Skocz do zawartości
CePeK

Sposoby na stres... :?:

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się zastanawiam jakie macie sposoby na poradzenie sobie ze stresem :) Ale nie tam jakieś tabletki tylko coś typu oddechy itd. Niedługo będzie mi to bardzo potrzebne bo jak sobie z nim nie poradzę to nogi od ziemi nie oderwę a mam biec na 1000m co mi się wcale nie uśmiecha :|

 

PS. Chociaż jakieś tabletki też mogą być tylko, aby nie obniżały zdolności fizycznych ;)

PPS. Pytanie do tych co uprawiają sport ? na ile Red Bull jest skuteczny bo nie wiem czy się zaopatrzyć... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blaaa > Zgadłeś :) Siedzę cały czas przy kompie, mam 185cm wzrostu i 56kg (serio ale żebra i kości mi nie wystają ;) zresztą odsyłam do mojej foty do tematu ze zdjęciami to po twarzy widać jakie ze mnie (astrologiczny) "byk" ) moja to wina, że miałem dobry dzień i sobie spokojnie przebiegłem ten dystans jako 2 w szkole ( :lol: ) i teraz muszę jechać na Olimpiadę (nie do Aten :) ) to nie moja wina :cry: To już we wtorek a ja ostatnio to chyba z miesiąc temu byłem na rowerze :lol: Jeszcze do tego jestem chory i stawy mnie bolą tak, że ledwo co chodzić mogę, w niedzielę mam imprezę więc poniedziałek będzie "wietrzenie" :) Tak myślałem aby udać chorobę, ale punkty z zachowania na ulicy nie leżą ;) No, a do tego dochodzi mój paranoiczny stres, a moja wychowawczyni gada, że marudzę jak stara baba i nic nie będzie kombinować, to ja nie wiem jak sobie poradzę :| Bracia pomocy może jakiś kurs "Poprawić kondycję w 5dni" :) Inaczej to będzie kompromitacja przed całą szkołą o ile nie gorzej :|

 

PS. No i to dobry dowód na to, że nawet wychudziały user nie taki zły w sporcie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tego browarka to fajnie sie biega na lekkim kacu na drugi dzien, musisz tylko browca strzelic jakies pol godzinki przed wysilkiem :] na poczatku troche wiotko ale potem jazda ;)

co do stresu to glebokie, rytmiczne i spokojne oddechy oraz opanowanie i zimna krew rulez ;)

a redbull ofkorz pomaga:

#1 na tezyzne

#2 na psyche (fakt wypicia czegos energetycznego i swiadomosc przyrostu sily)

ale tanszy jest POWERADE, efekt ten sam ale tanszy o jakies 2-3 zl ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kumpel jak biegł w tamtym roku (300m) to zjadł tylko banana 5h przed startem i leciał cały czas na 1 miejscu a na 250. metrze zemdlał :|

Powiadacie że browarki dobre, a może walnąć sobie coś mocniejszego :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na stres przed biegiem? Kurde jak miałbyś jechać na Olimpiade to może i tak, ale wtedy masz od tego specjalistów. Walka ze stresem jest prosta. Nie myślisz o tym, zajmujesz się czymś innym i po stresie. Coś mi się zdaje, że jeszcze sporo życia przed tobą więc stresów będzie jeszcze duuużo.

 

co do browarka to spoko jest na rozluźnienie :8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stres - mysl o czyms innym, to jest troche taki dorazny sposob raczej, ale da rade, jakby tu byl jakis psycholog, to pewnie kazalby ci wypisac co na ciebie czeka, czegosie tak naprawde boisz - zebys sobie zdal sprawe, ze nic strasznego cie nie czeka. Ale ja jednak wole wymijajaca metote - myslenia o czyms innym :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

walnij sobie bolsa, poplyniesz jak pirackie statek :lol:

a tak na serio to przez te 5 dni cwiczenia jakies wypadaloby zrobic, pobiegaj troche (wytrzymalosc/szybkosc), rozgrzewka przedtem ofkorz

a przed samymi zawodami walnij powerade'a no i pol godzinki wczesniej tez jednego (tutaj moze ktos sie czepic ale uwiez mi: DA CI POWERA) [ bo w koncu chodzi ci o jednorazowgo kopa zeby sie nie skompromitowac ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na stres przed biegiem? Kurde jak miałbyś jechać na Olimpiade to może i tak, ale wtedy masz od tego specjalistów. Walka ze stresem jest prosta. Nie myślisz o tym, zajmujesz się czymś innym i po stresie. Coś mi się zdaje, że jeszcze sporo życia przed tobą więc stresów będzie jeszcze duuużo.

