). Kosci bede mial do poniedzialku wiec jeszcze troche potestuje, ale narazie zapowiada sie ciekawie. Najlepsze jest to ze cena detaliczna tych kosci to ok 180zł.

Na kostkach jest oznaczenie N2DS25680CT-43 a domyslnie dla 466MHz SPD ustawia 3 5 5 10

 

Everest wykryl pamieci jako Nanya M2U25664DS88C3G-43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...