 

co do browarka to spoko jest na rozluźnienie :8

Myślę, że jeszcze dużo mnie czeka, ale też i swoje przeżyłem (konkursy, występy, bliscy w szpitalu itd.) jeżeli chodzi o stres, doszedłem do tego stopnia, że np. na egzaminie gimnazjalnym miałem 0% stresu(aż się nauczyciele dziwili ;) ) Tylko, że ta metoda jest dobra do czasu kiedy pracuje na własne konto, lub trzeba przeczekać jakiś czas... A tu pracuje na wynik szkoły i wszystkich w niej uczniów i chyba tutaj jest to podłoże mojego stresu. Została mi jeszcze tylko nadzieję, że we wtorek będzie padać :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yo

 

Na stres jest dobre HMB pomaga, rowniez poprawia "definicje miesni". Pozatym jest dosyc droge jak na suplement i wymaga min. 3 mies zazywania, aby efekty byly widoczne.

 

A co do redbula to fakt ma on kofejine ktora pobudza, mozna ja se walnac przed treningiem, podnosi cisnienie, a co za tym idzie krew szybciej krazy, szybciej dostarcza tlen do miesni... itd.

Ogolnie mozna zastapic kawa, chociaz musisz uwazac jesli masz problemy z sercem, a pozatym jesli nie pijesz kawy moze byc efekt " trzesiawki" jesli za duzo wypijesz. A kofejina rowniez jest dobra na odchudzanie.. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm:) stary czym ty sie przejmojesz :) fajeczki pewno pluca zepsoooly coo :D a dodam ze czas tez sie liczy na tym 1km :) a z tym browarem to nei wiem czy tak napierdalac bedziesz :) ja sam ne jestem dobry na 1km...dzis na 50m biegalismy tylko qrwa....an trawie mokrej niech to szlak ciagle sie slisgalem 0 przyczepnosci kropilo ale gosciu mowi z cukru nie jestesmy :| no i 7.02 sec :///

wez tabsa przyjeb i biegnij :)<joke>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm:) stary czym ty sie przejmojesz :) fajeczki pewno pluca zepsoooly coo :D

[...] 

wez tabsa przyjeb i biegnij :)<joke>

Nie no ten wynik to chyba przez to, że jestem jednym z nielicznych w szkole - niepalącym ;) Ale qurcze gdzieś na dnie pudła z płytami leży urodzinowy nigdy nie otwierany zielony prezencik - M.J., może to pomoże :?: ;) Tylko pewnie zapleśniał już... Nie ale się w jakiegoś Heinekena czy Żywca zaopatrzę skoro powiadacie, że skuteczny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja Cwicze Lekkoatletyke pobiegnij sobie na maxxa 2x400m zapomniesz o stresie :D 1000, straszna rzecz Wspolczucia posmaruj nogi BenGayem odrazu power nogach mniej zmeczenia a REDBULLA tez wypij zwieksza wydolnosc i ejstes bardziej pobudzony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem stress w innych dyscyplinach ale w biegu??? co ze stresu wolniej pobiegniesz?? spalisz starty?? prawda jest taka że stress jest w takich wypadkach pomocny takiego będziesz miał powera że to wygrasz. To coś jak cie ktoś goni to nawet po pionowych ścianach się wdrapiesz. Czysta adrenalina ale zakwasy to potym biegu będziesz miał ze dwa tygodnie:) ale browar pomoże:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze stres Ci pomoze, nic mnie tak nie dopingowalo jak stres w blokach i dzwiek wyjscia z nich :twisted:

Po drugie osraj te zawody i swoja szkole i sie nimi nie przejmuj skoro jestes zmuszany przez nich do czegos czego w ogole nie chcesz.

Po trzecie nie rob dziwnych eksperymentow typu redbule na glodnego czy piwo bo naprawde narobisz sobie klopotow.

Zjedz se cos przed startem, zrob kup.e i na czilu sobie pobiegnij, ile zrobisz tyle zrobisz, nikt do Ciebie pretesji nie ma prawa miec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Stres to mógłby być na 50, 60 lub 100m. Bo wtedy jest ważne czy się nie spali itp. A na 1000? Sygnał do startu i poszli. Biegnij najlepiej jak potrafisz, miarowy oddech, normalne (nie rwane) tempo. Możesz wypić Powerade, czemu nie? Na pewno nie zaszkodzi.

 

A jeśli chodzi o trening, to jakbyć każdego wieczoru wyszedł sobie pobiegać to powinno być ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...